Nohutla yapılan döndürme büyüsü

Babillll

Kayıtlı Üye
Ben de öyle düşündüm.Ama ayiracagim çocuk ile ilgili bilgim olmadığı için hareket edemiyorum.Biraz çıkmaz da ve zor durumda kaldım.Acaba sonuca daha çabuk ulaşmak için profesyonel destek mi alsam?

damned

Kayıtlı Üye
Bunu bilmiyordum Britney.Önemli bu.Her dua için geçerlimi peki?

Majikal uygulamalar için geçerlidir sanıyorum.
Codzombi bana bunu Urum söylemişti. Ondan öğrendiğim bir bilgi.

Evet ama guvenilebilir biri olması lazım. Olay beni aştı. Kime danissam. ?

İnternet ortamında reklamını yapanlar şarlatandır bunu sakın unutmayın. Dikkatli olun..

Reklamını yapmayan güvenilir insanlar bulunabilse keşke...

Öyle insanlar milyonda bir çıkar. Aranmakla da bulunmaz. Kaderde varsa karşınıza çıkabilir belki bir şekilde yollar kesişir. Hayatta hiç bir şey tesadüf değildir. Bu siteye üye olmamız bile.. En azından kendimizi şarlatanlara karşı korumayı öğrendik burada.

Hayır kendinizde yapmayın:) Bilmeden acemice yapılan uygulamalarla kendimize negatif enerji yükleriz, bereketimiz kaçar, kendi kısmetimizi bağlarız.

Babillll

Kayıtlı Üye
Bence burası başlı başına bir okul, üsdatlarda ellerinden geldiğince yardım ediyorlar, ilgileniyorlar.Bence güzelce okuyup, uyarıları dikkate alıp, çizilen yoldan yürürsek başarılı olacağına inanıyorum.

bilgengen

Banlı Kullanıcı
bu büyüyü bende duymuştum ama kara nohutla yapılıyordu tencere veya tava hiç kullanılmamış olacak duayıda tebbet olarak biliyorum

Babillll

Kayıtlı Üye
bu büyüyü bende duymuştum ama kara nohutla yapılıyordu tencere veya tava hiç kullanılmamış olacak duayıda tebbet olarak biliyorum

Evet bunun birkaç farklı versiyonunu, farklı kaynaklardan ben de okudum.Ben bunun etkili olacağına inanıyorum.

estel.estel

Kayıtlı Üye
Tarafımca denenmiştir. Tesiri büyüktür.

Abdestli bir şekilde 41 adet nohutun her birine ayrı ayrı ihlas suresi okunur. Daha sonra tava veya tencereye alınıp (su veya başka bir şey konulmayacak) ateşe alınır. Nohutlar kavrulurken size dönmesini istediğiniz kişinin adını zikredin, sürekli onu düşünüp nohutlar iyice kavruluncaya kadar adını sayıklayın. İşlem bitince nohutu uygulama yaptığınız kişi size dönene kadar saklayın.

Deneyimim: Uygulamayı yaptıktan sonra bir hafta içinde bana döndü. Ve ilerleyen zamanlarda "ne oldu da döndün bana,beni neden bıraktın" gibi sorular sorduğumda bana verdiği cevap "Bilmiyorum bir an herşeyden yanımdakilerden tiksindimnn,aklımdan çıkmıyordun" oldu. Umarım tesirini görürsünüz. İyi forumlar

Merhaba birkaç sorum olacaktı
1 - bunun hangi ayda yapılması gerekir, / yeni ay gibi dolunay gibi ay yükselirken gibi
2 - hangi saat daha uygundur
3 - kavururken dua falan okumayacak mıyız
4 - kullandığımız tava vs gibi şeylerin daha önce hiç kullanılmaması mı gerekiyor,

