Eşimle sorunlarımı düZeltmek için ne yapmalıyım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cherish

Kayıtlı Üye
Kadınları bazen kadınlar bile anlayamıyor demezseniz benimde birkaç fikrim olacak..eşinizle aranızı düzeltmeyi ilk planda düşünüyorsunuz ve kilitliyorsunuz diğer seçenekleri. Önce çocukların düşünülmesi gerekli diye düşünüyorum, 10 yaşında babası hayatını kaybetmiş biri olarak...yani olumsuz şeyler hayatımızın her döneminde hepimiz için olağan, eşinizi -uzun ömürleri olsun inşallah- kaybetmiş olsaydınız ne yapardınız bi bunu düşünün bence, bi de çocuğunuza rehber olarak seçilen ruh olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın. Elbette anne babalarımız bize her zaman olumlu rehberlikler yapmadılar, bazen tepkili olduğumuz için de hatalar yaptık..
normalde diğer kadının durumu düşüldüğünde, zaten ufak tefek bikaç şeyle eşiniz size dönebilir..ama eşinizi boşaması gereken sizsiniz belki de...bu yaşananların ruhunuzda bırakacağı izleri, eşinizin geri dönüp onarmasını istiyorsanız birazda olsa, gelecek malesef geçmişi tamir etmeyi vaadetmiyor...onun için tortuları temizlemenin binbir yolunu deniyoruz...

hasan06

Kayıtlı Üye
aile koçlarıyla biriyle görüşün yada bir psikolog ile illaki bir hata yada eksik birşey vardır. sonrada namaz kılıp allahtan hayırlısını isteyin aile yıkmak aile dağıtmak kadar günah bişi yok hem size büyü filan yaptırmış diye bir kendinize ve eşinize bir bakım yaptırın

freaky

Kayıtlı Üye
Ben eşime uzun bir süre neredeyse yalvardım gel tekrar deneyelim diye. Ilişkisini bilmiyordum. O her seferinde kararsız durdu. Bana süre ver, bekle vs dedi. 6 ayda 14 kilo verdim, ağladım.. Ilişkisini öğrendikten sonra yüzleştik, ben ona bana nasıl bekle dersin bir ilişkin varken, nasıl kararsızım dersin dedim. Kararsızım çünkü dedi.. Sonrasında da ne kadar üzüldüğümü gördü. Ve geri adım atmadı, atması için inanın Fırsatı vardı. Hal böyle olunca, bir ilişkisi OLDUĞUNU bile bile insan bilmiyormuş gibi devam edemiyor. Yüzüne bakamıyor.. Böyle birşey olması için benim attığım onca adımdan sonra onun adım atması gerekiyor. Atmadığı gibi ilişkisini de devam ettiriyor. O kadar sürreal ki bu durum, acaba birşeyin tesiri Altın'da mı diye düşünmeden yapamıyor insan. VirtualHuman ın söylediği gibi tarif edilemez Acılar bunlar, ve ben çok kırgınım en Sevdiğim en güvendiğim bize bunu nasıl yapar diye...

Lütfen güçlü kalmaya çalışın :) Evet belki durum şuan kötü ama eminim ki güçlü bi kadın olup oğlunuzu bir güzel yetistirdiğinizde, şuan ki ilişkisinin hevesi geçtiğinde o adam neyi kaybettiğini anlayacaktır. Güçlü dik durun gülümseyin bu hayat kimse için üzülmeye değmez :)

ZEYNOP

Kayıtlı Üye
Ben bu konuyu açtığımda inanın bu kadar çok kişinin yazacağını tahmin etmemiştim. Burası ne kadar güzel bir platformmuş. İnsan zaten derdini anlattıkça algısı açılıyor ve çevresinde zaten bir dolu kişinin benzer durumları tecrübe ettiğini görebiliyor.

