Cinleri neden göremiyoruz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

magicex

Kayıtlı Üye
Üst boyuttakiler alt boyuta gecebilir kural bu. Nedeniysen üst boyut varlıklarının yaratılışı ve dizaynı alt boyuta gecmeye müsait olması.

İnsan topraktan yaratıldığından, maddesel ve esnek değil, bu yüzden İnsanların o boyuta gecmesi imkansıza yakındır.

Cinler, ateşten ve dumansız alevden yaratıldığından ruha daha yakın ve şekil olarak esnektir, insan boyuta gelmeye müsaatir bir yapıları ve

esneklikleri vardır. İnsan, hayvan vs, şekillerine girmek onlar için elbise değiştirmek gibidir.

Özel sebeblerden dolayı, insanlarla iletişimde olabilirler yada olmayabilirler

Belki de bilincin nerde olduğu ile alakalı görmek yada görmemek. Normal uyanık vaziyette iken, 3 mekan, 1 zaman, ve bir de hız boyutundan oluşan 5 boyutlu dünyadayken bilincimiz onları göremiyoruz ama uyurken yada değişik yollarla maddi beden bu dünyada iken bilincimiz diğer boyutlara bir şekilde geçebiliyor. Bilincin boyut değiştirmesiyle belki biz de onları görebiliriz.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ben varlık katlarındaki boyuttan bahsettim. Sizin dediğiniz bu dünyanın fiziki teorileri derste öğrenileninden. Benim anlattığım varlık katlarını (ben boyut dedim konuda) araştırın.

insan o boyuta gitmez. Bu yasadığımız dünyadaki normal şartllarda göremediğini daha net gördüğü durumlar olur, Gözlük takmak gibi düşünün. Bilinç gene kendi boyutunda kalır.

Gördüğü şey bu boyutta olanlardır.

Örneğin astral seyahatte bu boyutu başka bir bakış açısıyla görürsün. Boyut değişmez. Bu boyutta karşılaşılan varlıklar, varlıkların kendi boyutlarından yansımaları yada gecitlerdir.o boyuta gidilmez kısaca.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Acaba cinler de sizi merak ediyor mu? Görüp ne yapacaksınız, Kara kaşına gözüne mi bakacaksınız? Öyleyse gidin aynaya kendi mucizenize bakın.
Artık konu başlıklarını okumak istemiyor insan. Hepsi "Cin cin cin, 3 harifli" diye tutturmuş. Onlara da kendini bir şeymiş gibi sandırıyorlar.

Katılıyorum, sordukları soruların neredeyse %99'u ilgili bölümde var.Eskiden adını duyduğumuzda kaçıştığımız kelime o kadar basitleşti ki heryer cin herkes cinci.
Bana da gına geldi, ve işin iyice tadı kaçtı.

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Acaba cinler de sizi merak ediyor mu? Görüp ne yapacaksınız, Kara kaşına gözüne mi bakacaksınız? Öyleyse gidin aynaya kendi mucizenize bakın.
Artık konu başlıklarını okumak istemiyor insan. Hepsi "Cin cin cin, 3 harifli" diye tutturmuş. Onlara da kendini bir şeymiş gibi sandırıyorlar.

İnsan olacama cin olmak isterdim.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Kendi yaratılışınız hakkında o kadar bihabersiniz ki... Sizin yerinde olmak istediyiniz mahluk ve mahluklar Sizin yerinizde olmak için neler yapardı haberiniz var mı? İblis ve diğer kötü enerjiler neden İnsana düşman sanıyorsunuz? Onların uçmasına, kaçmasına ve sairlerine özeniyorsanız İnsanın çok daha fazla güçleri var. En basiti, sadece Nas, Felak okuduğnda o mahluklardan eser kalmıyor orda.
Görmek istediyinizin insana benzerini bir gece komşunun bahçesinde gezerken görmüştüm, çoçukken. Merak etmeli bir şey yok, sizin yaşadığınız lux içinde yaşamıyor onlar. Ve lütfen İnsanın yaratılışını ve güçlerini araştırın biraz. Bir de Allahın kimselere değil de İnsana üflediyi nefesinin anlamını. Sağlıkla kalın.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Neden?
Denizi arzulayıp, keşke balık olsaydım diyorsunuz. Yüzmek için illa balık mı olmak gerek, insan yüzemez mi?
Balık olsaydınız o size yüzmek gibi gelmezdi, tabiatınız o olurdu, insan olarak denizden aldığınız hazzı balık olarak bulamazdınız.

