yapılan haksızlığı yapanın yanına bırakmamak için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bundy

Kayıtlı Üye
Merhaba. Genelde siteyi sadece okuyarak takip edenlerdenim. İlk kez soru soruyorum çünkü gerçekten bana yapılan şey karşısında elim kolum bağlanmış durumda. Yaklaşık 3 aydır birlikte olduğum adam tarafından aldatıldım. Ve o bunu hiç utanmadan, çekinmeden, marifetmiş gibi bana anlattı. bunu bana anlattığı gece onun yastığından saç tellerini topladım, belki saç teliyle yapılan bir uygulama denerim diye. Ama ne yapacağımı bilmiyorum. uygulamaların sitede eksik verildiğini biliyorum bu yüzden birşey yapmaya kalkmadım henüz. Ama onun yaptığı üstüne bir de bu pişkinliği, utanmaz tavrı yanına kalsın istemiyorum. Dilerseniz sadece haksızlığa uğradığında geçerli olacak uygulamalar paylaşın çünkü haksızlığa uğradığımla ilgili en ufak kuşku yok içimde. İsterseniz mesaj yoluyla ulaşın ama lütfen bir öneride bulunun. Saç teliyle yapılan ya da başka birşey, farketmez. Şimdiden teşekkürler...

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Olayı içinizde çözümleyip yepyeni bir sayfa açarsanız eğer, hem kendinize en büyük iyiliği, hem de sizi aldatan kişiye en büyük cezayı vermiş olursunuz. Pişman olduğunda sizi mutlu bir şekilde görmesi ve sizin yaşanmış olan herşeyi geride bıraktığınızı görmesi ona yetecektir. Hiçbir şey yapmasanız dahi bir süre sonra o kişi için buraya yazmanızın dahi ne kadar gereksiz bir şey olduğunu farkedeceksiniz. Öfkenizi anlayabiliyorum. Fakat herşey unutulup gidecek elbet. Sadece biraz sabır.

codcu

Kayıtlı Üye
Aldatmanın hiç bir şekilde affı olmamalı bence. Yapılacak en iyi şey o kişinin yüzüne tükürmek ve çekip gitmek. Bu en şerefsiz erkek için bile çok ağır bir durumdur. Pişman olup geri dönme olasılığı yüksektir. Sonrasında affedip affetmemek size kalmış. Büyü ve maji gibi uygulamalardan uzak durun. Bu tür uygulamalar size de belli oranda etki eder ve sizde zarar görürsünüz. Nitekim o kişi bu kötülüğü size kendi iradesiyle yapmış. Onu iradesi dışında bir şekilde cezalandırmak da etik değildir. Haklı iken haksız duruma düşmek sizin için daha kötü olur. Kısacası eğer Allah inancı olan bir kişi iseniz onu Allah'a havale edin.

end

Kayıtlı Üye
Sevgili Bundy;
Allah daha büyük haksızlığa uğratmasın dilerim seni. Çok üzgün ve yaralısın, çokta haklısın. İnanılır gibi değil değilmi geldi ve anlattı. Bir kardeşin olarak çok zorda olsa senin için tavsiyem, sırtını ona dön, görüşme birdaha, ona acı, Allaha havale et ve beddua dahi etme derim.
Saçını at gitsin, bu adama çok ağır birşey yapsan, kabul görse Allah katında, sen yıllar sonra mutlu ve güzel bir aile kurmuşken, bu adamı unutmuşken, bu yıllarda kabul gören duan yüzünden bu adamın çocuğu ile ilgili cezalandırılacağını farz edelim. İstermisin? Yazık değil mi?
Canını hiç sıkma, bu işlerle sakın uğraşma, affetmiyorsanda Allaha havale et inan en hayırlısı olacaktır, birdahada görüşme derim.
Sevgiler