Öyle ya da böyle başıma gelenler bunlar. Zaten benim de amacım bakım yaptırıp bunların başımıza neden geldiğini anlayabilmek. Ama sonucuna göre ne yaparım henüz bilmiyorum.

Benim de önceliğim oğlum elbette, onun için hangisinin iyi olduğu. Onun yanında dimdikim, güçlüyüm, ve burada okuduğum her satırla daha da güçleniyorum. Bazen çemberin dışına çıkmak gerekiyor. Bazen oradan bakmak gerekiyor olan bitene.. Burası çemberin dışı oldu benim için, iyi ki gelmişim.

Sevgi ve saygılarımla..

ZEYNOP

Kayıtlı Üye
Kadınları bazen kadınlar bile anlayamıyor demezseniz benimde birkaç fikrim olacak..eşinizle aranızı düzeltmeyi ilk planda düşünüyorsunuz ve kilitliyorsunuz diğer seçenekleri. Önce çocukların düşünülmesi gerekli diye düşünüyorum, 10 yaşında babası hayatını kaybetmiş biri olarak...yani olumsuz şeyler hayatımızın her döneminde hepimiz için olağan, eşinizi -uzun ömürleri olsun inşallah- kaybetmiş olsaydınız ne yapardınız bi bunu düşünün bence, bi de çocuğunuza rehber olarak seçilen ruh olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın. Elbette anne babalarımız bize her zaman olumlu rehberlikler yapmadılar, bazen tepkili olduğumuz için de hatalar yaptık..
normalde diğer kadının durumu düşüldüğünde, zaten ufak tefek bikaç şeyle eşiniz size dönebilir..ama eşinizi boşaması gereken sizsiniz belki de...bu yaşananların ruhunuzda bırakacağı izleri, eşinizin geri dönüp onarmasını istiyorsanız birazda olsa, gelecek malesef geçmişi tamir etmeyi vaadetmiyor...onun için tortuları temizlemenin binbir yolunu deniyoruz...

Evet, ilk seçeneğim eşimle aramı düzeltmek, çünkü ben bu hayatta ondan başkasıyla nasıl olunur bilmiyorum, hiçbir zaman da başka biriyle olmayı düşünmedim. hayatımın 3 te 1 inden fazlası onunla geçti, birçok şeyi beraber göğüsledik ve inanır mısınız bilmiyorum ama o gidene kadar her gün sabah evden birlikte çıktığımızda arabalarımıza kadar bile el ele yürüdük. Ben de aynı şeyi düşündüm o gittikten bir süre sonra; kendi kendime dedim ki bana boşanmamız daha iyi olacak dediği gece aynı saatte dışarıda olabilirdi evde olmak yerine ve bir trafik kazasında aynı saatte can vermiş olabilirdi. Bunu kıyasladım, insan o acıyla bu iki durumdaki üzüntüyü bile eş değerde görebiliyor.

Siz bana mesajınızda "diğer kadının durumu düşünüldüğünde ufak tefek birkaç şeyle eşiniz size dönebilir" yazmışsınız. Bunu açar mısınız? Zira ben bu ufak tefek şeylerin peşindeyim :)

Teşekkürler..

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Zeynop; Eşinizi seviyorsunuz, ben öyle anladım. arkadaşlarımız yazmışlar tekrar denemeniz için yol göstermişler ve siz son mesajınızda Sn cherish in ufak tefek şeylerle dönebilir önerisine sıcak bakmışsınız. Gönlünüz başarmak istiyorsa umarım istediğiniz gibi olur. Size bir sorum olacak. Boşanırsanız, dul, çocuklu bir kadın olacaksınız değil mi? Bu durum size ağır gelmesin . Ağır gelecekse, sakın boşanmayın.

