Kuranı Ters Okumak Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zero2900

Kayıtlı Üye
Merhaba dostlar bu husus çokca yerde gördüm okumak gibi bir düşüncemde yok ancak şunu merak etmeden duramadım bu tersten okuma nedir. Yani Misal "Oya Topu Tut" diye bir cümle var bunu tut upot yao diye okuyunca mı ters okunmuş oluyor bu kişiler yoksa tut topu oya diyincemi benim burdaki merakım ters okumaktan kasıt nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim. (Not: konunun etiğini tartışmıyorum doğrudur yanlışdır vs zaten bana göre yanlış ancak yapılış tarzı merakımı kurcalıyor)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ben hiçbirşey anlamadım.

Ters okuyunca ne oluyor ? iddia edilen ne ?

zero2900

Kayıtlı Üye
Ben hiçbirşey anlamadım.

Ters okuyunca ne oluyor ? iddia edilen ne ?

Surelere görevli ve madde hükmü hadimlerden yüksek olan kadim isimli ruhani varlıklar hükme giriyor. Cahil kimseler bu konuyu şirk görsede kuranın batini ve zahiri 7 farklı okuma biçimi olduğu. İlahi kelamın nasıl okunursa okunsun aynı etki (ilahi) etkiyi göstereceği söylenir. Pek çok havas erbabının cansıza hareket verdiğini gördüm bu ilmi sorguladığımda ayetleri tersten okuduklarını söylediler. Ancak bunu nasıl yaptıklarından bahsetmediler. Ters kelimesi çokca anlam ifade ediyor. Sağdan sola yerine soldan sağa mı yoksa sondan başa anlamında mı ters? Bu gibi husuları konuşmayı ters gören cahil kimselerin havas ilmine zaten uygun olduğunu düşünmüyorum sözüm meclisten dışarı kimseye hakret etmiyorum. Ters okuma ile kadimleri kullanmak bana göre değil hadim ilmi benim için yeterli ancak söz konusu bilgiyi bilmekse bilmek isterim elbette.

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Benim bildiğime daha doğrusu duyduğuma göre,Kuranı tersten okumak şeytani cinleri emir altına almak içindir.Yani son derece tehlikeli gibi.Ayrıca Allah'ın ayetlerini
Allah'ın bize yolladığı şekilde doğru okumak varken bence tersten okumak şu demektir ''Allah'ım ben senden değil Şeytandan yardım istiyorum''
Benim kendi düşüncem ve görüşüm böyledir...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sureleri ters okumanın varlıkları etki altına almakla bir alakası yok bu kara sanatla uğraşanların işidir,bizim burada bir komşu cinleri emrim altına alcam diyordu sonunda akıl hastanesini boyladı 11 senedir orada.

Batıni okuma dediğiniz şeye ben pek katılmıyorum okuma okumadır okuyarak harflerin gizli güçlerinden faydalanırsınız orası ayrı bir konu

Sözüm meclisten dışarı son günlerde bakıyorum herkez zahiri batıni uzmanı olmuş İnsanlar bir havvas ehli bulup talebe olmak için yırtınırken bazı zevatlar klavye başından hızır aleyhisselam olmuşlar ledün ilmini almış gibi konuşuyorlar.

Ayrıca şunuda belirteyim kimseye cahil deme hakkınız yok sırf sizin gibi düşünmüyorlar diye hakaret edemezsiniz,kim cahil kim bilgili bunu kulu yaratan bilir yaratılan bunu belirleyemez,yaratılan bildiğini veya bildiğini düşündüğü şeyi söylemekle mükelleftir.

Ayrıca merak ettim siz madem öyle kişileri görmüşsünüz onlara sormak yerine neden buradan soruyorsunuz ki
yani ben öyle kişilerin varlığını bilsem burdan konu açmakla uğraşmazdım bu konuyu gören bir çok kişide böyle düşünüyordur eminim

iyi forumlar dilerim.

zero2900

Kayıtlı Üye
Sureleri ters okumanın varlıkları etki altına almakla bir alakası yok bu kara sanatla uğraşanların işidir,bizim burada bir komşu cinleri emrim altına alcam diyordu sonunda akıl hastanesini boyladı 11 senedir orada.

Batıni okuma dediğiniz şeye ben pek katılmıyorum okuma okumadır okuyarak harflerin gizli güçlerinden faydalanırsınız orası ayrı bir konu

Sözüm meclisten dışarı son günlerde bakıyorum herkez zahiri batıni uzmanı olmuş İnsanlar bir havvas ehli bulup talebe olmak için yırtınırken bazı zevatlar klavye başından hızır aleyhisselam olmuşlar ledün ilmini almış gibi konuşuyorlar.

