Ruyada ayet-el kursi okumak?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

moriarty

Kayıtlı Üye
Arkadaslar bunun herhangi bir anlami var mi? Cunku 1 kere olan bisey degil surekli bir gun olmazsa bir gun mutlaka oluyor. Ornegin ruyamda korkunc bir sey goruyorum ya da bir kisi hemen ayetel kursi okumaya basliyorum. Ilk zamanlar ayetel kursi okuyarak kendimi uyandiriyodum. Simdi bazen ruyalarimda okumak istiyorum ama dilim donmuyo bi turlu okuyamiyorum. Bu gece de hatta ruyamda siyah golge gibi bi sey icime girmeye calisti ben hemen ayetel kursi okumaya basladim ama sonunu bir turlu getiremedim. Hatta arkadasim okuyamiyorsun falan dedi. Ben de gittim duanin kagida yazilmis halini buldum ordan okudum ve sonra da uyandim.

Gercek hayatta da oyle dua eden birisi degilimdir yani ayetel kursi ezberimde ama hic okumam. Acaba bu ruyalari niye goruyorum ki surekli, endiselenmeli miyim? Yani bilincalti falan oldugunu da dusunmuyorum hic bi korkum yok cunku hic bi uygulama falan da yapmiyorum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Okuduğunuz duanın Ayetül Kürsi olduğundan eminmisiniz?Gerçek hayatta ezbere bilmediğiniz bi dua sonuçta.Bu ruyanızda belirtiliyormu yani ruyanızda nasîl emin okdunuz ayetül kürsi olduğundan?Ben yerinizde olsam o dua hangisi ise ezberlerdim sanırım.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Özür dilerim Moriarty.Siz ezberimde demişsiniz ayetül kürsi için.Ben" dua okumuyorum" kısmına takılıp yorum yaptım:(
Bazen bazî dualar manevî olarak bize daha yakındır ve faydalıdır.Belki böyle bi durumdur sizinkide..Hayır olsun..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Özür dilerim Moriarty.Siz ezberimde demişsiniz ayetül kürsi için.Ben" dua okumuyorum" kısmına takılıp yorum yaptım:(
Bazen bazî dualar manevî olarak bize daha yakındır ve faydalıdır.Belki böyle bi durumdur sizinkide..Hayır olsun..

moriarty

Kayıtlı Üye
Yanlis okumussunuz sanirim. Ayetel kursiyi ezbere biliyorum ama yatmadan once falan okumam hic yani. Yatmadan once surekli okusam ruyamda gormeyi de ona baglardim bilincalti diye.

Sadece her seferinde ruyamda bi tehlike oldugunu farkedip otomatik olarak ayetel kursi okumaya basliyorum. Sanki onu okursam kurtulacagimi icimden biliyormusum gibi.

Hatta bi keresinde normal bir insanin yari boyutlarinda bi kadin gordum ve cok korkmustum cunku normal olmadigini anlamistim. Benden baska kimse de gormuyodu onu ruyamda. Ve ben yine otomatik olarak ayetel kursi okumaya basladim ama kadin bana benden korkma ben sana yardim etmeye geldim dedi. Ama ben inatla okumaya devam ettim ve sonra uyandim krtuldum yani.

buyu falan oldugunu da dusunmuyorum yani gercek hayatta bana buyu yapabilecek biri yok. Sadece bu ruyalar neden merak ediyorum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Aslında biçoğumuz zaman zaman başka boyut varlıklarının olduğunu düşündüğümüz ürküten ruyalar gòrüyoruz.Bende gòrürüm bazen.Dua ederek uyandığımda olmuştur ama sizde òzellikle ayetül kürsi olmasî enteresan gerçekten.

ipeksoy

Kayıtlı Üye
ben de bi ara ayetel kursi'yi ezberlemeye calsiyordum, ama bi turlu ezberleyemdim tam olarak bir ruyamda gordum ve ertesi gun gayet normmal olarak okuyabiliyordum :)

AJA

Elit Üye
Rüyalarda boyutlara geçeriz.Dolayısla rüyanızda ''sürekli '' gördüğünüz aynı tarzda şeyler olduğundan ve bu sizi rahatsız ettiği için yatmadan evvel ve sabah uyandığınızda o duayı okumanızı tavsiye ediyorum.Çember oluşturursanız daha iyi olur. ( ayetel kürsi ile koruma çemberi forumda mevcut).
Ayrıca bilinçaltınızda bu ara başka alemlere ve kendi adınıza sorguladığınız ,sorularınız var ise onlarda rüyalara yansıyabilir.
Şimdilik bir sıkıntı yok görünüyor içinizi ferah tutun ve dediğimi uygulayın duruma bakın nasıl devam edicek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...