Emekli Binbaşı Ali Kocaer'in Ufo tarafından kaçırılması ve Kitabı

salvador54

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kitabın Önsözü aşağıdadır indirmek isterseniz kitabın tamamı pdf formatında eklentide mevcuttur.

Ekli dosyayı görüntüle 6555
ÖNSÖZ

Bu küçük hikaye bir hayal mahsulü değildir. Yaşanmış, gerçek bir hikayedir. Esasen Merih'e seyahatle ilgili hatıralarımı okurken gerçek hikaye deyişimi her sayfayı çevirişte daha iyi anlayacaksınız. Bizim yeryüzü insanlarının teknik yapıları yıldan yıla gelişmekte ve türlü icatlarla fezanın fethine çalışılmakta olduğu malumdur. Bugün Ay'a ulaşmanın bir şey ifade etmeyeceğini Merih'e ait bilgileri okumakla öğrenecek ve Dünya insanlarının uzun asırlar boyunca kendi kendileri ile boğuşmaları yüzünden Fezayı fethetme yolunda ne kadar geç kaldıklarını esefle karşılayacaksınız. Hele böyle giderse şu şeytani icatlar ve tehlikeli oyuncakların Dünya ve insanlığın mahvına sebep olacağı aşikardır.

İnsanoğlunun, herşeyden önce Halik'e ve onun yüce kudretine olan inançla çalışmaya başladığı zaman, vücut bulacak mucizevi icatlar ve tekniğin baş döndürücü hızıyla kainatın koynunda saklı nice muhteşem dünyalara ulaşması mümkün olacaktır.

xalpx

Kayıtlı Üye
Bu tür konulara merak ettiğim için bir çırpıda okudum.Zaten öyle uzun bir eser değil.Gerçek olmasını isterdim ama pek inandırıcı gelmedi bana.Bu kadar dünya dışı varlık gören , başka bir gezegene gidip orada gezen ve oranın yerlileriyle tanışan bir insana göre gayet sakin bir tavrı var yazarın insan hiçmi heyecanlanmaz.Birde Merihlilerin kendi dillerinde her dediğini nasıl ezberlemişde yazmış oda bir merak konusu.Farklı bir dilde farklı birçok kelime ve cümleyi hatırlamak heleki bu şekilde şok etkisi yaratacak bir olay esnasında söylenen yabancı kelimelerin hepsini hatırlamak imkansıza yakın.

Kısacası okumayan ve bu konulara meraklı olanlar okusun birşey kaybetmezler gayet akıcı ve sürükleyici bir hikaye.Ama dediğim gibi doğruluğunu bilemeyiz.