Arkadaşımın subliminal mesaj kurbanı olduğunu düşünüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AVP

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar
Benim bir arkadaşım var. Bir müzik grubunun hayranı. Normal bir hayran diyil yani manyakca bir hayranlık sergiliyor. Müzik grubundan bir müzisyen çıktı diye intiharı düşünüyor. Eskiden böyle diyildi onların şarkılarını dinledikten sonra oldu. Subliminal mesaj kurbanı olduğunu düşünüyorum. Ne yapmam gerektiğini şaşırmış durumdayım. Yardım ederseniz çok sevinirim.

RyanCooper

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
1D Zayn Malik'ten söz ediyor olabilir misin? :)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Şu an dünya üzerinde bahsettiğiniz grubun şarkılarını binlerce insan dinliyor. Bir şarkıcı gruptan çıkmış diye intihar düşünen heralde tek sizin arkadaşınızdır.. Üzüldüm, aynı zamanda çok şaşırdım.. Benim de vazgeçemediğim hayranı olduğum bir sanatçı var ama hiç bu kadar bağlanmadım birine.. Siz emin misiniz bu arkadaşınızın gruba bağlanmadan önce psikolojisinin iyi olduğuna? Şarkı grubunu dinlemeden önce hiç bağlı olduğu, değer verdiği bir şeyler yok muydu? Çünkü görünüşe göre arkadaşının tek tutunacak dalı o sanatçıymış, koptuğu için intiharı bile düşünüyor. Onun bağlı olduğu, değer verdiği şeyler varsa eğer ona onları hatırlatın ve onu sevenleri, gerçek dünyayı gösterin ona. Hayal dünyasında yaşıyor zannımca, eğer hayatında değer verdiği hiçbir şey yoksa ona acilen bağlanacağı, ama yalancı olmayan sevgiler, bağlılıklar sunmanız gerekiyor. Allah yardımcınız olsun..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kaç yaşlarında arkadaşın?Hangi grubu dinlediğide önemli ,subliminal şüphen varsa madem..
Böyle uç noktada platonik vakalar oluyor.Elvis Presley öldüğü zaman birçok fanı intihar etmiş.Normal bi durum değil tabi.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ben subliminal olduğunu düşünmüyorum arkadaşınızın durumu psikolojik acilen uzman yardımına başvurulmalı bu ihmal edilirse çok geç kalınır.
Arkadaşınızın ailesiyle görüşün arkadaşınızı buna razı etmek pek kolay olmaz o yüzden ailesiyle bu durumu konuşun ailesi gerekirse tutar kulağından götürür.

Bir kişi gruptan ayrılıyor diye intihar etmek normal düşünebilen bir insanın yapacağı şey değil

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İntiharı bence en fazla düşünebilir.Yapabilceğiniz en iyi şey ilk önce ailesiyle durumu paylaşmak,daha sonra da onun yalnız kalmamasını sağlamak olucaktır.Bir insan böyle bir şey için kendini gerçekten öldürmek istemez sanıyorum.İntiharın söyleminin altında daha farklı bir şey yatıyor olabilir.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Yok yok, sorun yok arkadaşlar :)
Konu one direction ise, anlattığınız durumu yaşayan milyonlar var.
Önceden bende anlamıyodum, saplantılı paranoyakça bir durum gibi geliyodu sizde supliminal mesaj olduğunu düşünmüşsünüz
ama normal karşılıyorum artık, sizde normal karşılayın bence.
One direction klipleri günde en az 1 saat izlenmeli, 1 saat boyıncada resimlere röportajlara aval aval bakılmalı, videoları izlerken çığlık atılmalı falan.
Bunlar ortaokul çağındakiler için normal, öyle ki ben bizim eve harry damatın geleceğini düşünüyorum,
İlk başlardan arkadaşının büyülendiğini düşünebilirsin ama bu tamamen özgür iradeyle arkadaşının kendi seçimi.

Konu one directionsa alışın artık böyle çılgınlıklara, arkadaşınız intihar falan etmez merak etmeyin, ölürse daha fazla one direction videosu izleyemeceğini bilir ayrı kalamaz :D
Sadece justin bieberi sevdiğinizi sakın söylemeyin, nedense çok kızıyolar, neyse durumun en yakın takipçisiyim o yüzden biliyorum, zamanla alışırsınız :D

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bu jenerasyonla benim aramda en fazla beş yaş var.Böyle tepki vermelerine kelimenin tam manasıyla tahammül edemiyorum.Böye vıcık vıcık tipler sosyal medya da ağlıyor ya,üzücü ama üzülmüyorum.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Aklıma bu videoyu getirdi.
[video=youtube;7_emiPmQ2Ak]https://www.youtube.com/watch?v=7_emiPmQ2Ak[/video]

Teknik açıdan pek fark yok sanırsam.