ZEYNOP

Kayıtlı Üye
Sevgili Madasin, başka bir seçeneğim yok ki.. Beni aldatan ve geri Dönme çabasında olmayan bir adam var karşımda.. Eğer bu bilgi eline gelmeseydi (aldattığı) sabredip boşanmadan birşeylerin düzelmesini bekleyebilirdim belki, ama şimdi hem durumdan haberdar olup, hem adamın dönmeye niyet göstermediği bir tabloda boşanmamak çok dayanaksız, çok saçma olur.. Yaptıklarını meşru kılar, beni de daha değersiz kılar. Üstelik boşanmayıp evde çocuğumla yine yalnız kalacaksan evli de olmayacağım ki.. Evet eşimi çok sevdim ben, hep onunla yaşlanacağımı düşündüm ama elimden gelen herşeyi deneyip eğer olmazsa dul ve çocuklu bir kadın olacağım.. Bunun nasıl birşey olduğunu bilmiyorum henüz, hayatın akışına doğru gitmek lazım, karşı koysam ne yazar...

madasin

Kayıtlı Üye
Ben sizi anlıyorum. Çok üzgünsünüz ve haklısınız da. İnsanlar aşık olurlar ve o aşk ömür boyu sürecek zannederler. Herkesin başına gelebilir. Ben şu satırlara takıldım '' üstelik dul, benden 2 yaş büyük,2 çocuklu bir kadın'' sözleriniz. Özellikle '' üstelik '' sözcüğü ile başlayan vurgu dikkatimi çekti. Karşınızdaki kadın, eşinizin evli olduğunu biliyor muymuş ? Belki o da böyle haksızlıklara uğrayarak dul olmuş bir insandır. Bu bir eksiklik ya da kusur değil. O sebeple size o soruyu sordum.Haklı bir sebeple dul olma kararı alabilirsiniz. '' üstelik dul ve çocuklu '' diye başlayan cümlelerle tanımlanmak sizi incitecek diye düşündüm. Bir yuvayı koruma çabanızı çok iyi anlıyorum ve saygı duyuyorum. Umarım başarırsınız.

cherish

Kayıtlı Üye
Evet, ilk seçeneğim eşimle aramı düzeltmek, çünkü ben bu hayatta ondan başkasıyla nasıl olunur bilmiyorum, hiçbir zaman da başka biriyle olmayı düşünmedim. hayatımın 3 te 1 inden fazlası onunla geçti, birçok şeyi beraber göğüsledik ve inanır mısınız bilmiyorum ama o gidene kadar her gün sabah evden birlikte çıktığımızda arabalarımıza kadar bile el ele yürüdük. Ben de aynı şeyi düşündüm o gittikten bir süre sonra; kendi kendime dedim ki bana boşanmamız daha iyi olacak dediği gece aynı saatte dışarıda olabilirdi evde olmak yerine ve bir trafik kazasında aynı saatte can vermiş olabilirdi. Bunu kıyasladım, insan o acıyla bu iki durumdaki üzüntüyü bile eş değerde görebiliyor.

Siz bana mesajınızda "diğer kadının durumu düşünüldüğünde ufak tefek birkaç şeyle eşiniz size dönebilir" yazmışsınız. Bunu açar mısınız? Zira ben bu ufak tefek şeylerin peşindeyim :)

Teşekkürler..