madasin

Kayıtlı Üye
Sayın Bundy ; 3 aylık tanıdığınız biri için nedir bu depresyon.. İnsanlar farklı yapıda ve kişilikte olurlar değil mi. Hele ki 3 aylık zaman dilimi tanıma dönemi için bile yeterli değil bana göre.. Benim çıkardığım sonuç, tanımışsınız ve görmüşsünüz ki farklı algılarınız var. O şahıs için çok normal olabilen sizin için çok korkunç dehşet verici bir sonuç. Demek ki doğru insan değil. Gönderirsiniz gider. Bu kadar basit. Ben başlığı görünce daha vahim bir durum sandım. 3 aylık bir ilişki için enerjinizi uygulama yapacak kadar harcamaya kalkmanız bile yersiz bence.. İnkar etmemiş , ona göre çok normal ve olağanmış ki anlatmış birde. Yaşam felsefesi böyle demek ki.Çıkaracağınız sonuç farklılığınız olmalı. Yapacağınız eylemde hayatınızdan çıkarmak olmalı.. Güzel günler sizin olsun

Okudunuz mu Sn Bundy ; Değmez. Bunlar küçük şeyler. Hayatta çok ağır şeyler yaşayanlar var. Sağlıklı iseniz şükrediniz. En büyük hazine o. Öyle büyük acılar yaşayanlar intiharın pamuk ipliğine bağlı olduğunu yaşayarak öğrenenler var. Onlardan olmadığınız için şükrediniz. Üzüntünüzü küçümsemiyorum. Herkesin dert ve tasaya direnci ve algılaması farklıdır. Bu sizin için korkunç bir şey. Aşk acısı inanın acı değil. Hayatta demek ki kötü acılar görmemişsiniz.. Görmeyin de. Güzel tarafını görün. Karektersiz biri yakayı ele vermiş.. Ne güzel.. Demek ki şanslısınız ve korunuyorsunuz.... Evlenip , çocuk sahibi olup bu kişi ile yaşıyor olmanız daha mı iyi olurdu.. Forumda başlıklar dikkatimi çekiyor..İmdat....Çaresizim...Yardım...Bakıyorum.. Benim çoğunlukla rastladığım aşk acısı. Okumadan geçiyorum çoğunu.Yapılacak belli..Ne yardımı..Kurtulduğunuz için dua edin. Bir de Yüce Yaradan a ıslahı için dua ediniz.. Size inanın çok büyük bir eziyet etmemiş. Hatta size hayatınızı geri vermiş.Yani size iyilik yapmış..Umarım bundan sonra seçiminizde doğru insanla rastlaşırsınız...

Siz dert , çaresizlik yaşayanları görmediniz mi hiç. 3 aylık sevgili yıkmasın sizi.. Bunlar sizi yıkabilecek dertlerse, Allah uzun ömür versin size yaşamın bin türlü sürprizi sınavı, derdi var.. Onlarla nasıl baş edersiniz. Sanırım biraz uzun yazdım. Bunlar dert değil.. Bana inanın . Büyüydü falan bunun için uğraşmayın. Her ayrılan büyü yapsa bu memleket ortalıkta yaratık gibi dolaşan insanlarla dolar. Bize lazım olan o değil.. Akıl irade ve çalışkan üretken insanlar olsun ortalıkta dolaşan. Yazık o vücudunuza depresyon yerleştiriyorsunuz.. Sağlıkla kalınız

Sayın Bundy ; Bakın insanlar sizin sorununuza değer vermişler ve yorum yapmışlar..Siz okuyup değerlendirme yaptınız mı acaba. Ne düşüncedesiniz acaba şimdi.Yardım istemişsiniz ve insanlar da size kulak vermişler, duyarlılık göstermişler..Siz neredesiniz ?

bundy

Kayıtlı Üye
Herkese çok teşekkür ederim. İnsan öfkeyle dolu olunca gözü birşey görmüyor. Şu an eyleme geçmiyorum. Sadece sağlıklı düşünmeye çalışıyorum. Ama adaletin yerini bulacağını nerden bilebilirim? Üstelik karşıdaki insan bu kadar pişkin ve utanmaz tavırlar içindeyken? İşte beni öfkelendiren bu.

