Rüya Zamanı’nın Bilinen Sırları...

4

43887

İşte Rüya Zamanı'nın bilinen sırları. Birçok rüya görme geleneği ve yerliler tarafından paylaşılan bu içgörüler, gerçek olan ile fiziksel olanı birbirine karıştıran bir kültürün geçerli paradigmalarına meydan okur. Rüyaların beyin fonksiyonlarının yan ürünü oldukları ve zihnin etten yapılma bir bilgisayarla sınırlı olduğu sanrısından bizi özgürleştirir.

1. Rüyalar gerçek deneyimlerdir.
Büyük ve küçük rüyalar vardır. Sri Aurobindo’nun “uyku deneyimleri” olarak adlandırdığı büyük rüyalarda kendi gerçeklik düzeylerinde tamamen gerçek olan, diğer bir boyut, zaman veya mekanda bulunabilecek olaylar, karşılaşmalar ve güçlüklerle karşılaşırız. Rüya hatıralarımız çarpıtılmış veya bulanık olabilir ama rüya, anlamı rüya manzarasında yatan gerçek bir deneyimdir. Herşeyiyle hatırlanmış rüya deneyimi , rüyanın yorumudur.
Şamanik rüyacılar rüyalarını birebir anlama eğiliminde olurlar. Eğer kayalıklardan düştüğünüzü gördüyseniz ve kaya tırmanışı yapma olasılığınız bulunuyorsa, güvenlik kemerinizi kontrol etmeyi anımsamanız yerinde olacaktır. Eğer kartalla uçtuysanız, güçlü bir ruhsal dost – ve fiziksel bedeninizin sınırlamalarını aşma yeteneğinizi- keşfetmişsinizdir. Ölmüş amcanızı gördüyseniz, amacanızın hangi veçhenizi temsil ettiğini düşünmeye başlamadan önce – onun sizi gerçekten ziyaret etmiş olduğunu düşünmelisiniz. Sizi rahatsız mı ediyor – belki de bir sigara veya içki mi otlanmak istiyor- yoksa size yardım mı teklif ediyor?

2. Rüyalar ruhun uçuşlarıdır.
Yerli şamanlar gerçek rüyalarda (uykuda veya uyanıkken) iki şey olabildiğini söyler. Ya zaman-mekan ve fiziksel duyularınızın sınırlamalarından özgürleşmiş olarak bedeninizin ötesine yolculuk ediyorsunuzdur ya da bu sınırlamalara tabi olmayan-Tanrı, ruh veya rüyacı arkadaşınız gibi- bir varlık tarafından ziyaret ediliyorsunuzdur. Venezuela’nın rüya gören insanlarının dilinde rüya anlamına gelen adekato sözcüğünün birebir çevirisi “ruhun uçuşu”dur.
Bilinen sır, bilincin hiçbir zaman beden ve beyinle sınırlı olmadığıdır. Bunu sol-beyin kısıtlamalarımız olmadığı zamanlarda, kendiliğinden gelen gece rüyalarında ve sezgisel durumlarda keşfederiz. Aktif rüya görücüler haline geldikçe, gece veya gündüz herhangi bir zamanda, bedenimizin ötesine niyetli yolculuklar yapma yeteneğini geliştirebiliriz.

3. Hem fiziksel hem de rüya bedeniniz vardır.
Aktif Rüya çemberlerimden birini yönetiyorum. Ortasında beyaz bir mumun yandığı merkezin etrafında çömelmiş durumdayız. Biri şu anda rüya görmediğimizi kanıtlamanın bir yolu olup olmadığını soruyor. Mumu elime alıyorum ve erimiş mumu elime döküyorum. Sıcak mum baş ve işaret parmaklarım arasında yayılırken canımın acıdığını hissediyorum ve gruba “sanırım bu benim rüya görmüyor olduğumu kanıtlar” diyorum. Sonra uyanıyorum.
Bu rüya bana ne söylüyor? Rüya gördüğünü anlamayan bir budala olduğumu mu? Eğer öyleyse, çoğu insanın rüyalarda rüya gördüklerinin farkında olmadıkları gerçeği ile avunurum. Aslında, rüyaların gerçek deneyimler olması konusuyla ilgili olarak, bu rüyanın daha ilginç ve özel bir mesajı olduğunu düşünüyorum. Haz ve acıyı, rüya bedenimde de, aynen fiziksel bedenimde yaşadığım canlılıkta yaşayabilirim. Birden fazla bedenim veya bilinç aracım var ve rüya alemi veya diğer alemlere gittiğimde bedenli olarak gidiyorum. Siz de öyle.