Ayrıca şunuda belirteyim kimseye cahil deme hakkınız yok sırf sizin gibi düşünmüyorlar diye hakaret edemezsiniz,kim cahil kim bilgili bunu kulu yaratan bilir yaratılan bunu belirleyemez,yaratılan bildiğini veya bildiğini düşündüğü şeyi söylemekle mükelleftir.

Ayrıca merak ettim siz madem öyle kişileri görmüşsünüz onlara sormak yerine neden buradan soruyorsunuz ki
yani ben öyle kişilerin varlığını bilsem burdan konu açmakla uğraşmazdım bu konuyu gören bir çok kişide böyle düşünüyordur eminim

iyi forumlar dilerim.

Havas ilminin eğitimini ve icazetini çeşitli beldelere giderek aldım. hadimlerle vs de çalıştım isteyenede davet veririm. İnsanları korkuttukları gibi şeyler gerçek değildir. Zira bir hadim aslan kılığında ben onu davet ederken gelmiş idi üzerime doğru koşarken haddini bil yoksa sen dinsiz bir köpek misin diye bağırdım. Oracıkta bir habeşiye dönüp yalvarıp yakarmaya başladı. Ha bunu anlatınca sırrı kaçar felan dediler yok vallahi ne sır kaçtı ne hadim. Şuan muhabbetten tefriğe rukyeden irsali hadim e kadar her ilimde kullanabildiğim yardımcılarım var çok şükür. Onlar benim onlara okuduğum ayetler ve sureler olmasa güçsüz habeşi tipli varlıklar.

Keza cin padişahlarının vekilleri olan ebyad bürkan yusuf gibi kimseleride davette bulundum. Onlarında heybetini okuduğum ayet ve surelerle aldım zira sır bende değil okuduklarımda ve sadece Allahtan korktum. Bu yüzden ne bir cin ne bir ins yada iblisin ta kendisi ben yalnız Allahtan korktuğum sürece ne beni ne bir başkasını delirtemez. Hadi bir şeytanın yada ifritin gücü yetiyorsa ben bakara yada belli bir sure veya ayeti okurken bana saldırsın.

Kardeşlerim ilme gönül verdiyseniz safsatalardan ve korkudan uzak durun. İlim araştırma ve düşünme gerektirir körü körüne her denileni doğru sayarsanız benim şu vakte kadar 100 kez çarpılmam evimin barkımın yok olması delirip mecnunlara karışmış olmam gerekirdi. Korkmayacak herkesede açar bildiğim tüm davetleri öğretirim. Çok şükür güzel bir gelirim evim barkıp hergün ilim alışverişinde bulunduğum çokca hocam var. Yani çocukalrı korkuttukları masalalra inanmayı bırakın asıl zenginlik ilim.

Soruna gelince ben bu ilmi samimiyetim olmayan kimselerde gördüm hayret ettim. Onlar bu ilmi kendilerine saklamakta ısrarcıydı. Çünkü bunun ekmeğini yiyorlardı. Sadece merak ettiğimi kullanmak istemediğimi söyledim ki öyle. Ama inanmadılar. Kendi hocalarım bana bu ilmin sırrını bir sene sonra öğreteceklerini söylediler. Bu sırada kendi çabamla öğrenirsemde sıkıntı olmaz imiş bende geldim size sordum. Ama görüyorum ki kimsenin bu konuda bilgisi yok. Ben bu bilgiye vakıf olursam sizinlede paylaşırım inşAllah Yada bir kardeşimiz gelir anlatırsa.

donzula

Kayıtlı Üye
(Not: konunun etiğini tartışmıyorum doğrudur yanlışdır vs zaten bana göre yanlış ancak yapılış tarzı merakımı kurcalıyor)

Arkadaşımız zaten doğru olup olmadığını bi yana bırakıp ters okumanın nasıl yapıldığını sormak istemiş ancak hoşgörülü arkadaşlarımız hemen gem vurmaya başlamışlar :) Sayın zero2900 açıkçası büyüklerimden duyup duyduğum kadarıyla harfler değilde kelimeler tersten okunurmuş. Muş diyorum çünkü bu konuda kesin bişey söyleyemem ve böyle bir ilimle uğraşmadım ama duyduğum kadarıyla sağdan sola değilde soldan sağa okunması gerekliymiş. Tam anlamıyla gerçek ve doğru olduğu kanıtlanmış bilgiye ulaştığınız da bizi de bilgilendirmeniz yararımıza olucaktır. Bi şeyleri uygulamasakta bilmek faydalıdır her zaman. Sevgiyle kalın.