madasin

Kayıtlı Üye
Sayın Bundy; Yazdıklarımı lütfen dikkatle okuyunuz. Değer verip bağlandığınız biri olmuş. Ben inanın sizi çok iyi anlıyorum. Yüce yaradan herkesi farklı yaratıyor değil mi. Herkes aynı olsa idi yeryüzünde ne okul olurdu ne felsefe ne de din olurdu. İyi olabilmek ayrıcalık. Bunun için insanlar kendilerini geliştirerek bir adım öne geçmeye çalışıyorlar, kötülerden uzaklaşmak aynı yerde olmak istemiyorlar. Siz yıllarınızı vermemişsiniz. 3 ay.. Bakın 3 ay.. Farklı insanlarmışsınız.. Bu kadar basit.. Size ömür boyunca sana sadık kalacağım gibi bir söz vermiş mi hayır.. Bu ilişki ömür boyu sürecek demiş mi hayır. Biz çevremizde bizim gibi olmayan herkesi dönüştürmeye kalkarsak ya da farklı diye ceza kesmeye kalkarsak bu dünyanın hali ne olur.. Zombi gibi dolaşan insanlar olur çevremizde. Benim algıladığım bir flört dönemi geçirmişsiniz. Görmüşsünüz ki size uygun değil. Size yalan söylememiş, oyalamamış... Onun yaşam biçimi bu. Anladığım kadarı ile kendini saklayan farklı sunan biri yok karşınızda. Ayrıca tespitim yalancıda değil..Yapacağınız şey yolları ayırmak. Ben diğer üyeler gibi şunu yap , hezimete uğrasın, sürünsün demiyorum.. Ayrıca sizin durumunuzda bunu hak olarak ta görmüyorum. Ben farklı düşünüyorum... Bu tarz uygulama yapmak içinde sizi ayrıca haklı bulmuyorum...Karşınızda yalanla dolanla yıllarınızı çalan biri yok.. En başta tarzını, nasıl bir insan olduğunu açıkça ortaya koyan biri var.. Benim yaşama bakışım bu diyor.. Ne kadar şanslısınız ki sinsi biri değil her şeyi açık oynuyor.. Kabul ederseniz devam ederseniz, etmezseniz çıkarırsınız hayatınızdan. Daha ne istiyorsunuz. Atın kafanızdan. Yelken açınız yeni güzelliklere...

madasin

Kayıtlı Üye
Sayın Bundy; Sakinleşmişsiniz sanırım. Demek ki ilk fırtına geçmiş. Ben farklı düşünüyorum.. Arkadaşlarımızdan biri bir de uygulama önermiş size. Seçim sizin. Fakat bunu yapmadan lütfen şunları yanıtlamaya çalışınız
1-Sizin yıllarınızı mı çaldı
2-Ömür boyu size sadık kalacağına dair bir söz mü verdi
3 Sizi defalarca aldatıp inkar mı etti.
4-Paranızı emeğinizi gasp mı etti
5-Güveninizi sağlayıp binlerce liraların altına imza atmanıza mı neden oldu.
Ben hislerimle çıkardığımı yazayım
1- Bu kişi size hiç bir söz vermedi
2-Yalan söylemedi. Aksine geldi açıkça yaşadıklarını, üstelikte size yakalanmadığı halde size anlattı.(çünkü doğası bu böyle yaşıyor)
3-Paranızı ve emeğinizi sömürmedi (henüz. bilemeyiz belki para gibi bir şey yoktur hayatında belki paranızda gider borca girebilirdiniz)
4-Kartları açık ve kendini saklamıyor
Sn Bundy; Bakın buda benim bakış açım.. İhanet ve alçaklık benim yazdıklarımın tam tersi durumunda olurdu..Belki farklı kültürlerin insanısınız.
Bir arkadaşımız bir helak duası önermiş size. Bu kadar kolay mı bu uygulamaları yapmak.. Yönetim kadrosu sürekli uyarılarını yapıyorlar zaten..Çocuk oyuncağı değil bu işler. Komşumuza kızalım yapalım, iş yerinde kızalım insanlara yapalım.. Bu nedir Allah aşkına..İlim ve bilgii bu kadar kolay mı kullanılıyormuş...Her şeyin bir bedeli ve evrende bir manyetiği enerjisi var. Sağlıklı ve mutlu kalınız.