Bu tür forumlarda çok sık büyüler, ritüeller, benzerlerinde havasla ilgili şeyler paylaşılır. Bunları uygulayanların bazıları başarılı olur bazılarında hızla elinden bişeylerin kaydığına tanık olur insanlar. Öncelikle bakım yaptırmanızı öneren arkadaşlara katılıyorum. Sonrasında bakış açınızda biraz değişiklik yapmayı deneyebilirsiniz. Basit ve pratik şeyler ruh halinizi değiştirir, bişeyi kaybetmemek için şartlanmak onu hızla kaybetmemize sebep olur genelde. Çok kırtasiye gelmezse küçük bi defter alıp kendinize, küçük bir analiz yapmak işe yarayabilir, artı ve eksileriyle olanları değerlendirip kafanızda gezinen soruları bünyenizden çıkartın. Yazarak gerçekleştirme üzerine acayip teknikleri filan paylaşmıyor insanlar ama ben yazmanın yaratmak ya da temizlenmek olduğunu defalarca kez denedim, imajinasyonun bir kolu olduğunu düşünüyorum. Önce geçmişi yazıp arınmak, sonra geleceği yazıp kurgulamak şeklinde 2 aşama diyelim. Eşinizden ayrıldığınızı tüm bağlarınızın koptuğunu ve hala değerli olduğunuzu hissederek, şu an bulunduğunuz frekansı şaşırtarak başlayabilirsiniz.
Forumda telepatiyle ilgili uygulamalardan bazılarını inceleyebilirsiniz, eşinizin frekansına müdahale edebilmek için işe yarayacaktır. Çok farklı konularda değinilmiştir, çiftlerin frekansları değiştiğinde biri farklı yönde geliştiğinde değiştiğinde ilişkiler zora girer diye. Sizde bu durumun başlangıcında neler olmuştu diye düşünürseniz, çözüm için ipucu olabilir. Mutlu olun, enerjiniz olumlu oldukça daha vazgeçilmez olduğunuz hissi karşı tarafta bilinçsizce hareket eder. Diğer kadınla kendinizi mukayese etmemeye özen gösterin X kişisinden çok bir evlilikteyken bu boşluğu yakalayabilen eşinizin durumu önemlidir - ve diğer kişiyle kendinizi mukayese etmek sizi olumsuzlaştırır. (erkekler çok varoş kadınlardan bile hoşlanabiliyor:)))
Eşinizle karmik bağınızı şifalandırmak onun, sizin isteminiz dışında olumlu bi şekilde size gelmesini sağlar ilk zamanlar. (Siz bu gelişleri iyi yönde değerlendirmeye çalışırsınız) Burda benden çok daha uzman olan kişiler olduğunu biliyorum ama bunları uyguladım farklı dönemlerde, bi çeşit ilişkiler yasası gibi frekanslar ve sözler.
Bildiğim en değerli büyü "söz" , kendi kendinize söylediğiniz sözler, cümle kurma biçiniz, insan ilişkilerindeki genel tutumunuz, sizi bulunduğunuz durumdan farklı bir noktaya taşıyacak güce sahip. Büyülere filan da girilebilir ama dönen kişi giden kişi olmayacaktır ve her büyünün bedeli vardır ruhsal anlamda..onun için doğal akışı değiştirmek için kendi enerjinizle küçük mucizeler yaratmayı denemek hem makul hem eğlenceli olur sanırım..
Yiyin, için, gezin, başka biriyle olamam düşüncesine takılmayın, olabilirsiniz daha mutlu bile olabilirsiniz.

ZEYNOP

Kayıtlı Üye
Hiç böyle düşünmemiştim.. Şu anda dışarıda olmama rağmen sürekli açıp mesajınızı okuyorum. Çok teşekkür ederim.. Yalnız kalabildiğim ilk saatlerde yazdıklarınızı tekrar içselleştirerek uygulamaya çalışacağım.. Herkese binlerce kez teşekkür ederim?

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Sevdiğiniz için hep çabalayın asla pes etmeyin. Pes etmek pişman eder sizi. Barışırsınız inşallah..
İyi Forumlar

ZEYNOP

Kayıtlı Üye
Ben sizi anlıyorum. Çok üzgünsünüz ve haklısınız da. İnsanlar aşık olurlar ve o aşk ömür boyu sürecek zannederler. Herkesin başına gelebilir. Ben şu satırlara takıldım '' üstelik dul, benden 2 yaş büyük,2 çocuklu bir kadın'' sözleriniz. Özellikle '' üstelik '' sözcüğü ile başlayan vurgu dikkatimi çekti. Karşınızdaki kadın, eşinizin evli olduğunu biliyor muymuş ? Belki o da böyle haksızlıklara uğrayarak dul olmuş bir insandır. Bu bir eksiklik ya da kusur değil. O sebeple size o soruyu sordum.Haklı bir sebeple dul olma kararı alabilirsiniz. '' üstelik dul ve çocuklu '' diye başlayan cümlelerle tanımlanmak sizi incitecek diye düşündüm. Bir yuvayı koruma çabanızı çok iyi anlıyorum ve saygı duyuyorum. Umarım başarırsınız.
Sevgili Madasin, mesajınız için teşekkür ederim.