zero2900

Kayıtlı Üye
Arkadaşımız zaten doğru olup olmadığını bi yana bırakıp ters okumanın nasıl yapıldığını sormak istemiş ancak hoşgörülü arkadaşlarımız hemen gem vurmaya başlamışlar :) Sayın zero2900 açıkçası büyüklerimden duyup duyduğum kadarıyla harfler değilde kelimeler tersten okunurmuş. Muş diyorum çünkü bu konuda kesin bişey söyleyemem ve böyle bir ilimle uğraşmadım ama duyduğum kadarıyla sağdan sola değilde soldan sağa okunması gerekliymiş. Tam anlamıyla gerçek ve doğru olduğu kanıtlanmış bilgiye ulaştığınız da bizi de bilgilendirmeniz yararımıza olucaktır. Bi şeyleri uygulamasakta bilmek faydalıdır her zaman. Sevgiyle kalın.

Sizin gibi nazik üyelerle istişare etmek güzel :) Bugün şanlıurfadan biri geldi yöntemini öğretti birkere şartı şu besmele yok ve en sondaki kelimeden başlanıp başa doğru gidiliyor adeti önemli. Misal Cinleri görmek için 7 kez ayetel kürsi okunacaksa 6 kere düzden 1 kere tersten okunması gerekiyor. Niyet çok önemli imiş eğer zarar vermek maksatlı ise doğrudan doğruya büyüye giriyor. Nötr amaçlar içinse (bilgi edinmek,cansıza hareket vermek başkalarının zararına olmayan kişisel çıkarlar) sorun yok zaten bir cinayet bile Allah korkusu ile işlendiğinde (bkz: Hızır a.s. ın küçük bir çocuğu öldürmesi) bunun hesabı kitabı Allah katında buna göredir. Hangi ayetin ne etkisi olduğunu bilmek çok önemliymiş anlamlarının zıttıyla felan ilgisi yokmuş her ayetin bambaşka güçleri oluyormuş ters okunuşta. Eğer külliyen zarar verebilen bir ayet tersten okunur ve yönlendirilmezse zararı kendimize olur imiş.

Okunuş usulüde şöyle imiş:

"Ali koşar zıplar oynar
Veli alır taşı duvara atar"

Bu uyduruk dizeleri bir sûre gibi hayal edersek tersten okunuşu şöyle oluyor:

rata aravud ışat rıla ilev
ranyo ralpız raşok ila

Yani son kelimeden başlayarak ilk kelimeye kadar tersten şekilde okunuyor. Uyarmalıyım hangi ayetin tersten ne işe yaradığını bilmezseniz negatif etkiler size büyük zararlar verebilir. Her ayet tersten okunmaz ve kullanılmazmış. Ve bunu yaparken Allah korkusu ve ona sığınma yapılan işin hayır üzere olmaması durumunda art niyetler dahilinde dinden çıkma söz konusu. Kısacası profesyonel düzeydeki maji sırlarından biri basit görünen birşey ancak ben fatihanın tersini zihnimden geçirirken şah damarım patlayacak gibi ağrıdı. Hocam bunun hazır olmamamla alakalı olduğunu söyledi. Eğer beden ruh ve zihin bu tarz bir olaya hazır değilse ne yazıkki büyük zarar görmek söz konusu eğer bu zararı tatbik etmeseydim bu şekilde yazmazdım. Selametler dilerim. Sorular varsa cevaplaya bilirim.

Nour

Kayıtlı Üye
Bunu buyude kullaniyorlar sanirim .....Benim bulundugum ulkedede yapiyorlarmis duymustum..

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Sizin gibi nazik üyelerle istişare etmek güzel :) Bugün şanlıurfadan biri geldi yöntemini öğretti birkere şartı şu besmele yok ve en sondaki kelimeden başlanıp başa doğru gidiliyor adeti önemli. Misal Cinleri görmek için 7 kez ayetel kürsi okunacaksa 6 kere düzden 1 kere tersten okunması gerekiyor. Niyet çok önemli imiş eğer zarar vermek maksatlı ise doğrudan doğruya büyüye giriyor. Nötr amaçlar içinse (bilgi edinmek,cansıza hareket vermek başkalarının zararına olmayan kişisel çıkarlar) sorun yok zaten bir cinayet bile Allah korkusu ile işlendiğinde (bkz: Hızır a.s. ın küçük bir çocuğu öldürmesi) bunun hesabı kitabı Allah katında buna göredir. Hangi ayetin ne etkisi olduğunu bilmek çok önemliymiş anlamlarının zıttıyla felan ilgisi yokmuş her ayetin bambaşka güçleri oluyormuş ters okunuşta. Eğer külliyen zarar verebilen bir ayet tersten okunur ve yönlendirilmezse zararı kendimize olur imiş.

