Metafizik alemindeki varlıklar bizlere güç verebilirmi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jungler

Kayıtlı Üye
Normal güç olsun, telekinezi olsun vs bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

quide

Banlı Kullanıcı
anlaşma karşılığı ifritlerin, cinlerin, veya demonların bunu yaptıkları bilinen bişey.Fakat ne olursa olsun, onlarla anlaşmaya girmeyin.Blues rock gitaristlerini bi araştır.Onların ruhunu şeytana sattıkları için müzikal yeteneklere sahip oldukları düşünülüyor.Demon veya ifrit gibi varlıklarla her ne için olursa olsun anlaşma yapmak hayatına bile mal olabilir.Bunun yerine havas ilmini araştır, veya esma zikilerlerini dene derim Sevgiler.

AJA

Elit Üye
Normal güç olsun, telekinezi olsun vs bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

Konu açmışsınız ve sorunuz çok düz detaysız.Konu başlığı soruyu içeriyor fakat içerikte ifade düşüklüğü olmuş.Lütfen konu açarken daha itinalı olunuz.

Sevgiler,iyi forumlar.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
anlaşma karşılığı ifritlerin, cinlerin, veya demonların bunu yaptıkları bilinen bişey.Fakat ne olursa olsun, onlarla anlaşmaya girmeyin.Blues rock gitaristlerini bi araştır.Onların ruhunu şeytana sattıkları için müzikal yeteneklere sahip oldukları düşünülüyor.Demon veya ifrit gibi varlıklarla her ne için olursa olsun anlaşma yapmak hayatına bile mal olabilir.Bunun yerine havas ilmini araştır, veya esma zikilerlerini dene derim Sevgiler.
Robert Johnson'un böyle olduğu söylenir.Tabi ne kadar doğrudur bilemeyiz.Ama gitarının esrarengiz bir akortu olduğu söylenir...

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Sizde olmayan bir yeteneği size kazandıramazlar.
Çok büyük müdahale gerçekleşmediği sürece kendisinde olmayan bir yeteneği kazanabilen kişi yoktur. Varlıklar beyin yapısını değiştiremez. :)

Yani Robert Johnsonun hikayesi gerçek olamaz mı ? :( Bana bu tarz şeyler olasılık dahilinde geliyor açıkçası :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Psişik güç olarak, insanın algıları açılır ruhsal olarak güçlendirir.fiziksel olarak bedende bir değişiklik olmaz ama çok zor zamanlarda insanların bu sayede fiziksel güç gösterebildiğini düşünüyorum. Uzak doğu dövüş sanatlarındaki "ki enerjisi" gibi ama kısa süreli olarak artabilir.
Hani hikayelerdeki bir tek yumruk yada tokat hakkı gibi düşün. Sonra ki enerjisi geldiği gibi gider.Varlıklar sayasinde birdenbire kasların çıkıp olmadığın bir insana dönüşmezsin yani :D

dogaüstükedicik

Kayıtlı Üye
Fiziksel güç verebilirler.Buna çoğu kez şahit oldum.Yetenek açısından sizde olmayan birşeyi verdiklerini görmedim.Arttırabilirler veya işi sizin yerinize yapabilirler.

nybergsund

Kayıtlı Üye
Bu olaylar hakkında bilgi sahibisiniz sanırım doğaüstükedicik arkadaşım bizlerle de paylaşırsan bu bilgileri seviniriz.