Ben vurgunuzu çok iyi anladım. "Üstelik" sözcüğü diğer kişinin benden yaşça daha küçük ve çocuksuz olmasının eşimin gidiş sebebine biraz daha anlam yükleyebileceği idi. Ayrıca hatun kişinin maalesef nasıl boşandığı ve 2 çocuğunu sürekli geç saatlere kadar bakıcılarıyla yalnız bırakarak eşimle görüştüğünü biliyorum. Evet, evli olduğumuzu da biliyorken başladı bu ilişki.

İnsan söylediğini yaşamadan ölmezmiş, bu yüzden büyük konuşmamaya özen gösteririm, ama bu tabloda tevazu gösteremeyeceğim. Karma düzende bu yerdiğim düzende dönüp ayağıma dolanabileceği ve aynı çukura beni de düşürebileceğini hiç sanmıyorum.

Dul ve çocuklu kadınlar tabii ki yollarına devam edebilirler, çevremde bir çoğu var. Henüz 40 yaşındayım. Eşimle tekrar senkronize olabilmek için elimden geleni yapıyorum ama olamazsak da akışın karşıma çıkardığı yeni olasılıklara her zaman açık olacağım dul ve çocuklu bir kadın olarak :) Söz veriyorum.. Ama inanın ki bu evli olduğunu bildiğim bir adamla olmayacak, buna da tüm kalbimle söz veriyorum..

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Zeynop; İnsanlar kültürlerine göre , yaşadıklarına göre , aile geleneklerine , bağlı oldukları ve yetiştikleri kültüre göre dünyaya bakarlar. Hepimiz bunların bir karışımı ile dünyaya bakıyoruz , ilişkilerimiz öyle şekilleniyor. Ben yazılarınızdan belli bir kültürünüz olduğu sonucunu çıkardım. Emin olun sizi tanımıyor olmama rağmen, muhteşem bir ayrılmış anne olabileceğinizi hissettim. Yalnız anneler benim çok sevdiğim insanlardır. Çevremde çok insan var böyle. Yalnız anneler ve inanınız çok başarılılar ve çok güzel çocuklar yetiştirdiler. Sizden yaşça küçük ve çocuksuz biri olması inanınız sonucu değiştirmezdi. Toplumun gözünde kabul görürdü gibi bir yargı olabilir ki sanırım o nedenle öyle düşündünüz. Siz elinizden geleni yapıyorsunuz ki burada bizlerle paylaşmışsınız. Sizin bu çabanız çok değerli . En azından ben çabanıza saygı duydum. Çok gençsiniz. iz elinizden gelen pozitif her şeyi yapıyorsunuz ve yapmak istiyorsunuz. Bu duygunuzla bile bir anne ve eş olarak saygıyı hak ediyorsunuz. Ben sadece oradaki dul ve çocuklu sözlerinize vurgu yapmıştım o da sizin vurgunuza karşılık. Fakat anladım ki, dünya görüşünüz oldukça güzel. Siz mücadelenizi yapınız . Erkeklerin duygu dünyası kadınlardan farklı. Bir çok kadın burada hata yapıyor. Erkekler mutlaka hata yaparlar. Ellerinde değil. Doğaları bu. Kadın farklı çünkü anaçlık var doğasında, içgüdüsel olarak yuvayı toparlamaya , sürekliliği sürdürmeye programlı kadın. Bu çabalarınız çok normal. Elinizden geleni yapma çabanız doğanızın gereği. Olmazsa da üzülmeyiniz. Güzel oğlunuzla yeni hayatınıza yelken açınız, inanınız bizim gibi insanlar size her zaman saygı duyacaklardır ve daha değerli bir anne gözüyle bakacaklardır. Sizdeki bu kültürü anlamam yeterli benim için. Aynı frekansta düşünüyoruz. Yanıtlamışsınız. Notum tamdır size. Yolunuz açık olsun. Mücadeleci kadınlara her zaman güzel dileklerle bakarım ben. Saygılarımla

