Rızkımı engelleyen her kötülüğü yapanlara karşı gücüm tükenmek üzere

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

madasin

Kayıtlı Üye
Değerli arkadaşlar;
Bir süredir forumu takip ediyorum. Burayı kuranlar, sürekliliğini sağlayan, emek harcayan herkese teşekkür etmek istiyorum öncelikle. Konuları tarıyorum tabi ki. İmdat, çaresizim, dayanamıyorum, çok kötü durumdayım vs başlıkları açıyorum ve okuyorum. Acaba benim gibi çaresiz biri mi bilgileneyim diye. Her defasında olmasa da % 90 aşk , sevgili gibi bu başlıkların anlamından, içeriğinden uzak sorunlar. Sorun bile değil, yaşamın olağan akışı. Herkesin acıyı tanımlama ve bu azaptır demesi kültürü, yaşam deneyimi ile ilgilidir. Kimsenin derdini küçük görme hakkımız yok. Fakat ben çok sıkıldım örnek arayayım derken bu tür konuları okumaktan. Yani benim durumum gibi bir örneğe ulaşamadığımdan danışmaya karar verdim. Lütfen benzer konu varsa uyarınız ve ben oradan takip edeyim. Benim rızkım yani kazancım engelleniyor. Eşimi kaybettim savunmasız kaldım ve herkes işime, işyerime göz dikti. İş bağlantısı yapmam engelleniyor, işbirliği yapacağım insanlar aranıyor ve tehdit kokan , size iş yaptırmayız şikayet ederiz, aklınıza gelen her şeyi yaparız vazgeçin diyorlar. İnsanlar da işe başlasalar başlarına ne geleceği belli değil kaçıyorlar. İş sözleşmesi yapan insanlar bile sözleşmeleri geri çektiler. Borç içinde kaldım. Ömür boyu da borç ödeme stresi ile sabahlara kadar uyuyamıyorum. Psikolojim çok kötüydü şimdi sanırım kabullendim sakinim ve baş etmeye çalışıyorum.. İlk başta zaten avukatımı ele geçirdiler ya da avukat namussuzdu paramı çarptı ve hiç bir şey yapmayarak ( yaptım yapıyorum beyanları ile beni kandırdı ) beni mahvetti. Kendi başıma hukuk mücadelesi verdim başardım ve hala uğraşıyorum. Sona geldim yani bu sona geliş bu kadar mücadeleden sonra batışım da olabilir. Kötü bir enerji var. Tam iş oluyor derken insanlar vazgeçiyorlar. Bir basiretsizlik var, bir uğursuzluk var üzerimde. Paylaşmak istedim. Katkı sunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. ( öyle uç şeyler yaşadım ki, anlatsam inanmazsınız, özet geçtim. Bir olayda savcı dinlerken birden evladı gibi davranmaya başladı bana. Çok iyi bir insandı ve benim için elinden geleni yaptı. Onu saygı ile anıyorum)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Merhaba.İnancınızı bilemiyorum ama müslüman iseniz "Ya Mani"ismini adedi kadar okumanızı ,size zarar vermek isteyen kişilere karşı öneririm.Sizin üzerinizdeki olumsuz enerji içinde bir suya felak ve nas ile ayetül kürsi okuyup içmenizi tavsiye ederim.Benim ruhen suyun iyileştirici şifasına inancım yüksek olduğundan enerjinin bedenden akıp gitmesi adına duaların suya okunup içilmesini daha etkili görüyorum tecrübelerimce...İnşallah faydalı olur ve herşey düzelir.

