İki Yıl Önce Yaşadığım Olay ve Ruhlarla Alakalı Merakım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Merhaba Sevgili Mabet Üyeleri

Bir uyenin açtığı konu benim 2 yıl önceki yaşadığım olayı hatırlattı ve tabi ruhların gerçekten sıkışıp kalma gibi bir olasılık varmı eski merakımı gündeme getirdi diyebilirim..

2 yıl önce cinler tarafından çok rahatsız ediliyordum bunun ile alakalı kısa ve öz bir konu açmıştım bazılarınız belki hatırlar..

O sıralar rüyalarımda veya gozlerimi kapattığımdaa orta boylu esmer sarısın ve orta yaşlarda bir kadını gorurdum hep ve her gecede mutlaka bazı sesler duyardım bazı sesleri ayırt edebiliyordum (cin, tanıdığım insanlar ve ses tonunu hiç bilmediğim insanlar ) diğer sesleri ayırt etmem tarif etmem çok zor diyebilirim.. Ve çoğu kez haykıran çığlıklar atan bir kadın..

Polonyada ruhsal çalışmalar yapan varlıkların yardımı ve kendi enerjisi ile insanları tedavi eden bir tanıdığıma cinler tarafından nasıl rahatsız edildiğimi anlattım..

Bana verdiği cevap suydu ? Daha önce evinizde yaşayan kadına ne oldu ? Cevap ararken sorularla kaldım..

Tabi kimseye soramadım.. Ve arkadaşıma duyduğum seslerden gorduğum kadından hiç bahsetmedim..

3 gün sonra gozumu kapattım uyumak için kapattığım anda gene haykırdı o kadını gordum gozlerimi açtım ve tekrar kapattığında bir adam gordum adam okadar kotuyduki tarif edemem her yerinden şeytanlık akıyordu aniden vücut ısım yükseldi sinirlendim ve aynen soyle dedim

-Pis adam kimsin nesin sen ? Senmisin bu kadına zarar veren kahreden

Adam bir gurledi ve kayboldu ve ben kadına seslendim bu adammı senin canını yakan diye

Haykırarak evet dedi..

Açtım gözlerimi etraflıca dusundum ve kadına merak etme senin için dua edelim birlikte nerede olman gerekiyorsa orda olman iyi olman için o yüzden bana yardım et ve Allaha dua et dedim..

Allaha dua ettim o kadın için ve Rasullerimiz evliyalarımız meleklerimize selam verip bu durumun duzelmesi için dualarımıza amin demelerini rica ettim..

O gece sondu o kadını gorduğum duyduğum ve hep antrenin girişinde birinin olduğunu hissederdim o hislerimide bir daha hissetmedim..

Sizce gerçekten böyle ruhlar varmıdır bu dünyada sıkısıp kalan gidemeyen ?

Yok diyeniniz olacaktır mutlaka peki benim yaşadığım neydi ?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
O kötü dönem için geçmiş olsun demek isterim.Geçmiş yaşam şifası çalışmalarında diğer adıyla regresyonda,kişinin hayatındaki sıkışmış enerji çözülüp blokajlar kaldırılîrken bile böyle arafta ruhlara rastlanıyor.Kişiye o olumsuzlukları yaşatan aslında bu arada kalmış ruh olduğu tespit ediliyor.Regresyon seanslarının anlatıldığı kitaplardan doğrudan okuyunca konu daha net anlaşılıyor.Burdan bir örnekle açıklamak istedim ki ruhların bir evin yada bir kişinin hayatına kendisini adapte edebileceğini biraz daha net anlatmak adına.Benim şahsi görüşüm var olduğudur,duyduğum,gördüğüm,okuduğum tecrübelerimcede..Aksi görüşte olanlarada saygı duyarım.Zaten bu forum pek çok farklı tezin ortaya çıktığı bir arada bir mozaik olduğu için böylesine yararlı ve aydınlatıcı.İyi forumlar.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Genelde bilmediğim emin olmadığım şeyler hakkında kesinlikle net bir inancım olmaz ama bu olayı yaşadıktan sonra buna biraz inanmaya başladım zaman zaman zihnimde sen mi yaratıyorsun bunu diye de çok dusunmedim değil ama eminim artık

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ruhun kendisinin kaldığını düşünmüyorum.
Bir tür kayıt parçası bırakıldığını düşünüyorum. Bu kayıt ruh gibi sonsuz bir enerji deviniminden bırakıldığı için çok güçlü ve etkili olabileceğini, dünyevi olarak çözülmesi gereken bir konunun bu şekilde Dünya'da kalanlara iletilip, çözüldüğünde ise kaydın kendini imha ettiğini düşünüyorum ayrıca.
Buna ek olarak ruh olarak gördüklerimizin aslında başka iyi veya kötü niyetli varlıklar olabileceğini de söyleyebilirim. Ruhların bedene sahip olmadan burada olmaları yasak ve çok çok özel izinlerle anlık ve genelde rüya ile iletişime geçebildiklerini biliyorum. Rüya zaten insanın ölü hali gibidir. Zümer 42.'de bize bir delilden bahseder, ben bu delili insanların uykudayken yarı ölü olduklarından özel izinli kanalların bu evrede açıldığına yönelik düşünmekteyim.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Yani tam anlamıyla ruhlar dünyada kalmıyor diyorsun Chillout.. Bir çeşit yoğun enerjileri kalıyor ve bu enerji ile mi iletişime geçiyorlar ? Nitekim bunuda merak etmişimdir neden olen yakınlarımızı ruyamızda çok nadir goruruz ?

