Bu zikir işe yarar mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
İnternette Veysel Karane diye bir zikir var ancak bu zikir doğru mu yanlış inanın bulamadım. Bu zikri yaptığını söyleyenler çok şeyler yaşıyorlarmış her yerde anlatılıyor vs. Aslında çok farklı bir uygulaması da yok dediğim gibi anlayamadım Buyrun zikir de böyle :

Hazırlık:

1- Sessiz olmalıdır. (Yüksek sesle değil, kendi duyacağın kadar sesle olmalı…)
2- Yalnız olunmalı…
3- Kimin huzurunda olduğunu unutmadan, edepli-terbiyeli olunmalı…
4- Mutlaka abdestli olunmalı…
5- Mutlaka şu saatte yapılacak, diye zaman belirtilmez… Kişi kendini hazır hissettiği zamanda gerçekleştirilir… Ama yatarken ve sabah namazın öncesi ve sonraları en uygun zamanlardır… Herkesin uykuda olduğu bir zamanda Rabbimiz “ kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulumu andı” der ve zikir sahibini çok sever…

UYGULANMASI:

1-Bir , besmele söyledikten sonra ;100 veya 70 kere “ TEVBE ESTAĞFURULLAH” söylemek… (İsterseniz Arabcasını söyleyebilirsiniz)
2-(Besmele söylemeden ) En az 100 kere (Peygamberimize) SALAT-I ŞERİFE söylemek.(Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)
3-Salat-ı şerifleri söyleyip , bitirdikten sonra “MUTLAKA” 3 İhlas ve 1 Fatiha okuyup,” Yüce Peygamberimize , akrabalarına ve arkadaşlarına ve salih kullarının ruhlarına” hediye ettim ” denilecek…
4- Bir besmele çekilip , en az 100 kere “ LA İLAHE İLLALLAH “ söylenecek.
***Not : Zikiri bitirdikten sonra 3 ihlas ve 1 Fatiha okunmayacaktır…***
Bu kadar mı ? Evet bu kadar…

Bir yanlış göremedim ancak emin olamadım bunu yapıca ruhani olarak yükseliyormuşuz. Geceleri evliyalardan ders alıyormuşuz sonra güzel kokular salih rüyalar falan başlıyormuş vs. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bu bir havvas uygulamasıdır ve havvas uygulamaları bizim anladığımız manada dini ritüeller değildir havvasın islami büyü yolu olduğunu anlatmaya gerek yoktur herhalde sitede yüzlercekez açıklandı.

Evliyalar ile görüşüldüğü yazılmış ben buna pek ihtimal vermiyorum evliya dediklerimizde bir kuldu bizim gibi.
Bu gelenler olsa olsa islami inancı taşıyan varlıklardır

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Bu bir havvas uygulamasıdır ve havvas uygulamaları bizim anladığımız manada dini ritüeller değildir havvasın islami büyü yolu olduğunu anlatmaya gerek yoktur herhalde sitede yüzlercekez açıklandı.

Evliyalar ile görüşüldüğü yazılmış ben buna pek ihtimal vermiyorum evliya dediklerimizde bir kuldu bizim gibi.
Bu gelenler olsa olsa islami inancı taşıyan varlıklardır

Sayın yaren-i yarım yani bu bir büyü değil mi ?

AğLan

Kayıtlı Üye
Hayır büyü deil niyet önemlidir burda kötü bişey yok zaten ama büyük ihtimal sayılara bakıcak olursak uygulama yanlış oluyor havas uygulaması içinede girmez

yare-i yarim

Moderator
İş
Sayın yaren-i yarım yani bu bir büyü değil mi ?
Bence büyü oluyor evet

Fatiha ile besmele ile yapılan büyülerde var,ve havvas uygulamalarında sayı adedi oluşturulması bilinen birşeydir zaten,sitede havvas bölümünü dolaşın orada yapılan yorumları inceleyin bayağı bilgiler edinirsiniz

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Sanırım ortada kesinlik yok kafam karıştı ?

yare-i yarim

Moderator
İş
Ortada bir kesinlik var ama o kesinliği kendinizde anlamak için konularda arama yapıp bilgi edinmeniz lazım.
Kendini bu konuda yetiştirmiş kişilerin onlarca açıklamaları mevcut bu sitede konular arasında araştırma yaparsanız benim burada açıkladığımdan daha net anlatımlarla karşılaşırsınız

Bernadette

Kayıtlı Üye
Saçmalamayın bu büyü falan değildir. İnsanın Allah yolunda devam etmesi için yapabileceği en güzel zikirdir sadece.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Ben zaten büyü mü diye paylaşmamıştım da bu zikir hakkındaki düşüncelerinizi merak etmiştim iş büyüye dönünce haliyle burada da böyle bir soru oluşmuş oldu :)

keanu

Kayıtlı Üye
Tevbe etmek, salavat getirmek, fatiha ve ihlas sureleri okumak ne zamandan beridir büyü oldu? Allah akıl fikir versin diyorum sadece.

Mistik Bella

Kayıtlı Üye
Bir kaç gün önce karşıma çıktı benim de. Favorilere ekledim, lazım olur yaparım diye. Burda da gördüm, bir az araştırayım o zaman.

yare-i yarim

Moderator
İş
Tevbe etmek, salavat getirmek, fatiha ve ihlas sureleri okumak ne zamandan beridir büyü oldu? Allah akıl fikir versin diyorum sadece.
Belliki benim için dilediğiniz şey sizde mevcut değil bu sebeple hakaret etmişsiniz :)

Fatiha ile yapılan majikal işlemlere bakınız bunun anahtarı hurufi mukatta harflere yüklenen gizli manalarda
sen bakarsın fatiha görürsün majisyen baktığı zaman onun ney için hazırlandığını görür ve klasik bir fatiha olmadığını anlar.

Bu sitede okadar çok bilgi yazılmış ki ama okuyan yok buraya gelip ne yapıyorsunuz çözemedim klasik eğlence formu değil burası bir parapsikoloji sitesi
ve burdaki bilgilerde bu daldandır tövbe etmek isteyen açar ellerini falanca günahımdan pişmanım derler.

Geçmişteki insanlar kelleyi kurtarabilmek için islami majikal büyü işlerini hep dualar adı altında yapmışlardır en azından biraz tarih okuyun kendi kendinize rezil olmaktan kurtulmuş olursunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...