En çok istenilen e-book dosyaları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Evet arkadaşlar birçoğunuz sitemizde bulunan e-book bölümünde (aynı şekilde ses dosyaları içinde geçerli) yükleme yapılan sitelerden indiremiyor veya sıkıntı yaşıyorsunuz. Bunun için bir uygulama başlatmaya karar verdim. Tüm e-book larımızı eğer sizlerde bu çalışmaya katılırsanız konularına göre sınıflandırıp bir konu altında toplayalım ve bu konudan ilgili kitapları indirebileceğiniz data oluşturma niyetindeyim. Kimler bu isteğime destek olup yardımcı olmak ister acaba? Katılan kişi sayısı 50 nin üzerinde olursa eğer çalışmayı başlatmayı düşünüyorum.

Sayıyı belirlemek için konuya anket ekledim, bu kısımdan fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. :)

Mithra

Kayıtlı Üye
Güzel bir çalışma yandex disk vardı genellikle oraya depolarım umarım hep parapsikoloji, ezoterizm ve dinler ile ilgili olurlar iyi çalışmalar.

quide

Banlı Kullanıcı
açıkçası ben pek yardımcı olamam çünkü elimde e-book dosyaları yok.Yine de ilgilenmiyorum yanıtının kabalık olacağını düşündüğüm için fikrim yok yanıtını verdim.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Ki ayrıca yüklenecek verilerin düzgün şekilde kayıt altına alınabilmesi için hangi programlar veya upload siteleri kullanılabilir gibi teknik konuda yardımcı fikirler oluşturmamız da gerekecek. Ben pek bu konuda bilgili değilim, o yüzden yine üyelerimizden yardım almamız lazım. :sifone:

GMPP'de havas-doğu/batı majisi-ezoterik/mistik ve okült bilgiler, kişisel gelişim, şifa teknikleri, meditasyon teknikleri, melek enerjileri, tasavvuf i/dini bilgiler ve birçoklarının olduğu bilgileri bulabileceğimiz kaynak kitapları toplayabilirsek güzel olmaz mıydı?

kmskms

Kayıtlı Üye
Kesinlikle çok güzel düşünmüşsünüz. Elimde fazla kitap yok ama bir platform açılırsa olanları eklerim :)

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Değil 50 kişi, 10 kişi dahi çıkmamış :(
Elimde her türlü konudan 10 gb'lık arşiv var. Tabi içinden işimize yarar ne kadar kaynak çıkar orası manidar. :) Elimden geldiğince katkıda bulunurum.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Evet sanırım üyelerimizden beklentimizi yüksek tuttuk, bu yüzden sınırı 10 kişiye çekmeyi düşünüyorum. :)

daktilo

Kayıtlı Üye
İş
Mühendis
kesinlikle Ayetler Kitabı'na ulaşmak istiyorum indiremiyorum çünkü.

merve.t

Kayıtlı Üye
elimde kaynak yok ama çok iyi bir düşünce..bekliyoruz:beta1:

hashikio

Kayıtlı Üye
Nasıl upload edildiğini öğreten olursa elimde biraz kitap var.Ben de onları yükleyebilirim.Kitapların çoğu ingilizce yalnız, belirteyim onu da.

donzula

Kayıtlı Üye
Elimdemevcut arşiv yok ancak böyle bi sistem kurulursa herkesin işine yarar. Bütün kitapları indiriceğimden eminim zaten ve linkler silindikçe yenilemede yardımım dokunur en fazla :)

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Evet sevgili üyeler;

Yardımcı olurum kısmında 13 kişiye ulaşmışız, yavaş yavaş sistemi kurabiliriz aslında. Şimdi,

İlk olarak upload edilecek ve dosyaların kısa süre içerisinde silinmediği bir site seçmemiz lazım. Bunun için yandex uygun olacaktır kanısındayım. Yükleme esnasında yardımcı olup aktif rol almak isteyenler arasından ortak olarak kullanacağımız bir hesap açmayı düşünüyorum.

Ayrıca e-book arşivi olarak sabit bir konu açılacak; burada indirme hakkında yardım edilmesi ve yönlendirme gerekiyor. Yandex sitenin işleyişi hakkında pek deneyimim yok, bilgisi olan arkadaşlar bu kısımda yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Şimdi istediğim görev almak isteyenler ve ayrıca ''şu şu şekilde olabilir.'' şeklindeki fikirlerinizi bekliyorum. :smash:

Mithra

Kayıtlı Üye
Yandex disk güzel seçim :) görev almak isterim
içerisinde klasör oluşturulabilmekte türlere görede ayırabiliriz.
Bir hesap indirme yapmak diğer açılacak hesap ise kullanıcılar arası ortak yükleme yapmak için olabilir fikrim böyle.

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yandex disk güzel seçim :) görev almak isterim
içerisinde klasör oluşturulabilmekte türlere görede ayırabiliriz.
Bir hesap indirme yapmak diğer açılacak hesap ise kullanıcılar arası ortak yükleme yapmak için olabilir fikrim böyle.

Hesapların bu şekilde ortak kullanılması sorun çıkarmıyor değil mi? Mesela hesaba aynı anda 10 kişinin girmesi gibi.

Mithra

Kayıtlı Üye
Bilmiyorum o detayı zaten 15 üye katıldı iletişim sağlanabilir kalabalık değiliz.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Evet ama tam anlamadım yani e-book bölümüne e-book mu yükleyeceğiz :willy_nilly:

shadowmax

Banlı Kullanıcı
Google Drive yandex kota gibi kişisel dosyaların yedeklendiği yerlere yüklenmesi biraz daha mantıklı geliyor bana arkadaşlar çünkü onlar kişisel arşiv olduğu için onlarda zaman geçtikçe silinme gibi bir durum yok onlara da bi bakmanızı öneririm

zero2900

Kayıtlı Üye
Ki ayrıca yüklenecek verilerin düzgün şekilde kayıt altına alınabilmesi için hangi programlar veya upload siteleri kullanılabilir gibi teknik konuda yardımcı fikirler oluşturmamız da gerekecek. Ben pek bu konuda bilgili değilim, o yüzden yine üyelerimizden yardım almamız lazım. :sifone:

GMPP'de havas-doğu/batı majisi-ezoterik/mistik ve okült bilgiler, kişisel gelişim, şifa teknikleri, meditasyon teknikleri, melek enerjileri, tasavvuf i/dini bilgiler ve birçoklarının olduğu bilgileri bulabileceğimiz kaynak kitapları toplayabilirsek güzel olmaz mıydı?

PDF yapımında en iyi uygulama Nitro PDF Pro versiyonu. Yüklenecek en iyi adres ise 4shared adresi çünkü saatlerce bekletmeden bir dosya indiğinde diğerini indirmek için sadece 20 saniye bekletiyor. Benim teknik önerilerim bunlar. Verilerin baskı çözünürlüğünde pdf edilmeside yine insanların işini kolaylaştıracaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...