Hatta dedemi görmek için bir ara çok dusundum dua ettim ama genede görmedim hiç rüyamda sadece bir gece gozumu kapattığında genç halini gormuştum yada zihnimin bir oyunu mu ? Bir oluyude bu şekilde gorebilirmiyiz ?

Evet dediğin gibi bu yaşadığımın cinlerinde bir oyunu olabilir mi diyede dusundum o sıra bunu çok dusundum sonra cozemeyip rafa kaldırdım

mor_rena

Banlı Kullanıcı
korku seansı diye bi film var izlesene 1971 de yaşanmış bir olaydan esinlenmiş :

mor_rena

Banlı Kullanıcı
orda da evdeki şeytani ruhlardan falan bahsediyordu ondan dedim :D

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yani tam anlamıyla ruhlar dünyada kalmıyor diyorsun Chillout.. Bir çeşit yoğun enerjileri kalıyor ve bu enerji ile mi iletişime geçiyorlar ? Nitekim bunuda merak etmişimdir neden olen yakınlarımızı ruyamızda çok nadir goruruz ?

Hatta dedemi görmek için bir ara çok dusundum dua ettim ama genede görmedim hiç rüyamda sadece bir gece gozumu kapattığında genç halini gormuştum yada zihnimin bir oyunu mu ? Bir oluyude bu şekilde gorebilirmiyiz ?

Evet dediğin gibi bu yaşadığımın cinlerinde bir oyunu olabilir mi diyede dusundum o sıra bunu çok dusundum sonra cozemeyip rafa kaldırdım
Yok iletişime geçmiyorlar tam olarak. Kayıt bırakıyorlar telesekreter mesajı gibi, o kayıt gömülü enerji de bize çeşitli hallerde tezahür ediyor (açıklığa, yeteneğe,izinlere vs. göre). Diğer türlü karşılıklı telefon konuşması gibi olan (örnek) durum da uykuda özel izinlerle çok sınırlı biçimde olabiliyor.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Hmmm şimdi gayet iyi anladım Chillout teşekkür ederim :)

Volkan A

Kayıtlı Üye
Anael Zan emin olabilirsinki bu dünyada kalmış olan ruhlar var hatta bir çok psişiğin rehber ruhuda var fakat bu ayrı bir konu. Yazdıklarını okuyunca sana şunu sormak istedim. Bir yere gittiğinde veya yolda yürürken herhangi bir zamanda ruhların varlığını hissedebiliyor musun yoksa bu sadece evinde olan birşey miydi? Kötü ruha karşı anladığım kadarıyla kendi güvenli bölgeni oluşturmuşsun ve onu ordan kovmuşsun diğer ruhun ihtiyacı olanda anlaşılan korunmak güvende olma hissiymiş çünkü ruhların diğer tarafa geçmelerinde duaların bir faydası yok.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Anael Zan emin olabilirsinki bu dünyada kalmış olan ruhlar var hatta bir çok psişiğin rehber ruhuda var fakat bu ayrı bir konu. Yazdıklarını okuyunca sana şunu sormak istedim. Bir yere gittiğinde veya yolda yürürken herhangi bir zamanda ruhların varlığını hissedebiliyor musun yoksa bu sadece evinde olan birşey miydi? Kötü ruha karşı anladığım kadarıyla kendi güvenli bölgeni oluşturmuşsun ve onu ordan kovmuşsun diğer ruhun ihtiyacı olanda anlaşılan korunmak güvende olma hissiymiş çünkü ruhların diğer tarafa geçmelerinde duaların bir faydası yok.

Onları her zaman her an her yerde hissediyorum sadece iyi ve kotu olduklarını sezebiliyorum tam olarak ne olduklarına emin değilim..

Bu yaşadığım olayda ne yaptım ne etken oldu bilemiyorum tabi belki bilinçsizce dediğinizi yapmışımdır..