madasin

Kayıtlı Üye
İnançlıyım. Benin yerimde başkası olsaydı isyan ederdi. Ben çocukluk aşkımla evlendim. Tam 20 yıl sonra. Kader bir şekilde buluşturdu bizi. İlk ve tek evliliğimi onunla yaptım. Düşününüz 20 yıl sonra bir araya geliyorsunuz. 1 ay sonra kanser teşhisi konuluyor. Hem de ilerlemiş. Doktorlar bana ' çok az ömrü var siz ayakta durmalısınız ki çocuklarınızı toparlayın' . Ne çocuğu, 1 ay olmuş evleneli. Gelinliğimi bile giymek kısmet olmadı. Bu nasıl bir negatif çizgidir. Çok zorluk çektim. İşyerim talan edildi. Alenen hırsızlık yapıldı. İşyerim boşaltıldı. Ölüm tehdidinden tutunuz, tecavüz edilme tehdidi, üzerime benzin dökülüp yakılmak istenmem vs gibi tehditlere maruz kaldım. Müslüman Müslümana bunu yapmaz diye bir laf vardır hani. Öyle bir yapıyorlar ki..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İnançlıyım. Benin yerimde başkası olsaydı isyan ederdi. Ben çocukluk aşkımla evlendim. Tam 20 yıl sonra. Kader bir şekilde buluşturdu bizi. İlk ve tek evliliğimi onunla yaptım. Düşününüz 20 yıl sonra bir araya geliyorsunuz. 1 ay sonra kanser teşhisi konuluyor. Hem de ilerlemiş. Doktorlar bana ' çok az ömrü var siz ayakta durmalısınız ki çocuklarınızı toparlayın' . Ne çocuğu, 1 ay olmuş evleneli. Gelinliğimi bile giymek kısmet olmadı. Bu nasıl bir negatif çizgidir. Çok zorluk çektim. İşyerim talan edildi. Alenen hırsızlık yapıldı. İşyerim boşaltıldı. Ölüm tehdidinden tutunuz, tecavüz edilme tehdidi, üzerime benzin dökülüp yakılmak istenmem vs gibi tehditlere maruz kaldım. Müslüman Müslümana bunu yapmaz diye bir laf vardır hani. Öyle bir yapıyorlar ki..
Aynen öyle vallahi .Allah acımasız insana denk getirmesin.Herkes herkese herşeyi yapabiliyor .Yeter ki vicdansız olmasın karşılaştıklarımız.Bazen hayatta herşey üst üste geliyor.İlginç bir şekilde sınavdan geçer gibi.Sınav sonucu ise bizim takâtimizle ilişkili.Sizde dayanın ve inanin ki inanıyorsunuz.Emin olun geçer,geçicektir.Geçmeyen bitmeyen ne varki?İyininde sonu var kötününde.Sizin içinde bu terslikler elbet son bulacaktır.

madasin

Kayıtlı Üye
Sevgili dostlar ; Iviv angeles ve pembekuvars ; çok teşekkür ederim. Evim de soyuldu bu arada. Benim için önemli şeyleri alıp bir de tehdit ediliyorum. İnsanın bir tane fotoğrafı kalmaz mı ya. Çekler senetler. İşyerimde iş yaptığımız son derece kıymetli makineleri tırlarla kaçırdılar. Devletin polisi, jandarma hiç bir kuvvet durdurmadı. Göz yumuldu resmen. Ben bunlarla uğraşırken babam 2 kez beyin kanaması geçirdi ve çok zorlandık hastanelerde. Evlatlık yapamamak kadar acı bir şey var mı, sorarım size. Garip bir negatif enerji yumağının içine çekildim. Bana ve talihim için bir şeyler yapmış yaptırmış olabilirler mi acaba. İnancım olmasaydı ayakta duramazdım. Sağlığım bozulmuştu, sınırdan döndüm, yemek yiyemem, uyuyamama ve bu nedenle kilo kaybı. Şimdi iyiyim. Zalim denen şeyi bizzat gözümle görüp karşı karşıya kalmak gibi bir tecrübem var benim.

madasin

Kayıtlı Üye
Haklısınız, su en iyi temizleyici.Enerjisi, belki bizim anlayamadığımız moleküler yapısı ile ilgili çekmek ya da itmek yani uzaklaştırmak gibi gücü vardır. İletkenliği çekim gücü bunu biliyoruz .. Iviv angeles arkadaşım öneriniz çok mantıklı teşekkür ederim.Bir inanış vardır ya rüyalarınızı suya anlatın diye. aslında binlerce yıl öncesinden aktarılan denenmiş fakat adı konulmamış ne hoş şeyler var.( benim şahsi fikrim unutturulmaya çalışıldığını düşünüyorum )

