Çok sıkıntıdayım arkadaşlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

az4p

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben lise okuyan bir kardeşinizim seneye dershaneler kapanacak diye,özel okula geçmeye uğraşıyorum ama özel okula teşvik çıkacakmı çıkmayacakmı yoksa Cemaat okuluna gittik diye fişlenecekmiyim diye düşünmekten bunaldım.

Hayatımın kalanını etkileyecek bu durum istiareye falan yatmayı düşünüyorum Allah bir yol gösterir diye ama nasıl olur bilmiyorum yada tutararmı edermi yada başka yöntemlerle yardım edebilecek varsa yardım istiyorum

frdkll

Kayıtlı Üye
dershaneler 5 aya kapanıyor. bende lıse ogrencısıyım ınsalah doğru bır karar verebilisin

madasin

Kayıtlı Üye
Genç liseli kardeşimiz (kendinizi öyle tanıttığınız için böyle hitap ettim , benim için burada herkes Sn hitabı ile hitap edilecek bireylerdir, yaşınızın önemi yok ) ; Bu yaşta fişlerler mi endişesi yaşamak ??? Korku yok. Böyle bir endişe psikolojisi ile yetişen gençlik yaralanır. Bunu atın kafanızdan . Sorunuzu istihare gibi anlayıp , sitede konulara göz atmanızı öneririm. Taraf olduğunuz cephe ve dolayısı ile endişeniz şahsen beni hiç ilgilendirmiyor . Ama biliyorum ki, bu yaşta eğitim gibi bir kararda daha somut , bilimsel bir yönteme başvurmanız daha akıllıca olacaktır. Sitede belki eğitim, ilgi alanlarınız konusunda kişisel yeteneklerinizi fark etme konusunda yardım ve danışmanlık veriliyordur. Bekleyiniz, tecrübeli üyeler size yazacaklardır.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Özel okuluna giden fişlenicekse, dershanesine gittiğindede çoktan fişlenmişsindir zaten, bu konuyu düşünme. Ailene en az masraf oluşturacak şekilde eğitimine devam et, iyi bir burs kazanırsan git. Mesela yüzde yüz indirim kazandın sınavdan niye gitmeyesin?? Kazanamasanda gitme, deshanelere hiç para ödememiş biri olarak söylüyorum, okulu dersanesi hiç fark etmez, sonuçta varacapın yer ayni olur. Bu yüzden şu anda en verimli çalışacağın, arkadaşlarının ve desteğinin olduğu mekana karar verirsin umarım :)

hazarfen

Kayıtlı Üye
Ben dershaneye gittim ama hiç kitap açmadım. Hiç bir testde çözmedim. Az buçuk kafam çalışıyo ortalama bi yer kazandım. Doğru olan bu mu ? Hayır. Kendine en uygun konu anlatım kitaplarını bulmaya çalış. En güzel dershaneye gidicem desende kötü hocaya denk gelebilirsin şu olur bu olur. Soru kitaplarını çöz bi köşeye atacaksan alma bile. Gözün doyar kendini kandırırsın. Al kitapları hepsini çöz. Bu. dershanede yaptırılanda bu. Gerisi yalan.Sen çözmedikden çalışmadıkdan sonra o adam kendini paralasa gerçekten mükemmel anlatsa hiç bir şey olmaz yine. Sen çalışsan kimse anlatmasa yine en iyi noktaya gelirsin ama. İstiareye yat istersen. Ama cevap aslında basit kardeşim. Alıcaksın kitabı eline çözüceksin. Düzenli olarak çalışıcaksın. Eyvahlar etmene hiç gerek yok. Biliyorum belki okurken bunları biliyorum bunları diye geçiriceksin ve evet biliyosundur ve umarım yaparsında. Madem geleceğinden endişe duyuyosun gelecekte olmak istediğin nokta ne ise seni oraya götürücek şeyleri yapıcaksın ona göre çalışıcaksın. Şimdiden sana iyi çalışmalar dilerim kardeşim. Sağlıcakla kal.

codzombi

Kayıtlı Üye
dershane boş emin ben senelerce gittim , tek bi yararını gördüm o da bana nasıl çalışılacağını nasıl sisteme oturtulucağını öğretmesiydi.. onun dışında konu anlatımıdır test çözümüdür boş. bolca deneme al , çözümlülerden .. sonra konu anlatımları güzel olanları güzelce çöz ve sana tavsiyem açıköğretime git.. daha rahat olursun.

Kevinlonnie

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bende cemaat lisesinde okuyorum fişlenme korkusu var gerçekten ama bu ülkenin işi belli olmaz. İlerde kim yönetir bilemeyiz ama bir daha ki sene bu okuldan ayrılacağım. Bence cemaat lisesini unut.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bu siyaset gençlerimizin önünü tıkamaktan başka birşey yapmıyor,önceden düşünceleri tıkıyordu şimdide önlerini tıkıyor.

Bence korkma birşey olmaz sen niye o okulda okudun diye soramaz kimse sana

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...