Büyü ve Etik (Soru benden cevaplar sizlerden)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gümüş

Kayıtlı Üye
Tanımadığımız kişiler için çeşitli aşk-bağlama büyüleri,işleri rast gitsin ve negatif türden büyüler,ayırma, ya da büyü bozma konusunda bazılarımız aktif bazılarımız fikirler veriyor,yardımcı olmaya çalışıyor.

Peki şöyle biri durumda: biz profesyonel büyücüyüz ve tarafların her ikisini de tanıyoruz, ve biri diğerini kendine aşık etmek istiyor. veya onunla anlaşamadığı bir konu var, onda onu bastırmak,susturmak istiyor. Veya X kişisi geldi ve büyü yaptırmak istediği kişi tesadüf sizin kardeşiniz kuzeniniz veya az ya da çok tanıdığınız biri çıktı. Veya büyü yapılmış kişi size geldi ve yaptıranın da sizin tanıdığınız biri olduğunu farkettiniz?

İş iştir der ve o büyüyü yine de yapar mısınız? Neden? Yapmaz mısınız ? Neden?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ailem, akrabam, arkadaşım yada azda olsa tanıdığım biride olsa, sevdiğim insanları şiddetle korurum. Büyü yaptırmak isteyen kişi ben reddetsem bile başkasına gidecek sonuçta. Gitmesine izin vermem çünkü Bir şey yapmayı kabul etmemek, görmezden gelmekle ayni şey. Bu yüzden büyü yapmak isteyen kişinin başına kötü şeyler gelebilir, yakınımdan uzak tutarım.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Ben bu konuda şöyle bir yol izlerim

Diyelim bir vatandaş geldi birisini aşık ettirmek istiyor istediği kişide benim kız kardeşim veya çok yakın bir akrabam

Önce olayı didiklerim haklı veya haksız bir durum var mı ? Bende bir erkeğim ama şunu da kabul ederim bazı erkekler piskopatlıklarına katlanmayan kızları büyü yoluyla elde etmeye çalışıyor boynuna bir tasma takmayı sevgi sanıyorlar bu durumda ben o büyüyü yapmam

Yakınım olan kişi bu adamı istemiyorsa ozamanda büyü yapmam :D ( istese zaten arkadaş niye büyü yaptırmaya çalışsın ki )

Yani her iki şekildede yakınımı korurum ve çıkar yol olarak yakınımı kendisine aşık etmek için büyü yaptırmak isteyen adamı o yakınımdan vazgeçmesi için büyü yaparım :D

Ben yakınlarım konusunda biraz korumacıyımdır elin adamına heba etmem yakınımı.

AJA

Elit Üye
Sevgili gümüş sana bunun cevabını detayıyla fazlasıyla verdim biliyorsun :D Ama burdan da söyliyim.Benim yakınım olacağından o kişi yapmam ! Yaptırmak isteyene tamam derim nasıl bana böyle bir istekle geldi diye ona yapar kapak olarak iade eder yollarım :D
Kıskancım ben sevdiklerime kimse dokunamaz bedeli ne olursa olsun..

gümüş

Kayıtlı Üye
Aşk büyülerinde sanıyorum tanıdıklarımıza ister istemez koruyucu oluyoruz- etik olarak tanımadıklarımıza da dikkatle yaklaşmak lazım ayrı konu.
Ben ... aboo yolarım hiç acımam öyle bir durumda sanırım,yani büyü yaptırmak isteyen laf olsun diye değil de psikopata bağlamış ise- profeşınıl olmakta bir yere kadar yani :)

Ama aşk üzerinden gidince bu böyle ve biz büyü yaptırılacak kişiyi hep hatun kişi olarak algıladık-kızlara yönelik korumacılık genlerde var. Tam tersi olsa?
Veya ayrılmak-boşanmak istiyor bir çiftimiz?

