Kinezi İle Boy Uzatmak ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jensına

Kayıtlı Üye
Kinezi ile düşünerek boy uzatılabilirmi tabi çalışmalarımda var zıplama basket vs. Başka önerebileceğiniz bir şey var mı. Boy 1.81, 190 istiyorum. Mümkünmüdür kinezi ile.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Genetik diye bir şey var, olabileceğin maksimum ve minimum boy değerlerin genlerinde yazılı, misal-en fazla 180 olabilecekken bi yol varmıdır seni 190 yapan sanmıyorum. Hedefin çok yüksekmiş bir kere, ergenlik dönemindeysen belki uzarsın tabi ama maksimum boy sınırını aşamazsın.
Bu durumda yakın hedefler daha olumlu sonuç verir, mesela siyah saç için sarı uzak, kızıl daha yakındır. Kahve göz rengi içinde yeşil ela daha yakın mavi uzaktır.
Tavsiyem yakın hedefler, olumlu düşünme ve zaman ;)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kinezi ile düşünerek boy uzatılabilirmi tabi çalışmalarımda var zıplama basket vs. Başka önerebileceğiniz bir şey var mı. Boy 1.81, 190 istiyorum. Mümkünmüdür kinezi ile.
Biokinezi yapabiliyorsanız teknik olarak mümkün.

jensına

Kayıtlı Üye
Genetik diye bir şey var, olabileceğin maksimum ve minimum boy değerlerin genlerinde yazılı, misal-en fazla 180 olabilecekken bi yol varmıdır seni 190 yapan sanmıyorum. Hedefin çok yüksekmiş bir kere, ergenlik dönemindeysen belki uzarsın tabi ama maksimum boy sınırını aşamazsın.
Bu durumda yakın hedefler daha olumlu sonuç verir, mesela siyah saç için sarı uzak, kızıl daha yakındır. Kahve göz rengi içinde yeşil ela daha yakın mavi uzaktır.
Tavsiyem yakın hedefler, olumlu düşünme ve zaman ;)

genetik olaya asla inanmam kendi oda arkadaşım ailesi max 1.60 boyunda kendisi suan 1.95 dayanmış durumda aramızda yaklasık 12 cm falan var bende bir çalışma başlattım işe yarıyor 1-2 santim uzadım marta kadar 1.85 olurum sanırım. Zaten genetik ve kinezilik birbirine ters bir durum :S

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
genetik olaya asla inanmam kendi oda arkadaşım ailesi max 1.60 boyunda kendisi suan 1.95 dayanmış durumda aramızda yaklasık 12 cm falan var bende bir çalışma başlattım işe yarıyor 1-2 santim uzadım marta kadar 1.85 olurum sanırım. Zaten genetik ve kinezilik birbirine ters bir durum :S
Genetik ve kineziler neden ters olsun? Bir çok yeteneğin DNA ile iletimi mevcuttur. Varlıksal etkilere ne kadar açık olduğumuz bile genetik ile alakalı olabiliyor.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Genetik diye bir şey olmasaydı insanlar 3m olurdu o zaman ne diyeyim :D
İnsan anne karnındayken genlerine saçı, gözü, yüzü vs. Kodlanır. Daha doğmadan maksimum ve minumum boy sınırıda bellidir. Doğduktan sonra cevre etkisiyle genler şekillenir. Örneğin genleri de 170 ile 190cm yazıyorsa, çevre şartlarına göre belki 175, belki 180 olur, tam kapasitesini sağlarsa maksimum limitine ulaşır. Sende çalışırsan genlerindeki maksımum sınırına ulaşırsın, ama bu sınırı gecemezsin, sınır kişiden kişiye değişir, bende 140 cm ile 175 iken başkasında farklıdır. Ama insanın genel sınırı bellidir, eğer sınır aşılıyor olsaysı söylediğim gibi 4 m olurduk, anlatabildim mi ???

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Parapsikolojik çalışmaların inançla beraber şekillendiğini söylesek de bazı noktalarda tıkanabiliyoruz. İnsan morfolojisini düşünürsek eğer; hadi diyelim inandınız ve kinezi ile boyunuzu uzatmayı başardınız, bunun yan etkilerini düşünmek gerekir. İnsan iskelet sisteminin bazı belli başlı sınırları vardır, mesela en basiti diz kapaklarımız ve ayaklarımız kişinin boyuna göre şekillenir ve buna göre yapısı oluşur kapasitesi belli bir sınıra kadardır. Çalışmanızın kapsamı tüm bu dış ve iç etkileri kapsayacak şekilde olmalı. Hem yukarıda yazıldığı gibi iç etkenler (genetik faktörler) hem de dış etkenler (yaşam biçimii, beslenme şekli ve yapacağınız çalışma) çalışmanızın kapsamında olmalı eğer tam bir gelişme istiyorsanız.

Peki size sorum; yukarıda diğer üyelerin yazdıkları ve benim eklediklerimi kapsayabilecek şekilde çalışabilecek misiniz? Eğer tüm bunları harmanlayıp hakkını vererek yapabilirseniz neden olmasın herşey inanç ve azimle hayat bulur ve gerçekleşir.

jensına

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler suan subat ayındayız haziranda konuya tekrar yazacağım gelişmeleri. Rusyadan sevgiler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...