Bir İnsan Neden Konuşmaz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Detaylarıyla olay şu:15 kişilik bir ortamdasınız.Diyaloğunuzun gayet normal hatta samimi içten olduğunuz biri var.Gayet samimi iken neden bir insan birden bire daha az yüzyuze gelmeye çalışır?Neden sadece siz sorduğunuzda konuşur?Neden soğuk davranır ,isminizin yanına ...... hanım ekleyerek hitap eder?Neden tribe yönelik davranış sergiler?

Fikirleriniz çok önemli,merakla bekliyorum,benim tahminlerim var ama etkilememek adına yazmak istemedim.Okuyan,okumayan,yanıtlayan yanıtlamayan (yanıtlarsanız daha iyi olur:biggrinjester:)herkese teşekkür ederim.

kral2pac

Kayıtlı Üye
daha önce ki bi lafınız aklına gelmiş olabilir. daha da büyük ihtimal aynı ortamda başkasıyla ilgilenmişseniz kıskanmıştır. kendi kendine kırılmış üzülmüşytür. muhtemelende aşıktır. tecrübeyle sabittir

hopefull06

Kayıtlı Üye
Hemcinsiniz mi, karşı cinsiniz mi bilmem ama, bu tip olaylar olasılıklıdır.. 1.ci olasılık daha önce farkında olmadan damarına basan bir söz söylemiş olabilirsiniz, muhtemelen kötü niyetli değildir ama o öyle kırıcı algılamıştır.. 2.ci olasılık sizin ağzınızdan bir başkası konuşmuş olabilir, yada sizin söylediğiniz bir lafı allayıp pullayıp yada abartıp arkadaşınıza satmış olabilir..

kıvep

Banlı Kullanıcı
...Hanım diye seslenmesi garip, hoşlanan insan daha samimi olmak ister. Sizin hakkınızda bir dedikodu yanlış anlama duyduda uzak durmayamı çalışıyor?
Gayet samimi iken, böyle uzak durması aniden? Kızdığı bir şey olabilir, önceki samimiyetinize güvenip soramazmısınız. Neden aniden böyle davranmaya başladı?
Siz sorunca neden konuşmadığını, nasıl bir tepki verecek önemli olan bu.
Yada duygularının farkına sonradan varmıştır, ne yapcağını şaşırmıştır şimdi, aşkta ileri boyut :)
Genelde aşık insanın davranışları bunlar ama :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
...Hanım diye seslenmesi garip, hoşlanan insan daha samimi olmak ister. Sizin hakkınızda bir dedikodu yanlış anlama duyduda uzak durmayamı çalışıyor?
Gayet samimi iken, böyle uzak durması aniden? Kızdığı bir şey olabilir, önceki samimiyetinize güvenip soramazmısınız. Neden aniden böyle davranmaya başladı?
Siz sorunca neden konuşmadığını, nasıl bir tepki verecek önemli olan bu.
Yada duygularının farkına sonradan varmıştır, ne yapcağını şaşırmıştır şimdi, aşkta ileri boyut :)
Genelde aşık insanın davranışları bunlar ama :)
Kıvep o anda daha doğrusu bu aralar hep sizin sözünüz geldi aklıma:)Tabulada yazdığınız "bir insan bir yere bakmıyorsa orda dikkatini çeken birşey vardır"demiştiniz.Bu hiç akĺımdan çıkmıyor:)
....... hanım diye seslenmedi ama yanımda alçak bi sesle bence îmalı böyle hitap etti,sonrasında yine sadece adımı söyledi.Neden böyle davranıyor soramıyorum çünkü ;evet samimiyet vardı ama o kadar derin değil.Size özelden detayını yazmak isterim detayını.Belki bana o gün tabuladaki gibi bir "altın cümle bahşedersiniz.:):)
Sevgili Hopefull bu kişi bir erkek.Yani karşı cinsim.

