Acil olan ne?

gümüş

Kayıtlı Üye
Sevgili arkadaşlar, defalarca uyardık, defalarca özelden mesaj attık,defalarca ifadeleri düzelttik.
Aciiiilllllllllllllllllllllllllll....Rüyamda mor hipopotam gördüm yorumlar mısınız?
Aciiillllllllllllllllllllllllllll... galiba evimi cinler bastı ne yapayım?
Aciiillllllllllllllllllllllllllll...annem /ananem internete girmemi istemiyor,yardım edin.
Aciiiilllllllllllllllllllllllllll... falan büyüyü deneyeceğim, kırmızı karınca gözü bulamadım,sivrisinek kanadı kullansam olur mu?
Aciilllllllllllllllllllllllllllll.... kaç tane esma/ dua okuduğumu unuttum, baştan mı başlamalıyım yoksa devam edeyim mi?

hakikaten insan bir durur kendisine sorar, acil mi gerçekten diye? hayır bir şey önerilse mesela, yapabilecek misin? Ya da bizi ne sandın uçan süpürgeleri olan ve ışık hızından hızlı seyahat eden doğaüstü varlık falan mı? Bakıyoruz cidden acil mi, yürekler hopluyor sonra içine giriyoruz ve arkadaş soruyor, parmağımı iğne deldi, kanımı yaladım şimdi ben vampir miyim, sırtımda galiba kanat çıkıyor ,melek mi oluyorum veya başka bir absurdlukle gelmiş yazmış- parapsikolojiye yatkınlık ayrıdır,psikolojik araz ayrıdır. Kendinizi lütfen ölçün biraz. Ve en önemlisi,zaten bu yolda gidecekseniz kendi terazinizi kendiniz dengeyelebilmelisiniz, sürekli dışarıdan uyarmakla bir yolda gidilmez.

Sormayın değil, tabii ki soracaksınız ama bu aciiiiiiiiiiiiiillllllllllllllllllll faslı cidden can sıkıcı olmaya başladı, lütfen dikkat

Anael Zan

Kayıtlı Üye
:) Bence herkes önce bir kendisine sorsun sonra ilgili bilgili kişilere sorabilir sizinde işiniz zor bilirim bu durumları afiyet ile kolaylık diliyorum..

AJA

Elit Üye
Acil kelimesi işe yaramıyor malesef artık çünki bu konuda yalancı çoban gibi oldu durum.Zaten araştırıldığında aynı sorulan soru yüzde 90 forumda vardır.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Burada merak ettiğim şey şu evimi cinler bastı acil yardım şeklindeki başlıkları görünce aklıma şu geliyor
Klavye başına oturabiliyorsanız demekki acil bir durum yok durumunuz okadar acil olsa zaten pc de duramazsınız.
Bu sitede oturup size koruma yapmak için hazır bekleyen kimse yokki,yönetimden birisi size kurtulma çaresini de söylese hatta uygulamak istese bile bir kaç dakikada halledilicek birşey değil o yüzden acil yazılması çok gereksiz bir durum

gümüş

Kayıtlı Üye
Az önce 2. /3. kattan düştüm bütün kemiklerim kırıldı ne yapayım diye soranı gördük, ah ah ah :(

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Burayı normal bir site sanıp, bu konularla alay eden insanlarda çok. Bazıları ileri bile gidiyor.
İyi Forumlar

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bazen ıslak odunu çıkarmak lazım. :rockon: Şu üstünde ''rock on'' yazan kahverengi odun gibi.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yönetimin çok acil bu konuya el atması gerekiyor.
ihihihihi

yare-i yarim

Moderator
İş
TEKLİF

Şöyle bir teklifim var yönetime ve moderatörlere
Sorular bölümünde konu açımı mod'ların onayıyla açılsın acil yazılı başlıklar içeriği acil denilicek bir durum ifade etmiyor ise konu açılmasın ve bu konuda konuyu açmak isteyen üyeye otomatik olarak veya ilgili mod bir bilgilendirme mesajı göndersin

