İlginç/Enteresan Bilgiler(Teoriler)

RyanCooper

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba, ben bu forumda ilginç,gizemli bilgilerin bulunacağı bir bölüm olmasını isterdim.Bu şekilde birbirimizi aydınlatabiliriz dahası kendi teorilerimizi açığa savurabiliriz.Kimisinin bilip kimisinin bilmediği şeyler vardır burada herkes birbirine bir şeyler öğretebilir.Umarım açtığım bu konu faydalı olur....

Mesela ilk örnek;

....

1907 yılında; massachusetts, haverhill'de dr. duncan mcdougall tarafından "insan ruhu var mıdır, var ise ağırlığı ne kadardır?" araştırması yapılıyor. sonuçları american medicine magazine'de yayınlanıyor. doktor duncan, eks olan vücudun ağırlığının azaldığını ve 4-5 saat sonunda değişimin durduğunu gözlüyor. son nefesin verildiği anda büyük bir miktar ağırlık kaybı görülüyor ve ilerleyen birkaç saat içerisinde ağırlık daha küçük miktarlarda azalmaya devam ediyor. ölmek üzere olan hastaları tartı işlevi gören bir yatağa yatırarak bu test yapılıyor. sonuçta 21 gramlık bir eksilme görülüyor..

Yani yapılan araştırmalara göre bir ruh 21 gramdır...

Ama bunu çoğu insanda ciğerlerinde ki nefesin boşalmasıyla açıklıyor.Kimileri de beyin buharlaşması diyor.Sizce nedir bu?

Bu yazdığımı başka bir yerde görmüş olabilirsiniz,burada ki amaç sadece bu konu değil toplu halde ilginç bilgilerdir...

Evet arkadaşlar sizlerde bildiğiniz bilgileri paylaşın lütfen ve şuan ki yazdığım konu tartışmaya açık bir konudur..

Umarım tepki yemem sevgilerimle...

RyanCooper

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Neden bahsettiğini bilmiyorum ama enteresan bir şeye benziyor..

RyanCooper

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bilimsel bir açıklaması varmı bilmiyorum merak ediyorum. Günahlarından toprak bile kabul etmedi derler. Bekleyelim bir bilen yazar elbet :)
Ben neden bahsettiğinizi hiç bilmiyorum ama merak ettim bilen biri varsa çabucak yazsın :D :D :) :) :party:

RyanCooper

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tarihte bu tür vakalar olmuştur. Nitekim Peygamberimiz (asm) döneminde Muhallim İbn-i Cüssem, Peygamberimiz (asm)'in kumandanlarından olan Amir İbn-i Azat'ı katletmiştir. Bu adam bu hadiseden yedi gün sonra öldü ve kabre koydukarı halde toprak onu kabul etmedi. Kaç defa koydularsa yer kabul etmedi. en sonunda iki taş ortasında muhkemce bir duvar yapıp o surette yer altında örttüler.

İşte tarihte zulmeden bu tür insanları toprak kabul etmemiş. Bu da Allah'ın onlara olan gazabının bir göstergesi olmuştur.
(Alıntı) Bunun gibi olayları merak ediyorum bunun bilimsel bir açıklaması olup olmadıgını.
Vay be enteresan,bunu ilk kez senden duyuyorum ama etkilendim :)