fransula

Kayıtlı Üye
ilk okuduğum anda o kişinin sizden hoşlandığını ve çekindiğini hissettim. Acaba siz mi mesafeli duruyorsunuz da cesareti kırıldı ve kendince trip atıyor? Bazı insanlar hoşlandığı kişiye karşı sert davranır, nedendir bilinmez ;)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
ilk okuduğum anda o kişinin sizden hoşlandığını ve çekindiğini hissettim. Acaba siz mi mesafeli duruyorsunuz da cesareti kırıldı ve kendince trip atıyor? Bazı insanlar hoşlandığı kişiye karşı sert davranır, nedendir bilinmez ;)
Kendime bunu soruyorum ama ben aynı benim:)Yani ona göre belki mesafeliyim haklısınız,belki daha büyük bir samimiyet bekliyor da ,ben hep buydum,böyleyim.Farklı davranırsam saçmalarım çünkü başka birine ait bi tavır sergilemiş olurum,yapamam ki...:willy_nilly:İnanın bilemiyorum ,anlam verebilicem diye beynim yandı artık:hang:.

fransula

Kayıtlı Üye
Siz en iyisini yapıyorsunuz bence kendiniz olmanız sizi siz yapıyor zaten seven de bu yüzden seviyordur. Zamana bırakın nasıl olsa bir gün dayanamayıp açılır size :) Çok uzarsa da konuşursunuz açık açık :) İnsanları çözmek ne kadar zor değil mi :oops:

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
-Hoşlanıp utandığından, çekimser erkek tipi.
-Hoşlanıp daha sonra da bu hoşlanmasının geçtiğinden (sebepleri bilinmez) ve bu hoşlantının sizin tarafınızdan fark edildiğini bildiğinden durumu düzeltmek istediğinden.
-Aslında tanıdığı başka birinin sizden çok hoşlandığını ve sizin için uzun zamandır planlar yaptığını öğrenip, geri çekildiğinden bağrına taş basması.

1. şık hariç bu iş olmaz, olsa da fayda getirmez. Kendinizi yiyip bitireceğinize, siz daha cesur ve olgun olun alın karşınıza konuşun. Eğer mesele 2. şıksa sizi kırmamak için evirip çevirir veya direk söyler. En can sıkıcı olacak olan budur. Yerinizde düşüncelere dalmaktan da daha iyidir.
En kötü karar kararsızlıktan daha iyidir. Gazanız mübarek olsun .... hanım.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
-Hoşlanıp utandığından, çekimser erkek tipi.
-Hoşlanıp daha sonra da bu hoşlanmasının geçtiğinden (sebepleri bilinmez) ve bu hoşlantının sizin tarafınızdan fark edildiğini bildiğinden durumu düzeltmek istediğinden.
-Aslında tanıdığı başka birinin sizden çok hoşlandığını ve sizin için uzun zamandır planlar yaptığını öğrenip, geri çekildiğinden bağrına taş basması.

1. şık hariç bu iş olmaz, olsa da fayda getirmez. Kendinizi yiyip bitireceğinize, siz daha cesur ve olgun olun alın karşınıza konuşun. Eğer mesele 2. şıksa sizi kırmamak için evirip çevirir veya direk söyler. En can sıkıcı olacak olan budur. Yerinizde düşüncelere dalmaktan da daha iyidir.
En kötü karar kararsızlıktan daha iyidir. Gazanız mübarek olsun .... hanım.
Sevgili Chillout öncelikle ...... hanım çok hoş olmuş:):):)
Tanıdığı başka birinin hoşlanmasî olasılığı mümkün değil.Öyle bağın başkalarına dayanacağı uzun bir zaman dilimi geçirmedim bu kisiyi tanıdığım ortamda.Kendisini bile tanıdığım uzun bir zaman olmadı henüz.
Bakalım zamam ne gösterecek?Çünkü be alıp karşıma konuşamam Sevgili Chillout:(

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Şöyle diyeyim benim başıma gelen olay bu.
O dediğiniz kişi erkek ise sizden hoşlanıyorsa ve siz başkasından hoşlanıyorsanız o size mesafe koyar. Gidin onunla adam akıllı konuşun aranızdaki her şeyi kararlaştırın. Böyle bekleyerek bir şey elde edemezsiniz.
İyi Forumlar
Sevgi ve ışıkla..