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Kendi yaratılışınız hakkında o kadar bihabersiniz ki... Sizin yerinde olmak istediyiniz mahluk ve mahluklar Sizin yerinizde olmak için neler yapardı haberiniz var mı? İblis ve diğer kötü enerjiler neden İnsana düşman sanıyorsunuz? Onların uçmasına, kaçmasına ve sairlerine özeniyorsanız İnsanın çok daha fazla güçleri var. En basiti, sadece Nas, Felak okuduğnda o mahluklardan eser kalmıyor orda.
Görmek istediyinizin insana benzerini bir gece komşunun bahçesinde gezerken görmüştüm, çoçukken. Merak etmeli bir şey yok, sizin yaşadığınız lux içinde yaşamıyor onlar. Ve lütfen İnsanın yaratılışını ve güçlerini araştırın biraz. Bir de Allahın kimselere değil de İnsana üflediyi nefesinin anlamını. Sağlıkla kalın.

Bana gore insan boş bos okula git gel sonra çalış yardir yat uyu hergun ayni

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Neden?
Denizi arzulayıp, keşke balık olsaydım diyorsunuz. Yüzmek için illa balık mı olmak gerek, insan yüzemez mi?
Balık olsaydınız o size yüzmek gibi gelmezdi, tabiatınız o olurdu, insan olarak denizden aldığınız hazzı balık olarak bulamazdınız.

Balık ayrı o ayri hocam.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Bana gore insan boş bos okula git gel sonra çalış yardir yat uyu hergun ayni

Hayatınıza renk katmak sizin elinizde. Bunun için cin olmanıza ya da başka bir varlık olmanıza gerek yok.
Hem cinlerin boyutunda eğitim ve çalışmanın olmadığını nereden biliyorsunuz? :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Cin olunca ne olucak ? Herzaman değişik şeylermi yapıcaksınız ?
Abi dur bugünde falanca bedene saldırayımmı diceksiniz :D

Sen kendine nasıl hayat hazırlarsan ona göre yaşarsın.
Görende dicek 80 yaşına gelmişiniz de hayattan bezmişsiniz bi 30 yaşına gelin de sonra o okul hayatını nasıl özlüyorsunuz görürüz :)
Okul yıllarını özledikleri için açık öğretime yazılan yüzlerce insan var.
Bu sizinki öleyim de kurtulayım söylemine benzemiş,ölsemde kurtulsam sözü için bir hoca demiş ki öteki taraf sanki tahtalı köy dinlenme tesisleri :)

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Hayatınıza renk katmak sizin elinizde. Bunun için cin olmanıza ya da başka bir varlık olmanıza gerek yok.
Hem cinlerin boyutunda eğitim ve çalışmanın olmadığını nereden biliyorsunuz? :)

Eğitim yok zaten birbirlerine aktarım yapabiliyor her konuda bizden üstünler bana gore biz tuplu tv gibiyiz

Cin olunca ne olucak ? Herzaman değişik şeylermi yapıcaksınız ?
Abi dur bugünde falanca bedene saldırayımmı diceksiniz :D

Sen kendine nasıl hayat hazırlarsan ona göre yaşarsın.
Görende dicek 80 yaşına gelmişiniz de hayattan bezmişsiniz bi 30 yaşına gelin de sonra o okul hayatını nasıl özlüyorsunuz görürüz :)
Okul yıllarını özledikleri için açık öğretime yazılan yüzlerce insan var.
Bu sizinki öleyim de kurtulayım söylemine benzemiş,ölsemde kurtulsam sözü için bir hoca demiş ki öteki taraf sanki tahtalı köy dinlenme tesisleri :)

Valla bana gore her konuda bizden üstünler insan kısıtlı anca sabah aksam yardirsin saçma sapan aşk dizileri yapsinlar onlar bile diyordur insanlari algilamak zor

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Forumda araştırma yaparsanız, Urum ve Yule'nin cinler hakkında yazdıkları yazıları okursanız. Cin denilen varlıkların hayatlarının bizim hayatlarımızdan pek fazla farkları olmadığını görebilirsiniz.
Lütfen, zahmet olmazsa o konulardan link vere bilirmisiniz? Ne yazmışlar merak ettim.

yare-i yarim

Moderator
İş
Valla bana gore her konuda bizden üstünler insan kısıtlı anca sabah aksam yardirsin saçma sapan aşk dizileri yapsinlar onlar bile diyordur insanlari algilamak zor

Öyleyse sen onların yapamadığını yap ?

Bir söz var " Baba himmet dersen sana derler ki oğul hizmet "

Önce kendini geliştir ne yapmalısın diye sonrada çık yapılıp görülmesini istediğin şeyleri yap,şikayetçi olduğun yaşamdan çıkmak senin elinde,cin olsanda birşey değişmeyecek o boyutun o hayatında ona göre banelleşmiş şeyleri vardır emin ol ama bir varlık ne olursa olsun yaşamını değiştirmek kendi elinde.
Bazen şikayet ederek sadece kendimizi kandırırız mesela şikayet ettiğin bukadar zaman içinde kendine bir yol haritası çizebilirdin.

