Psişik yetenek mi dejavu mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ORTAASYALI

Kayıtlı Üye
Esenlikler, ben 19 yaşındayım daha öncede şu şekil bir olay oluyordu. Yeni bir yere gittiğimde veya daha önce hiç görmediğim bir yere gittiğimde, sanki o yeri biliyormuş daha önce gitmiştim veya bir olay o olayı daha önce yaşıyormuşum gibi oluyordu. Şu anda da aklıma gelen veya dilediğim şeyler saniyesine varmadan veya birkaç saat sonra oluyor.. Şansmı yoksa psişik bir yetenekmi ? Tecrübeli arkadaşlar'dan ve adminlerden cevap ve aydınlatma bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden. İyi akşamlar....

Eirenej

Kayıtlı Üye
Yaşadığınız olay daje vu forumda bir sürü konu var psişik yetenek değil bir çok kez bu konu açıldı bence..

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sizinki dilediğinizin olması değil olucak şeyleri biraz sezmeniz İnsan dilediğini olduramaz.
Yaşadığınız dejavu olayınıda sitede aramalar yaparak bulabilirsiniz

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Dejavu yetenek değil beynin yanılgısıdır

shado

Banlı Kullanıcı
Hisleriniz kuvvetlidir.Herkesin pisişik yeteneği olacak diye bir zorunluluk yok.iyi forumlar.

durubilir

Banlı Kullanıcı
banada çok sık olurdu. hatta kelimeleri bile tahmin ettigim olmuştur.nedeni karışıktır :D

Ori

Kayıtlı Üye
Dejavu dediğimiz olay geleceğin görülmesidir. Bu bir yetenek midir bilmiyorum. Kendimden keşfetmiş olduğum bu durumu 3 kere yaşadım ve askerde de bunların örneklerini hiç görmediğim ortamda hiç görmediğim insanlar üzerinden şahit oldum. Dejavu adı verilen bu durumu ben kendimce keşfettim.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu duruma tam bir dejavu diyemeyiz. Çünkü dejavu bir olayı sanki daha önce yaşamışız gibi hissetme durumuna verilir. Arkadaşımız aklına gelen bazı olayların birkaç saat sonra olduğundan bahsediyor. Bu dejavu değildir.

Konuya gelirsek hissettiğiniz olayın belli bir zaman dilimi sonrasında olması durumu bir yetenektir tabi ki. Her insanda olan lakin kimisinde daha aktif kimisinde daha bastırılmış durumdaki bir hissetme yeteneğini simgeliyor. Ve dejavu gibi görünen bazı olay ve durumlarda hissetme yeteneği olan kişilerde sanki daha önce yaşamış hissiyatı verebilir bu durum. Ama kişi hem hissedip hemde dejavu da yaşayabilir. Çok ortada cevaplar olacaktır aslında alacağınız cevaplar.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bunu biliyorum, hatta psişik yetenek olduğundan eminim.
Öncelikle şunu söyleyeyim, aklınıza gelen şey olmuyor. Aklıma geldi, oldu?? Kimsenin böyle bir gücü olmaz..
Tam tersi, önceden olacak olaylar ve durumlar aklınıza geliyor. Olacak olanı önceden seziyorsunuz. Zaten olucaktı yani, siz düşündünüz diye olmadı. Sadece ön gösterimi olacak olanı hissediyorsunuz...
Bu bir psişik yetenek, aklınıza hiç yokken birşey gelebilir, yemek yerken otururken yürürken her an olabilir. Bir düşünce alıcıyı sarar. Kader çarkları dönmüştür, olaylar yasanıcaktır. Bunu algılarsınız
Mesela yürürken aklınıza izlediğiniz bir filmden bir araba sahnesi geldi. O filmi ve sahneyi düşünüyorsunuz o sıradayada daha sonra gözünüzün önünde bir kaza olur. Bu 2. Elden algılama.
Yada direk içinizde bir his araba kazası olucak diye net bir düşünce belirir. Olayları tamı tamınabilmekte 1. Elden algılamadır.

Ayni şey yaşanılan bir olay için olduğu gibi, görülecek bir yer içinde olabilir. Aslında o yere gidiceğinizide algıladınız, olaylar, mekanlar, sesler de bu kapsamdadır. Kinetik olaylar ve potansiyel anlar ayrımı yapılmaz, ikiside gelecekten bir andır.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Esenlikler, ben 19 yaşındayım daha öncede şu şekil bir olay oluyordu. Yeni bir yere gittiğimde veya daha önce hiç görmediğim bir yere gittiğimde, sanki o yeri biliyormuş daha önce gitmiştim veya bir olay o olayı daha önce yaşıyormuşum gibi oluyordu. Şu anda da aklıma gelen veya dilediğim şeyler saniyesine varmadan veya birkaç saat sonra oluyor.. Şansmı yoksa psişik bir yetenekmi ? Tecrübeli arkadaşlar'dan ve adminlerden cevap ve aydınlatma bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden. İyi akşamlar....

Burda çizgiyle ayırmamız gereken bir durum var gibi.Aklınıza gelen şeylerin olmasıyla dilediğiniz şeylerin olması biraz farklı sanki.Dileyip olmasını isteyip bunun gerçekleştiğini görmek bir lütuf ...Ancak aklınıza gelen iyi veya kötü istemediğiniz halde sizde yanıp sönen bir düşünce ya da görüntüyü yaşıyor olmanız,dejavu veya psişik yetenektir.Sizde iki farklı durum var paylaşımınıza göre..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...