Belki de ikinci bir şans

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

brahma

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhabalar bu benim ilk yazım olacak.3-4 yaslarım arasında ozamanlar oturdugumuz ve 5. Katta bulunan evimizin balkon demirlerinin bir tanesinin eksik olmasından dolayı aşağıya düştüm.düştüğüm sırada odada halam varmış anlattığına göre yere carpmamla beraber öyle bir ses cıkmıski bomba patlamıs,ucak düşmüş gibi düşüncelere kapılmışlar.iki büyük tasın arasına düşmüşüm tam olarak ,benim o anla ilgili hatırladıgım tek bir görüntü var beni düştüğümde babamın tutması ve kucagındayken bana gülümsemesi.hastaneye kaldırıldıgımda doktor bu cocuk yürürken ayağı takılıp düştü deseniz yine de inanmam demiş.tek bir ciziğim dahi yokmus sadece bayılmısım.senelerce uykudan uyandıgımda aynı yaslarda siyah karartı seklinde bir cocuk uyudugum odanın kapısında kafasını uzatıp bana bakar hafif sallana salla(belli aralıklarla) taki yataktan kalkıp yanına gidene kadar kaybolmaz.acaba bu iki konu birbiriyle bağlantılı olabilirmi.son olarak islam dinine göre "seyid" im yani secerem peygamberlere dayanıyor.cinlerle irtibata gecebilen bir arkadasımda bana yanında hep 2 kişi daha var ama cinden öte iletişim kuramıyorum lütfen gitmelerini söylermisin demişti
Toparlamam gerekirse düşmem,gördüğüm cocuk,bu soy ile ilgili durum birbirleriyle bağlantılı olabilir mi sizce?
Veyahut bu bana verilmiş ikinci bir şans mı demeliyim

augury

Kayıtlı Üye
Merhaba Brahma;

Çocukların melekler tarafından korunduğuna bir kez daha şahit olmuş oldum. 5.kattan düşüp çizik dahi olmaması oldukça enteresan ve gerçekten çok şanslısınız.

Siyah karartı diye betimlediğiniz çocuğu hep aynı evdeyken mi görüyorsunuz? Herhangi bir iletişime geçebildiniz mi? Sizi etkileyen bir durum söz konusu mu? Ayrıca hala görüyor musunuz? Çok soru oldu ama anlamaya çalışıyorum.

son olarak islam dinine göre "seyid" im yani secerem peygamberlere dayanıyor* demişsiniz. Bir cümleyle geçilmemesi gereken bir durum bu. Seyyidlik çok yücedir, neye dayanarak bunu söylüyorsunuz?

Ayrıca arkadaşınızın bahsettiği yanında iki kişi var konusuna değinmek istiyorum. Cinden öteden kastı sizce ne olabilir? Siz daha önce bunu hiç hissettiniz mi?
Benim fikrimce sizi korumak için görevlendirilmiş olabilirler. Seyyidlik konusundan yola çıkarak bunu düşündüm.

madasin

Kayıtlı Üye
İlginç konu. Seyidliğinizi nasıl keşfettiniz? Arkadaşımız sormuş fakat ben de merak ettim. Seyid olmak için kan bağı mı gerekiyor yoksa bir makam mı bu. Anadolu ya islamı yaymak için gelenlere Seyid dendiğini biliyorum. Hepsinin kan bağı olması mümkün değildir diye düşündüm. İyi forumlar