AJA

Elit Üye
Sizde olmayan bir yeteneği size kazandıramazlar.
Çok büyük müdahale gerçekleşmediği sürece kendisinde olmayan bir yeteneği kazanabilen kişi yoktur. Varlıklar beyin yapısını değiştiremez. :)

Büyük güçler tarafından yetenek kazandırılabileceğini düşünüyorum.Varlıkların beyin yapısına belki direk olarak müdahele edemeselerde ,bu da mümkün.Şöyle okumuştum bir yerde ; bazı varlıklar yada musallat durumlarını yaşayanlar genelde yüzde kısmi felç geçirirler.Bunları onların beyindeki elektirik akımını etkilediklerinden diye biliyorum.Çarpılma olarak adlandırılır halk arasında.
Cin insanın içine girmez, giremez.Böyle bir yetkisi de yeteneği de yoktur. Ancak beynine hükmeder. Yani cinin bedeni bizim bedenimizle bütünleşemez.Zihnimize girer ve oradan tüm benliğimize hükmeder. Bedenimizi kendi bedeni gibi kullanabilir,yani fiziksek bir bize yansıyabiliyor böyle bir etkilesimden dolayı.
Hiç fal bakmayan biri öyle bir şey gelişir ki kişi fal bakmaya başlar.Bu bir yetenektir ve sonradan kişiye gelebilir. Bazı görüntüler taşıyabilirler size iletebilirler ,duyurabilirler,yazdırabilirler.
Sonuç olarak güçten kastınız maddeye hüküm etmekle ilgiliyse bu çok zor. Anca dediğim kadar olabilir.Telekinezi vs bunlar zihin ve enerji gücü ile ilgilidir.Kişinin kendisi geliştirebilir.

Anael Zan

Kayıtlı Üye

Bu az bir olasılıktır genelde metal müzik sert bir müzik olduğu için tarzlarınıda daha sert seçiyorlar yani sahne makyajı kostum vs.hepsi sahnelemeden ibarettir.. Satanist olarak adlandırılır bir çoğu ama bildiğim kadarı ile değillerdir..

jungler

Kayıtlı Üye
sanırım bılgı sahıbısnız anlatırsanız yararlanmak ısterız

Skleton

Kayıtlı Üye
evet veriliyor , ancak bu güç aldatıcı mıdır değil midir onu sizin bilgi seviyeniz anlar .. ya yönetilirsiniz ya da siz yönetirsiniz.. yönetildiğiniz an aldatıcı olmaya başlar .

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Büyük güçler tarafından yetenek kazandırılabileceğini düşünüyorum.Varlıkların beyin yapısına belki direk olarak müdahele edemeselerde ,bu da mümkün.Şöyle okumuştum bir yerde ; bazı varlıklar yada musallat durumlarını yaşayanlar genelde yüzde kısmi felç geçirirler.Bunları onların beyindeki elektirik akımını etkilediklerinden diye biliyorum.Çarpılma olarak adlandırılır halk arasında.
Cin insanın içine girmez, giremez.Böyle bir yetkisi de yeteneği de yoktur. Ancak beynine hükmeder. Yani cinin bedeni bizim bedenimizle bütünleşemez.Zihnimize girer ve oradan tüm benliğimize hükmeder. Bedenimizi kendi bedeni gibi kullanabilir,yani fiziksek bir bize yansıyabiliyor böyle bir etkilesimden dolayı.
Hiç fal bakmayan biri öyle bir şey gelişir ki kişi fal bakmaya başlar.Bu bir yetenektir ve sonradan kişiye gelebilir. Bazı görüntüler taşıyabilirler size iletebilirler ,duyurabilirler,yazdırabilirler.
Sonuç olarak güçten kastınız maddeye hüküm etmekle ilgiliyse bu çok zor. Anca dediğim kadar olabilir.Telekinezi vs bunlar zihin ve enerji gücü ile ilgilidir.Kişinin kendisi geliştirebilir.

Her insan belirli bir miktarda Fal bakabilir ama Bakım yeteneği bulunan bir kişinin baktığı gibi bakım yapamaz. Bakım yeteneği bulunan kişi zaman ve mekanı bükerek bakım yapar, yeteneği bulunmayan kişi ise sezgilerine dayalı ve kartların yorumlarına dayalı bir fal bakar.
Varlıklarla içli dışlı olan bir kişi kendisinde olan yetenekleri bir miktar geliştirir. Bakım yeteneği bulunmamasına rağmen varlıklar yardımıyla iyi bakım yapabilir ama bu demek değildir ki o kişi bakım yeteneği elde etti. Varlıklar da bir yere kadar kişiye yardım eder.