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Çok fazla şey yaşamışsınız gerçekten. Fakat siz bunları kaldırabilecek güçtesiniz ki Allah size bunları veriyor. Hepimizin imtihanları farklı farklı. Önemli olan bunları neden yaşadığımızın farkına varmak.
Şura 30'da "Başınıza gelen her kötü musibet kendi yapıp ettikleriniz yüzündendir; kaldı ki Allah birçoğunu da bağışlar." der Allah. Ki dikkat edersek gerçekten de böyledir. Başımıza gelen her olayın içinden elbet bizim de parmağımız çıkar. Farkında olarak ya da olmayarak mutlaka yapılmaması gereken bir şeyler yapmışızdır. Yahut alınması gereken bir önlemi es geçmişizdir. Misalen "Büyüye ya da nazara maruz kalsak da buradaki hata bizde mi?" diyebilirsiniz. Burada da hatadan ziyade ihmalkarlık vardır. Korunmak sizin elinizdedir. Eğer böyle bir şeye maruz kalabileceğinizi bildiğiniz halde es geçerseniz yine dolaylı olarak hata yapmış olursunuz.
Hayatınızı, yaşadıklarınızı, herşeyi en dipten sorgulayın ve bir kağıda dökün hepsini. Hatalarınızı gün yüzüne çıkarın. Gözünüzün önünde olsun hepsi. Sizi her şeye karşı koruyacak bir şey varsa o da tüm eksiklerinizin ve yanlışlarınızın farkında olmaktır.
Her şeyin güzel olması dileğiyle...

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Yakinas; Çok haklısınız, insanlar geldikleri noktayı sorgulamalılar. Aslında bu teorik olarak bildiğimiz bir şeydir değil mi. Yani akıllı olacaksın derler insana. Fakat sizin iyi bir yüreğiniz varsa, gönül kitabınızda yazmıyorsa zalimin kuralları , beyninize kazımamışsınız demektir bana göre. Kitaplarda bende okudum, çok güzel senaryoları yazılmış filmleri de izledim , belki çok duygulandım ağladım. Fakat inanın bu tür şeylerin başıma geleceğini hiç düşünemedim. İnsanın yaşam anlayışında olmayınca zalimlik, dolandırıcılık, hırsızlık size yapılabileceğini hesaplayamıyorsunuz. Ben öğrendim şimdi. Çok ağır bir bedel ödeyerek. İnanın önsezim gelişti. Önceden tahmin edebiliyorum. Yüce yaradan belki de dayanma gücümü ölçtü, siz de yazmışsınız sınav diye. Ben hep buna inandım . Bu benim sınavım ve en güzel mücadeleyi doğru insan olarak vereceğim diye. Dedim ya bir şey kazandım. Önsezi... Belki de Yaradan bu ödülle beni mutlu etmek istedi. Teşekkür ederim

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Zalimi tanımak için ya zalim olmak gerekir yada zalimle karşılaşmak gerekir.O öyle bi tecrübe oluyor ki insana bir sonrakinin karşısına idmanlı çıkmamızı sağlıyor:)Dediğiniz gibi belki bu Yaradan'ın sevdiği kula ödülüdür.

madasin

Kayıtlı Üye
Tabi ki güzel dostlarım ; Ben burada sorunlarını yazıp çözüm arayan insanların neler hissettiklerini şimdi daha iyi anladım. İnanınız dost yazılar beni duygulandırdı. İntihar denen şeyin pamuk ipliğine bağlı olduğunu yaşayarak öğrendim. Çok şükür o kadar zayıf düşmedim. Yaşadıklarımı kimseye anlatamadım. Gururlu ve düzgün insan olmanın bedelinin çok ağır olduğunu bir çok doğrucu insan gibi ben de yaşayarak öğrendim. Fakat bir gün şehirler arası acil yolculuk yapacağım zaman bilet kesecek olan şahsa kartımı uzatıp beş para çıkmayınca, çaresizliği anladım. Geceydi ve kaldım ortada. Kimseyi aramaya cesaret edemedim. Komşum tesadüf aradı ve hemen geldi son otobüse binmemi sağladı. Bunları da yaşadım. Ben inanınız özet yaşıyorum. Resmi evrak sahteciliği bile yaptılar. ! hafta hiç evden çıkmadan kapalı kaldığımı biliyorum belki de daha uzun.İşyeri büyük bir alan olur mu bilmiyorum o arındırma uygulaması. Fakat ben yine de deneyeceğim. Kendime de yapabilir miyim onu. Su ile yapılan uygulamayı da yapacağım.. Önerebileceğiniz , dua ya da bu insanları durdurmak adına bir şey biliyorsanız sevinirim. Dil bağlama uygulamasını yaptım bir harf hatası ile yanlış olmuş. Peki yapsam bile nasıl öğreneceğim başarılı oldu mu acaba diye ? Yani bir şekilde öğrenmem sağlanır mı Yaradan ın izni ile .