Okunuş usulüde şöyle imiş:

"Ali koşar zıplar oynar
Veli alır taşı duvara atar"

Bu uyduruk dizeleri bir sûre gibi hayal edersek tersten okunuşu şöyle oluyor:

rata aravud ışat rıla ilev
ranyo ralpız raşok ila

Yani son kelimeden başlayarak ilk kelimeye kadar tersten şekilde okunuyor. Uyarmalıyım hangi ayetin tersten ne işe yaradığını bilmezseniz negatif etkiler size büyük zararlar verebilir. Her ayet tersten okunmaz ve kullanılmazmış. Ve bunu yaparken Allah korkusu ve ona sığınma yapılan işin hayır üzere olmaması durumunda art niyetler dahilinde dinden çıkma söz konusu. Kısacası profesyonel düzeydeki maji sırlarından biri basit görünen birşey ancak ben fatihanın tersini zihnimden geçirirken şah damarım patlayacak gibi ağrıdı. Hocam bunun hazır olmamamla alakalı olduğunu söyledi. Eğer beden ruh ve zihin bu tarz bir olaya hazır değilse ne yazıkki büyük zarar görmek söz konusu eğer bu zararı tatbik etmeseydim bu şekilde yazmazdım. Selametler dilerim. Sorular varsa cevaplaya bilirim.
Ben doğrusu kuranı tersten okumanın tamamen şeytanı bir işlem olduğunu düşünüyordum .. Bu arada cansıza can vermek olayını açarmısın ?

zero2900

Kayıtlı Üye
Ben doğrusu kuranı tersten okumanın tamamen şeytanı bir işlem olduğunu düşünüyordum .. Bu arada cansıza can vermek olayını açarmısın ?

Haşa can vermek Allaha mahsustur ordaki kasıt hareket vermek yani canlandırmak oynatmak. Şeytani kısma gelince bilirsin kardeşim Süleyman A.s. ın yönettiği şeytanlar ve iblis o vefat edince kitaplar yazdılar şeytanı kullanmak ondan medet ummaktır dediler o kitapalrda alanen olmasada Süleyman a.s. ı suçladılar (alanen suçlamaya öldükten sonra bile cesaret edemediler.) Unutmaki ilim düz görüneni eğip büktüğünde ortaya çıkan çetrefilli bir yoldur. İlim her amaçla kullanılabilir ister düz oku ister ters maksadın şirk ve günahsa zaten her türlü günah ve küfür işler insan. Haksız mıyım?

angel raphael

Kayıtlı Üye
bu konuda tek bir şey söyleceyem çok tehlikeli niye delirenler oluyormuş yöntemide sanırım topragın üzerine okunuyormuş okunmadan öncede ibranice bir dua var onu okuyorsun. Başına iş alırsın boşver şer bi şey oldugu belli ters okumayla anlamınıda ters okumuş oluyorsun.

Skleton

Kayıtlı Üye
bu konuda tek bir şey söyleceyem çok tehlikeli niye delirenler oluyormuş yöntemide sanırım topragın üzerine okunuyormuş okunmadan öncede ibranice bir dua var onu okuyorsun. Başına iş alırsın boşver şer bi şey oldugu belli ters okumayla anlamınıda ters okumuş oluyorsun.
toprağa okunmasıyla ve ibranice bir dua okunması ile delirmek arasında bağlantı kuramadım . ibranice ayrı kur'an ayrı . ha belki celcelütiye dersin anlarım da . bu arada celcelütiye ile ilgili de tersten okuma muhabbeti duydum doğru mudur acaba?

angel raphael

Kayıtlı Üye
Hocam yanlış anladınız boş bir parça topragın üstüne ibranice bir dua var onu okuyorsun onun üstüne ayetel kürsiyi tersten okuyorsun ve misafirlerimiz geliyor ama dediğim gibi direk küfürdür yani anlamıda tersten oluyor düşünmesi bile günah

Bununla ilgili şeyhül ekber muhyiddin arabi'nin güzel bir yazısı var her harfin ruhu vardır diye o yazıyı bulursam yazıyım buraya