madasin

Kayıtlı Üye
Lütfen unutmayalım. Her yapılan duanın,bedduanın, uygulamaların bedenimizde bir birikimi var. Benim fikrim bu.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Herkese çok teşekkür ederim. İnsan öfkeyle dolu olunca gözü birşey görmüyor. Şu an eyleme geçmiyorum. Sadece sağlıklı düşünmeye çalışıyorum. Ama adaletin yerini bulacağını nerden bilebilirim? Üstelik karşıdaki insan bu kadar pişkin ve utanmaz tavırlar içindeyken? İşte beni öfkelendiren bu.
En doğrusu bu.Eyleme geçmemeniz.Açıkça yazmam gerekirse olayın akabinde saç teli toplamaya başlamanızı yadırgamıştım.Filmlerde bile olaylar bu kadar hızlı gelişmiyor:)
Kendinize hakim olup sizinde dediğiniz gibi sağlıklı düşünün.Karşınızdaki kişinin rahatlığı sizi sinir ediyor haliyle,hakĺısınız da ama sakin olun.Sonradan pişman olacağımız bişey yapmaktansa bin kere düşünmek doğru karar vermek en hayırlısı.Bunu karşı taraf için değil sadece sizin içinde söylüyorum.Bu hayatta ektiğimizi biçiyoruz.Boş yere kendinize karma oluşturmayın.Adalet yerini bulurmu nereen bilebilirim demişsiniz.Bu hayatta kimin yaptığı yanına kâr kalır ki?Eden bulur elbet.Siz güvenin ve dua edin yeter.

madasin

Kayıtlı Üye
Bundy Kardeşim; Yaşam güzel. Güzel yapan çevremiz, şansımız, tecrübelerimiz kaderimiz. ( kadere inanıp inanmamak olayına girmiyorum). Aklımız beynimiz bir bilgisayar gibi her şeyi depoluyor ve saklıyor. Tecrübe denen şey işte bu. Bir durumla karşılaştığımızda onları anımsıyor ve neyi kullanacaksak kullanıyoruz.. O beynimizde hafızamızda sakladığımız bilgi yani daha önceden tecrübe ile öğrendiğimiz bilgi devreye giriyor, seçiyoruz ve kullanıyoruz. Kapımızı kilitlemez isek hırsız girdi ise evimize hiç kapımızı kilitlemeden tatile gider miyiz ? İşte bunu gibi..
Anlatmak istediğim demek ki yaşamın bu yönü ile ilgili tecrübeniz yokmuş.. Şimdi duruma bakalım.. Yaşadınız ve öğrendiniz. Ne güzel ki öğrenme şansı yakaladınız. Eğer bu durumdan bir çıkarımda bulunma yeteneğiniz olamasa idi yeniden böyle insanlarla muhatap olarak yeniden yaralanacaktınız. Yaşayarak öğrendiniz . Bu iyi tarafı. Yaralandınız, incindiniz bu kötü tarafı. Şimdi bakalım. Hangisi yaşamımızda daha çok iz bırakacak ve bize olumlu katkısı olacak. İncinme duygusu üzüntü geçer gider. ( büyük hezimete uğrayarak tüm hayatı alt üst olunan durumları ayrı tutuyorum bu örnekte ).. Fakat bir hazine gibi ömür boyu bu yaşayarak öğrendiğiniz ve beyninize kodladığınız ve gerektiğinde tecrübe hazinenizden çıkarıp kullanacağınız bu bilgi size rehber olacak ve belkide çok kötü durumlardan sizi kurtaracak.. Daha da önemlisi siz bu bilgi ile çevrenizde bir çok insana yardım edeceksiniz ve yol göstereceksiniz. Tecrübelerinizle , yol göstererek pırıl pırıl gençler yetiştireceksiniz. Demek ki sizin öğrenmeniz gerekiyormuş ve evren size bunu büyük zararlar görmeden sunmuş...Şanslıyım deyiniz ve kafanızdan atınız.. Sevgiyle kalınız.