AVP

Kayıtlı Üye
1D Zayn Malik'ten söz ediyor olabilir misin? :)
Evet aynen o
Arkadasimin 19 yasi oldu olucak sevgilisinden ayrildigi zaman 1D-nin sarkilarini dinleyerek kendine geldigini soyluyor hic kimse yaninda olmayinca onlar varmis.Psikolojik acidan gayet normal biri sadece 1D konusunda asiri hassas.Iluminatinin de her yerde oldugunu goz onunde bulundurursak ilk olarak subliminal ola bilecegi aklima geldi.

AVP

Kayıtlı Üye
Bu Illuminati soz konusu olunca ben pek ozgur iradeye inan(a)miyorum.Ozellikle de muzik sektorunu Illuminatinin yonettigini de goz onune alirsak

RyanCooper

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Evet aynen o
Arkadasimin 19 yasi oldu olucak sevgilisinden ayrildigi zaman 1D-nin sarkilarini dinleyerek kendine geldigini soyluyor hic kimse yaninda olmayinca onlar varmis.Psikolojik acidan gayet normal biri sadece 1D konusunda asiri hassas.Iluminatinin de her yerde oldugunu goz onunde bulundurursak ilk olarak subliminal ola bilecegi aklima geldi.
Ona hayatta olduğundan söz et oda zayn de yaşamaya devam edecek değişen hiç bir şey olamayacak... Bende 1D dinliyor ve seviyorum.Zayn'ın gruptan ayrılması onun yararına ya da zararına olacak.arkadaşının bunun için intihar etmesi mantık dışı..Arkadaşına epmati kurmasını sağla Mesela 'bellki zayn .... şundan dolayı ayrıldı, öyle gerkiyordu,öyle olması lazım dı gibi'' :)

RyanCooper

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bu Illuminati soz konusu olunca ben pek ozgur iradeye inan(a)miyorum.Ozellikle de muzik sektorunu Illuminatinin yonettigini de goz onune alirsak
İlluminati seni zayn'e aşık etmiyor.Kendine(illuminati'ye) aşık ediyor orada burada ki bilinçaltı mesajları ile gel zayne aşık ol demiyor,işte ben buradayım diyor.Sizi yöneten benim diyor..

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bunlar hoş masumane şeyler...12yasında bir çocuğun one direction videosu izlerken gözlerinin parlaması tatlı ve çocukça bir şey bence.
Apaçi ve holiganlarla karşılaştırmayın şimdi. Ayni göz parıltısını bende çok sevdiğim bir kitabı okurken yada filmini izlerken yasıyorum.
Bu durum ortaokullu çocuklarda biraz fazla olsada hepimizin sevdiği şeyler var. Kimimiz bir futbol takımına hasta kimimiz bir şarkıcıya.
Tuttuğu takım yenilince bir hafta okula gelmemekle one direction parcalanıyor diye depresyona girmek ayni şey.
Bunlar ergenlikte yaşayıp atlatılan dönemler. Gençliğin bir parcası. Bırakın isteyen istediğinü sevsin hayran olsun, bunları yasaya yasaya insanlar yetişkin oluyor.
Arkadaşınz size güvenip duygularını paylaşmış sizde bunu böyle ifşa edip arkadaşınızı küçük görmenize gerek yoktu.
Madem arkadaşınz size garip geliyor bırakın, ortak zevkleriniz paylaşımlarınız yoksa en basitinden arkadaşınızın müzik zevki size bu kadar garip geliyorsa neden arkadaşsınız ki??

AVP

Kayıtlı Üye
Bunlar hoş masumane şeyler...12yasında bir çocuğun one direction videosu izlerken gözlerinin parlaması tatlı ve çocukça bir şey bence.
Apaçi ve holiganlarla karşılaştırmayın şimdi. Ayni göz parıltısını bende çok sevdiğim bir kitabı okurken yada filmini izlerken yasıyorum.
Bu durum ortaokullu çocuklarda biraz fazla olsada hepimizin sevdiği şeyler var. Kimimiz bir futbol takımına hasta kimimiz bir şarkıcıya.
Tuttuğu takım yenilince bir hafta okula gelmemekle one direction parcalanıyor diye depresyona girmek ayni şey.
Bunlar ergenlikte yaşayıp atlatılan dönemler. Gençliğin bir parcası. Bırakın isteyen istediğinü sevsin hayran olsun, bunları yasaya yasaya insanlar yetişkin oluyor.
Arkadaşınz size güvenip duygularını paylaşmış sizde bunu böyle ifşa edip arkadaşınızı küçük görmenize gerek yoktu.
Madem arkadaşınz size garip geliyor bırakın, ortak zevkleriniz paylaşımlarınız yoksa en basitinden arkadaşınızın müzik zevki size bu kadar garip geliyorsa neden arkadaşsınız??