Eirenej

Kayıtlı Üye
Öyle insanlar olur hemen hemen belli yaşı geçmiş insanlar başka kişilere yüz verince kendilerinin zor durumda kalacağını düşünüyor kendimden biliyorum :) aslında o sizi seviyordur yanlız yüz vermemeye çalışıyor :)

hasan06

Kayıtlı Üye
Detaylarıyla olay şu:15 kişilik bir ortamdasınız.Diyaloğunuzun gayet normal hatta samimi içten olduğunuz biri var.Gayet samimi iken neden bir insan birden bire daha az yüzyuze gelmeye çalışır?Neden sadece siz sorduğunuzda konuşur?Neden soğuk davranır ,isminizin yanına ...... hanım ekleyerek hitap eder?Neden tribe yönelik davranış sergiler?

Fikirleriniz çok önemli,merakla bekliyorum,benim tahminlerim var ama etkilememek adına yazmak istemedim.Okuyan,okumayan,yanıtlayan yanıtlamayan (yanıtlarsanız daha iyi olur:biggrinjester:)herkese teşekkür ederim.
Karakter analizi yapmak için böyle bir ortam çok düşük enerjili olur yani herşey olabilir sen o kişiyi mahçup bırakacak cevap vermekten tut ortamdan kaynaklanan bir usluba kadar herşey olabilir. mesela görmüşsündür örnek olarak bir cefeci bile kanka olduğu arkadaşına bile .... hanım ..... bey diye hitap ediyor bunun gibi yani

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sizin başkasından hoşlandığınızı düşünüyor olabilir,ona göre yani onun düşüncelerine göre başkasıyla biraz fazla samimi olduysanız size kırılmış olabilir
bu olasılık doğruysa ya çok kıskanç birisi yada kezban'ın erkek modelidir :)

hasan06

Kayıtlı Üye
net bilgi için neden ilgili kişi ile görüşmüyorsunuz ?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Üçüncú bir şahıs sebep değil,en azından bundan eminim.:)
Yalnız Sayın Hasan 'ın dediği gibi ortam itibariyle bambaşka düşünce ve davranışlar işin içine giriyor olabilir.Hiç bilemiyorum.
İyiki sormuşum bu soruyu sizlere,gerçektsn hepiniz yorumlarınızla daha da geniş her açıdan değerlendirmemi sağladınız dostlar.:nopity:

VirtiualHuman

Kayıtlı Üye
Aynı ben ortamlarda nedense hiç konuşmam söz gelirse konuşurum neden konuşmadığıma gelirsek bi sebebi yok kişiliğim böyle :D

lviv angeles

Kayıtlı Üye
net bilgi için neden ilgili kişi ile görüşmüyorsunuz ?
Hımmm ne güzel ,iyi fikir;)hem bu benim yapabileceğim birşey değil,diyelim ki yaptım."Sen ne diyosun,yok öyle bişey derse" gerçekten o an ki halimi düşünemiyorum.Herhalde hiç tepmeyen 15 yıl ònce geçirdiğim panik atağım teper.:sifone:
Aynı ben ortamlarda nedense hiç konuşmam söz gelirse konuşurum neden konuşmadığıma gelirsek bi sebebi yok kişiliğim böyle :D
Konuş bundan sonra kardeşim:)bak ne zor durumda kalıyo ortamdaki;).Hoş bu herkesle konuşuyoda......Bana gelgitli.

Alfapollo11

Kayıtlı Üye
Açıkçası verilen cevapları okumaya üşendim. Az kelam, çok huzur. İçimden gelen tek yorum bu oldu. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...