brahma

Kayıtlı Üye
sorularınızı elimden geldiğince yanıtlamaya çalışayım .siyah karartı olarak gördüğüm cocuğu hala görüyorum düzensiz aralıklarla ,herhangi bir mekana bağlı değil.İlk gördüğümde epeyce korkmuştum ve bağırarak elime gecen ilk cismi üstüne fırlatmıştım çünkü başta rüyada olduğumu sanmıştım lakin uyanık olduğumu idrak ettiğimde kalbim yerinden cıkcak gibi oldu ve o panikle öyle bir reaksiyon verdim.hiç iletişime geçmeye calısmadım aksine hep kendimden uzaklatırmaya calıstım.
Arkadasımın cinden öte diyerek neyi kastettiğine anlam veremedim sonrada cok sormama rağmen herhangi bir yanıt alamadım sadece normalden cok farklı olduklarını ve korktugunu söylemişti.o sırada yanımızda bulunan 2 arkadısımız daha vardı evi terketmek istediler sanki arkadasımın iletişi cabasını hoş karsılamadılar resmen üstümüze bir kasvet çöktü.benim onlardan haberdar oldugumu iddia edip göndermemi istediğinde (arkadaslarını yolla yoksa bugün kimse uyuyamayacak tarzı bir cümle kurmustu) kapalı olan televizyon birden acılmıstı bunun üstüne daha fazla irdelemedik.bazen konusu acıldıgında hissedebiliyrum gözlerim ister istemez dalıp gidiyor uzaklara ve bir ağırlık hissediyorum bu durumlarda lütfen varsanız sizi görmek istemiyorum gidin diyorum ve bu ağırlık yok olup gidiyor.kısaca iletişim kurmak ne istiyorum ne cesaret edebiliyorum
seyyidlik konusuna gelecek olursak;dedemin dedesinden kalma yazılı soy ağacı mevcut arab göçmenleriyiz bunun tam olarak adına ne denir bilmediğimden yanlıs bir şey söylemek istemiyorum bir belge var.sanırım bu konuda kendim için en büyük kanıt sevgili babam.Babam 20'li yaslarında dünyevi zevklerden tamamen kendini soyutlamıs ve ibadete adamıs kendini bu yıllarında cinlerle cok yakın arkadaslıklarıda olmus onların geçmişe dayalı bilgileri cok sağlam olduğunu düşünüyorum nitekim ruya yoluylada bazı dayanaklarımız oluyor detayına girmek istemiyorum bazı ruyaların anlatılmaması gerektiği tembihini sıkça aldım.Son olarakta ibadete yoğunlaşmıs atalarımdan aldığım misk ü amber kokusudur benim için en büyük dayanak bu sanırım.
dediğin gibi tek cümleyle gecilemeyecek kadar detayı var ama yazıyı cokta boğmak istemiyorum "neye dayanarak bunu söylediniz" demiştiniz bunları dayanaklarımdan birkaçı olarak gösterip yazımı daha fazla uzatmadan sonlandırayım.umarım cevap verebilmişimdir

brahma

Kayıtlı Üye
tamamen kan yoluyla babadan oğula geçiyor.hz muhammedin torunları olan hasan ve hüseyin soyundan gelenler.başta seyyid ve şerif olarak ayrılmışlar ama daha sonra hepsine seyyid denmiş.ehli beyt torunları olarak geçiyor.Anadoluya islamı yaymak için geldikleri doğrudur sadece anadolu değil başka coğrafi bölgelerede gitmişlerdir daha sonra gittikleri yerlere yerleşmişlerdir bu şekilde bir dağılma söz konusu olmuş

madasin

Kayıtlı Üye
Evet anladım , size özel bazı ayrıntıları anlatmamanızı anlıyorum ve hak veriyorum. Miski amber kokusunun somut olarak sizde var olduğu gibi anladım ben. Doğru mu anlamışım acaba? Şu görünen çocuk işini çözmeniz gerekiyor bence. Belki de arkadaşınızın hissettiği de odur. Site yöneticileri ve bu konuda eğitimli bilgili olanlar sanırım size bir yol gösterirler. Sn augury çok güzel sorular sormuş size. Size dönüşü çözüm odaklı olacak diye hissediyorum

augury

Kayıtlı Üye
Ben anlattıklarınızda hiçbir olumsuzluk sezmedim. Aksine keşke bende sahip olsam düşüncesi içimden geçti.. İlk mesajımda söylediğim gibi yanınızdaki varlıkların sizi korumak amaçlı görevli olduklarını düşünüyorum. Arkadaşınız eğlence amaçlı cinlerle iletişime girmeyi hedeflemişse bu onları rahatsız etmiş olabilir ya da öğrenmek istenilen bir konu için iletişime geçilecekse öğrenmeyin diye engel olmak istemiş olabilirler. Eğer kötü varlıklardan olsalardı şu yaşınıza kadar size her türlü zararı verebileceklerinden şüphem yok. Ama öyle bir durum yaşasanız zaten söz ederdiniz. Üstelik gidin dediğinizde gitmeleri bile kötü olmadıklarını destekliyor. Benim fikrimce çocuk da size zarar vermiyorsa eğer arkadaşlığınızı istiyordur, irtibata geçmeyi deneyin. Korkulacak bir şey yok. Unutmayın, korkuları biz yaratırız ve biz besleriz.