AJA

Elit Üye
Kendileri ayrılsın derim..Fikir bile sunmam.Büyü yapmadan bile o durumda insanlara fikir sunduğuma bazen pişman oluyorum.Bırak yapmayı :D
Nasıl evlendiyseniz boşanın der çekilirim.O yaptırmak isteyenede muhakkak bir ders veririm bunu ''benden'' istediği için.

yare-i yarim

Moderator
İş
Ama aşk üzerinden gidince bu böyle ve biz büyü yaptırılacak kişiyi hep hatun kişi olarak algıladık-kızlara yönelik korumacılık genlerde var. Tam tersi olsa?
Veya ayrılmak-boşanmak istiyor bir çiftimiz?

Benim şöyle bir düşüncem var bu konuda seven insan eğer gerçekten seviyorsa sevdiğine büyü yapılmasına izin vermez sırf kendi istiyor diye sevdiğinin iradesini elinden almaz yani ona kıyamamalı seven insan

Yok eğer yapıyorsa ozaman bu sevgi değil sadece takıntıdır bu durumda yaptırmak isteyen kız mı erkek mi pek farketmez benim için değer verdiğim insana bunu yaptırmak isteyen gene bir karşılık alır benden.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yaparım ama tanıdığa yaptığım için daha fazla ücret alırım (yanlış anlamış olabilirim :D )
-not: büyü yapamıyorum.

gümüş

Kayıtlı Üye
Benim şöyle bir düşüncem var bu konuda seven insan eğer gerçekten seviyorsa sevdiğine büyü yapılmasına izin vermez sırf kendi istiyor diye sevdiğinin iradesini elinden almaz yani ona kıyamamalı seven insan

Yok eğer yapıyorsa ozaman bu sevgi değil sadece takıntıdır bu durumda yaptırmak isteyen kız mı erkek mi pek farketmez benim için değer verdiğim insana bunu yaptırmak isteyen gene bir karşılık alır benden.

Rıza doktrini önemli sanırım- zaten tutmaz ters teper diyorlar- gönül ilişkilerinde bilhassa

Ben bu sroyu kendime etraflıca soruyorum bazen-büyü yaptığımdan değil,gerçi ama yapıyor olsa idim diye

Eleman bana büyü ile gelsin istemezdim- bu zaman zaman düşündüğüm bir konudur.Ama etik olmaktan çok egomla ilgili olduğunu sanıyorum- kendime karşı dürüst olmaktan yanayım her zaman.

Ama bana büyü yapılmasında sonuca ve niyete baglı olarak anlayıs gösterebilirdim ve ya gösteremezdim diye düşünüyorum. Ama yaptıranı hoş görebilirim fakat yapan arkadaşımı /tanıdığımı sanıyorum asla affetmezdim-yani bu farklı bir durum diye düşünüyorum.
İhanet yani başka bir şey değil :)

Ama diğer taraftan tanıdığım biri otomatikman kollayacağım biri olacak-onda büyü yaptıracak kişiye anlayışlılığımın eksilerde sürünmesi olasılığı çok fazla. Uuw- kesinlikle çok fazla olurdu--hümanizm out- yaşasın psikopatlar !! :D

(Bu noktada sorguladığım,herkeste öyle mi değil mi bilmiyorum ama öyle ise; kendimizden ziyade çevremizdekilere olan korumacılığımız)

Ancak ama eğer becerebilsem tahtakuruları kemirsin büyüsü yapmak istediklerim var ,yaptırmak isteyenlere de destek olurum
şimdi Allah için orada işin ahlaki boyutu ve etik mi değil mi algısı değişiyor :)

AJA

Elit Üye
HazaaaaR :D :D :D

Tanıdığıma beleş diyecekmişsin nerdeyse :D

gümüş

Kayıtlı Üye
Yaparım ama tanıdığa yaptığım için daha fazla ücret alırım (yanlış anlamış olabilirim :D )

