İç Sesi Susturma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gizliherif

Kayıtlı Üye
Merhaba, yaklaşık 1 haftadır uğraşıyorum ama bir türlü kitap okurken iç sesimi susturmayı (hızlı okuma için) tam olarak başaramadım.Bunun için neler öneriyorsunuz?

erost

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Merhaba , gizliherif;
Ben Size başka bir tavsiye vereyim . Mesela ben kitabı iç sesimle birlikte okur , Tasvir eder , iç sesimle birlikte o dünyaya giderim . Bilimsel kitaplardan tutun da fantastik kitaplara kadar kitaba iç ses ile birlikte dahil olmak daha güzel ve anlayışlıdır

ipeksoy

Kayıtlı Üye
Ic sesin dusuncelerin ve yorumlarindir ve bunlari neredeyse susturman cok zor, her an her zaman seninledirler.
ic sesini susturmayi denemek yerine yaptigin ise kontsantre olmayi dene. ic sesini yaptiign ise odakla ve ic sesinle ilerle yani onunla bir ol.

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Susturmaya çalışmadan deneyin bir de :)

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Ya da siz susun o konuşsun dinleyin, bakalım neler anlatıyor :)

Faros

Kayıtlı Üye
Merhaba , gizliherif;
Ben Size başka bir tavsiye vereyim . Mesela ben kitabı iç sesimle birlikte okur , Tasvir eder , iç sesimle birlikte o dünyaya giderim . Bilimsel kitaplardan tutun da fantastik kitaplara kadar kitaba iç ses ile birlikte dahil olmak daha güzel ve anlayışlıdır

Aynen katiliyorum. Kitabi hizli okumak bir fayda vermez ki. Onemli olan bence kitabi yasamaktir.

Ben mesela kitaplari çok yavas okurum bazi defalar bir yeri bir kaç defa okudugum olur. Kitaptaki mekanlarin zihnimde hayallerini kurarim, kitabi, hikayeyi, karakterleri elestiririm zihnimde. Ve çok da zevk alirim açikçasi.

kıvep

Banlı Kullanıcı
İç ses dediğimiz, kendi bilincimizden farklı bir şey değil ki... farklı olarak düşünmemek gerek yaptığımız, düşündüğümüz herseyi iç sesimizle yaparız, kitap okurkende gene kendi kendimizin iç sesiyle okuruz, kendimiz yani iç sesimiz kitap okurken, bir baska iç ses çıkıp kendi kendine takılıyırsa bir anormallik vardır, normal şartlarda olmaz böyle birşey

enesrko

Banlı Kullanıcı
İç sesi susturmak imkansız ya. Ben çok denedim olmuyor. En sonunda dedim ki senin dediğin şeye kafamı yorucam gel gelelim hiç bir zaman bu iç sesim beni iyi bir yola götürmedi :party:

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
EFT öneriyorum forumda bu konuyla ilgili bölümler mevcut.

zemanek

Kayıtlı Üye
hizli okuma tekniklerini hic arastirdin mi bu benimde bir problemim sadece gözle okursak daha hizli okudugumuz ve daha hizli anladigimiz söyleniyor söyledigim gibi hizli okuma teknikleri hakkinda kitaplar videolari arastirabilirsin internetten, cözümü bulursan burayada yazabilirsin su an baska sorunlarla urastigim icin listemde ama sira daha gelmedi bu soruna.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...