Arkadaşlar nasıl korkularımdan sıyrılırım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enesrko

Banlı Kullanıcı
Evet saygıdeğer arkadaşlar. Korkularımdan nasıl sıyrılırım ? Mesela gecenin bi vakti kalkıyorum. Etraftan sesler geliyor tedirgin oluyorum. Kendi kendime bir şeyler sayıklasam bile korku gitmiyor. Ne dua geçiriyor ne kendime sorduğum sorular. ( Sorulardan kastettiğim şey bak Enes daha önce hiç böyle bir şey oldu mu ? olmayacak birşeyler vb vs) Korkularımın üzerine gittiğimde sürekli bi tedirginlik var. Ve korkumun üzerine gitsem bile maçın daha bitmediğini karşı tarafın her an gol atabileceğini ve karşıma çıkıp bağırabileceğini ya da gözükebileceğini tüm vücudum ile hissedebiliyorum. Bu artık kendimi hipnoz etmem midir nedir bilmem ama bu kişisel gelişim açığımı nasıl kapatacağım merak ediyorum açıkcası.

Sonmajici

Kayıtlı Üye
Size korkularınızdan sıyrılmak için basit ama etkili bir yöntem söyleyeceğim. Allah korkusu...Allah'tan ne kadar korkarsanız onun yarattığı şeylerin onun korkusunun yanında bir hiç olduğunu anlayacaksınızdır.Zaten sizin bahsettiğiniz şeyler büyük ihtimalle bilinçaltınızda oluşan şeyler. Allah korkusu size diğer bütün korkuları unutturacaktır.

enesrko

Banlı Kullanıcı
Allah'ın merhameti bana Allah korkusunu unutturuyor. Maalesef...

NaBe

Kayıtlı Üye
Kalktığınız zaman titreme vs geliyormu mesela birden bire istemsiz şekilde?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bir yaratık görmekten yada korkunç bir yüzün aniden bö diye bağırmasından mı korkuyorsun??
Dış görünüşe çok önem veriyorsun o zaman, güzel bir yüze hayran kalıp, hayal olarak bile en büyük korkunuzun korkunç görünüm olması başka ne olabilir?
Önce korktuğunuz şeyi gözlerinizin önünde canlandırın, neyden korktuğunuzu bilmezseniz hiç çözümü olmaz. İmgelediğiniz bu korkunuz ne görünümünü, sizi nasıl ve hangi yönünün korkuttuğunu düşünün. Korkunuz elle tutulur, belirli birşey olsun, yoksa neyden korktuğunu bile bilmeden sadece ürkmek çocuklukta kalan bir şey. Daha sonrada korkunuzun üstüne gitmeniz gerekir, görseniz ne olur, bağırsa ne olur, sonuçta hiç bir şey olmaz. Korkudan kimse ölmez ama korkusuzluktan çok kişi ölmüştür...

VirtiualHuman

Kayıtlı Üye
Şarteli kapatacaksın bu mecazi bişey bunun açılımıda hiçbirşey düşünmezsen olur olduğunun durumu düşünmiceksin ne yapman gerekiyosa onu yapacaksın ancak böyle sıyrılırsın

VirtiualHuman

Kayıtlı Üye
Sana bir anımı anlatacağım kardeşim ailemle köye gitmiştik 14 yaşındaydım uykum geldi ben yukarı çıkıp uykuya daldım evde kimse yok herkes aşşağıda sohbet ediyor uykuyla uyanıklık arasında kaldığın zaman olur ya onun gibi bişeydi etraftan ayak sesleri geliyordu sanki birisi harmandalı oynuyordu o derece :D korkudan yarım saat kafamı örtüden çıkaramamıştım havasızlıktan ölüyodum kafamı kaldırdığımda farelermiş :D yani anlıcağın korkudan kaçamazsın onunla yüzleş ve onu yen

enesrko

Banlı Kullanıcı
Kıvep arkadaşın sözü beni gaza getirdi hepinize teşekkürler biraz daha iyi oldum sayenizde :D