şimdiden teşekkürler

origanum

Yönetici
Büyü tutturabilecek kişilerin temel bilmesi gerekenleri sormuşsunuz. Tüm cevaplar sitede ayrı ayrı defalarca var.
Her büyücünün tarzına göre bileşimler yapılması daha kuvvetlendirir işleri. Venüs zamanı sevgi için kullanılırken burada biraz kişiyi zorlamak da söz konusu olduğu için destekleyecek ama işe zarar vermeyecek zaman dilimi ve esmaları harmanlama becerisini gösterecek büyücü olmadığı takdirde bunları ortama katmamak daha bile hayırlı olabilir. Dozu ayarlanmayan zorlama kişiyi yıkabilir. Yani tamamen yapan kişinin gücüne, bilgisine, becerisine kalmış. Gün ve saatler dışında ayın evreleri de aynı şekildedir, ay açılırken pozitif kapanırken negatif uygulamalar yapılırken dolunayda ayın enerjisi maksimumdur. Tüm büyü işlemlerinde kullanılmış eşya olmaz, herşey yeni olmalıdır. En azından sadece büyü işlerinde kullanılan ve yemek yapılan ayrı tutulmalıdır. Kavrulurken ne yapılacağı zaten yazılmış, dikkat en önemli şeydir uygulamalarda en küçük dalgınlık büyücünün de müşterinin de zararına olur. O kişinin adını tekrar tekrar söylemelisiniz ve aklınızdan kişiyi geçirmelisiniz, kavrulma işi bitene kadar. Anadoluda bu değişik yerlerde değişik şekillerde uygulanmaktadır. Herkes kendi öğrendiği kişi ve yerin durumuna göre başarıya ulaşacağı için hiçbirisine yanlış ya da doğru denemez, o uygulama o kişi için doğrudur. Başkasına uyabilir de uymayabilir de. O kişi o uygulamaya uyuyor mu iş buradadır.

estel.estel

Kayıtlı Üye
Büyü tutturabilecek kişilerin temel bilmesi gerekenleri sormuşsunuz. Tüm cevaplar sitede ayrı ayrı defalarca var.
Her büyücünün tarzına göre bileşimler yapılması daha kuvvetlendirir işleri. Venüs zamanı sevgi için kullanılırken burada biraz kişiyi zorlamak da söz konusu olduğu için destekleyecek ama işe zarar vermeyecek zaman dilimi ve esmaları harmanlama becerisini gösterecek büyücü olmadığı takdirde bunları ortama katmamak daha bile hayırlı olabilir. Dozu ayarlanmayan zorlama kişiyi yıkabilir. Yani tamamen yapan kişinin gücüne, bilgisine, becerisine kalmış. Gün ve saatler dışında ayın evreleri de aynı şekildedir, ay açılırken pozitif kapanırken negatif uygulamalar yapılırken dolunayda ayın enerjisi maksimumdur. Tüm büyü işlemlerinde kullanılmış eşya olmaz, herşey yeni olmalıdır. En azından sadece büyü işlerinde kullanılan ve yemek yapılan ayrı tutulmalıdır. Kavrulurken ne yapılacağı zaten yazılmış, dikkat en önemli şeydir uygulamalarda en küçük dalgınlık büyücünün de müşterinin de zararına olur. O kişinin adını tekrar tekrar söylemelisiniz ve aklınızdan kişiyi geçirmelisiniz, kavrulma işi bitene kadar. Anadoluda bu değişik yerlerde değişik şekillerde uygulanmaktadır. Herkes kendi öğrendiği kişi ve yerin durumuna göre başarıya ulaşacağı için hiçbirisine yanlış ya da doğru denemez, o uygulama o kişi için doğrudur. Başkasına uyabilir de uymayabilir de. O kişi o uygulamaya uyuyor mu iş buradadır.

cevabınız için teşekkür ederim sn. origanum
gün ve saatler dışında ayın evreleri de aynı şekildedir demişsiniz, buradan uygun bir gün ve saat var olduğunu anlamını çıkardım, yani gerçekten şu gün şu saat daha iyi olur diyebilir miyiz_?

bir de yarın yarımay var (15 Mart) haftaya da çarşamba günü (23 Mart) dolunay var, ben bu iki tarih arasının uygun olduğunu düşünüyordum, yanılıyor muyum? Ayrıca dolunayda ayın enerjisi maximum ise en uygun tarih de dolunay olmuyor mu o vakit?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler,

Hopee

Kayıtlı Üye
Aklımdan bir çok soru geçiyor lâkin 1-2 tanesini danışacağım size. Güzin abla gibi olacak kusura bakmayın :D
Şimdi ben zamanında bu hatundan ayrıldım ancak unutamadım, onunda beni unutamadığını biliyorum 1 sene oldu kimseyle çıkmadı, beraber olmadı. Sadece gururunun izin vermediğini düşünüyorum. Ona ufak bir adım attırmak istiyorum.
Kafamı çok fazla zorluyor, sizce bu uygulama semavi dinlerde günah mıdır? Elbette her çeşit insan var burda biliyorum ama her koyun kendi bacağından asılır mantığıyla konuşuyorum. Fikirlerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.
Ha bu arada daha önce bir majikal bir işlem uygulamadım o yüzden bu konular hakkında pek bir bilgim yok. Rehberliğinizi bekliyorum.