madasin

Kayıtlı Üye
Başıma gelenlerle dalga geçiyorlar , benimle alay ediyorlar. Zaten onlar yapıyorlar. Demek ki adalet istemeden verilmiyor. Yani zalim deşifre edilmeli. Evrendeki güce bu kimi insana göre Allah, kimi Tanrı deri kimi Büyük güç adı her ne olursa, herkes inancına göre sarılır ve inanır. Peki biz istemeden bu adaletsizliğin bedeli, cezası niçin bize de ibret olsun diye sunulmaz. Şunu anladım ki, dua, direnme gücü devreye giriyor. Dilekçeyi dualarımızla yazıyoruz. Hani derler ya ağlamayana meme yok diye. Sorunu açığa çıkarmazsak , insanların haberi olmadığı gibi, ruhanilerinde haberi olmuyor mu acaba. Ya da herkes algısına göre yaşar, zeki olan, keşfeden öne geçer, istemeyi bilir rahat eder gibi. Hakkınız olduğu kesin bir şeyi istemezseniz kimse vermiyor, fakat aynı sorun için mahkemeye başvurulunca hakkınız olan veriliyor hem de belgesi ile. Mahkemeden öncede haktı . Örnek karışık mı oldu acaba biraz.

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Başıma gelenlerle dalga geçiyorlar , benimle alay ediyorlar. Zaten onlar yapıyorlar. Demek ki adalet istemeden verilmiyor. Yani zalim deşifre edilmeli. Evrendeki güce bu kimi insana göre Allah, kimi Tanrı deri kimi Büyük güç adı her ne olursa, herkes inancına göre sarılır ve inanır. Peki biz istemeden bu adaletsizliğin bedeli, cezası niçin bize de ibret olsun diye sunulmaz. Şunu anladım ki, dua, direnme gücü devreye giriyor. Dilekçeyi dualarımızla yazıyoruz. Hani derler ya ağlamayana meme yok diye. Sorunu açığa çıkarmazsak , insanların haberi olmadığı gibi, ruhanilerinde haberi olmuyor mu acaba. Ya da herkes algısına göre yaşar, zeki olan, keşfeden öne geçer, istemeyi bilir rahat eder gibi. Hakkınız olduğu kesin bir şeyi istemezseniz kimse vermiyor, fakat aynı sorun için mahkemeye başvurulunca hakkınız olan veriliyor hem de belgesi ile. Mahkemeden öncede haktı . Örnek karışık mı oldu acaba biraz.

Ben de sizin bu sorularınızı kendi kendime çok soruyorum ve düşünüyorum ama cevabı bulamıyorum malesef. Üstteki mesajınız yanlış yorumlamıyorsam "ilahi adalet" diye duyduğumuz kavrama işaret ediyor ve böyle birşey gerçekten varsa insan bunu sıkça görebilmeyi umud ediyor. Belki ilahi adalet yerine geliyor ama, ya çok geç, ya yetersiz, yada bizim görüp farkedemeyeceğimiz şekilde yerini buluyor olsa gerek... Kimbilir "ihali adalet" olgusu belki de sadece inançlı kişinin kendini frenlemesini ve avutmasını sağlayan birşey! Malesef ve malesef ki genelde vicdan yoksunlarınca acı çektirilenler, yıpratılanlar, kaybedenler hep iyi niyetliler oluyor. Kötü niyetlilere ise çoğunlukla bir şey olmuyor. Keşke dediğiniz gibi haksızlık edenler daha hızlı ve daha görünür bir şekilde bu dünyada bulabilseler cezalarını... Bulabilsinler ki haklı olanların yüreklerine su serpilsin. Biliyorum ki bu söylediklerim çok naifçe bir dilek ve umut, çünkü sistem genelde böyle işlemiyor.

