Cinleri neden göremiyoruz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Cinleri neden göremiyoruz direk ? biz onları görseydik onlar bizi görmeseydi hala anlaşmış değilim neden böyle diye.:banghead:

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Benim inancima gore:
Olmayan bir şeyi goremeyiz

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Cinlerin varligina inanmiyorum dedim.Doga ruhlari (periler),demonlar ve zebanilere inaniyorum

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Enerjisel varlık oldukları için göremiyoruz. Gayb varlığının 'maddesel' şekli olmaz. Şekil alabilir elbete veya senin gözüne o şekilde görünebilir ancak kendileri maddesel bir bedene sahip değildir. Nasıl ki oksijeni normal gözle göremiyorsun onları da normal gözlerle göremezsin. Formları çok farklı.

Mithra

Kayıtlı Üye
Bu konu üstünde bir tez geliştirmekteyim :D bu soru üç gündür kafamda lakin farklı bir soru ve farklı bir cevap bunuda kapsıyor.Bir olasılık daha hızlı titreştikleri için diyer bir olasılık "I Orgıns" bir bölüm verim gözsüz solucanlar ışığı bilmiyor ama bilmedikleri için var olmadığı anlamına gelmez burdaki gözsüz solucan insanlar olsun...

teknik67

Kayıtlı Üye
insan hücresi ve atomları ışık hızından az titreştikleri için madde boyutundayız.hücresel varlıkları ışık hızından daha hızlı titreşen varlıklar tabiiki maddesel olarak görülmeyecektir.radyo,telsizdalgalarını,x ışınlarını gören varmı yok,ama ses ve görüntüye dönüştürebiliyoruz neticede.eğer farzedelim odanın içinde ışık hızına yakın veya hızlı hareket edebilseydik bizde madde formunda olmayacaktık ama bu bizim olmadığımız manasına gelmeyecekti.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Biz madde varlıklar olduğumuz için göremiyoruz,elbette bunun daha fazla açıklaması var kainatta sebepsiz birşey yoktur

AJA

Elit Üye
Demon ve perilere inanıyorsunuz neye göre ? Şuna dayanarak dediğiniz cevap işte tam da cinlerin var olmalarını en basit halini açıklar.Ki kalmış insandan sonra en çok sözü geçen onların alemidir.Size burada al bak inan diyemeyiz, nasıl bir cevap yada hangi yönde cevap aradığınızı söyleyin,özellikle bu kadar yazılan açıklayıcı yorumlara üzerine.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Cinler, insanlar ve yaratılan diğer varlıklar kendi ait oldukları boyuta hapsedilmiş ve belli kurallara bağlanmıştır.

Boyutlar arası hiyelarşiye göre Alt boyuttakiler, üst boyuttakileri göremez ve o boyutada gecemez.

Fakat bazı cinler, kendi irade ve yetenekleriyle görünür olabilir. Özel bir nedeni yoksa, kural olarak göremeyiz.

magicex

Kayıtlı Üye
Cinler, insanlar ve yaratılan diğer varlıklar kendi ait oldukları boyuta hapsedilmiş ve belli kurallara bağlanmıştır.

Boyutlar arası hiyelarşiye göre Alt boyuttakiler, üst boyuttakileri göremez ve o boyutada gecemez.

Fakat bazı cinler, kendi irade ve yetenekleriyle görünür olabilir. Özel bir nedeni yoksa, kural olarak göremeyiz.

kıvep bende bilinçsizce çektiğim zikirlerden ötürü olacak açılan menfezlerden varlıklar gelmeye başladı. Menfez açıldığında onlar kendi boyutundan bizim boyuta gelebiliyor, biz niye aynı menfezden onların boyutuna geçemiyoruz?

Ya da o boyuta geçmeyi bırak, menfezin kapanmasını ve varlıkların benden uzaklaşmasını nasıl sağlayabilirim?

kaptanblack

Kayıtlı Üye
Cinlerin varligina inanmiyorum dedim.Doga ruhlari (periler),demonlar ve zebanilere inaniyorum

Aronarcher olmayan seyleri goremiyorsunuz olan seyler doga ruhlari periler demonlar zebanilere inaniyorsunuz ve onlari goruyorsunuz diye anladim dogrumu nasil bir inanca sahip oldugunuzu metak ettim

kıvep

Banlı Kullanıcı
Üst boyuttakiler alt boyuta gecebilir kural bu. Nedeniysen üst boyut varlıklarının yaratılışı ve dizaynı alt boyuta gecmeye müsait olması.

İnsan topraktan yaratıldığından, maddesel ve esnek değil, bu yüzden İnsanların o boyuta gecmesi imkansıza yakındır.

Cinler, ateşten ve dumansız alevden yaratıldığından ruha daha yakın ve şekil olarak esnektir, insan boyuta gelmeye müsaatir bir yapıları ve

esneklikleri vardır. İnsan, hayvan vs, şekillerine girmek onlar için elbise değiştirmek gibidir.

Özel sebeblerden dolayı, insanlarla iletişimde olabilirler yada olmayabilirler.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Göz perdelerimiz olmasaydı görürdük. Bu arada bir şeye inanmadığın sürece istesen de onlar sana görünmezler..

Eirenej

Kayıtlı Üye
Varlar ama bunlar sadece enerji bunları hissederiz yani kesin olarak göremeyiz aslında atıyorum islamda cin paganizmde ateş elementali voodoo da kötü ruh gibi aslında adlandırılışları demin dediğim gibi görmememiz olanaksız olduğunu düşünüyorum öyle varlıklar sadece hissedilir..

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Acaba cinler de sizi merak ediyor mu? Görüp ne yapacaksınız, Kara kaşına gözüne mi bakacaksınız? Öyleyse gidin aynaya kendi mucizenize bakın.
Artık konu başlıklarını okumak istemiyor insan. Hepsi "Cin cin cin, 3 harifli" diye tutturmuş. Onlara da kendini bir şeymiş gibi sandırıyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...