origanum

Yönetici
cevabınız için teşekkür ederim sn. origanum
gün ve saatler dışında ayın evreleri de aynı şekildedir demişsiniz, buradan uygun bir gün ve saat var olduğunu anlamını çıkardım, yani gerçekten şu gün şu saat daha iyi olur diyebilir miyiz_?

bir de yarın yarımay var (15 Mart) haftaya da çarşamba günü (23 Mart) dolunay var, ben bu iki tarih arasının uygun olduğunu düşünüyordum, yanılıyor muyum? Ayrıca dolunayda ayın enerjisi maximum ise en uygun tarih de dolunay olmuyor mu o vakit?

Cevabınız için şimdiden teşekkürler,

Ayın evreleri hakkında açıklama verdim gün ve saatler hakkında genel bilgi verdikten sonra, başka birşey kastetmedim. İsteğiniz azap vermekse, intikamsa ayın küçülmesini bekleyeceksiniz değilse büyürken, dolunay her ikisi için de uygun. Ayrıca zamanları hakkıyla katacaksanız bu kadar basit değildir. Biz büyü için genel klasik zamanların yanında kendi başarabildiğimiz güçlü diğer etmenleri de kullanırız, hesaplamalar yaparız. Aşk işlerini daha kesinleştirmek için sadece sevgi zamanı olan venüs günü ve saatinde yapmak kafi gelmeyebilir ya da sevmesi ile ilgili bir esma yetmeyebilir, örneğin güçlendirmek için kavi esması da işin içine katılabilir, benzerleri de. Buna işi yapacak kişi durumun hassasiyetine göre kendi karar verir. Ezbere söylemek olmaz, kimseyi tanımadan, ne şekilde bir ilişkileri olduğu neden ayrılık aşamasına gelindiği detayları vs. Profesyonel iş için tüm durumlar değerlendirilmelidir.
İşin özü gereken enerjiyi oluşturabilmektir aslında, gerisi teferruat. Kişi olur, öyle bir niyet eder ki içinden, yaktığı, okuduğu ne olursa olsun, ne zaman yaparsa yapsın iş gerçekleşir, yardımcı unsurlara gerek kalmaksızın özündeki enerji olayı değiştirmeye kafi gelir. Ama kişi olur tüm zamanlar ve her türlü ritüel detayı tamdır ama enerjisi yetmez olayı değiştirmeye, başaramaz işi. Ortalama güçteki biri bu detayları yapar ki niyetine de o sırada konsantre olsun bu detaylar onu havaya soksun ve etrafındaki diğer enerjiler de (yani detay kısmı) güç katsın, destek olsun.

Aklımdan bir çok soru geçiyor lâkin 1-2 tanesini danışacağım size. Güzin abla gibi olacak kusura bakmayın :D
Şimdi ben zamanında bu hatundan ayrıldım ancak unutamadım, onunda beni unutamadığını biliyorum 1 sene oldu kimseyle çıkmadı, beraber olmadı. Sadece gururunun izin vermediğini düşünüyorum. Ona ufak bir adım attırmak istiyorum.
Kafamı çok fazla zorluyor, sizce bu uygulama semavi dinlerde günah mıdır? Elbette her çeşit insan var burda biliyorum ama her koyun kendi bacağından asılır mantığıyla konuşuyorum. Fikirlerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.
Ha bu arada daha önce bir majikal bir işlem uygulamadım o yüzden bu konular hakkında pek bir bilgim yok. Rehberliğinizi bekliyorum.

Bu sitede kaç kere söyledik, biz diyanet işleri kurumu değiliz, değişik dinlerden kişiler var ve herkes kendi dinini bilsin, biz dini fetva, bilgi, destek vermiyoruz, bilmeyen de dini yerlere sorsun bize değil. Aslında tüm semavi din mensupları büyünün yerini bilir ya neyse.

Majikal bilgisi olmak bile yetmez ki zaten bu işleri yapmaya, uygun genetik yapıyla doğmanız, çocukluktan beri ciddi bir şekilde eğitilmeniz ve sonunda başardığınızı üstadınıza kanıtlamanız ve onayını almanız gerekmekte. Yoksa işe kalkıştığınız an üstünüze negatif enerji yapışması olan işlerinizin aksi gitmesi durumuyla karşılaşırsınız ki buna halk arasında lanet de denebilir.

