Eski sevgilimle ne yapacağımı şaşırdım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Periliceperi

Kayıtlı Üye
Merhaba eski sevgilimle biz ayrıldıktan çok kısa bi zaman sonra ailesi onu nişan etti bir akrabasıyla inanamadım ilk başta sonra gurur yaptım arayamdım. Cesaretimi toplayıp aradım tekrar konuşmaya başladık. Sırf bişiyleri düzelir ona yakın olurum diye onun oldugu şehre taşındım. Daha sık görüşmeye başladık yani hep arıyor sık sık evime geliyordu. Ama arkadaşçaydı. Bi süre sonra çok özlediğini söyledi sadece sarılmak istiyorum dedi. Ama bir yandan da o kızı bırakmıyor. Olmaz diyor. Ama yine arıyor yine geliyor bi gün ağladı keşke önce arasydın dedi ben seni bırakmazdım dedi şimdi değişmez bişiy diyor beni beklediğini bilsem onunla olmazdım diyor . Ben kaç defa görüşmeyi keselim dedim. Yine dayanamıyor. Bu düpedüz aldatmak olmuyormu kendimden soğudum. Çok seviyorum o da seviyor biliyorum ama benim psikolojim bozuldu. Onun ki de kopamıyoruz da kavuşamıyoruZ da kimseye anlatamıyorum hangi duayı okuyayım şaşırdım lütfen bir şey önerin.

AJA

Elit Üye
Onun sizi sevdiğini söylüyorsunuz bu yanlış teşhis . Gerçekten seven biri size bu kötülüğü yapamaz.Bu durumunuz dua ile olucak iş değil.Size kaçamak gelmeyi becerebiliyorsa diğeriylede durumu bitirme kapasitesine sahip demektir.Sevginizin size bunu yapmasına izin vermeyin.Çaresizlik bu kadar kolay değil.Bir süre görüşmeyin,olaylar aleyhinize yada lehinize gelişicektir ve sizde buna göre adım atarsınız.Geçmiş olsun. İyi forumlar.

Periliceperi

Kayıtlı Üye
Öyle yapıyorum ama bi süre sonra yine arıyor yine dönüyorum başa gerçekten çok kötüyüm

4

43887

Bence her şeyden önce sevdiğin insanla madem bir geçmişiniz var ve halen birbirinize olan duygularınız devam etmekte çözümü oturaklı ciddi bir şekilde konuşmaktan geçer.Karşı taraftaki insan nişanlı ve akraba büyük ihtimal zoraki bir nişan, işin içinde maddiyat da vardır.Genelde gördüğüm o şekilde.Erkek arkadaşının kararı seçimi ve senin tutumuna bağlı.Eğer arkadaşın ayrılamam derse sen ikinci kadın olarak devam edersin tabi ilişkiyi sürdürmek isterseniz. Tabi birde her şeyden habersiz biri daha var. Evlendikten sonra akraba evliliğinde boşanmak istese de bu sefer ayrılamıyorlar aileler girer işin içine.Yol yakınken istemiyorsa erkek arkadaşın bir seçim yapmalı bunu söylemelisin yoksa her iki taraf içinde üzücü durumlar yaşanır.Derin yaralar bırakır. Hakkınızda ne hayırlısı ise dua edin ,ama her zaman için yaratıcı bizlere düşünmek için akıl vermiş eyleme geçmek herşeyden önemli iyi ya da kötü,zamanı boşa harcamayın.Kadersel anlamda bağınız varsa zaten bir şekilde kavuşursunuz ama önemli olan ilişkiyi netleştirmek ..Her şey gönlünce olsun...

hopefull06

Kayıtlı Üye
Bence onun yaşadığı şehire taşınmakla siz ciddi bir karar almışsınız, onun için belki düzeninizi değiştirdiniz.. Ben dışarıdan görüş olarak size diyorumki, size kıyıyor, ama akraba nişanlıya kıyamıyor.. Ne olursa olsun istese nişanlanmayadabilirdi.. Sanırım sonuçta o şehire onun için taşındığınızı, ondan vazgeçmeyeceğinizi biliyor.. Benim tavsiyem o şehirden gidin imkanınız varsa, orada olduğunuz sürece o hep kafanızı karıştırır.. Unutmak için kendi dilinizle içinizden geldiği gibi dua edin.. Namaz kılın.. Meditasyon yapın.. Kısacası bir süre içinize yönelin.. Geçmiş olsun.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Daha önce arasaydın, seni bırakmazdım" mı diyor?
Yanlış bu bi kere. İnsanın gercek karar ve istekleri çevreden etkilenmez. Yok onu deseymişsin , yok bunu yapsaymışsın oda öyle yapmazmış-mışta...
Böyle bir mantık yok, gercekten istemeseydi nişanlanmazdı.
Ayrıca neden zorla nişanlandığını, sevmediğini düşünüyorsun? Neden diğer kadının sevilmediği esas kişinin kendinin olduğu zannedilir ki?
Belki nişanlısıyla mutlu, bilmediğin şeyler var. Bence kapsamlı bi düşün bunları...

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Herkes size en doğru cevabı vermiş bence eski duzeninizi kurun şehirden ayrılın unutun istedikten sonra yapmak çok kolay..
Ayrıca hem nişanlı hem sizinle gorusuyor ne olursa olsun siz onun nişanlısı olabilirdiniz ve sevdiği başka biri olabilirdi nitekim aldatılabilirdiniz kendinizi o kızın yerine koyun bugün bunu yapan kişi yarın herkese aynısını yapabilir.. 2.kişi olmayın lütfen herşeyin cozumu vardır mutlaka sevdiğiniz kişi kısnetinizde varsa er yada geç zaten yıllarınız birleşecek.. Çekin gidin en iyisi..

Loverman

Kayıtlı Üye
O kişinin sizin için hayırlı olmadığını düşünüyorum.Bırakın gitsin...Ne kadar zor olsa da yapmanız gerek.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ben bu konularda tek birşey sorarım kendime

Beni sevdiğini iddia eden kişi her ne sebeple olursa olsun yanında birisini tutamaz tutuyorsa ortada bana duyulan bir sevgi falan yoktur hikaye o,insan sevdiğiyle arasına başkasını katmaz katıyorsa kararsızdır demekki,Ben bu durumda hep karşımdakinin kalemini kırmışımdır
NOT : Bu yüzden hala bekarım :D

Koyunbaba

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci
Olay çok basit sizinle egolarını tatmin ediyor. Size karşı gerçekten seviyomus gibi sizi kandirip sizi kullaniyor. Bence oturun mantıklı düşünün sizi sevseydi başkasiyla neden nişanlanırmıydı ?

madasin

Kayıtlı Üye
Nişanlınız ne durumda acaba merak ettim ? Sizden vazgeçmiyor mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...