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Eleman; Zalimlerin ve vicdansızların insan olmak, gelişmek gibi kaygıları olmadığı için, çok aleni ve bodoslama, çekinmeden yöntemlerini uyguladıklarına tanık oluyoruz değil mi ? O zaman burada bir çelişki var. Biz niçin cesaretli değiliz onlar kadar. Ben bunu çok düşündüm. Bizler saygılı oldukça yasa, hukuk bize işliyor, bizi durduruyor. Kirli insanlar , çok büyük açık vermezlerse iyi insan doneleri taşıyanların kendilerini çok zor yargılatacaklarını, hatta bunun sistem gereği yıllar alabileceğini biliyorlar. Siz de değinmişsiniz. Ne hırsız duruyor, ne tecavüzcü duruyor, ne gaspçı duruyor, ne de katil duruyor. Yanlış anımsamıyorsam , iki eşini öldüren şahıs ( 3 te olabilir) tv de eş bulma programına katılmıştı evlenmek için. Arsızlığı durduran bir şey yok. Küçücük bir çocuğa tecavüz eden kişinin müebbet ceza aldığını bilen varsa yazsın buraya. Bu insanlar benim en sonunda namusuma çamur attılar. Allah tan ben tanınıyorum . İşin garip tarafı bu insanlar islami yaşam biçimine göre yaşıyorlar. Ellerinde neredeyse 24 saat kuran var. Nasıl bir gariplik ki aynı duaları okuyoruz. Peki bu insanlarla benim bir farkım olduğunu hissetme hakkım nerede. İlahi adalet demişsiniz , aynen öyle. Dualarımız aynı yere gidiyorsa, elbette sonucu farklıdır. Manevi olarak buna inanıyoruz. İnanmayanlar çekip silahı vuruyorlar böylelerini bir de üstüne katil oluyorlar.

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Yakinas; Bana öyle bir mesaj yazdınız ki tüm yaptıklarımı, iyilikleri, en önemlisi de ettiğim ( spontan olarak ve daha gençken ) bedduaları düşündüm. Benim bedduam tutuyor. Ben bunu olgun yaşa gelince fark ettim ve ondan sonra etmedim zaten fakat edersem tutabilme olasılığının inanın yüksek hatta tam isabet olduğunu biliyorum. Tanık olduğum , sonucunu gördüğüm beddualarım aklıma geldi. Acaba bu negatif enerjiler gelip beni mi buldu şimdi.

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Eğer haksız yere yaptığınız beddualarsa size geri dönme olasılığı var. Tabi size göre haklı olan başkasına göre haklı olmayabilir. O yüzden beddua işi biraz muamma gibi.
Diğer yazıda dediğim gibi bu yaşadıklarınız çözümlemeniz ve çıkarım yapmanız gereken çözümü sizde olan imtihanlar da olabilir. Ya da tamamen art niyetle kötü eylemlere maruz kalmış da olabilirsiniz. Mutlaka Urum'a danışmanızı tavsiye ediyorum.

