' Babalon '

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

S'elin

Kayıtlı Üye
İş
Kendimi izliyorum , yazıyorum , yaşıyorum , söylüyorum (:
Tanrıça Babalon a dair kısa bir araştırma yaptım. Yani çok detaylı bir arastirma degildi . ingilizce kaynaklar disinda bir sey bulamadim . Çok detaylı ve kapsamlı olmasada temel bilgilere sahip olan birilerinden Babalon hakkinda bildiklerini ve varsa dogrudan kaynaklarini benimle paylasmalarini istiyorum . sevgiler herkese ( : !

VirtiualHuman

Kayıtlı Üye
Merakımdan araştırayım dedim ve sonuçlar şunlar;

Hava taşıtı,anjiyoplasti(umarım doğru yazmışımdır),kardiyoloji(iş gittikçe ilginçleşiyor),Sinüs cerrahisi,Ucan balon nedir?

ilginç şeyler çıktı ne aradığını tam olarak yazarsan belki benim gibiler karşına çıkmaz :D

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
''Bazı kaynaklar Babalon’un gerçek adının Babalond olduğunu ve manasının fahişe demek olduğunu ileri sürer. Babalon kelimesinin kökü Akkadca daki Babilu kelimesidir, bunun manası “Tanrı’nın Geçidi”dir.

Babalon, ayrıca bir Thelema tanrıçasıdır, adının anlamı Liber Samekh’e göre’’Tanrı’nın Büyük Kapısıdır.’’ Thelema’da büyük önem taşır. Adı Star Ruby ve buna benzer ritüellerde adı geçer, ancak Crowley Liber 777'de Babalon'u Star Sapphire ritüeli ile ilişkilendirmiştir. Diğer isimleri Kötü Kadın(Scarlet Woman), Yüce Anne(The Great Mother), veya İğrençliklerin Anası(Mother Of Abominations)dır. O en soyut formunda kadının cinsel dürtülerini ve özgürlüğünü simgeler, ancak aynı zamanda o Toprak Ana’dır. Yüce Anne halindeyken Babalon, Hayat Ağacı’nda Binah’a, Büyük Denize denk düşer ve İsis, Bhavani, Maat gibi tanrıçalarla ilgili olduğu söylenir. Öte yandan onun İştar’la ilgili olduğunuda söylerler. Sembollü genelde Kadeh’tir. Chaos’un eşi olduğuna inanılır. Tıpkı Thelema’daki diğer pek çok figür gibi Babalon’un köküde Enochian Maji’ye dayanır. '' Alıntı.

Sevgiyle Kalın..

S'elin

Kayıtlı Üye
İş
Kendimi izliyorum , yazıyorum , yaşıyorum , söylüyorum (:
Wikipedia da mukemmel bilgiler var . fakat ben yetersiz ingilizcemden oturu anlayamadim . ah cevirebilseydim super olurdu ( :
Tai chi , ilgili paylasimin icin cok memnun oldum . ayni sekilde iviv sana da tesekkurler .
Aslinda arayisinda oldugum konu cok net yani ne istedigimi cok acik bi sekilde ifade edebildigimi dusunuyorum ben cok sevgili Virtiual. ( : heheh ayrica madem sende benim gibi bu konuya dair bilgiden mahrumsun , birlikte ogrenip faydalanacagiz . cok sevindirici Yalnizca benim isime yaramayacak olmasi ( :

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...