pembekuvars arkadaşımız tecrübeli bir arkadaş sanırım.En azından benden daha bilgilidir diye düşünüyorum. Sn Bundy , size şunu uygulayın diye bir yol göstermiş.Ben bu konularda o arkadaşlardan daha tecrübesizim. Tespitleri ve yönlendirmeleri sanırım benden daha sağ duyulu ve daha doğru olacaktır. Bu genelin düşüneceği . Fakat önerdiği uygulama öyle sizin durumunuzda uygulanacak bir şey değil. Uygulamalar yapılır evet doğru fakat bu uyguma için görevlendirilen enerji, cin, varlık vs. O alemde de karşılığı var bu işlerin yani havada asılı kalmaz bu tür şeyler. Ya hiç kabul görmez uygulama ya da mutlaka o enerji bir yere musallat olur.Bu siz olursunuz ya da başkası fakat, açığa çıkan o ener

Eksik gitti bilgisayarımdan kaynaklı özür dilerim.. Anlatmak istediğim, ' ay ne fena ayrılmış sevgilisinden söyleyelim yapsın ' değil olay.. Siz kendinize hak veriyorsunuz. Evren karşınızdakini haksız buluyor mu. Ceza kesilmesine izin verilecek mi. Şöyle düşünelim.Bir kargo gönderiyorsunuz. Fakat bu kargoyu teslim edecek görevlinin kargodaki armağanın alınıp alınamayacağına karar vermek gibi ikinci bir görevi de var. Çünkü her şeyi biliyor , çok yetenekli. Görevli kutunun içinde ne olduğunu orada görüyor ve kişiye bu armağanı layık görmüyor. Ya hak etmediğini düşünüyor, ya da bu armağan için erken diyor. Ya da uygun görüyor.1. ci durumda o kutu nereye gider. Adres bilgilerinizden dolayı size geri döner. Bakın çok basit. Çünkü enerji vardır. Gözle göremezsiniz ama var. Yani yoğunluğu oluşan her şey yapışacak tutunacak bir yer bulur. Hak etmediği yargısı sonucu çıkarsa, o size geri gelir çünkü onu siz açığa çıkardınız ve adres arayacak. O nedenle benim naçizane fikrim, tecrübeli üyelerimiz de öneride bulunurlarken dikkatli olmalılar.

Ayrıca önerilen uygulama basit sıradan bir uygulama değil. Basbayağı bir büyü. Ya şed....... Ciddi bir uygulama.

Sn Bundy; Güzel kardeşim sakın size yüklendiğimi, yaşadığınızı küçümsediğimi sanmayınız. Aksine yardımcı olmaya ve bir çıkarımda bulunmanıza yardım etmeye çalışıyorum. dünyada fal da var, büyü de var. Her günümüzü , yaşamımızı bunlarla yönlendiremeyiz. Benim dikkat çekmek istediğim bu.. Yoksa irademiz ortadan kalkar ve yaşamımız bizim yaşamımız olmaz. En son gerçekten çaresiz kalındığında çıkış yolu kalmayıp, zalim hayatınızı artık kontrol noktasına geldi ise yapılacak şeyler bunlar. Ben reddeden biri değilim.. Fakat çok iyi tespit etmek, irdelemek gerekiyor. Benim yaşamım 5 ,ci yıla girdim tam bir azap . Zalim tanımına girenler yaşamımı kontrol altına almış durumdalar. Ben hala direniyorum. Size bu kadar zaman ayırmamın nedeni bu. Yaşam ne çıkarır karşınıza bilemezsiniz. Bunlar sizin direncinizi iradenizi arttırmalı ki ileride bir dert olduğunda ayakta kalıp savaşın. Sabahlara kadar uyumuyorum. Benden genç olduğunuzu tahmin ediyorum. Yaşayarak öğreneceksiniz. Size dua edeceğim....