trikker

Kayıtlı Üye
Her türlü korkularınızı yenmenin (benim bildiğim ve başarılı bulduğum) tek methodu korkularının -kaba tabiriyle-üzerine gitmektir. Korkular, insanın zihninde yaratılan/yarattığı çeşitli bloklardır. Eğer imgelemek gerekirse, bir engelli koşu pistinde bulunan engellerdir. Koşucu engele yaklaştığında yavaşlayıp duruyorsa o engelin üzerinden atlaması daha zorlaşır. Atlayamayacağını anladığında durur ve bir miktar geri döner, tekrar koşmaya başlar; fakat engele her yaklaştığında tekrar yavaşlayarak durur ve atlayamacağını anlayıp hep başa döner. korku da aynı bu şekildedir. Eğer korkunun üzerinden atlayamıyorsanız, yani korkunuzu geçemiyorsanız, tek yapmanız gereken koşmayı yavaşlatmamak. Kırıp geçin, o engelli koşudaki üzerinden atlanan çubuklar çoğunlukla vücudunuzun temasıyla kırılacaktır.
Korkuları yenmek için Phil Stutz ve Barry Michels isimli iki yazarın birlikte yazdıkları The Tools isimli kitapta korkularınızı yenmek ile ilgili güzel bir öneri getirmişler:
Korktuğunuz herhangi birşeyle karşılaştığınızda gözlerinizi kapayın ve korkunuzu önünüzde duran büyük bir bulut (veya duman) olarak hayalinizde canlandırın. Bulutun karşısına geçip İÇİNİZDEN avazınız çıktığı kadar bağırarak SIKIYOSA GEL diye bağırarak bulutun içine doğru yürüdüğünüzü hayal edin. Kendinizi bulutun içerisinde hayal ettiğiniz zaman yumruklarınızı sıkarak gene içinizden ACIYI SEVIYORUM! diye bağırın ve yürümenizi kesmeyin. Bulutun diğer tarafından çıkmaya başladığınızda da gene içinizden bir zafer kazanmış edasıyla ACI BENİ ÖZGÜRLEŞTİRİYOR diye bağırın ve buluttan çıktığınızı ve karışınızda bomboş ve başka hiçbir bulutun olmadığı bir manzara hayal edin ve ardından gözlerinizi açın. Kendi kendinize istediğiniz kadar tekrarlayabileceğiniz bu metot ile korkularınızı yenmeniz daha kolay bir hale gelecektir. Daha fazla bilgi ve diğer öneriler için kitabı okumanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin :)

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
ayetel kürsi oku bu sefer o senden korkar bazen sen korkmasanda onların yaydıgı etkilerden korkarsın

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Korku duygusu kalp bölgemiz ile ilgidir. bedenimizde kalp meridyeni ve kalp çakrası, alp kalp çakrası ve güven çakrası olmak üzere birden fazla enerji kanalı ve alanı vardır. kalp enerjisi bozulduğu zaman korkular oluşmaya başlar. kalp enerjisi ince bağırsak meridyeni ve güneş sinir ağı çakrasınında bozulmasına neden olur. Bu nedenle kalp ve ince bağırsak ile çalışmak gerekir. konuyu açan üyemiz lütfen çakralar bölümünü inceleyiniz. meditasyonlar va, doğal taş önerileri ve renk önerileri var bu konuda araştırma yapınız ve bana merdiyenler ile ilgili olarak bu konuda bir konu açmamı hatırlatınız şuan elim musait olduğu için hemen konu açamıyorum, uzun bir şey olduğu içinde özel mesaj ile anlatmak olmayacak.

hasan06

Kayıtlı Üye
önce psikologa görünün sonrada kendinize bir bakım yapabilirsiniz tılsımlı filan . elbetteki internetteki sahte hocalardan değil ilim sahibi insanlardan

Sadraz

Kayıtlı Üye
önce psikologa görünün sonrada kendinize bir bakım yapabilirsiniz tılsımlı filan . elbetteki internetteki sahte hocalardan değil ilim sahibi insanlardan
Hoca haci felan aramasina gerek yok. Bakimlara felan burada yule bakiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...