Skleton

Kayıtlı Üye
Hocam yanlış anladınız boş bir parça topragın üstüne ibranice bir dua var onu okuyorsun onun üstüne ayetel kürsiyi tersten okuyorsun ve misafirlerimiz geliyor ama dediğim gibi direk küfürdür yani anlamıda tersten oluyor düşünmesi bile günah

Bununla ilgili şeyhül ekber muhyiddin arabi'nin güzel bir yazısı var her harfin ruhu vardır diye o yazıyı bulursam yazıyım buraya

hoca değilim , hoca camide. belki ibranice dua mübarek bir duadır nerden bileceğiz de şimdi olayı daha da detaylı açıkladığın için ne demek istediğini anladım. ayetel kursi ile ilgili aynen bu mevzu dolaşıyor internette , doğrusunu ben de bilmiyorum. küfür müdür değil midir onu üstatlar bilir .ben bilmiyorum

zero2900

Kayıtlı Üye

Yukarıdada belirttiğim gibi niyetin küfür ise düzde okusan küfürdür terste okusan küfürdür. Keza islam çerçevesine tabii dualar dururken Allahın kelamını ibrani kelam ile birleştiriyorsan bu zaten ilahi kelama hakarettir. Keza ve keza burda bir uygulamadan söz ediliyor ki e bu tür bir şey zaten büyüdür. Büyüde düzde okusan terste okusan cehennemliksin istersen amuda kalkıp oku fark yok.

Tehlike kısmına gelince: Evet gerçekten tehlikeli öyle ki 1 kere okudum ve gece uyurken ha bire garip rüyalarda alemlerde buldum kendimi. Velev bunu okurken düşünceleriniz bile çok önemli küfre girmek an meselesi. Öyle dikaktli olunmalı ki zihşin veden ve ruh bunu kaldırabilmeli. Ben ilmin her alanında uğraştım bu alan ise bana diğerlerinden daha sakıncalı geldi bu yüzden kullanmayı düşünmüyorum. Her duanın adedi ve usulü var onlarıda öğretmeyi düşünmüyorum. Bende şuan bilmiyorum mardin midyat tarafından bir defter getirtiyorum o defterde uzun uzun anlatıyor sakıncasız bir şey bulursam paylaşırım.

nondoublecrosser

Kayıtlı Üye
Huddamından bana neden talut dediklerinin cevabını alırsan ben de sana sorunun cevabını veririm.

nondoublecrosser

Kayıtlı Üye
Talut Allah'ın hükümdar kıldığı ismi Kuran'dada geçen bir zattır bunu biliyormuydun öncelikle ?
Bilmiyordum cinler söylemeden önce onlardan duyunca merak ettim araştırdım ama bana neden talut dediklerini anlayamadım. O Davut(a.s ) zamanında yaşamış biri. Benle ne alakası var? Varlığı olan biri sorsun söylesin diye uğraşıyorum. Bu foruma kayıt olmamın ana sebebide bu.

zero2900

Kayıtlı Üye
Bilmiyordum cinler söylemeden önce onlardan duyunca merak ettim araştırdım ama bana neden talut dediklerini anlayamadım. O Davut(a.s ) zamanında yaşamış biri. Benle ne alakası var? Varlığı olan biri sorsun söylesin diye uğraşıyorum. Bu foruma kayıt olmamın ana sebebide bu.

Sorunun cevabı ne yazıkki hoş değil. Cinler insanlara yaklaşınca bazen onalrı övüp onlarda kıymetli gördükleri ilim cevherini ve enerjiyi kurutmak isterler bu haseple. Bazen: Ey insan sen ne kudretlisin,Vallhi biz senden korktuk sen bizi mahfettin,Ey topraktan olan sende peygamberinden daha çok kudret gördük (haşa) , Vallahi sen 7 cihanda sultan olacak kişisin,Sen yakubun oğlu olmalısın,Sen hanzerin soyundansın (insan mı yoksa cin mi olduğu kesin olmayan bir derviş), vs vs vs gibi cümleler le insanları kandırırlar. Sana da bu oyunu oynamak istemişler sende kudrete olan açlığı ve ilimle kuvvet isteme hasebini görüp sana burdan sızmak istemişler. Sen bir cin sana talut derse " Ey dinsiz köpek birdaha beni sıfatım dışında bir sıfat ile çağrırsan seni esfeli safilin ateşinde bakarayı sana döşek ederek seni yakarım" dersen onlar birdaha sana hak etmediğin (kimse böyle bir sıfatı hak edemez) sıfatlarla seslenip zihnini kurcalamaya çalışmazlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...