Hisleri Hatırlamak (hisler, hissedilenler)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emir12

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba,
İçinde oldum mu olmadım mı bilmiyorum ama bazı hisleri yine görüp görmediğimi bilmediğim ortamlarla hatırlıyorum. Belki karmaşık gelebilir size ama çok içsel birşey. Acaba bir nedeni mi var diye size sormak istedim. Şimdiden teşekkürler, yorumlarınızı bekleyeceğim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Belki ruyanızda görmüşsünüzdür ..olabilirmi?Annem buna benzer bişey yaşıyor yıllardır.Başka bir ülkeye yada şehire gitmeden önce oraya ait bir heykel,ünlü bir meydan yada kumbaraya takılı madalya gibi net objeler görüyor.İlk kez gideceği yerlerin ya da mekânların öncesinde oluyor genelde.Gerçekte yaşadığı anda "ben bunu rüyamda gördüm"diye o an hatırlıyor rüyasınıda.Bilemedim ..ama sanki benzer gibi geldi sizinkide.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Bu bende de var hatta çok sık oluyor. Mesela limonata içiyorum sonra aklıma geçen yaz geliyor ama akla gelmesi değil sanki o zamandaymışım gibi çok net ve yoğun bir şekilde hissediyorum ki bunda özel birşey olduğunu sanmıyorum sadece farklı hissettiriyor.

freakfelon

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Farkındalığınızı geliştirin bence :) gün içerisinde kendinize aşağıdaki 7 soruyu sorun.

* Ne Görüyorum ?
* Ne Duyuyorum ?
* Ne Tadıyorum ?
* Ne Kokluyorum ?
* Ne'ye Dokunuyorum ?

** - Ne Düşünüyorum ?
** - Ne Hissediyorum ?

Bir kaç saat sonrasında bu soruların cevabını hatırlamaya çalışın gün içerisinde bu egzersizi bir,kaç defa tekrarlayın zamanla iyi geleceğini göreceksiniz.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Yaşadığınız dejavu olabilir mi ?

emir12

Kayıtlı Üye
dejavuya benzemio ama bi tür sayılır sanki ilerdeki veya daha önce geçmiş zamandaki bi olaya tanık olmuş gibi oluyo

weasley

Kayıtlı Üye
emir12 dediğin o içsel olay bende de sık sık oluyor. ben ilk başlarda bunun herkesde var olabildiğini düşünüyordum çevremdekilere anlatınca bunun onlarda olmadığını gördüm. sanırım bu bazı çakraların açık olmasıyla ilgili

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ben anladım galiba
Bir anı gibi saniyelik bir anı aniden aklınıza geliyor
Ama aklınıza gelen bu anımsı şeyi hatırlamıyorsunuz
Mesela bir oda, ev, eşya, kişi yada ses aklınıza pat diye düşüverir çok hızlı belki 1 snye kadar, ama bu anıdaki mekanı kişiyi yada sesi hatırlamadığınızdan gerçek değil gibi geliyor
Mantıken anınız olsa mekanı vs hatırlarsınız ama zorlasanızda olmuyor hatırlanmıyor dimi?
Hatırlayamayınca insan gercek değil diye şüpheye düşüyor. Ama gercek olmasa aklımızda, beynimizde işi ne?

emir12

Kayıtlı Üye
aynen kıvep ne bu hep oluyo bana hatta bu meditasyona başladıkdan sora dahada iyi hissediyorum

emir12

Kayıtlı Üye
ben pek çakra işleriyle uğraşmadım açık olduğunu sanmıyorum ama meditasyon yapıyorum

kıvep

Banlı Kullanıcı
Aklıma bir pencereden manzara geliyor ama orası neresiydi hatırlamıyorum
Bir kişiyle konuşurkenki bir anı çakıyor kafamda ama o kimdi onuda bilmiyorum
Bazen aklıma çok özlediğim bir şey geliyor, dilimin ucunda gibi ama neydi orası hafızamda kapkaranlık, çok mutlu olduğum bir anıyı hatırlıyorum ama hemen kesiliyor görüntü saniyelik gene
Yada bir sokak, yolda yürürkenki halimin anısı geliyor ama hayatımda hiç gitmediğim, konumunu hatırlamadığım bir mekan oluyor

Bu konuda tezlerim geneli şöyle,
eski yaşamların hatırlanmasıdır
Rüyalarımızı hatırlıyoruzdur
Astral seyahatte yaşayıp unuttuğumuz olay, mekanlardır
Varlıklar yada uzaylılar kaçırmış sonrada unutulmuş olaylardır
Ama bence en mümkünü çocukluk anılarımız bunlar. Zorlasak doğduğumuz anı bile hatırlarız, beyin bir gördüğünü unutmuyor sadece o bilgileri hafızadan çıkarıp hatırlamak zor.
Örneğin 6 aylık bir çocuğun annesi ölse, çocuk annesinin yüzünü kendisini hiç görmemiş hatırlamamış olur özellikle eski fotograf çekiminin olmadığı zamanlarda.
Ama da vinci 6 aylıkken ölen annesinin yüzünü çizmeyi başarıyor hatırlıyor nasılsa, böyle 3 yaşından önceki anıları kişileri hatırlamak zor ama beynimizde bir köşede duruyorlardır,
Sonuçta beynimdeyse bu anı, ben hatırlamasam bile gerçektir hatırlamayı çok istediğin bir anın varsa hipnoz vs var o kısmınıda uzmanlar bilir

cherish

Kayıtlı Üye
Bende de oluyor, ortalama sıklıkta diyelim. 2 yıl öncesi gördüğüm bir rüyayı mesela anlık ya da birkaç kare üst üste görebilme gibi durumlar...aslında gördükleriniz hatırladığınız veya hatırlamadığınız rüyalar olabilir. Rüyalar bize gelecekle ilgili ipuçları verebilir, bulunduğumuz zaman ve ortamla ilgili bilgi,uyarı niteliği taşıyabilir. Eğer böyle bir durum varsa geliştirilebilir duru görü yeteneğine sahip olabilirsiniz, bunu değerlendirmeniz için sinyaller alıyorsunuzdur belki. Çakraların açılmasıyla ya da artık açılması gerektiğiyle ilgili isteği de olabilir beden&ruhun.

emir12

Kayıtlı Üye
aynen herkese çok teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...