Yazıda da dediğim gibi büyük güçler tarafından kişiye önemli müdahaleler yapılması gerekiyor, belki o zaman kişi kendisinde olmayan bir yeteneği elde edebilir.

Chillout ile bu konu hakkında yaptığım bir konuşmada söyledikleri;
Chillout' Alıntı:
Yetenek edilinebilinir, şöyle ki; Herkeste yetenekler vardır. En az iki adet yani telepati ve şifa. Bazısında çok zayıftır ama bazısında çok güçlü. Buna da sadece ilahi anlamlar yüklenmemeli, anne bebeği taşırken ne yaptığı ne yediği fetüse fiziksel etki edecek bir şey oldu mu, doğum anında kafana nereye baskı uyguladı o ebe veya doktor gibi bir sürü şey var etki eden. Şimdi herkeste en az iki yetenek var ya, beyin bu tür aktivitelere göre zamanla şekil alabilecek bir potansiyelde yaratılmış, yoksa o iki yetenek gelişemezdi. Gel gör ki çok büyük bir müdahale olmadan sonradan kendisinde sahip olduğundan başka yetenek kazananı görmedim bilmiyorum. Ayrıca bazen de yetenekler kilitlidir. Doğuştan verilmiştir ve kişinin sınavını vermesine göre o kilitler açılır. Bu kilitler de ilahi mekanizmayla kilitlendiğinden, hiçbir bakım türü bunları saptayamaz.

