Cüzdanımı çaldırdım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ladyangell

Kayıtlı Üye
Dün saat 18.00 civarında pazardaydım ve evden kafam dağınık bi şekilde kulaklığımı takıp çıkmıştım. Cüzdanım fazladan para koyacağım sırada içimden ya çalınırsa bari bu kadar fazla çalınmasın hatta içindekileri de azaltayım dedim. Sonra kendi kendime "ne saçmalıyorum ben ya istediğim kadar koyarım ne diye çalınsın, hiç çalınmadı." Deyip koydum parayı da.. Cüzdanım çok güzeldi. Bana eskiden hediye edilmişti. İçinde en sevdiğim küpelerim vardı ( maddi değeri pek yok ) farkında değildim ama 100 liranın biraz üstünde para ve güzel cüzdanımla pazara gittim. Sadece minik bir yol yurudum pazarın içinde, ve bi an hafiflik hissettim. Çantamı açıp bakıyım dedim. İnanamadım cüzdan yok. Ben kaybetmem ya, kesin bi poşettedir dedim. Poşetlerde de göremeyince delirdim. Hemen koştum tek alışveriş yaptığım tezgaha, bakındık yok. Sonra o yol boyunca pazarcılara söyledim. Hepsi kaybetmemişsin, çaldırmışsın dediler. Daha çok delirdim, ya herkes bi çalıntı hikayesini anlatmaya başladı fln, zabıtalara şikayet ettim vs vs.. Neticede ulaşamadım hala. Karakola bile gittim bir umut.

Ama bütün bunlar olurken, ben acaba bunun sebebi bilinçaltıyla mı alakalı, benim suçum var mı bu olayda diye kendimi yargılayıp durdum. Bilinçaltına yapılan çalışmaların bazen gerçek hayatta kötü etkileri olabileceğini duymuştum. Kaybetme korkusu yuzunden olmuşsa ne yapabilrim? Artık çıkmazda hissediyorum kendimi. Anneme çok uzuldum zar zor kazanıyor. Ben gencim illaki kazanırım, ama kaybetmeye gerek yok bulmak için, lütfen çalınan eşyalarımız azalmış olarak bulunsa bile, en azından cüDanımı iatiyorum. 4-5 yıldır ben o cüDanı kullanıyordum ve çok seviyordum. Çok guzeldi.

origanum

Yönetici
Geçmiş olsun.
Çekim yasasına göre çalma fiili çalınır da dense çalınmaz da dense çal kökü yüzünden çalma eylemini çağrıştırır ve gerçekleştirir. Bu kadar kısa bir sürede yani öyle uğraşıp imajine etmeden, uğraşmadan çekme ihtimali var mıdır derseniz pek olmasa da yok da denemez. Ama çok zayıf bir ihtimal bu. Kuvvetli olan ise etrafta hırsızdan bol ne var günümüzde. Pazarlar, sokaklar, kalabalık mekanlar adamların iş yeri.

Sadraz

Kayıtlı Üye
Kattettiğiniz yol kısa demişsiniz, o yolun etrafına bakının biraz yada pazarda cöplerin toplandığı alanlara. Genellikle, çalan kişi yakalanmasın diye, parayı ve para kaldıracak eşyaları içinden alıp cüzdanı yolda bir yerde atıyor. Geçmiş olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...