madasin

Kayıtlı Üye
Yıllar önce lisede iken durduk yere okulda arma yapmışlardı. Ben de günlük tutuyordum. O günlüğü almış öğretmen. Tabi kendileri hakkında da dedikodu olunca sanırım ben bir güzel fırça yedim. Hatta arkadaşların nasıl kopya düzeneği kurduklarını falan anlatmıştım günlüğüme. Bütün sınıf vay nasıl yazarsın diye üstüme geldi. Adı üstünde günlük. Velime yani babama söylendi bu durum tabi evde de bir güzel fırça yedim. Şimdi olsa ben onların üstüne giderim. Çocukluk işte resmen depresyona ittiler beni. O çocuk aklımla ' inşallah zor durumda kal evin başına göçsün ' dediğimi anımsıyorum unuttum gittim. Günlerden bir gün gazetede bir haber. 7-8 ay sonra. ' Yokuşu almayan kamyon cadde üstündeki eve daldı, can kaybı yok' ve bu gazeteyi arkadaşım getirdi bana. Evin ön tarafı tamamen gitmişti yıkılmıştı yani.O ev benim öğretmenimin eviydi. Yine işyerinde amirim olan kişi bana kafayı takmıştı. Ben bir gün kocaman bir borcam tepsisi ile sağ elimi kestim 7 dikiş atıldı. Amir bana rapor verdirtmedi. Bir makine yaptığım işim var ve sürekli elimi yıkamak zorundayım enfeksiyon kapmaması gerekiyor. Çok zorlandım ve çok canım yandı. Günlerden bir gün çay alıcam sekretere sordum ' nerede bu görünmüyor' o da ' valla biz sana bir kötü söz söylemeyeceğiz, haberin yok mu bardak kırılmış bu da üstüne basmış dikişli ayağı en son gördüğümde ağlıyordu ' demez mi. Yine aynı amir bir haksızlığa uğrattı beni ve karalamaya kalktı. Dedim ki' küçük düş, şu eğilmez başım dediğin öne eğilsin' . Yine göremeyince sekretere sordum. Başladı gülmeye. ' haberin yok mu? sabahtan beri savcılıkta bir yolsuzluğu tespit edildi çok ağladı meslekten bile ihraç edilebilirmiş.' Şaşkınlığım tavan yaptı.. Sonra hiç kimseye beddua etmedim.. Fakat bir tanesi var ki. Yıllar sonra karşıma çıktı. Ben unutmuştum ettiğim lafı. Saçları dökülmüştü karşılaştık. 'Ne oldu sana ' dediğimde ' Kanser oldum biliyor musun, yıllar önce bana bir şey demiştin ' Ne demiştim' Bak canımı çok yaktın. Seni Allah a havale ediyorum fakat bir gün sen çok kötü hasta olacaksın, darda kalacaksın ve inan o zaman ben sana elimi uzatacağım, yardım edeceğim ve bunları unutacağım ' Ben o anda dondum kaldım.' Dedi ki vallahi böyle demiştin hiç unutmadım o zaman haklıydın ' . Arkadaşlar bu insan bunları bana söyleyince depresyona girdim çok ağır geldi bana yaşadıklarından kendime suçladım. Ellerimi gece açıp, kahrolduğunu göreyim senin dediğimi hayal meyal hatırladım sonra detayına girmiyorum. Ve o insana hep yardım ettim, hep yanında oldum.

madasin

Kayıtlı Üye
Ben haklıydım o da biliyordu bunu. Hatta bana şu dünyada kimseye kötülük etmedim ben. Sadece üzerimde bir hak varsa o da senin hakkındır, kimseden helallik istemem, sadece senden helallik istiyorum dedi. Üzerimde senin hakkın var dedi. Ben gözlerim dolu dolu 'varsa hakkım helal olsun , ben hakkımı helal ettim , için rahat etsin ' demiştim. Ve o zaman sağlıklı idi. Fakat sonrasında karşılaştığımda hasta gördüm

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sayın madasin ;
Önce şu 2 şeyi şöyleleyim. İlki, ALLAH kimseye taşıyamacağı yükü yüklemez. Yani iradeniz ve sabrınız inanılmaz derecede güçlü demektir bu. Sonra, mazlumun bedduasının kabul olduğunu belirtmek isterim.
Gelelim şimdiye. Şimdi yapmanız gereken elinizden geldiğince sabretmek. Hatta gücünüz varsa taşının. Hem iş yerinden hem yaşadığınız yerden. Sizi bulamayacakları bir yere taşının. Zannedersem en zorlu sınavlarınızdan birini yaşıyorsunuz. Önce Eşiniz sonra işiniz. Babanızın 2 kez beyin kanaması geçirmesi bir işaret olabilir. ALLAH imtihanınızı kolaylaştırsın. Ama şunu sakın unutmayın, sınav ne kadar zorsa mükafat o kadar fazladır. Elinizden geldiğince ALLAH' ı anın. " Kalpler ancak ALLAH' ı anmakla huzur bulur ". ALLAH yar ve yardımcınız olsun. Ya Sabır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...