American Witchcraft

jokerstyle

Kayıtlı Üye
Degerli Gizlimabet Üyeleri,

bir konu hakkinda sizden bilgi almak istiyorum.Google bakdim fakat sadece Witchcraft hakkinda ingilizce yazilar vardi (ingilizcem o kadar iyi degil).Burda ki arsivden Wicca hakkinda gecmis paylasimlari okudum fakat American Witchcraft hakkinda ne yazik ki hicbir yerde bilgiye ulasamadim.
Bu beni yaklasik 2-3 gündür cok mesgul ediyor.Wicca hakkinda nerdeyse bilgim sifir.American Witchcraft hakkinda bana kim bilgi verebilir?Bunun Wiccayla bir baglantisi varmi?

Jokerstyle

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Neden Amerikan? Ne tür bir özelliği olduğuna inanıyorsunuz ki merak ettiniz? Bildiğim kadarıyla ek bir özelliği yok. Ek bir özelliği olmayan bir şey üstelik dilini de bilmiyorsunuz. Yani burada size çevireceğimiz bir kaç cümlenin size bir faydası olmaz ''özellikle bir konu aramıyorsanız''. Bu konuda kapsamlı bilgi ve araştırma istiyorsanız İngilizceyi öğrenmek durumundasınız. Örneğin Arapların bir metodolojisini merak eden Arapça öğreniyor, bir kaç çeviri ile iş yapmıyor. Ancak Arapça bir metin veya özellikle aranan bir metin varsa çevirisi rica edilebiliyor.
Sanırım ne demek istediğimi anladınız.

miya88

Kayıtlı Üye
witchcraftın tarihinin paleolitik doneme bundan 25000 yıl onceye dayanmaktadır..25000 yıl once paleolitik donemde yasamak için avlanmaya ihtiyac duymalarıyla başlamaktadır..cadılık hakkında ne öğrenmek ıstıyorsunuz tam bunamı karar verdınız ..

Witch-craft = cadı-zanaat = cadı zanaati, cadılık.

Yakın zamana kadar wicca ve witchcraft yani cadılık birbiriyle oldukça içiçe geçmiş görülen kavramlardı oysa günümüzde pek çok temel kavramında olduğu gibi burada da büyük farklılıklar söz konusudur ve birbiriyle karıştırılması hatalıdır.

Cadılık bir inanç sistemi değil bir pratikler bütünüdür ve tüm kültürlerde,coğrafyalarda ve topluluklarda kendisine uygulama alanı bulmuştur.Bu bakımdan teolojik olarak da bir din değil, bir yaşam biçimidir. Bir cadı Hristiyan, Müslüman ki bu dinler bu tarz uygulamaları kesinen yasaklamıştır- veya ateist olabilir. Wiccadaki etik kuralları, wiccan rede i ve three fold law u kabul etmezler. Wicca öğretisine dahil bir kişi, kişisel pratikleri doğrultusunda kendini bir cadı olarak da tanımlayabilir ancak tersi doğru değildir...Wiccan olmak ve cadı olmak arasında da farklar var. Eğer tek amacınız cadılıksa ve wiccan olmak değilse bu durumda inisiasyonunuzun konsepti değişir. wiccan olmak ve cadı olmak hem çok iç içe hem de çok ayrı kavramlardır...
not:kusurabakmayın arkadaşlar calıstıgım ıcın kısa kısa ayrı ayrı yazdım ozur dılıyorum ..sevgıler..