Teyzemin yaşadıkları

Luccinda

Kayıtlı Üye
Merhaba siteye kısa birzaman önce kayıt oldum.Herkes yaşadıklarını bilgilerini paylaşmışlar.Bende teyzemin yaşadığını paylaşmak istiyorum. Teyzem şuanda hayatta degildir, çocukluğunda yada gençliğinde degil evlendikten sonra hastalığa tutulmuş. Musallat olma durumu sara hastalığı gibi. Geldikleri zaman teyzemin söylediğine göre arkasında bir değirmen çalışıyor gibi soguk gelirmiş ve ağzı kitlenirmiş, o sırada yanında birileri varsa tahta kaşık sokakların ağzına yoksa dili dışarıda kalır dişleri kesermiş. Çocukları oldugunu söylüyormuş yani onlar gösterilmiş bunlar senin çocukların diye. Çok hocaya götürmüşler fakat çare olmamış nekadar dogrudur bilmiyorum ama hocanın söylediğine göre arkadan geldikleri için bir çaresi yokmuş.Burda insanı düşündüren şu sitede de bunu bilgili insanlar defalarca dile getirmişler. Durduk yerde gelip sizinle ugraşmazlar diye.Eniştem teyzemde önce bir evlilik yaşamış ve o kadıncağız da hastaymış. Uyurgezer gibi bir durumu varmış gece habersiz sokaklarda bulunuyormuş vs vs. Eniştemin anneside bu kadın hasta cinli demiş ve bu yüzden boşanmışlar.Velhasıl kelam ikinciye teyzemle evlenmiş ve teyzem yaşamaya başlamış bu durumu. Bilmiyorum bu durum olmasaydı da zamanı geldiginde yine bu hastalığa tutulurmuydu, yoksa öbür tarafta eniştem ettigini bulduda acısını başkası çekti. Kafamı karıştıran sadece budur.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Genelde bu olay filmlerde çocuk için olur. Adam evlenir, çocukları olmayınca kayınvalide gelin kısır diye boşandırır evli çifti. Sonra başka bir gelin alır ama gene adamın çocuğu olmaz. Aslında suç gelinlerde değil, adam kısırdır. Bu durumdada enişte musallat varsa, ilk eşini madur etmiş, hatta filmdeki gibi kayınvalide gelini suçlamış. Teyzeniz 2. Gelini olarak oda madur olmuş. Sorunun eniştede olduğu anlaşılmıştır heralde.
Bazı hastalıklar olur, doktor bir çare bulamaz büyüden vs dir. Eğer böyke bir hastalıksa teyzenizin başına gelmezdi ama tıpın çare bulup belirlediği bir hastalıksa er geç o hastalığı yaşardı.