Çığlık atan sesler duymuyorum uzun zamandır

Volkan A

Kayıtlı Üye
Psişik medyum olma ihtimaliniz yüksek aynı oranda hassas da olabilirsiniz. Sesler duyduğunuzda veya birşeylerin varlığını hissettiğinizde gözlerini kapatın ve o yöne doğru bakın bunu birkaç defa farklı zamanda gerçekleştirin size daha net bir cevap verebilirim

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Psişik medyum olma ihtimaliniz yüksek aynı oranda hassas da olabilirsiniz. Sesler duyduğunuzda veya birşeylerin varlığını hissettiğinizde gözlerini kapatın ve o yöne doğru bakın bunu birkaç defa farklı zamanda gerçekleştirin size daha net bir cevap verebilirim

Genelde o yöne çeviriyorlar yada ben daha duyarlı hale geldim sanırım emin değilim istem dışı oluyor.. Dediğinizi yapacağım ve size yazacağım mutlaka

nondoublecrosser

Kayıtlı Üye
Neden ölüleri toprağa gömeriz? Yada neden budistler ölülerini yakar? Eski mısırlılar mumyalar? Anael zan bunları araştır. Ölüleri toprağa gömeriz çünkü (+) rahmani enerji tamamen toprağa ulaştığında yargılama başlar. Topraktan gele enerji toprağa dön-meli-dir ama budistler cesetleri yakar ve reelkarnasyona inanırlar. Ruhun bedeni toprağa girmeden yanarsa enerji serbest kalır. Ya kendine yeni bir beden bulur ya da acı çeker sıkışır. Eski mısırlılar ise cesetleri mumyalar ki bozulmasın çünkü onlar da mumyanın geri geleceğine inanır.

Şimdi demek istediğim şu eski ev sahibi kadın yanarak ölmüş ve onu o adam öldürmüş. Enerji toprağa ulaşmayınca haps olmuş ve senin duan ile Allah bu duruma müdahele etmiş ve ruhu doğru bir biçimde kabzetmiş olabilir.
VE

YA

Gördüğün bir cin idi ve aklına oyun oynadı. Onlar insanları kandırmaktan ve onları korkutmaktan büyük zevk alır. Sen dua edip Allah a sığınınca ruhundaki rahmani enerji güç kazandı ve bu şeytani enerjili varlıklar sana yaklaşamaz hale geldi.

Bana soracak olursanız cin ihtimali bariz. Yukarıdaki budist inancı ise zayıf ve temelsiz.

Volkan A

Kayıtlı Üye
Neden ölüleri toprağa gömeriz? Yada neden budistler ölülerini yakar? Eski mısırlılar mumyalar? Anael zan bunları araştır. Ölüleri toprağa gömeriz çünkü (+) rahmani enerji tamamen toprağa ulaştığında yargılama başlar. Topraktan gele enerji toprağa dön-meli-dir ama budistler cesetleri yakar ve reelkarnasyona inanırlar. Ruhun bedeni toprağa girmeden yanarsa enerji serbest kalır. Ya kendine yeni bir beden bulur ya da acı çeker sıkışır. Eski mısırlılar ise cesetleri mumyalar ki bozulmasın çünkü onlar da mumyanın geri geleceğine inanır.

Şimdi demek istediğim şu eski ev sahibi kadın yanarak ölmüş ve onu o adam öldürmüş. Enerji toprağa ulaşmayınca haps olmuş ve senin duan ile Allah bu duruma müdahele etmiş ve ruhu doğru bir biçimde kabzetmiş olabilir.
VE

YA

Gördüğün bir cin idi ve aklına oyun oynadı. Onlar insanları kandırmaktan ve onları korkutmaktan büyük zevk alır. Sen dua edip Allah a sığınınca ruhundaki rahmani enerji güç kazandı ve bu şeytani enerjili varlıklar sana yaklaşamaz hale geldi.

Bana soracak olursanız cin ihtimali bariz. Yukarıdaki budist inancı ise zayıf ve temelsiz.

ölüleri toprağa gömeriz çünkü müslüman ülkelerde inanç budur " topraktan geldik toprağa gitmeliyiz". Budistler ise buddha nın söylemleri yüzünden ölülerini yakmakta eski mısırlılar ise osiris in dünyasında ruhların daha rahat varolabilmesi yaşayabilmesi için mumyalarlardı. Ruhun huzura kavuşması veya güvenli bir şekilde diğer tarafa geçmesi için toprağa gömülmesine gerek yok. Bununla ilgili yazdıkların bütün parapsikolojiye aykırı fakat inancın bu yöndedir saygı duyarım. Öldükten sonra yakılan gömülen veya denize bırakılan insanların ruhani açıdan veya senin deyiminle rahmani enerji bakımından bir farkı yok.
Maalesef toplumumuz herşeyi cinlere ve dine bağlamaya çok meraklı... Türkler müslüman olmadan öncede ruhları huzura kavuşuyordu ve günümüzde de müslüman olmayanların ruhları huzura kavuşmakta. Olayın cinlerle uzaktan veya yakından bir alakası yok çok açık ve net bir şekilde ruhani bir olay.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Mutlaka vardır bir araştırın internettende bulabilirsiniz..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...