Muzik zevki garip gelmiyor sadece bunun subliminal olduğunu düşünüyordum ve sizden yardım istemiştim.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Muzik zevki garip gelmiyor sadece bunun subliminal olduğunu düşünüyordum ve sizden yardım istemiştim.
Neden subliminal olduğunu düşünüyorsunuz?
Arkadaşınız sizin gözünüzde bu kadar inanılmayacak zevkleri olan, çok anormal bir insan mı? Arkadaşınıza inanmak, onun hayranlığını anlamak yerine, böyle kıyamet senaryolarına inanmak daha mı akla yakın?

AVP

Kayıtlı Üye
Neden subliminal olduğunu düşünüyorsunuz?
Arkadaşınız sizin gözünüzde bu kadar inanılmayacak zevkleri olan, çok anormal bir insan mı? Arkadaşınıza inanmak, onun hayranlığını anlamak yerine, böyle kıyamet senaryolarına inanmak daha mı akla yakın?

Aslinda sadece arkadasim diyil boyle milyonlar oldugunu ogrendim bu yuzden bir az fazla tepki vermis ola bilirim

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bu ülkede futbol ya da başka bir spor faaliyeti nedeniyle kendilerine fanatik diyen ve diğer takım taraftarının ölmesini isteyen ve hatta ölmesini istemekle yetinmeyip birçok ölümcül faaliyet içinde yer alan ve hatta öldüren insanlar varken bu duruma bu kadar şaşırmanız mantıksız. Mantıksız bir ülkede mantıksız bağımlılıklarla beraber yaşayan kişileriz hepimiz. Bahsedilen grup üyesinin geri dönmesi için köpeğinin kafasını kesen kişileri gördüm sosyal medyada. Hastalık bu ve bu tür durumda olanların yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum bende. Anlamam ve anlayışla karşılamam. Hayran olabilirsin, ama gözünün döndüğü noktaya geliyor ise bu durum bu bir psikolojik bozukluktur. Bir subliminal ya da başka bir etki nedeniyle olduğunu düşünmüyorum. Öyle olsa idi dinlediğiniz birçok müzikte ve izlediğiniz milyonlaca filmde ve de reklamlarda dünya kadar subliminal varken siz ya da ben neden böyle birşey yapmıyoruz.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bende onu diyorum işte :DMilyonlar var, hepsi böyle. Eğer sizin dediğiniz gibi subliminal mesaj olsaydı, bir ingiliz ailede çocuklarının bu durumu için işin peşini bırakmazdı, dünyanın her yerinde böyle hayran çocuklara sahip aileler var, bu aileler olayı ortaya çıkarırdı. En başta dediğim gibi normal karşılayın, ilk şoku atlattıktan sonra alışırsınız. Bu grup hayranlığı dünyada her dönem yaşanır, benim zamanımda da blue diye bir ingiliz grup vardı, ondada 4 tane çocuk. Her dergide posterler çıkartmalar vs. Baya popülerlerdi.Şimdide one direction - farklı grup benzer format. İnternet olmadığından hayranları doyuracak kaynaklara pek ulaşamıyoduk, şimdi internet var imkan var, hayranlarda doğru orantıda artıyor. Konunun bu kadar gündeme gelip hayranların coşması bu yüzden. Yoksa her dönem olan bir şey bu. 10 yıl öncede vardı şimdide var.

QUOTE=AVP;299199]Aslinda sadece arkadasim diyil boyle milyonlar oldugunu ogrendim bu yuzden bir az fazla tepki vermis ola bilirim[/QUOTE]

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Birde subliminal içerikli görüntüler müzikler vb. ne derece etkilidir oda bi tartışma konusu bir etkisi var tabi ama sınırı nereye kadar ? bu bir kişiyi intihara sürükleyebilir mi ? Bu kısımlarıda düşünmek lazım.
Bencede bu bir psikolojik durum ve ciddi derecede tedavi edilmesi lazım öyle normal bir hayranlıkta değil bu hastalık yani
zayn malik kimmiş veletin teki adam rahatça hayatına bakarken bizimkiler intiharı düşünüyor bi kendilerine gelsinler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...