4. Rüyalar geleceğin anıları olabilir.
Uyanık yaşamımızda gerçekleşmeden önce olacakları rüyamızda görürüz. Eğer rüyalarınızla çalışır ve geleceği gösteren içerikleri tararsanız, uyanık yaşamınızda seyretmenize yardımcı olacak muhteşem bir kişisel radar sistemi geliştirebilirsiniz. Zamanı bükmeyi ve bilinçli şamanik seyahatle olası geleceklere yolculuk yapmayı da öğrenebilirsiniz.

5. Rüya görerek, uyanık yaşamlarımızda gerçekleşecek olan olayları seçeriz.
Olacak olanları rüyamızda görmemiz herşeyin önceden belirlenmiş olduğu anlamına gelmez. Rüyalarınızı hatırlamazsanız, onları yaşamaya mahkum olabilirsiniz; eğer nereye gittiğinizi bilmezseniz, büyük ihtimal izlediğiniz yolun gittiği yere varırsınız. Fakat rüyalarınızı hatırlar ve geleceğe dair mesajları tararsanız, kendinizi daha bilgece seçimler yapabilirken bulursunuz. Uygun eylemde bulunarak “kötü” rüyanın gerçekleşmesini önleyebileceğinizi veya mutlu bir rüyayı gerçekleştirebileceğinizi keşfedersiniz. Bilinçli ve aktif bir rüyacı haline geldikçe, kendinizi gitgide rüyanın içindeyken uyanık yaşamınızda gerçekleşecek olayları seçebilirken bulmaya başlarsınız.

6. Ruhun ölümden sonraki yolu, ruhun rüyalardaki yoludur.
Fiziksel bedeniniz yaşamsal belirtilerini kaybettikten sonra rüya bedeniniz ölmez. Kişisel evriminize ve hakim tutkularınıza bağlı olarak, rüya bedeninizde az veya çok zaman yaşamaya devam edersiniz. Her gece rüyalarınızda olduğu gibi, kendinizi düşüncelerin somut olduğu ve ruhun muhteşem yeteneği olan imajinasyonun dünyaları yaratabildiği bir alemde bulursunuz.
Rüya Zamanı’ndan gelirsiniz ve fiziksel bedeninizi (kalıcı veya diğer biçimde) bıraktığınızda yine Rüya Zamanı’na salıverilirsiniz. Aktif Rüya Görme, yalnızca bu yaşamın yollarında karşınıza çıkacak olanlara değil, aynı zamanda fiziksel ölümden sonrakiler için de, harika bir hazırlıktır. Nasıl mı emin olabilirsiniz? Uygulayarak.

Robert Moss

4

43887

Güncel. Rüya deneyimleyen yorum isteyen üyelerimiz oluyor. Rüya yorumu ciddi bir iştir. Semboliklerle kişinin yaşam şartları incelenerek yorumlanmalıdır. Bende bir rüyacıyım. Yalnız bakım yapmadığım için( kişinin bilgileri gerekir ) sitede ara ara denk geldiğimde genel yorumlar yapıyorum. Yorumlar inceleniyor. Yorum yapan arkadaşlar yardımcı olmak istiyorsanız rüya yorum bilgisine sahipseniz yorum yapmalısınız. Karşıdaki kişinin psikolojisi çok önemli bilmeden yorum yapmak kişiyi olumlu/olumsuz durumları yaşamasına neden olabilir. İyi forumlar dilerim.

• Beğendim
Tepkiler: Ori