gümüş

Kayıtlı Üye
Kendinizi şanslı kabul edin herşeyden önce, ardından bir temizlik sonra tütsü ve hoş kokularla ona kendi gibi birini,en azından dengini dileyin evrenden +

madasin

Kayıtlı Üye
Sn pembekuvars ; Ben yeni üye sayılırım ve forumlara henüz yeni katılıyorum. Yazma tekniği e özeni konusunda uyarınızı dikkate alacağım. Sn Gümüş not düşmüşler. Teşekkür ederim. Ben arapça bilmem. Bu bir şans ise benden daha şanslısınız. Bu uygulamanın büyü olduğunu okuduğum forumlardan ve kitaplardan öğrendim ve öğrendiğimi aktardım. Okuyarak öğrenmekten başka bir yolum yok. Uygulamanın büyü olduğunu ilk kez söyleyenin ben olmadığımı düşünüyorum. Böyle düşünen ilk kişi ben olsaydım inanın ilk ve tek farklı düşünen kişi olduğumu fark ederdim. Dua ise niçin her yerde haksız birine yaparsanız başına bela alırsınız, rahatsız edilirsiniz uyarıları yapıldığını da şu anda anlamadım. Arapça bildiğinize göre ve arap olduğunuza göre en doğrusunu sizden öğreneceğimiz için şanslıyız. Ben sadece bildiklerimin ışığında üyeye seçim sizin dedim ve yapmaya karar vermek için iyi analiz yapması konusunda yol göstermeye çalıştım. İradesine etki etmeye çalışmadım, kararını değiştirmeye de çalışmadım. İyi akşamlar

aşk1

Banlı Kullanıcı
Allah çıkartır yanına bırakmaz.Ona bırakın. Sizin cezalandırmanız onun cezası kadar adil olamaz.

madasin

Kayıtlı Üye
Sn pembekuvars; inceliğiniz ve geri dönüşünüz için ben teşekkür ederim. Bu büyü değil şeklindeki net ve kesin tavrınız dikkatimi çektiği için detaya girdim. Verdiğiniz linkte büyü olduğu konusunda net yazan mabet üyeleri var. Her zaman yazılarını takip ettiğim ve kendilerinden çok şey öğrendiğim üyelerden Chillout (umarım doğru yazmışımdır) bu konuda detaylı bir açıklama yapmış. Verdiğiniz linkin içeriğini ve yazılan yorumları biliyorsunuzdur diye düşündüm ve büyü değildir gibi net açıklamanızı görünce tekrar forumu okudum. Sanırım bazı tespit ve aktarımlar gözünüzden kaçtı. Bilgiyi sunana ve aktarana saygı duyan biriyim zaman ve emek harcıyorlar. Bu duayı tercüme ettirdiğinizi yazmıştınız. Yazınıza başlarken arka arkaya mesaj yazmam konusunda uyarı ile başlamışsınız. Tecrübenizle hatalarımızı görüp uyarmanız güzel. Benim forumu kirletmek ya da kurallara uymamak gibi bir çabam yok. Mesaja hatamla başlamasaydınız daha hoş olmaz mıydı, utandım biraz. Ben konuyu açan arkadaşımıza biraz hassas davrandım farkındayım.. Bu hassasiyetimi açıklamaya çalıştım. Ben de çok zor bir mücadele veriyorum. Arkadaşımıza hayatta çok daha zor mücadelelerle karşılaşacağını anlatmaya çalıştım, göstermeye çalıştım ve kısacık kendimden söz ettim, detay aktarmadım. Aktarsaydım eğer, bu sorununun üzülmeye değmeyecek bir şey olduğunu çok daha kolay anlardı. Ben sizin yazılarınızı , açtığınız konuları takip eden biriyim.Emeğini, çabanız, katkılarınız için çok teşekkürler. Bizlere yolumuzda ışık oluyorsunuz.