benmuneccim

Kayıtlı Üye
Yaratıcı ruhları bedenlendirmeden önce her ruha nasıl biri olmak istediğini sormuş. Mesela güçlü olmak gibi. Güçlü biri olmak isteyenlerin önüne onu güçlü kılacak bir sürü engeller yazılmış aslında kader denilen şey buymuş.Keskin bir adalet çizgisi olan Yaratıcı'nın herkesi farklı şartlarda yaşatmasının sebebi de buymuş. İnsanların bu dünyadaki sınavı kendi tercihlerine ulasmaktır ve önüne çıkan engeller karşısında verdiğin tepkilerle ölçülür iyilik/kötülük denen şey. Bu da benim yorumum. Aynı şeyi düşünüp yazmış olan olabilir ya da böyle bir şey zaten var olabilir ama ben daha önce rastlamadım :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yaratıcı ruhları bedenlendirmeden önce her ruha nasıl biri olmak istediğini sormuş. Mesela güçlü olmak gibi. Güçlü biri olmak isteyenlerin önüne onu güçlü kılacak bir sürü engeller yazılmış aslında kader denilen şey buymuş.Keskin bir adalet çizgisi olan Yaratıcı'nın herkesi farklı şartlarda yaşatmasının sebebi de buymuş. İnsanların bu dünyadaki sınavı kendi tercihlerine ulasmaktır ve önüne çıkan engeller karşısında verdiğin tepkilerle ölçülür iyilik/kötülük denen şey. Bu da benim yorumum. Aynı şeyi düşünüp yazmış olan olabilir ya da böyle bir şey zaten var olabilir ama ben daha önce rastlamadım :)
Bana sormasaymış keşke ..Yanlış cevap vermişim belliki:banghead:

Son Kale

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bende bir teorimi paylaşmak isterim ;
Bence beyin düşünür, kalp hisseder. Öyle olmasa vicdan nasıl kaybedilir ? Tabii ki acıların kalbe vurmasıyla. Dalgalar kayaya vura vura gücünü kırar önce. Sonra kendine benzetir, yosun tutturur. Sonra kendine katar, parçalar.
Demem o ki beyin düşün ama kalp hisseder. Çünkü her acı kalbe vurur. Bir parça vicdanı alıp götürür..

madasin

Kayıtlı Üye
Ben yanlış anımsamıyorsam bu ilginç konu ile ilgili bir film de var.

RyanCooper

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Teori 1: Hücre İçinde Hücre Teorisi:
Aslında siz de dahil olmak üzere bütün insanlar bir hücreyiz, hatta hücre içinde bir hücreyiz. Bizim hücrelerimizde bizim düşündüğümüz gibi kendilerinin ayrı bir organizma olduklarını düşünüyorlar. Fakat onların birleşip bizi oluşturması gibi bizde başka bir organizmayı oluşturuyoruz. Tıpkı bizim hücrelerimizin birleşip bizi oluşturduğunu onların bilmediği gibi bizde insanlık olarak bir organizma oluşturduğumuzu bilmiyorduk ya da farkında değildik tabi bu teoriyi okuyana kadar.
Teori 2: Bi’ Bildiği Vardır Teorisi(Her şey de bir hayır vardır):
Aslında biz bütün insanlar bir avatarız ve bir oyunun içerisindeyiz. Bizi yöneten bazı üst varlıklar var ve onları da yöneten bazı varlıklar var. Biz şimdi bu varlığa huşu adını vericez. Huşu bizi yönetirken tıpkı bizim oyunlarda yaptığımız gibi level atlıyor ve level atladıkça zeka,karizma,güç,şans gibi faktörlere artı puan veriyor ve bu şekilde gelişiyor. Şimdi gelelim teorinin isminin anlamına; bu teori başarısız olduğunuz veya sıkıntıda olduğunuz bir durumda sizi rahatlatacak bir teori. Nasıl mı oluyor ? Şöyle efenim ; Başarısız olduğunuz bir sınavda üzülmeyin çünkü huşu’nun bir bildiği vardır. Düşünme puanlarını bu sınavda harcamak istememiştir çünkü ileride daha önemli bir olayda kullanacaktır. Veya okulda tümüyle başarısız mısınız yine üzülmeyin, bir bildiği vardır. Belki de şans puanı kasıyordur ve ileride çok zengin olacaksınızdır.
(ALINTI) Konunun adına yakışır ilginç teoriler. :)

1. teorine benzer bir şeyi belgeselde izlemiştim.
2. teori çok hoşuma gitti aslında öyle olabiliriz ya da üstün bir bilgisayarın parçaları olabiliriz.(buna benzer belgeseller var,forumda link veremiyorum bu yüzden ismini vereceğim. Discovery channel'de yayınlanan Morgan Freeman'ın sunduğu Solucan deliği adlı belgeselin 1.sezonunu seyredebilirsiniz gerçekten aklınız kurcalanacaktır).