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Galiba cinler boyutuna misafirliğe gittiniz ve eğitim olmadığını öğrendiniz. :)
Forumda araştırma yaparsanız, Urum ve Yule'nin cinler hakkında yazdıkları yazıları okursanız. Cin denilen varlıkların hayatlarının bizim hayatlarımızdan pek fazla farkları olmadığını görebilirsiniz. Yani onların boyutlarında iş-eğitim gibi konular mevcut.
-Cinler ve insanlar arasında herhangi bir üstünlük durumu söz konusu değildir.

Neyse konu amacından sapmasın. Hayatınıza renk katmak, farklı kılmak sizin elinizde.

Arkadaşım bu işlerle uğraşıyor.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Aronarcher olmayan seyleri goremiyorsunuz olan seyler doga ruhlari periler demonlar zebanilere inaniyorsunuz ve onlari goruyorsunuz diye anladim dogrumu nasil bir inanca sahip oldugunuzu metak ettim

İnancima gore dedim zaten.Mesela bir ateyist bazi varliklara inanmaz.Bence cinlerde bir cesit dusuk dusuk rutbeli bir demon yada zebani

codzombi

Kayıtlı Üye
İnancima gore dedim zaten.Mesela bir ateyist bazi varliklara inanmaz.Bence cinlerde bir cesit dusuk dusuk rutbeli bir demon yada zebani

Ateist hiç bir metafizik varlığına inanmaz. bazı varlıklar olayı değil. cin kavramı üzerinde defalarca zaten konular açıldı , genel bir kavram olduğunu üstüne basa basa söylüyorlar. cin nedir jinn mi gizli olan mı nedir bunu önce izah etmek gerekiyor . zebani nedir demon nedir bunları ne olduğunu biliyor musunuz ? zebani nedir ? demon batıda kullanılan bir kavram genel bir kavramdır , angel karşıtı bi kelimedir. zebani? zebani hakkında neler biliyorsunuz ? ve ayrıca inancınızı merak ettim , inancınız nedir ?

yare-i yarim

Moderator
İş
Yanılıyormuyum bilmiyorum ama zebani'ler islam inancında cehennem görevlileri olarak bilinir zebanilerin lideri'nin adı malik'tir.
Sayın aron'da bildiğime göre wicca inancına mensup ayrıca aronun dediği biraz islam inancıyla bağdaşıyor cinler düşük rütbeli demon olabilir diyerek.
İslamda şeytanın cin neslinden geldiği anlatılır bkz ayet: ( şeytan cinden idi o yüzden kibirlenip ademe secde etmedi ) ve gene bazı cinlerin onun emrinde olduğu söylenir demonda islam inancına göre şeytandır.

Ayrıca ben bir varlığa inanan ateist ne gördüm nede duydum görünmeyen bir varlığa inansa ateist olmasının ne anlamı olucakki ? Tanrıyı bile görünmediği için red ediyorlar.

Bakın burada bir ateist cin şeytan bilim dışı şeylerdir diyo işte ateistlerden bir örnek

[video=youtube;RiBG6Qqxhr0]https://www.youtube.com/watch?v=RiBG6Qqxhr0[/video]

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Konu başlığında sorulan soru neden göremiyoruz idi. Sizin inançlarınız ve ya düşünceleriniz sorulmuyor bu konu başlığında. Konuyu saptırmakta üzerimize yok maşallah. Ayrıca kimse kimsenin inanç sistemi üzerinden doğru yola ulaşamaz. Çünkü inançların doğru ya da yanlış diye bir durumu yoktur. İnançtır adı üstünde. Lütfen tarzınıza dikkat edin. İnançlar üzerinden konuşulmaya başlandığı an konular sapıyor ve konuların kapatılmasına neden oluyorsunuz. Bildiğiniz bir bilgi var ise onu paylaşınız. Eğer ki bilgi mahiyetinde olmayan inanç ve ya düşüncelerinizi bu tür konularda paylaşmayınız. Bu uyarım bir tek kişiye değildir. Hem inanç üzerinde açıklama yapmaya çalışanlara hem de inanç üzerinden açıklama yapan kişi üzerine saldırı yapanlara bir uyarıdır. Sevgi ve Işıkla...

Gangster

Banlı Kullanıcı
cinlerin gerçek görüntüsünü insanlar kaldıramaz,bugüne dek görenler korkudan kalp krizi geçirdi zaten tonlarca haber ve efsanede var. böyle şeylere kafa yormana gerek yok dini inancın ne ise onun kutsal kitabını okuman yada o kitaba inanman yeterli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...