Yani bizde çalışan ama aslında çalışma performansı yerlerde sürünen birini, bizdeki kadroya sürekli çengel atan birine allayıp pullayıp bir de yuksek maaşla işe aldırtmıştım- büyü denir mi? Bir tür etkileme sanatı :) Aynı bağlamda her nekadar olmaz desem de- bir defaya mahsus prensiplerimden taviz verebileceğimi düşünüyorum. :)

yare-i yarim

Moderator
İş

Hazar'dan gene muhteşem bir yorum :D

Rıza doktrini önemli sanırım- zaten tutmaz ters teper diyorlar- gönül ilişkilerinde bilhassa

Ben bu sroyu kendime etraflıca soruyorum bazen-büyü yaptığımdan değil,gerçi ama yapıyor olsa idim diye

Eleman bana büyü ile gelsin istemezdim- bu zaman zaman düşündüğüm bir konudur.Ama etik olmaktan çok egomla ilgili olduğunu sanıyorum- kendime karşı dürüst olmaktan yanayım her zaman.

Ama bana büyü yapılmasında sonuca ve niyete baglı olarak anlayıs gösterebilirdim ve ya gösteremezdim diye düşünüyorum. Ama yaptıranı hoş görebilirim fakat yapan arkadaşımı /tanıdığımı sanıyorum asla affetmezdim-yani bu farklı bir durum diye düşünüyorum.
İhanet yani başka bir şey değil :)

Ama diğer taraftan tanıdığım biri otomatikman kollayacağım biri olacak-onda büyü yaptıracak kişiye anlayışlılığımın eksilerde sürünmesi olasılığı çok fazla. Uuw- kesinlikle çok fazla olurdu--hümanizm out- yaşasın psikopatlar !! :D

(Bu noktada sorguladığım,herkeste öyle mi değil mi bilmiyorum ama öyle ise; kendimizden ziyade çevremizdekilere olan korumacılığımız)

Ancak ama eğer becerebilsem tahtakuruları kemirsin büyüsü yapmak istediklerim var ,yaptırmak isteyenlere de destek olurum
şimdi Allah için orada işin ahlaki boyutu ve etik mi değil mi algısı değişiyor :)

Ben bu durumda yapanada yaptıranada fena patlardım herhalde :) Sonuçta ihanet ihanettir :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Öyle de -aslında dikkat çekmek istediğim yani tanımadıklarımızda hoş görüp veya bizzat parçası olduklarımızda oklar bize yönelince tepkilerimiz farklılaşıyor. Etik kısmı burada önemli. İş ahlakında tanıdık tanımadık ayrımı olmaması gerekiyor-ama var ise işin ahlaki boyutu tartısmaya acılıyor gibi

yare-i yarim

Moderator
İş
Öyle de -aslında dikkat çekmek istediğim yani tanımadıklarımızda hoş görüp veya bizzat parçası olduklarımızda oklar bize yönelince tepkilerimiz farklılaşıyor. Etik kısmı burada önemli. İş ahlakında tanıdık tanımadık ayrımı olmaması gerekiyor-ama var ise işin ahlaki boyutu tartısmaya acılıyor gibi

Sonuçta insan tanıdığına kıyamaz :) Başkasına yaptığı şey sıra kendi tanıdığına geldiğinde tamamen duygular devreye giriyor ne kural tanır ne etik ne iş ahlakı :)

gümüş

Kayıtlı Üye
Hiç tanımadığınız bir insana belirli bir bedel karşılığında yapıyorsunuz ama iş tanıdığa gelince yapmıyorsunuz. Profesyonel bir majisyen yaptığı işin içine duygularını katmaz, katmaması gerekiyor. Yabancılara karşı belirli bir bedel karşılığında büyü yapıyorsun ama iş tanıdığa gelince yapmıyorsun kısaca söylemek gerekirse benim tanıdıklarıma,çevreme bir şey olmasın tanımadıklarıma olsun. Bu şekilde hareket eden birisi gerçek bir majisyen değildir diye düşünüyorum.

