Gördüğüm Rüya Hakkında Fikirlerinizi Paylaşırmısınız ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xalpx

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bugün gördüğüm bir rüya hakkında yorumlarınızı rica ediyorum çünkü bilinç altı rüyaya benzemiyor hiç.

Rüyamda oturma odasındayım kapıda kapalı evde yanlızım sanırım.Birden kendimi uyuşuk ve halsiz hissederek yere yığılıyorum uyku hali gibi bir hal var.Ayağa kalkamadığımı ve bacaklarımın tutmadığını hissediyorum.Tamda sanırım birşeyden zehirleniyorum diye düşünürken yerden ince bir gaz sızıntısı olduğunu görüyorum buhar şeklinde.İçimden sanırım bundan diye düşünüyorum.Yerde kollarımla sürünerek kapıya doğru ulaşmaya çalışıyorum içimdende vay be demek böyle oluyormuş o haberlerde gördüğümüz zehirlenmeler , demek böyle ölecekmişim gibi fikirler geçiriyorum tıpkı günlük hayattaki gibi düşünebiliyorum ama öleceğimi düşünmeme rağmen korku duymuyorum.Tam kapının yanına yaklaştığımda aklıma kapının yanında alçak bir masada duran kafesteki muhabbet kuşu geliyor ona bakıyorum.Oda gazdan etkilenmiş bir halde kanatlarını salmış bayılmak üzere olduğunu görüyorum.Bir hamleyle kafesi elimle tutuyorum.İçimden bari o ölmesin yaşasın diye geçiriyorum.Bir elimde kafesle birlikte sürünerek oturma odasından çıkmayı başarıyorum.Odanın olduğu koridorda ilerleyemeden bayıldığımı hissediyorum son bir hamleyle kafesi ittirerek kendimden uzaklaştırıyorum maksat onu gazın etkisinden biraz olsun uzaklaştırmak gözlerim kararırken kuşun kendine geldiğini görüyorum ve kurtulduğuna seviniyorum sonra gözlerim kararıyor ve bayılıyorum zaten.

Sizce nasıl bir anlamı olabilir bu rüyanın yorumlarsanız sevinirim :)

La-edri

Kayıtlı Üye
Sonuc itibariyle gercekten bayildiniz mi ? Ben öyle anladim, eger böyle ise bu görüdügnüz rüya fiziksel yasadiginiz o anki sorunun resmi saadece, atiyorum uyku halinde sekeriniz düstü, böyle bir durumda zaten insan bayilir uyurken ve bayilmadan evvl ruyasindada bayildigini yada buna benzer bir takim sikintilarin oldugu rüyayi görür. Ruya size uzun gelmis olsa dahi o bir anlik , yani sizin bayilacaginiz gerceginin resmi saadece. Sizin bir doktora gitmeniz gerekiyor. Uyku halinde ve direk akabinde meydana gelen bayilmalar ciddi saglik sorunlarinin habercisidirler.

xalpx

Kayıtlı Üye
Yorumun için teşekkür ederim La-edri.Gerçek hayatta bayılmadım hatta hayatımda hiç baygınlık geçirmedim :) Hiç yaşamadığım bir his yani.Sadece rüyanın sonunda zehirlenen bir insanın bayılıp kendinden geçmesi gibi gözlerimin karardığını ve hareket kabiliyetimi yitirdiğimi gördüm.Ölümden önceki aşama-ölüme geçiş aşaması diyebilirim.Sonra hemen uyandım zaten ve herhangi bir sağlık sorunu yaşamadım uyandığımda ve gün içerisinde.Sadece çok gerçekçi olduğu için paylaşmak istedim.Gerçekçi gelmesinin sebebi normalde olduğu gibi düşünebiliyor ve kararlar verebiliyordum.Ayrıca olayları tepeden değil kendi bakış açımla görmemde bir etken.Sevgiler.

madasin

Kayıtlı Üye
Bu normal bir rüya. Niçin danışmak istediniz acaba ?

fransula

Kayıtlı Üye
Rüyada bile fedakarlık var kuşu kurtarmak istemişsiniz bence siz bu aralar çok yorulmuşsunuz kendinizden vazgeçip etrafa yardım etmişsiniz bu da sizi boğmuş bu benim yorumum bana öyle geldi.