Bence bu yöntemle mod ların çilesi bitmiş olur

candokia

Kayıtlı Üye
TEKLİF

Sorular bölümünde konu açımı mod'ların onayıyla açılsın acil yazılı başlıklar içeriği acil denilicek bir durum ifade etmiyor ise konu açılmasın ve bu konuda konuyu açmak isteyen üyeye otomatik olarak veya ilgili mod bir bilgilendirme mesajı göndersin

Benimde aklıma gelmedi değil çünkü kapanmış konular bölümü dolup hatta taşacak bile hemde konu tasarrufu yapmış oluruz :D

gümüş

Kayıtlı Üye
Güvenli üye gibi, olabilir aslında- olabiliyordu ise her üye onayına otomatik mesaj uyarısı daha etkili bile olabilir hatta, genellikle taze üyelerde oluyor, bir kısım eskiyenlerle mutlaka bir mazimiz olduğumuz için ,)

Aslında mod olarak yüksünmek değil bendeki- diğer arkadaşlarımda da yüksünme olduğunu sanmıyorum ama aciiiiiiiiiiiiil çağrısı otomatikman başka kodları uyandırıyor- öncelik veriyorsun-bazen de telaşla- sonra bakıyorsun-

ve sadece bakıyorsun.....

hele bir de o aciiiiiiiiil in hemen ardından kendine göre o an için önemli bize göre "nedir yani" cümlesinin sonuna, acaba ben normal miyim? diye soruyor ya," değilsin," desen güceniyor, demesen,"ama normal değil," dürüst mü davranalım, gönül mü alalım- cevap vermeden geçmek yapıyoruz, soru soran kendi dalını kesiyor... o sebepten önemli, kişilerin kendilerini nasıl ifade ettikleri, bizim için değil, kendileri için..

yare-i yarim

Moderator
İş
Güvenli üye gibi, olabilir aslında- olabiliyordu ise her üye onayına otomatik mesaj uyarısı daha etkili bile olabilir hatta, genellikle taze üyelerde oluyor, bir kısım eskiyenlerle mutlaka bir mazimiz olduğumuz için ,)

Aslında mod olarak yüksünmek değil bendeki- diğer arkadaşlarımda da yüksünme olduğunu sanmıyorum ama aciiiiiiiiiiiiil çağrısı otomatikman başka kodları uyandırıyor- öncelik veriyorsun-bazen de telaşla- sonra bakıyorsun-

ve sadece bakıyorsun.....

hele bir de o aciiiiiiiiil in hemen ardından kendine göre o an için önemli bize göre "nedir yani" cümlesinin sonuna, acaba ben normal miyim? diye soruyor ya," değilsin," desen güceniyor, demesen,"ama normal değil," dürüst mü davranalım, gönül mü alalım- cevap vermeden geçmek yapıyoruz, soru soran kendi dalını kesiyor... o sebepten önemli, kişilerin kendilerini nasıl ifade ettikleri, bizim için değil, kendileri için..

Bence bunu yönetim olarak bir düşünün derin mod ların üstünden büyük bir yük kalkıcak

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Böyle devam ederse ''Cevap Verilip Kapatılmış Sorular'' bölümü, ünlü Mamak Çöplüğüne dönecek. Çok konu birikicek. Ve konu kirliği olucak. Modlara sabır versin Allah

Anael Zan

Kayıtlı Üye
TEKLİF

Bu kesinlikle olması gereken bir durum mantıklı,hem mesaj içeriğinede goz atılmış olur site kurallarına aykırı bir durumda olası

Mithra

Kayıtlı Üye
Yeni konu açma sayfasında acil yazma kapatılsa, yani mesela yeni üye olunacaksa bir üye ismi yazınca nasıl bu üye ismi var diye hata veriyorsa konu açmadada böyle bir kod eklense olurmu yada böyle birşey varmı daha doğrusu :D :D

