Medyum veya Hocaların Ölüm Şekilleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AJA

Elit Üye
Bundan 2 yıl evvel şahsen kendisine gidip temizlik ve koruma yaptırdığım biri vardı.Aynı zamanda yakınım komşusu olduğundan eşini ve ailesinide tanıyorum.
Yeni bir bina yaptırıyordu ve binada malzeme hırsızlığı olduğundan dolayı çadır kurmu ve orda duruyormuş geceleri.Çadırda ki ısındığı tüp çadırı yakmış ve ölmüş içinde.Patlayan bir tüp yok dikkatinizi çekerim.Yanarak gelişmişÇok yaşlı biri de değildi tahminim 45 yaşlarında.Nasıl uyanmamış yanana kadar şaşırmıştım ve aslında hissettim diyebilirim normal bir ölüm olmadığını.Daha önce bir medyumun da evinin yandığını görmüştüm.
Sonrasında merak edip araştırmaya başladım ve yanarak ölen en az 7 kişiye rastaladım bu işlele uğreşanların
Tesadüf olmayacağını düşünüyorum.Bu konuda bilginiz yaşadığınız varsa paylaşırsanız sevinirim.

İyi forumlar.

BİRTSEN

Kayıtlı Üye
Uyanmaması,hissetmemesi fazlasıyla ilginç.Benim de bir arkadaşımın babaannesi büyücülük ile uğraşıyordu.Ben görmedim fakat herkes ölümünün çok feci olduğunu söyledi. Ağzından köpükler gelmiş, mosmor kesilerek saatlerce titreyerek son nefesini vermiş.
Yalnız yanarak ölenler şehittir diye biliyorum daha doğrusu öyle duymuştum.Tabi ne kadar doğrudur bilemem...

fransula

Kayıtlı Üye
Uyanmadan ölmesinin sebebi karbondioksit gazının onu uyuşturması ve uyku halinin artmasıdır. Yanarak ölenlerin çoğu zaten ilk etapta zehirlenme yaşıyor.

çok özür dilerim karbonmonoksit gazı yazacaktım :oops::oops:

AJA

Elit Üye
Dışarda bir çadırın içinde o gazdan zehirlenmesi tuhaf.Genel olarak yangn çıkması sonucu ölmeleri konumuz zaten.Yangında nasıl öldüğü değil :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bu işi yapanların içinde dürüst olanı o kadar az ki..
Bildiğimiz gibi Allah katında makbúlde değil.Acaba Allah cehennem ateşini bu dünyada göstermeye başlıyor olabilirmi?Dinî bir açıklama oldu :)ama aklıma inanın okuduğumda ilk gelen bu.

fransula

Kayıtlı Üye
Dışarda bir çadırın içinde o gazdan zehirlenmesi tuhaf.Genel olarak yangn çıkması sonucu ölmeleri konumuz zaten.Yangında nasıl öldüğü değil :)

Sevgili Aja mantıklı bir açıklama getirmeye çalışmıştım, ki o gazdan zehirlenilmesi çadırda da olası bir durum. Paranormal açıdan düşünemedim nedense, sanki tesadüf gibi geldi bana :sifone: Ama dini açıdan bakarsak olaya farklı bir boyut kazanır tabi...

AJA

Elit Üye
İnternette en az bu şekilde 5-6 haber var.Tabi medyaya yansımayanlar da var.Elbette ecel bir şekilde gelicek ve ölüm yaşanacak.Neden yanarak ölüyorlar ben bunu merak ediyorum.Benim sadece bildiğim 7 olay var böyle.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Yaptıklarının bedelini bir nebzede olsa çektikleri için olamaz mı ?Sonuçta yaptığımız her şeyin bir bedeli var...

La-edri

Kayıtlı Üye
Insanlarin ölüm sekilleri yaptiklari ile ölcülmez bu cok yanlis. Kisi vardir cok feci isler yapmistir uyurken ölür, kisi vardir melek gibidir yanginda can verir.

Aja'nin sorusu acik aslinda, neden böyle olmus diye soruyor, arkadaslarin bunu dine ve kisinin ameline yüklemesinin manasi yok, heleki bunu bir parapsikoloji platformunda bu boyuta tasimanin hic manasi yok.

Ates acabildiklerini ben kendim biliyorum sevgili AJA, ve acilan atesin koskoca iki katli evi yakabileceginide biliyorum, mümkündür varlik sebeb olabilir böyle bir ölüme, fakat bunu genellemek yanlis olur diye düsünüyorum.Ve hesabinin altindan kalkamayacak islere bulasan "cinci hocalar yada ne isim ile aniliyorlarsa" bedeli ölümle ödemiyorlar, ki ölüm geldi gecti olur, ama ben bu insanlarin cok daha farkli boyutta bedel ödediklerini düsünüyorum, acilari genelde disaridakiler tarafindan görülmüyor, icsel muazzam sikintilara maruz kaliyorlar, ve bunlar saglik sorunlarina sebeb olabiliyor fiziksel ve ruhsal, varliklarin durumuna göre bedel olayi böyle.