Seyyidlik konusunu irdelemek istemiyorum. Bence sizde bundan herkese söz etmeyin. Sır kalsın :)

brahma

Kayıtlı Üye
cümle karısıklığı olduysa özürlerimi iletiyorum bahsettiğim kokuya dedem babam ve seyyid olan ve tanışma fırsatı bulduğum birkaç ilim sahibi insanda rastladım.bu koku bende mevcut değil hiç o kadar ibadete yönelmedim açıkcası.babamda da artık kaybolmus durumda eskiden terlediğinde vücudundan buram buram cıkardı şuan ise iş güc derken manviyattan uzaklaşmış durumda.Bunun için tamamen ibadete yönelmek gerekli.Hadislerde cennet kokusu olarak gectiğine rastlamıştım.

dansedenwu

Kayıtlı Üye
Belge dediğiniz Osmanlıca mı? Yanlış anlamayın sırf merak ettiğim için soruyorum zira Osmanlı'da seyyidlik mühim bir mertebe olduğu için bu zatlar ilgili kurumlar tarafından kayıt altına alınır ve itibar görürlerdi.
Tanıdığım seyyid soyundan olan bir kişide de vardı bu tür varlıklarla ilgili bir durum ona kimse fal bakamazdı ağırlaşırlardı. Ve hatta namaza başladığında daha çok göründüklerini biliyorum bahsettiğim kişiye, negatif olmadıklarına kanaat getirmiştik bu yüzden. Şayet korkuyorsanız koruma duaları okuyup yoksayabilirsiniz (bu benim yaptığım şey genelde:)

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
cümle karısıklığı olduysa özürlerimi iletiyorum bahsettiğim kokuya dedem babam ve seyyid olan ve tanışma fırsatı bulduğum birkaç ilim sahibi insanda rastladım.bu koku bende mevcut değil hiç o kadar ibadete yönelmedim açıkcası.babamda da artık kaybolmus durumda eskiden terlediğinde vücudundan buram buram cıkardı şuan ise iş güc derken manviyattan uzaklaşmış durumda.Bunun için tamamen ibadete yönelmek gerekli.Hadislerde cennet kokusu olarak gectiğine rastlamıştım.

Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) torunuysanız zaten manen güçlüsünüz. Ama bir yanlışınız var. Korku. O (sallallahu aleyhi ve sellem) torununun Allah'tan başka hiç bir şeyden kormasını istemezdi. Bence o 2 varlık herneyse konuşun ve olayı tam olarak anlayın. Ondan sonra isterseniz yollarsınız. Ayrıca manen bulunan gücünüzü kullanın. Yani ibadete çok yönelin. Hatta bağlanın, aşık olun. İbadet sizin zaten bulunan bu gücünüzü katlayarak arttıracaktır inşallah. Son bir rica. Dualarınızda beni de unutmayın. En azından bir defa rüyamda görsem Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem)'i çok mutlu olurdum. Çok sevinirim. Allah (celle celalühu)'a emanet olun.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Siyah karartı şeklinde çocuk??
Çocuk değildir o, eğer çocuksa uzak dur çünkü adı üstünde çocuk bu, bir ailesi annesi vs.var, onlarda bir geldi mi tam gelir.
Geriye kalan konuyla ilgili hiç bir fikrim yok, bir insan 5. Kattan aşağı düşerde nasıl yaralanmaz??
Böyle şeyler olur, tam düşerken tişörtün demire takılır asılı kalır düşmezsin, yada nebileyim sacından tutar çekerler kurtarırlar böyle korumalar olur ama düştükten sonra bir çizik bile almama baya baya mucize heralde..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...