donzula

Kayıtlı Üye
Her konu için mod olayı olması da kötü ya. Onları da biraz düşünün. Açılan her konuyu okumak zorunda kalıcaklar ki acil ama acil olmayan konulardan en az 50-60 tane gelicektir. Eminim ki konusu onay almayan tekrar onaya gönderir ve yayınlatana kadar özel mesajla bile taciz ederler :)
Sayın gümüş
"hele bir de o aciiiiiiiiil in hemen ardından kendine göre o an için önemli bize göre "nedir yani" cümlesinin sonuna, acaba ben normal miyim? diye soruyor ya," değilsin," desen güceniyor, demesen,"ama normal değil," dürüst mü davranalım, gönül mü alalım"
Şu cümleniz gerçekten beni güldürdü çok fazla denk geldiğim oldu o konulara ve hiç kimse normal olduğunu kabul etmek istemiyor nedense :)
Belki de deneme üyeliği verilmeli artık belli bi seviyeye gelmeden konu açmak yasaklanabilir zaten çok olağan üstü bir durum varsa forumda ulaşması gereken kişiler bellidir ve konu açıp zaman kaybetmektense direk yetkili kişilere mesaj atması sağlanabilir.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ben gecenlerde, renkli harfle yazdı yeni bir üyeye söyledim yasak diye ama mesajım silindi.
Site kurallarında yasak diye yazan bir şeyi söylememe rağmen böyle olunca, kurallarda yazmayan bir şey için ses etmedim ama açıkçası banada garip geliyor, aciiiiil diyen başlıklar.
Ne diyim herkesin derdi kendine aciiiiil :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Ben gecenlerde, renkli harfle yazdı yeni bir üyeye söyledim yasak diye ama mesajım silindi.
Site kurallarında yasak diye yazan bir şeyi söylememe rağmen böyle olunca, kurallarda yazmayan bir şey için ses etmedim ama açıkçası banada garip geliyor, aciiiiil diyen başlıklar.
Ne diyim herkesin derdi kendine aciiiiil :)

Bahsettiğinz konuda moderatörü renk düzeltmesi yaptı ise sizin eklediğiniz mesaj-konu bütünlüğü etkilenmesin diye silinmiştir- size karsı ikaz anlamında değil. Renkli veya farklı yazı karakterler kullanan üyeler ayrıca çoklukla özelden de uyarılır ve kurallar hatırlatılır. Çok mecbur hissetmedikçe açıktan yazma ihtiyacı hissetmez-üyemize özelden ulaşırız ve okuduğundan da böylece emin oluruz +

Genel Anlamda:

Acil, yardım edin, bu ne? vesair gibi başlıkların yasak olduğuna dair pek çok ek kural maddesi defalarca tekrar edildi. Üstelik nedenleri ile birlikte izah edildi.Ama tabi şu var ; bütün kuralların ve ek maddelerin bir araya gelip tekrar revize edilmesi gerekiyor, normalde kurala da gerek yok herkes aklı başında,bir takım şeyleri birbirinden ayırd edebilecek ve doğru ifade biçimlerini bulacak, site konsepti nedir - ne değildir anlayacak yaşta ve özellikle her zaman ve senelerdir-altı çizile çizile hatırlatıldığı üzere- eğer bu kadar basit ayrımlar yapılamıyor ve dikkat edilemiyorsa büyü,maji, alemler varlıklarla uğraşmak yani bilemiyorum o zaman nasıl olacak... Bunu kendimiz için değil kendiniz için uygulamanız gerekiyor deme sebebimiz daha çok bu disiplini kendinizde geliştirmeniz için.
Yoksa site sahiplerinin ve uzmanların zaten böyle bir sıkıntısı yok... Biz herkese saygı duyuyoruz,ve seviyoruz, sıkıntı kişiler kendilerine yeterince saygı duymuyor,kendilerini fazla sevmiyor . Kendinizi sevin, kendinize özenin, iyi takdim edin ve doğru ifade edin. Sizler kendinizi sevmezseniz, kendilerinize özenmez ve kendileriniz için çaba sarfetmezseniz, bizim size fazla yardımımız olması çok mümkün değil ve biz yardımcı olalım olabildiğimizde diye buradayız- saatlerimizi harcıyoruz. Dışarıda gürül gürül bir hayat var ve biz hepimiz bir şekilde burada saatler harcıyor isek , günümüzün büyük kısmını harcadığımız platform- bizim dökümümüz aynı zamanda-kendimize yaptığımız yatırım olsun çöplük yerine istiyoruz- ve umuyoruz bu isteği hep birlikte paylaşıyoruz.

Skleton

Kayıtlı Üye
ohal ilan edilsin bir süre belki akılları başlarına gelir :)))