Sevgiyle Kalın. :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sevgili Tai Chi benim yazacağım cevabı özetlediğim mesajla yazmış, biraz daha açarsam veya örneklersem daha iyi olur.
Şimdi söz konusu varlık çok üst merci değilse, insanın insana yaptığı hipnoz ve bilinç altı çalışmalarına benzer biçimde insanların beyinlerinde ve fiziklerinde oynama yapabilir ki beyin de fizik vücuda ait bir donanımdır zaten. Beyin donanımını eşsiz kılan şey ise, fiziki madde dışındaki verileri ve etkileri bu boyutta anlayabileceğimiz biçimde, manyetizma, elektrik, kimyasal ve biyolojik olarak karşılıklı dönüştürebilen, bağımsız bir modem gibi çalışabilmesidir.
Sorulan soru işte burada bununla alakalı oluyor. Daha önce hipnoz deneyimleyen veya bu konuya biraz olsun vakıf kimseler biliyordur ki, hipnoz operatörünün uzmanlığına göre anestezisiz ama acısız ameliyat bile yapılabilir. Bu da sadece kasların değil, derinin, sinir hücrelerinin, kanın ve hatta kanı oluşturan al yuvar ak yuvarların, salgılanan hormonların bile, istenen yöne kanalize edilerek, hipnoz olmuş kişinin acı çekmeden bir yerinin kesilmesine ve bu esnada ciddi bir kan bile akmamasını sağlayabilir.
Bu bile yapılabiliyorken, pek tabii ki paranormal yeteneklerle alakalı olan, melatonin, dimetiltriptamin gibi hormonlar, epifiz bezi gibi donanımlar da etkilenerek kişinin kendinde var olan yeteneklerini kısma ve artırma yoluna gidilebilir. Bu o kadar ciddi ve özel bir hipnoz koludur ki bunun başarılabilmesi için yüz yıllardır uzmanlar çabalar geliştirirler.
Bu konuda varlıkların insanlardan daha yetenekli olduğunu biliyoruz. Bunun nasılını açıklamam, gizli bilgidir zira başka önemli konularla alakalı bir bilgidir. İnanın ki gerekli bilgi ve donanımlarla insan da insana bunu yapabilir. Şimdilik insan insana bunu hipnozda yapabilir bilgisine sahip olsam da, nasıl ve hangi aşamaları kullanması gerektiğini bilmiyorum açıkçası. Teknik olarak tamam ama pratik olarak henüz bilgi seviyesinin az olduğundan gerçekleşmiyor istendiği gibi.
Bütün bunlardan yola çıkarak insanda olmayan şeyi insana veremezler. Genelde kişideki kıvılcımı görüp, onu çeşitli vaatlerle geliştirirler ve obsesyon başlar, kişi varlığa bağımlı halde hisseder. Olay şuna benzer, kişi kendisi seratonin salgılayıp mutlu olabiliyorken, bazı kimyasal uyuşturucularla (yada reçeteli ilaçlarla) bu seratoninin salgılanması için beyni uyarır, normalde 2 birim salgılanan hormon ve terapilerle veya çeşitli kişisel gelişim yöntemleriyle 4 birime çıkarılabilecekken, insan için sağlıklı ve normal olmayan bir biçimde 8 birim salgılatır. Bu şekilde vana zorlandığı için, beyin artık o 2 birimi bile üretemez, üretse bile yetmez, böylece kişi mutlu hissetmek için o uyuşturucuyu tekrar kullanmak zorunda kalır, kullanmadığında ciddi tepkiler göstererek yoksunluk krizleri yaşar, işte bağımlılık budur zaten. Oysa kişinin bedeni fiziki olarak temizlenirken, bir de aslında buna ihtiyacı olmadığını anlaması sağlanırsa bağımlılık da biter.
İşte varlısal obsesyonlarda da böyledir. Kişi astral yapabiliyordur ki her insan astral donanımına sahiptir, ama varlık bunu bir hediye gibi sunup kişinin astrale çıkma yeteneğini kullanarak kişiyi astrale çıkarır, bir de kendi, enerji ve bilgisiyle birleştirerek çok hızlı yol kat ettirir, kişinin artık bunu tek başına yapamayacağı inancı oluşur, böylece de bağımlılık oluşur.
Kısaca varlıklar sizde olmayanı size veremezler. ANCAK üst düzey sizi yaratan mercilerin çok özel müdahaleleri yani hem fizik beyninize, hem DNA nıza, hem çok boyutlu ruh kilitlerinize ve diğer kritik noktalara aynı anda muazzam bir mühendislik ilmi ile yapacakları müdahaleler ile hiçbir şekilde yoksa bile size uçma, ışınlanma, görünmezlik, maddenin her haline hükmetme gibi uçuk yetenekler kazandırabilir. Bu durumlar milyarlarda bir oranında seyrektir ve sırf kişi istedi, çalıştı, çabaladı vs. diye olmaz.
Umarım detaylandırabilmişimdir.

AJA

Elit Üye
Sayın chilloutun da genişçce anlattığı ve benim de özetlediğim gibi sorunun net cevabına gidersek bir güç verilebilirlermi insana öyle yada böyle evet.Bu detaylara dökülür.Ama dire evet de hayır da diyemeyiz.

dogaüstükedicik

Kayıtlı Üye
Fiziksel güç veriyorlar ama bu fiziksel güç hali sizin üzerinde sürekli kalmaz belli zamanlarda güç verebilirler.Örneğin birisi size zarar vermek istiyor ve sizin gücünüz ondan az böyle bir durumda size fiziksel güç verebilirler ve siz düşmanınızı alt edersiniz.Bu fiziksel güç kalıcı değildir.Size bir ilim öğretebilirler ancak bu ilmi yapacak yeteneğiniz yoksa yine yapamazsınız yani sizde olmayan bir yeteneği size veremezler haşa.Olan yeteneği arttırabilirler.Bende bu yetenek yoktu bana verdiler veya falanca kişiye yetenek verdiler demeyin.Yeteneği vardır ama farkında değildir nasıl geliştirebileceğini bilmiyordur bunun yöntemini öğretirler.Bunları anlaşma karşılığında mı yaparsınız görüştüğünüz vardır içlerinden onu yapar onu bilemem.Sadece anlaşma yapmanızı önermem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...