Cidden birini elde etmek istiyorsanız kendi göbeğinizi kendiniz kesmeye teşebbüs etmek yerine işi profesyoneline bırakın. Yoksa hüsran kaçınılmaz.

Hopee

Kayıtlı Üye
Ayın evreleri hakkında açıklama verdim gün ve saatler hakkında genel bilgi verdikten sonra, başka birşey kastetmedim. İsteğiniz azap vermekse, intikamsa ayın küçülmesini bekleyeceksiniz değilse büyürken, dolunay her ikisi için de uygun. Ayrıca zamanları hakkıyla katacaksanız bu kadar basit değildir. Biz büyü için genel klasik zamanların yanında kendi başarabildiğimiz güçlü diğer etmenleri de kullanırız, hesaplamalar yaparız. Aşk işlerini daha kesinleştirmek için sadece sevgi zamanı olan venüs günü ve saatinde yapmak kafi gelmeyebilir ya da sevmesi ile ilgili bir esma yetmeyebilir, örneğin güçlendirmek için kavi esması da işin içine katılabilir, benzerleri de. Buna işi yapacak kişi durumun hassasiyetine göre kendi karar verir. Ezbere söylemek olmaz, kimseyi tanımadan, ne şekilde bir ilişkileri olduğu neden ayrılık aşamasına gelindiği detayları vs. Profesyonel iş için tüm durumlar değerlendirilmelidir.
İşin özü gereken enerjiyi oluşturabilmektir aslında, gerisi teferruat. Kişi olur, öyle bir niyet eder ki içinden, yaktığı, okuduğu ne olursa olsun, ne zaman yaparsa yapsın iş gerçekleşir, yardımcı unsurlara gerek kalmaksızın özündeki enerji olayı değiştirmeye kafi gelir. Ama kişi olur tüm zamanlar ve her türlü ritüel detayı tamdır ama enerjisi yetmez olayı değiştirmeye, başaramaz işi. Ortalama güçteki biri bu detayları yapar ki niyetine de o sırada konsantre olsun bu detaylar onu havaya soksun ve etrafındaki diğer enerjiler de (yani detay kısmı) güç katsın, destek olsun.

Bu sitede kaç kere söyledik, biz diyanet işleri kurumu değiliz, değişik dinlerden kişiler var ve herkes kendi dinini bilsin, biz dini fetva, bilgi, destek vermiyoruz, bilmeyen de dini yerlere sorsun bize değil. Aslında tüm semavi din mensupları büyünün yerini bilir ya neyse.

Majikal bilgisi olmak bile yetmez ki zaten bu işleri yapmaya, uygun genetik yapıyla doğmanız, çocukluktan beri ciddi bir şekilde eğitilmeniz ve sonunda başardığınızı üstadınıza kanıtlamanız ve onayını almanız gerekmekte. Yoksa işe kalkıştığınız an üstünüze negatif enerji yapışması olan işlerinizin aksi gitmesi durumuyla karşılaşırsınız ki buna halk arasında lanet de denebilir.

Cidden birini elde etmek istiyorsanız kendi göbeğinizi kendiniz kesmeye teşebbüs etmek yerine işi profesyoneline bırakın. Yoksa hüsran kaçınılmaz.

Üslubunu tasvip etmediğimi söylemekle başlamak istiyorum. Dostum bilgiyi kimse senden zorla almıyor. Konudan bahsetmek istemiyorsan bahsetme ama lanet eder gibi cevapta yazma. Okurken negatif enerjini içimde hissediyorum. Her neyse yinede teşekkürler bilgi için.

epit

Kayıtlı Üye
kardesim kısa zamanda deniyecem 4 yıllık ilişkim bitti ne bir sebebi var nede baska birsey ben açıkçası büyü olarak düşünmüyorm bunu sen duanı okuyosun sonra bir takım sekillerle istekde bulunuyosun.. ben bunu o sevmese yapamzdım ama seviyorum diyor kardesim .. sabrediyorum 4 aydır ama hayatım değişti onun üzerine kuruluydu hersey tamamen değiştim. deniyecem işe yararsa mutlaka dönerim