TheDoctor06

Kayıtlı Üye
Allahtan mağfiret dile belki seninde bir hatan vardır.. Ona karşılık bir ceza almış olabilirsin. umarım birleşirsiniz. herşey tatlıya bağlanır. Saygılarımla.

bundy

Kayıtlı Üye
Sevgili madasin, değerli düşünceleriniz için ve tecrübeleriniz doğrultusunda gösterdiğiniz yol için çok teşekkür ederim. Size özel mesaj yoluyla olayın içeriğinden bahsetmiştim eğer okumuşsanız. Gerçekten haksızlığa uğradığımı düşünüyorum. Bu uygulama hakkında yazılan herşeyi de okudum. Kendi haklılığımla ilgili kuşkum olsa araştırmayı da bırakırdım zaten. Hâlâ da birşey yapmış değilim. Zaman ayırdığınız için sağolun.

bundy

Kayıtlı Üye
Allahtan mağfiret dile belki seninde bir hatan vardır.. Ona karşılık bir ceza almış olabilirsin. umarım birleşirsiniz. herşey tatlıya bağlanır. Saygılarımla.

Sağolun ama barışmak gibi bir amacım yok. Sadece söylenmiş yalanlar ve aldatılma var. Hiçbiri değil de bunu marifetmiş gibi yüzü kızarmadan anlatması zoruma giden. İşte bu yüzden bunlar yanına kalsın istemiyorum.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bir bayan olarak, ben bile korkuyorum şu anda sizden. Ne haksızlığı ne olmuş, görende sizi ödürdü, cinayate kurban gittiniz sanıcak. Bu nefreti hak edicek ne büyük bir haksızlıktır ki bu...

madasin

Kayıtlı Üye
Sn pembekuvars; Ben teşekkür ederim katkınız için.Tartışmayı gelişmek ve bir şeyler öğrenmek için yapıyoruz. Herkes bunun bilincinde olursa, belli üslupla aktarımlar akar gider. Benim yazımda ben de stresli günler hatta yıllar geçirdiğimi yazmıştım. Belki o nedenle o noktaya odaklanmadan öncelikle yaptığım hatayı görmeniz ve öne çıkartmanız hassaslığımdan olsa gerek dikkatimi çekti. Açtığınız konuyu gördüm. Başka bir konu başlığı ile sayfa açmışsınız. Buradan devam edilebilir miydi bilemedim. Sonuç, Size göre büyü değil. Benim öğrendiklerime göre sonuçları ağır uyarısı olan her şey gizemlidir. Açtığınız konuya bilgi sahibi olanlar bilgileri ile katkı sunacaklardır. Benim burada dikkat çekmek istediğim, her önümüze imdat, yardım, çaresizim, perişanım çok üzgünüm diyene böyle formüllerin verilmemesi ve insanların yüreklendirilmemesi. Bu genç kardeşlerimiz, büyüme ve olgunlaşma süreci yaşıyorlar ve doğaları gereği bu duyguları yaşayacaklar. Sevgiliden ayrılınca, hayat bitti sanacaklar. Bir süre sonra görecekler ki , hayat bitmemiş ve normal üzgünlüklermiş. Ben bunu göstermeye çalıştım. Yaşanılan şey doğaları gereği bir öğrenme ve olgunlaşma dönemidir ve normal duygulardır. Yaşayacaklar, üzülecekler ve öğrenecekler. Sizin tartışmalı bir duayı bu üyeye doğal bir duygusu karşılığında tavsiye etmemeniz gerektiğini düşünerek devam ettim konuya. Onlar normal gelişim süreçlerini yaşıyorlar. Olay budur. Bunun karşılığı da kahır ve helak göndermek değildir. Bu insanlar bizim gençlerimiz. Mücadeleyi, üzüntüde ayağa kalkmayı öğrenecekler önce. Biz de yardım edeceğiz.. Sağlıkla kalınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...