Rüya İçinde Rüya Görmek ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gogolisk

Kayıtlı Üye
İş
Web Desing
Merhaba, ben 2 gün öncesine kadar rüya içinde rüya gördüm. 2 rüyada da olan şey dakikası dakikasına aynıydı.
2 rüyada da:

"... Yolda dolaşırken kız arkadaşımla birden bire AY' a bakma gereksinimi duydum. O an içimden biri bakmam gerektiğini söyledi ve hissettirdi. Ardından AY' a dikkatlice baktım. Orada durdum ve yaklaşık 10-15 saniye baktım. AY' a doğru bişey yaklaştı ve bir patlama meydana geldi. Ardından AY hızlı bir biçimde benim olduğum dünya ya çarptı ve birden bire yer çekimi kalktı. O patlama seslerini duydum. O an herşeyi tam anlamıyla duydum ve gördüm. Bu inanılmazdı." Bu rüyadan uyandım (ve aslında gerçekten de rüyanın içinde rüyadayım...) sonra dışarı çıkıp AY' a baktım. Yerindeydi ama gereğinden fazla büyüktü. Ya da dünya ya yakındı...

Daha sonra kız arkadaşımla dolaşırken aynı hislere kapıldım. Rüyadan dolayı psikolojik sanıp bakmadım. Daha sonra duyduğum o sesleri duydum ve hemen gözlerimi AY' a diktim. O an yeniden yazılmış gibi AY dünya ya çarpıyordu, sesler, olaylar, her şey ama her şey gerçekti...

O an yeniden yer çekimi kalkmıştı, öyle bir his ki sizlere nasıl anlatacağımı bilmiyorum! Sanki ölüyordum. Kendimi bırakmıştım o an, sanki ölüyordum ve bende huzurlu ölmek için kendimi bırakmıştım. Bir yandan da o muhteşem olan sesleri dinliyordum.

Sanki bir gezegendeki kıyameti görmüş gibiydim. Bu rüyayı AY TUTULMASI YAŞANILAN O GECE (örneğin ay tutulması, pazar günü sabaha karşı 05:00'te olacak, bende pazarı cumartesiye bağlayan gece gördüm yani saatleri aynı anda...) rüyayı gördüm. Sabahta saat 5-6 gibi uyandım bir kere...

Gerçekten çok ciddiyim, bu rüyanın bir anlamı olmalı. Benim teorim: "Evrende sanki bir şey beni oradan oraya rüya yoluyla ışınlayıp; görmelerini istedikleri veya benim anlayıpta görmemi istedikleri gezegenlere getirip, olup biteni izletmek..." Bunu da şöyle açıklayım, gördüklerim dünyalar bizim kendi gezegenimiz değil!!! Aksine başka gezegenler ama görünüm olarak hafızamdaki verilerce inşa edilmiş bir ortam... Olan biten her şey farklı ama normal insanlar yok, hareketler yok, normal olan hiç bir şey yok. Sadece ortam olarak normal: Ağaçlar, evler, yollar... Canlı olarak çok farklı lakin cansız olarak aynı. Ona dokunduğum zaman (kız arkadaşıma) hiç bir şey hissetmedim! Yani insan eti gibi değildi, çok farklıydı. Anlatamayacağım bir şey...

Lütfen bu rüyanın bana mantıklı, bilimsel veya gerçeklere yakın olacağı türde bir açıklama yapsın. Buna gerçekten ihtiyacım var. Çünkü bundan öncekilerde de kötü sonuçlar oldu. Ve evrenle ilgili olduğundan da şüphe etmiyorum artık. Ciddiyim, birileri bana yardım etsin. Gerekirse yüksek dozlu psikolog seanslarına gidicem, geçmişe dönenler varya, 2 saat önce ne oldu hatrlamayanlara uygulandıklarından... Onlardan almayı bile planlıyorum çünkü bu gördüklerim, hissettiklerim ve duyduklarımı sizlerin hissetmenizi gerçekten istemezdim. Ölüm bam başka bir duyguymuş...

codzombi

Kayıtlı Üye
rüya içinde rüyaya inanmazdım pek, ama 2 hafta öncesinde aynısını ben yaşayınca vay anasını dedim. demek ki tecrübe etmeden olmuyormuş.

cherish

Kayıtlı Üye
Evet biraz ürkütücü bir rüya. Öncelikle hayra yolmalısınız elbette.
Ay bundan 2 gün önce bütüne yakındı diye hatırlıyorum ve dolunaya ne kadar yakın olursa ve dolunayken bizim duygularımıza etki eder. Duygusal gelgitler yaşarız gerçek hayatta, zaman algımız flulaşabilir, bedensel olarak daha gergin ve şişkinlik hali olabilir ve uyku halimizde diğer dönemlere göre biraz daha derin ve yorucu olur farkında olmasak bile.
Rüyanızdaki detaylara gelirsek, ağır bir uykuda olduğunuzu (hem aydan dolayı hem de saat aralığından) tahmin ederek haberci bir rüya olduğunu ve dikkat etmeniz gereken birtakım şeylere işaret edildiğini düşünebiliriz. Her insan bir dünyadır, her insanın dünyayı görüş açısı olduğu için her insanın bulunduğu dünya diğerlerinkinden farklıdır, ayın size bağlı olan, sizin hayatınızdan yüksek oranda etkilenen başka biri için bir simge olduğunu ekleyebilirim. Size çok bağlı olan birini dış değişkenlerden korumak isteme durumundasınız, rüyadan uyanmak isteyerek onun etkileneceği olumsuz bir durumu durdurmak istiyorsunuz. Ama uyandığınızı sandığınızda kendinizi aynı şeyi tekrar yaşarken bulmanız tehlikenin gerçek olduğu anlamına geliyor.
Yapacağınız yeni işlerde, aşama kaydetmesini beklediğiniz ilişkilerde sizden bağımsız olmak kaydıyla, birlikte hareket edeceğiniz insanlar için risk sözkonusu olabilir. Olumsuz yorumlamak istemem, düşünce biçiminiz etkiler çünkü ama bu rüyada engel olamadığınız güçlü bir dış etken var. olumlu şeyler düşünüp bedeninizi negatif duygulardan arındırmaya çalışabilirsiniz. diğer yorumları bende merak ediyorum...

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Hayır olsun,sabah niyetine..Rüya yorumuna giremeyeceğim, işinin ehli bir yorumcuya yorumlatılmalı kanımca.Kapıdan atladım ,bacadan girdim vb. gibi bir rüya değil çünkü..
Çok çok etkilenmişsiniz,yazınızda kelime vurgularından o hissiyatı net alabildim.Bir "rüya"insanı olarak net rüyaların kişi üzerindeki etkisini gayet iyi biliyorum.Rüyanız cidden sık rastlanır,sık duyulur bir rüyada değil.Umarım hayırlara vesile olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...