Bir insan hislerini tam manasıyla kontrol edebilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Daryana

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar sorum başlıkta yazdığım gibi. Bir insan hislerini tam manasıyla kontrol edebilir mi? Bunu yapanlar eminim var ve nasıl yapıyorlar. Örneğin daha dün deli divane aşıkken, nasıl oluyorda ertesi gün sana karşı hiç bir şey hissetmiyorum artık diyebiliyorlar? Veya bir insanın hisleri konusunda rol yaptığını nasıl anlayabiliriz? Veya kendini sevmediğine dair kandırdığını/şartlandırdığını. Ve bunu nasıl çözeriz? Bu konu hemen hemen herkesin duygusal ilişkilerinde yaşadığı sorunları kapsıyor bu yüzden biraz genel sordum, kendimle alakalı olan kısma geçmek istiyorum. 1 aydır biriyle beraberim ve çocuk bana deliler gibi aşık olduğunu söyleyip hissettiriyordu. Fakat bir eşşeklik yaptım. İçki içersen bana dokunamazsın bir daha dedi 3 kere uyardı fakat dinlemedim ve içtim dahası onunla eve dönmek yerine, içtiğim yerde kalmayı tercih ettim. Tabiki sapıtmadım, yerlerden toplamadılar beni. Ayılınca evime döndüm. Hatam bu. Fakat olayın ertesi gün özür ve pişmanlık mesajlarını yağdırmaya başladığımda artık sana karşı bir şey hissetmiyorum dedi. Bir çırpıda bir insan, seviyorum ölüyorum bitiyorum dediği birini nasıl aniden silebilir bir hatası yüzünden. Hatam cezasız kalmamalı elbet, süründürse yeridir fakat 3 gün oldu ve hala nuh diyor peygamber demiyor. Sana karşı hislerimi orada döktüm ben diyor. 1 ayda olsa çok güzel şeyler yaşadık filmleri aratmıyordu diyebilirim. Yaşadığımız şeyleri nasıl görmezden geliyorsun diye detaylıca bahsettiğimde, hepsini arkadaşça yaşamışız gibi hissediyorum falan diyor. Ve bu olay ile ilgi bi yakını tarafından dolduruşa gelme ihtimalide var, şöyle böyle yap diye yönlendiriyor olabilir. Konuşurken başıma bişey geldiğinden bahsettim ( düşüp dirseğimi kanatmıştım ) hafiften kızmıştı ve annemle tartıştım evden kaçacağım falan demiştim, yapma etme falan demişti. Önemsediğini düşündüm böyle yapınca. İstediği bir albüm tr ye geldi ve sevincini paylaşırken laf arasında aşkım demişti yeniden. Buda bana bir umut oldu. Ama bugün yine bişey hissetmediğine dair şeyler söylüyor, boşa çabalıyosun gibi şeyler diyor. Çok kırılmış olduğundan dolayımı yapıyor, pazar günü yüzyüze görüşeceğiz ne tavsiye edersiniz? Fakat buluşma başbaşa olmayacak arkadaşlarla olacağız ama başbaşada konuşuruz eminimki. Arkadaşlarda gaza getirirlerse belki olabilir diye düşünüyorum. O sanalda daha katı davranabilen konuşabilen birisi. Reelde davranışsal olarak biraz daha yumuşak kalıyor sanala kıyasla. Ve gerçekten bir şey hissedip hissetmediğini pazar günü nasıl anlayabilirim yüzyüzeyken? Barışma ihtimalimiz var mı? Tavsiyelerinize ihtiyacım var teşekkürler

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Konu başlığından farklı bir içerik bulacağımı düşünerek okudum.Bambaşka bi konu çıktı karşıma:)Hisleri tam olarak kontrol etmekten kastımız alkol durumunda bundan sonra tekrarlamamanız içinse sizin iradeniz bu tamamen.Ne güzel ki hatanızın farkındasınız,farkında olmanız, pişmanlığınız bi yapmayacağınızı gösteriyor bana kalırsa.Bu kişinin bi çırpıda silip atması dediğiniz kadar seviyorken( sebep bu yazdıklarınızsa sadece) evet banada biraz anlamsız geldi.Bu tip òzel konular çok hassas olduğu için yanlış birşey yazıp bilinçsiz yönlendirmek istemem.Ne kadar anlatsanızda okuduğumuz kadarını yüzeysel bilebiliriz bizler.Yüzyüze gelecekmişsiniz neyse ki..Bence size karşı bişey hissedip hissetmediğini yada barışmaya meyilli olup olmadığını rahatça anlarsınız tavır ve halinden.Bunu bu kadar dert etmeyin:)Önemli olan sonucun istediğiniz gibi sonuçlanması.Yoksa o tavrını illaki belli eder merak etmeyin.Umarım dilediğiniz gibi olur.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ayni beni anlattın, yazında kendimi gördüm ama neden bu kadar garipmiş gibi anlatmışsın onu anlamadım. Sen değilimde dert yandığın insanın karakterindeyim sanırım. Bana anlattığın kişinin yaptığı doğal geldi. Durduk yere olan birşeyde değil, sizin yaptığınız davranışın sonucu bu. Karşınızdaki insan durduk yere bağları bıçak gibi kesmiş gibi davranmayın, daha önce uyarmış olayın uzun bir maziside var belli ki aniden olan bir değişim değil bu.
Bazı olaylar vardır, insanı aniden araba farı görmüş geyiğe döndürür. Her şey dümdüz yolunda giderken geyik aniden yön değiştirip kaçabilir. Yani insanlar bazı olaylara böyle tepkiler verebilir.
Mantık insanı olduğu için yada duygularını kontrol edemediği için değil.
Aksine çok duygusal bir karar bu, olay kişiyi çok etkilemiş deprem etkisi yapmış olabilir. Hislerini oraya dökmüş, bitirmiştir, olabilir. Bu kadar şaşırmamak gerek. Hem 1 ayda ne deliler gibi aşkı, 10 yıllık evlilerde bile olabilir bu,
Hisler konusunda rol yaptığı konusuna gelirsekte, belkide sizi sevdiği konusunda rol yaptı, yada belki şimdi sevsede belli etmeyip rol yapıyor. Anlamak uzmanlık işi, ama anlasanızda önemli mi?
Görüşmek isterse görüşürsünüz yeniden istemezsede olmaz yani yapıcak bir şey yok ki...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...