P0MAK

Kayıtlı Üye
Hopee, Sn. origanum mesajiniza gayet güzel ve açıklayıcı bir cevap yazmış aynı sorular burada sayısız defa zaten soruldu ve cavabı verildi biraz arastırırsanız bulursunuz o icinizde hissettiğiniz negatiflik tamamen sizin algılayısınızdan, uslubunuzu tasvir etmiyorum demişsiniz önce bir kendinize bakın bence dostum diye hitap edebileceginiz biri olduğunu düşünmüyorum burda verilen cevaplar kisileri tatmin etmek icin degildir istesenizde zorla o bilgiyi alamazsiniz zaten, doğru olan ne ise odur. Sevgiler.

origanum

Yönetici
Üslubunu tasvip etmediğimi söylemekle başlamak istiyorum. Dostum bilgiyi kimse senden zorla almıyor. Konudan bahsetmek istemiyorsan bahsetme ama lanet eder gibi cevapta yazma. Okurken negatif enerjini içimde hissediyorum. Her neyse yinede teşekkürler bilgi için.

Asıl siz üslübunuza dikkat edin. Ben sizin dostunuz değilim ve bu forumda dostum, arkadaşım, kardeş gibi kahve ağzı ile konuşmaları tasvip etmiyoruz. Hele ki bir çoluk çocuk üye bir site yöneticisiyle görüşürken ekstra dikkat etmeli. Üye soru sormuş, cevabını verdim, size ne oluyor. Siz kim oluyor da benim bilgimi, tarzını sorguluyorsunuz. Alın negatifliğinizi başka kapıya gidin beğenmiyorsanız bizi. Siz lanet görmemişsiniz, başınıza alırsanız o laneti yerinizden kımıldayamazsınız. Edebinizle durun.

Hopee

Kayıtlı Üye
Ben kişisel olarak bana yazdığınız cevaba yazdım o yorumu. Hiç kimsenin işine burun sokmak gibi bir amacım yok öyle bir hakkımda yok zaten. Dostum kelimesinin kahve ağzı olduğunu düşünmüyorum ancak site yönetici olduğunuz için söylediklerinize uymakla mükellefim, affedersiniz. "Çoluk, çocuk bir üye" kelimesini yine tasvip etmediğimi bildirmek isterim çünkü her insanın yaşadıkları dışında eşit olduğu kanaatindeyim. Arada bir eleştirel görüşlere açık olmalısınız. Sizi her eleştirene böyle davranmak gelişmeye kapalı biri yapar, amacım rencide etmek değildir sizi. Her neyse, gereksiz gerginliğe inanın gerek yok. Mutlu kalın.

bittersweet

Kayıtlı Üye
Oncelikle iyi aksamlar dilerim. Ben maji degilim. Sadece bana bir hoca tarafindan bu geri dondurme duasi olarak nohutla yapilan islem tarif edildi. Ama yapip yapmamak konusunda kararsiz kaldim. Hele ki hicbir yetkim ve bilgim olmadan kendime negatif etki yukleyebilecegim bilgilerini okuduktan sonra daha bir tedirgin oldum. Ne yapmaliyim? Bana bu konuda yardimci olabilir misiniz?

origanum

Yönetici
Oncelikle iyi aksamlar dilerim. Ben maji degilim. Sadece bana bir hoca tarafindan bu geri dondurme duasi olarak nohutla yapilan islem tarif edildi. Ama yapip yapmamak konusunda kararsiz kaldim. Hele ki hicbir yetkim ve bilgim olmadan kendime negatif etki yukleyebilecegim bilgilerini okuduktan sonra daha bir tedirgin oldum. Ne yapmaliyim? Bana bu konuda yardimci olabilir misiniz?