Sevgili Pembe kuvars katılıyorum sana. Okurken aklımdan geçenler tam da bunlardı ;) Birazcık dinlenme vaktin gelmiş xalpx..

4

43887

Her rüya kendi bünyesinde bir mesaj içeriği barındırır.Her zaman dediğim gibi de kişiye özeldir.Bizler sadece size genelleme yaparak yardımcı olabiliriz…
Rüyanızda ayrıntıların önemi büyük yer tutar.Ben anlattıklarınızla bir genel yorum yapmak istedim.:)
Kendi evinizde oturma odasında bulunduğunuzu söylemişsiniz.Bu sizin özellikle hayatınızla bağlantılı günlük ilişkilerinizle,konuşma,sohbet gibi etkileşimlerinizle ilgili konuları ön plana çıkarır ki ,bu konularda bir enerji düşüklüğü yaşadığınız durum söz konusu olabilir,bu da sizi bedenen ve ruhen sıkıntıya düşürüyor gibi ve üzüyor belki çevrenizin iletişim halinde olduğunuz değer verdiğiniz insanların sizi anlamadığını bunun için çaba sarf ettiiğinizi ,kuşa yardım etmekle dile getiriyorsunuz. Aslında bu konuda biraz da özgürleşme arzusu içinde olduğunuzu da sezinledim,ki bunu da fiziki değil ruhen başardığınız yada başaracağınız gözüküyor.Aslında ayrıntılar o kadar çok önemlidir ki farklı bir yorum daha yapmak istedim içinizde saklı tuttuğunuz(kapalı oda) sizi zayıf düşüren (bedeni zayıflamalarınız ve farkındalığınız)geçmişle bağlantılı,sevdiğiniz insanı özgür bıraktığınız(kuşa yardım) anlamına da gelir. Ayrıntı bu yüzden çok önemlidir.Bir düşünün bakalım bu süreçte hayatınızla ilgili durumları süzgeçten geçirin yaşam size nasıl uyarılarda bulunuyor...Sevgiler...

xalpx

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için sonsuz teşekkürler.Bu rüyayı paylaşma sebebime gelince daha önce bu forumda böyle bir paylaşım yapmadım.Normalde çok fazla rüya gören,hatırlayan bir insan değilim ama yaklaşık son 6 ay boyunca bilinçaltı olmayan anlamlı rüyalar gördüğümü düşünüyorum.Hem kendimle hem başkalarıyla ilgili.Örneğin 2 hafta önce çok alakasız bir tanıdığımın boğazına bıçak saplanmış ve yardım istediğini gördüm hiç kan akmıyordu.2 gün sonra aniden basit bir ameliyat olmak zorunda olduğunu öğrendim.Bunun gibi rüyaları çözümlemekte güçlük çekiyorum internetteki rüya tabirleri birbirini tutmuyor çoğunlukla.Bu rüyada uzun zamandır kendimle ilgili gördüğüm en detaylı ve çözmekte zorlandığım rüya olduğu için fikirlerinizi almak istedim :) Hiç düşünmediğim açılardan bakacağınızı biliyordum ve yanılmamışım.Çok teşekkürler tekrar.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Özellikle nefertitinin yorumuna dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Bende bir çekirge rüyası görmüştüm kime sordumsa azap gazap ne varsa saydı ama kendileri rüyamı anlamamda bana yardımcı oldu.

xalpx

Kayıtlı Üye
Özellikle nefertitinin yorumuna dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Bende bir çekirge rüyası görmüştüm kime sordumsa azap gazap ne varsa saydı ama kendileri rüyamı anlamamda bana yardımcı oldu.

Evet hepinizin yorumunda olduğu gibi nefertiti'nin yorumununda farkındalığıma büyük etkisi oldu bazı şeyleri gözden geçireceğim.Sevgiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...