Arastirdiginiz konunun sonucu cok dogal, 7 vakka az bile, daha derin arastirdiginizda tarih boyu binlerce vakkaya raslarsiniz, cünki sizin arastirmaniz zaten medyum ates ve ölüm olgulari üzerine, internet ve diger arastirma unsurlari binlerce vakkayi önünüze tasiyacak. Ve ben ölüm ates ve evhanimi diye aradigimdada yine 7 ni üstünde garib bir sekilde ates ile ölen evhanimi vakkasina raslarim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Görüşler farklıdır,aynı olsaydı buraya yazmanın sanırım bir değeride olmazdı.Bana kalîrsada bir bilgi,tecrübe yada fikir paylaşırken diğer yazılanları" yanlış"olarak göstermeninde bir manâsı yok.
Parapsikoloji platformundayız ve tüm dinleri içeren bir bölümede sahibiz altını çizerim.Birbirinden bu denli ayrı olsalarda forum dahilinde bulunmazlardı bu bilgiler.
Herkese iyi forumlar..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Yakın zamanlarda okuduğum bir yazıda sebebi bulunamayan yanma vakaları oluyordu. Ama bu sizin dediğinizden farklı olarak yanan kişinin elbiseleri ve eşyaları yanmıyor, ama kendisi küle dönüşüyor. Böyle birçok vaka var. Bilim en sonunda bir açıklama getiyor ancak bu da kesin değil. Hatırladığım kadarıyla elektrik ve güneş ışınlarıyla alakalı bir mevzu. Aynen şimşek çakması gibi ama görünmez bir ışın, o sırada elektrik akımı aynı yönde olan kişiye isabet ediyor ve anında kömür ediyor. Ama sizin dediğiniz gibi bir evin yanma hadisesi olmuyor..

AJA

Elit Üye
Insanlarin ölüm sekilleri yaptiklari ile ölcülmez bu cok yanlis. Kisi vardir cok feci isler yapmistir uyurken ölür, kisi vardir melek gibidir yanginda can verir.

Aja'nin sorusu acik aslinda, neden böyle olmus diye soruyor, arkadaslarin bunu dine ve kisinin ameline yüklemesinin manasi yok, heleki bunu bir parapsikoloji platformunda bu boyuta tasimanin hic manasi yok.

Ates acabildiklerini ben kendim biliyorum sevgili AJA, ve acilan atesin koskoca iki katli evi yakabileceginide biliyorum, mümkündür varlik sebeb olabilir böyle bir ölüme, fakat bunu genellemek yanlis olur diye düsünüyorum.Ve hesabinin altindan kalkamayacak islere bulasan "cinci hocalar yada ne isim ile aniliyorlarsa" bedeli ölümle ödemiyorlar, ki ölüm geldi gecti olur, ama ben bu insanlarin cok daha farkli boyutta bedel ödediklerini düsünüyorum, acilari genelde disaridakiler tarafindan görülmüyor, icsel muazzam sikintilara maruz kaliyorlar, ve bunlar saglik sorunlarina sebeb olabiliyor fiziksel ve ruhsal, varliklarin durumuna göre bedel olayi böyle.

Arastirdiginiz konunun sonucu cok dogal, 7 vakka az bile, daha derin arastirdiginizda tarih boyu binlerce vakkaya raslarsiniz, cünki sizin arastirmaniz zaten medyum ates ve ölüm olgulari üzerine, internet ve diger arastirma unsurlari binlerce vakkayi önünüze tasiyacak. Ve ben ölüm ates ve evhanimi diye aradigimdada yine 7 ni üstünde garib bir sekilde ates ile ölen evhanimi vakkasina raslarim.