Kendiniz yapmayın. Hem olmasını istediğiniz işi beceremezsiniz hem kolayca olabilecek bir işlemi bozarsınız tekrar düzelemeyecek şekilde belki de. KDV olarak da eklenecek negatif enerji yani hayatınızdaki gidişatın bozulmasını alırsınız; hastalık, bereketsizlik, mutsuzluk, işlerin aksi gitmesi gibi.
Uyduruk hocalar yerine işin erbabı olan birilerine gidin. Bir de bazı terimleri tam kavrayın ki hem genel kültürünüze katkı olsun hem de kolayca kandırılabilmeye müsait bir konuda sahip olduğunuz bilgi sayesinde yarım yamalak bilgi ile adam çarpmaya kalkan dolandırıcıların ağına düşmekten kurtulun. Maji büyü demektir majisyen ise büyücü. Kurmuş olduğunuz "Ben maji değilim" cümlesi tarzancadan bile daha anlam zorluğu içeren bir ifadedir.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Ben kişisel olarak bana yazdığınız cevaba yazdım o yorumu. Hiç kimsenin işine burun sokmak gibi bir amacım yok öyle bir hakkımda yok zaten. Dostum kelimesinin kahve ağzı olduğunu düşünmüyorum ancak site yönetici olduğunuz için söylediklerinize uymakla mükellefim, affedersiniz. "Çoluk, çocuk bir üye" kelimesini yine tasvip etmediğimi bildirmek isterim çünkü her insanın yaşadıkları dışında eşit olduğu kanaatindeyim. Arada bir eleştirel görüşlere açık olmalısınız. Sizi her eleştirene böyle davranmak gelişmeye kapalı biri yapar, amacım rencide etmek değildir sizi. Her neyse, gereksiz gerginliğe inanın gerek yok. Mutlu kalın.

Bazen bir üyemiz üzerinden sitemizdeki diğer üyeleri tekrar tekrar uyarma gereği duyuyoruz. "Oğlum sana söylüyorum gelinim sen anla misali". Sitemizde yaklaşık 8 yıldır hiç bitmeyen bir bilgi akışı sağlamaya çalışıyoruz ve dilimiz döndüğünce anlatıyoruz. Yine de buna rağmen herkes bir kendini gösterme çabasıyla bizlere eziyet ettiğini göremeyecek durumda maalesef. Zaman Zaman asabi cevaplar verdiğimiz doğrudur çünkü bu asabi cevap verilen konularla ilgili gerek ben gerek origanum ve urum gerekse diğer görevli arkadaşlarımız binlerce kez konu açıp binlerce kez mesaj göndermiş bulunuyoruz. Ve güzelim konuların Nasıl çoluk çocuk muhabbetinden kaybolup gittiğini görecek kadar da uzun zamandır bu platformdayız. Sizin bir konuya Can'ım istemedi diyerek yorum yapmama Hakkı'nız var iken bizlerin görevi doğru bildiğimiz ve insanları bilinçlendirme farkındalığa taşıma amacı doğrultusunda kurduğumuz bu site ile gerekli görevlerimizi ve üstlendiğimiz sorumluluğu yerine getirme çabasıyla hareket etmek durumundayız. Bunca yıldır bu tür konuşmalara sırf yönetici ya da görevli ile değil hiçbir üyenin birbiri ile bu tarzda konuşmasına izin vermedik. Buna izin verirken sizin bireysel olarak doğru bulduğunuz üsluplarla değil genel çerçevedeki konuşma şekliyle durumları değerlendirdik. Tanımadığınız biri ile dostum, birader, abi ,şey ,ya gibi hitapları kullanıyor olmanız sizin için normal olabilir lakin site iletişimi için normal değildir. Durumları sadece kendi yönünüzden değerlendirmeniz normaldir ama biz tüm site için değerlendirmekle yükümlüyüz. Bu yüzden de sizin ne düşündüğünüz bizi ilgilendirmez. Bu davranış şekli ile tepki çekecek olduğumuzu bilmemize rağmen yine de böyle davranıyor olmamız eleştiriye kapalı olduğumuzu gösteriyor ise size pes diyorum size başka da sözüm yok. Kimse takındığımız misyondan ötürü bizi taktir etsin endişemiz de yok onu da belirtmek isterim. Bir mesajla ilgili bile bu kadar açıklama yapıyor olmamız sizleri önemsemdiğimiz sonucunu gösteriyor ve sizi rahatsız ediyorsa bu tamamen sizin sorununuzdur. Sitemizde bu tür bireylsel tepkiler yönetimimizi ve sitemizi bağlamamaktadır tekrar hatırlatıyorum. Sevgi ve ışıkla...

bittersweet

Kayıtlı Üye
haklısınız majisyen değilim yazmalıydım. düzeltmeniz için teşekkür ederim. bu kavramlar benim için çok yeni. daha 2 gündür araştırıyorum. Öğrenecek ve kavranacak çok terim var. bunları tam anlamıyla idrak etmek te insanın yıllarını alır diye düşünüyorum. işin erbabı olan birileriyle karşılaşmak ümidiyle..o vakte kadar okumaya ve araştırmaya devam edeceğim.