ZEYNOP

Kayıtlı Üye
Sitedeki büyüklerimizden - yaşı hakkında hiçbir fikrim yok, saygımdan büyüğümdür kendileri :) birine bakım yaptırdım. Benim canım eşim hiçbir negatif tesir altında kalmadan, tamamen özgür iradesiyle çıkmış sahalara :) Bu kadar halka mal olmuşken bir duyuruyu hak etti durum diye düşündüm.

Başta da söyledim, hiçbir zaman düşünmedim birinin (bu biri eşim bile olsa) iradesini değiştirmeye çalışmayı. En azından içim rahat şimdi; ne oluyorsa bizden oluyor, irademizle oluyor. Sürecin bana verdiği hasarı tamir için elimden geleni yapacağım; dönüştüğümü hissediyorum. Belki de bu olanlar ilişkimizdeki eksik yönleri tamir etmemize yarayacak ve kendimize hiçbirimizin başka şeylere ihtiyaç duymadığı bir birliktelik sağlayabileceğiz. Ya da bu olanlar gerçekleştiğinden eksik olduğu su yüzüne çıkmış ilişkimizi geçmişte bırakıp ayrı yollarda daha tatminkar ilişkiler veya yalnızlıklar yaşayacağız.

Bu süreç başladığında 40 yaş doğum günümü yeni kutlamıştık. Eşim bana sürpriz bir parti organize edip beni tüm sevdiklerimizle bir araya getirmişti. Çok mutlu girdim ben 40 yaşıma.. Bu süreç başladığında kendi kendime söz verdim.. Her ne şekilde sonuçlanırsa sonuçlansın 41 ime daha da mutlu gireceğim. Bunu doğum sancısına benzetmeye çalışıyorum (normal doğum yaptım, acısını bilirim :)) Sancı çok kuvvetli ama biliyorum ki sonu çok aydınlık. Bir kaç zaman sonra geriye dönüp baktığımda bütün bu olanların niye olduğunu, nelere yol açtığını, hangi kötü durumları silip süpürdüğünü görüp yüzüme kocaman bir gülümseme yerleştireceğim. Ne demişler, insan gönlünde yaşattığını yaşarmış..

"Sevgili Günlük" tadında bir yazı oldu benimki, umarım hiçbirinizi sıkmamışımdır..

Herkese iyi forumlar..

miya88

Kayıtlı Üye
bence cok soğuk kanlı ve hıc etkılenmemısınız gıbı davranın erkekler aa evet uzuluyo benı ıstıyo ne olsa dönsem kabul eder dedıgı zaman o kadınlara saygı duymuyor..güçlü olun ıcınızde fırtınalarda kopsa sankı hıcbırsey yokmuş gıbı davranın bu cok zor olucaktır ama olucaktır ve bazen bızler ıcın cok kotu oldunu dusundumuz seyler aslında cok hayırlı olabılıyor..belkıde hayatınızda cok sevebılıcegınız ve sızı başka bıryerde bekleyen bırı vardır kım bıle bılırkı her son yepyenı bır başlangıçtır..ve mutlaka eşiniz size dönmek istiyecektir ama kaybetme korkusunu yasatmanız gerek eger sizi kaybetmekten kortugu an size dönmek isteyecektır ama bence sizi bir kere aldatmış bırı herzaman bunu yapar o yüzden ondan ayrılıp bambaşka bir ömüre yelken açmanızın kendınızı yenılemenızın tam zamanı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...