Evet konuyu kesinlikle parapsiloloji kısmını inceliyorum .La-edri sana katılıyorum.Farklı yanma vakaları da çok ve onların elinin olduğunu düşünüyor ve hissediyorum bu yüzden de konuyu açıp fikirler okumak istedim.Bunu direk amel ve dine yönelik yorumlamak manasız ve çok sığı olur haklısın.Ev hanımı kısımlarının ne kadarı benim dediğmle alakalıdır bilmiyorum fakat ev kazalarından ölen insanlar oranı zaten çok yüksek.
Tanımış olduğum o hocayla aramda bir konuşma geçmişti.Bulunmuş olduğu taraf ona göre iyi olandı.Yani negatif güçlere hizmet etmiyorum beni çok zorladılar fakat karanlık tarafı seçmedim demişti.Ve yapmam okumam gereken çok esmalar vs. var ,daha çok eksiğim var demişti.Ciddi manada danışanı olan biriydi.Başarılı yada değil ama kullandığı malzemeleri görmüştüm.Bana da çok yardımcı olmuş ve eşikten sonrası kötüye giden bir durumda yardımı dokundu.Yanarak öldüğünü duyunca aklıma gelen tek şey ve tek his yakıldığı oldu açıkçası.
Yukarıda bir cümlen var.Bu tip insanlar bedelini farklı ödüyorlar diye.Buna şu şekilde katılıyorum.Hizmet ettiği bir ekol var gerçek olanların.Hizmet ederken ödenmeyen bedeller yada uyulmayan şartlara göre cezalandırma da olabilir.Hani kişinin eceli kaçınılmaz öyle yada böyle fakat nasıl olduğuna geliyoruz buda aynı şekilde olunca ilgi çekiyor.Yani yanan insanların sebebini araştırmıyoruz bu işlerle uğraşanların ölme nedenlerinde neden yanmak var.
Bunu elbette çok kesin olarak bulacağımızı sanmıyorum.Fakat belli ekollerle ciddi manada çalışan ve hizmet edenler belkide biliyorlardır kimbilir.

01anavarza

Banlı Kullanıcı

Beni yanlış anlamışsınız hatta daha doğrusu ben yanlış cümle kurmuşum :)Elbetteki kişinin yaşamı çok kötü diye kesin kötü bir şekilde ölecek ya da tam aksi iyi diye iyi bir şekilde ölecek bir diye durum yok.Ben bu tarz şeylerin büyük bedeli olduğunu düşünüyorum.İnsanın fıtratına aykırı olduğunu düşünüyorum...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Medyumluk belirli insanlarda bulunan bir yetenektir. Eğer ki insanın yapısına aykırı bir yetenek olsaydı Yaratıcı tarafından o kişilere o yetenek verilmezdi. :)
Ortada bir bedel durumu olduğu kesin ve bu bedel durumunun La-Edri'nin dediği şekilde olduğuna inanıyorum.

İnsanlık tarihinde en dikkat çeken olaylardan birisi ''Kendiliğinden Yanan İnsanlar'' konusudur. Ben bu insanların büyük çoğunluğunun farklı yeteneklere (Medyumluk, Kahinlik) sahip olduğuna ve belirli varlıklar tarafından yapılan müdahaleler sonucu öldürüldüklerine inanıyorum.

Evet, ben de bu yanan insanların bir varlık tarafından öldürüldüğüne inanıyorum. Zaten o insanların yanlarında hiçkimse yokken yanmaları ve olayın hiç canlı tanığı olmaması da bir o kadar ilginç. Bilimin bulduğu açıklama da kesin değil. Böyle düşününce tırsıyor insan.s

AJA

Elit Üye
Bu gün bu tanıdığım kişiyle ilgili bir şey daha öğrendim.Adam koltukta oturur vaziyette bulunmuş öldüğünde.Aileside varlıkların işin içinde olduğuna inanıyorlar.Normal bir ölüm olmadığı aşikar.

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Medyumluk belirli insanlarda bulunan bir yetenektir. Eğer ki insanın yapısına aykırı bir yetenek olsaydı Yaratıcı tarafından o kişilere o yetenek verilmezdi. :)
Ortada bir bedel durumu olduğu kesin ve bu bedel durumunun La-Edri'nin dediği şekilde olduğuna inanıyorum.

İnsanlık tarihinde en dikkat çeken olaylardan birisi ''Kendiliğinden Yanan İnsanlar'' konusudur. Ben bu insanların büyük çoğunluğunun farklı yeteneklere (Medyumluk, Kahinlik) sahip olduğuna ve belirli varlıklar tarafından yapılan müdahaleler sonucu öldürüldüklerine inanıyorum.

Farklı görüşlere saygı duyuyorum :)

kralix21

Banlı Kullanıcı
yanarak ölme
yanarak ölme​

;
yanarken öncelikle saçlar, kaşlar yani deri üzerindeki kıllar yanıyor sonra deri üstündeki sinir hücreleri yanıyor. bu insana çok acı veriyor. daha sonra sinirler yandığı için acı hissi gidiyor. fakat yanarak ölmelerde genellikle yanmalardan değil zehirli duman ve gazlardan ölüm oluyor.

belki faydası olur alıntı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...