İcra müdürlüğünde çalışan sahip birisine ...... adlı kişinin evini borçların dolayı haciz etmesi söyleniyor. Kişi haciz edeceği evin tanıdığının olduğunu öğreniyor. Haciz etmemezlik yapabilir mi? Tabi ki de hayır. İşin içine duygular katılamaz. Bu örnek gibi daha bir çok örnek mevcut.

Duyguların ağırlıklı olduğu işlerde vardır ama Majisyenlik duygularla ilerlemez. :)

aboo
3 Kulhuvallah, 3 Nas,3,Felak 7 Ayetel Kürsi ve 1 elham okumadan sonra da tütütü diye diye etrafa sirke serpmeden elinden su bile içmem Tai ;)
Kötü anlamda değil- yani bir profesyonel bu saygıyı hak eder +

gümüş

Kayıtlı Üye
Ama şimdi olmadı yaa :( :D
Bende her insan gibi tanıdıklarıma, çevremdekilere zarar gelsin istemem. Zaten eğer Majisyen olursam bu işi paraya dökmem ve tanımadığım kişilere Negatif içerikli uygulamalar yapmam. Hele hele sana hiç yapmam Aja Ablam. :Angel_anim: :D

Ay em Gümüş ama hadi neyse- zannedersem büyü şimdi ben sana yaptım, sorry,iş kazası :Angel_anim::Angel_anim::sifone:

MONOTAMU

Banlı Kullanıcı
Ben bir keresinde sevdiğim kişiyi arkadaşıma ayarlamıştım oda bozulmuştu ama inadına çıkmıştı. ben onunla daha mutlu olacağını düşünmüştüm ve büyü yapmam gerekirse mutlu olacağını düşünüyorsam yaparım sonuçta insanlar bunu karşılarındakinin kendilerini daha iyi tanıması için yaptırıyorlar. Zaten anlaşamazlarsa ne kadar büyüde olsa ayrılıyorlar. NOt: büyüden karısına anıran adam tanıyorum

karatay

Kayıtlı Üye
Verilen cevaplarin cogunu okudum ve tanidiklari veye sevdikleri inssn icin boyle bir seyi reva gormuyorlar. Kendi sevdikleriniz icin bunu reva gormeyenlere soruyorum ! Bir baskasinin sevdigi icin neden reva goruyorsunuz o halde? Lafa gelince hepiniz iyilik meleklerisinizdir. Sevgi ve isigi kendinize rehber edinenlerdensinizdir. Sevgi ve isigi sadece kendi sevdiklerinize mi layik goruyorsunuz?

Rahent

Kayıtlı Üye
yapabilseydim alayınıza yapardım ? maksat mutlu olun zaten eninde sonunda bozuluyor her büyü, kimse büyü ile gitmiyor kara toprağa

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Tanımadığımız kişiler için çeşitli aşk-bağlama büyüleri,işleri rast gitsin ve negatif türden büyüler,ayırma, ya da büyü bozma konusunda bazılarımız aktif bazılarımız fikirler veriyor,yardımcı olmaya çalışıyor.

Peki şöyle biri durumda: biz profesyonel büyücüyüz ve tarafların her ikisini de tanıyoruz, ve biri diğerini kendine aşık etmek istiyor. veya onunla anlaşamadığı bir konu var, onda onu bastırmak,susturmak istiyor. Veya X kişisi geldi ve büyü yaptırmak istediği kişi tesadüf sizin kardeşiniz kuzeniniz veya az ya da çok tanıdığınız biri çıktı. Veya büyü yapılmış kişi size geldi ve yaptıranın da sizin tanıdığınız biri olduğunu farkettiniz?

İş iştir der ve o büyüyü yine de yapar mısınız? Neden? Yapmaz mısınız ? Neden?
Özgür iradeye hükmeden bu tarz bir çalışma kendi vicdanımı etkileyeceğinden yapmam. Yapılmış biri gelir ve çok yakınımdaki biri bunu yapmış çıkarsa bozabiliyorsam bozarım, kimin yaptığını söylemem ilk etapta, yapanla konuşurum ve duruma göre o gelen kişiye daha sonra anlatabilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...