Tekrar eden rüyalar bizlere ne anlatıyor..?

4

43887

Ekli dosyayı görüntüle 6424

Bir çok rüya bize kendimiz hakkında bir şeyler öğretmeye yönelik mesajlar içerir. Ne yazık ki çoğu zaman günlük işlerimize dalıp gittiğimizden dolayı rüyalarımızda ne gördüğümüzü unutuveririz. :)

Tekrarlanarak gördüğümüz rüyalarda ise içerdiği mesaj çok güçlü veya önemli olabilir, bu sebeple mesaj alınıncaya kadar devam eder ve öylece kaybolup gitmez. Bu tür rüyaların sık sık tekrarlanması rüyanıza dikkatinizi çeker ve sizi onunla yüzleşmeye zorlar. Rüyanız ümitsizce size bir şeyler anlatmaya çalışıyordur. Bu tür rüyalar içerik bakımından genelde kabusa benzer ve korkutucudur, ki bu da rüyanın hatırlanmasının daha kolay olmasını, ilgi çekmesini ve ona dikkat etmenizi sağlar. Tekrarlanan rüyalar oldukça yaygındır ve genel olarak hayatınızda sürekli olarak karşınıza çıkan bazı şartlar ye da problemler tarafından tetikleniyordur. Bu tür rüyalar günlük olarak tekrarlanabileceği gibi, haftada bir kez ya da ayda bir kez şeklinde de tekrarlanabilir ancak frekansı ne olursa olsun rüyanın içeriğinde çok küçük değişiklikler vardır. Genel olarak kişisel zayıflık, korku ya da geçmişinizde yada gündeminizde bir şeyler ile başa çıkmaktaki yetersizliğinize işaret eder. Tekrarlanan rüyalardaki model ve şekiller kendi hakkınızda çok değerli bilgileri ortaya çıkarabilir. Bir çakışmaya, gerçek hayatınızda çözümsüz kalmış bir problem ya da durumun varlığına işaret edebilir. Yahut da bilinçaltınızda anlaşılmayı bekleyen gizli bir mesaj vardır.

Aşağıda tekrarlanan rüyaların üstesinden gelmenize yardımcı olacak bazı ipuçları bulabilirsiniz.

1- Tekrarlanan rüyalarınızı anlamak için bir çeşit değişikliği kabul etmeniz veya bir dönüşüm geçirmeniz gerekmektedir.
2- Kendi içinize bakma isteğiniz olması lazım ve ne kadar zor olduğu hiç önemli olmaksızın bulacağınız her şey ile yüzleşmeye istekli olmalısınız. Örneğin vicdanınızı rahatsız eden bir eyleminiz varsa bunu kime karşı yapmış olduğunuz ya da bunu açığa vurmanız ne kadar zor ve utanç verici olsa da, bunu yapmaya istekli olmanız gerekmektedir.
3- Rüyaya tarafsız bir gözle bakabilmeniz lazım. Rüyanın duygusal ve tepkisel bileşenlerini geçerek, daha derine simgesel yansımalarına inmeye çalışın. Çoğu zaman rüyalar sizi daha derinlemesine araştırmaktan alıkoyan rahatsız edici bileşenler ile maskelenmiştir. Bu bilinçaltınızın ortaya koyduğu bir savunma mekanizması olabilir. Bu mekanizmayı aşmanız gerekebilir.
4- Sabırlı olun. Bu rüyaları anlamaya başladığınızı ve yapmanız gerektiğini düşündüğünüz şeyleri yapıyor olduğunuz halde rüyaların devam ediyor olmasından umutsuzluğa düşmeyin.
5- Kendinizi gerçekten ve tam olarak kabullenmeyi öğrenin. Büyük çoğunlukla, tekrarlanan rüyalarınızın size ne anlatmak istediğini anladığınız zaman, bu rüyalar değişir veya tamamen kaybolur.
alıntı

MONOTAMU

Banlı Kullanıcı
ben 3-4 gündür bir akrabamızı görüyordum ama önemsemedim bugün haberini aldım başına bir iş gelmiş bütün gün onun sorunuyla uğraştık.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Tekrarlanan rüyalarınızı anlamak için bir çeşit değişikliği kabul etmeniz veya bir dönüşüm geçirmeniz gerekmektedir.

Evet kesinlikle bu önemli kendimi bildim bileli gorduğum vahşet ve kelimelere bile dokemediğim rüyalarım neredeyse %70 değişmiş durumda şimdi biraz daha sakin ve gerçek şeyler görmekteyim..
Değişim şart psikolojisiyi düzeltmek negatif etkenler ve negatif enerjilerden arınmak gerekir..

Emeğinize sağlık gayet aydınlatıcı bir yazı...

mayalıay

Kayıtlı Üye
Bende bu aralar BARUTU kelimesini sık sık görüyorum nasıl bir mesaj verdiğini yada başka bir dille ilgili bir kelimemi bulamadım.Aynen yazdığım şekliyle en az üç kere farklı zamanlarda gördüm.:(

gümüş

Kayıtlı Üye
Bende bu aralar BARUTU kelimesini sık sık görüyorum nasıl bir mesaj verdiğini yada başka bir dille ilgili bir kelimemi bulamadım.Aynen yazdığım şekliyle en az üç kere farklı zamanlarda gördüm.:(

kelime- tamamını anımsayamıyorum ama bu hoş tesadüf oldu bende de zaman harf harf olarak bir şey anlatmaya çalışan ve yineleyen harfler var. Çıkacak anlamı ama ne zaman ... tek tek harflere de bakın ve bazen harflerde onu bulmanız için işaretler olur bir döneme bir yere cografyaya işaret eden- bul beni der bir şekilde

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ne güzel bir paylaşım.Ancak istihare rüyalarımda kısırdöngüde gibi.Gerçekten birşeylermi anlatılıyor bana?Yıllardır aynı olduğuna göre demek ki henüz anlayamadım ve dönüştüremedim.

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Arkadaşlar ben de farklı rüyalar görüyorum. Fakat sabahları hemen rüya tabirlerinden araştırdığımda hemen hemen aynı yorumlarla karşılaşıyorum. Yani demek istediğim farklı günlerde gördüğüm birbirinden farklı rüyalar nasıl oluyor da aynı ya da çok benzer yorumlara karşılık geliyor. Bu çok olası bir durum mudur bilgim yok. Umarım anlatabilmişimdir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben de farklı rüyalar görüyorum. Fakat sabahları hemen rüya tabirlerinden araştırdığımda hemen hemen aynı yorumlarla karşılaşıyorum. Yani demek istediğim farklı günlerde gördüğüm birbirinden farklı rüyalar nasıl oluyor da aynı ya da çok benzer yorumlara karşılık geliyor. Bu çok olası bir durum mudur bilgim yok. Umarım anlatabilmişimdir.
Anladım demek istediğinizi.Fix rüya tabirlerine itibar etmeyin derim.Hem olumlu hem olumsuz yönleri yazar.Örneğin iki kişi ruyasında kırmızı renk görüyor.Pek çok anlamı vardır,kimine öfkeyi kimine sevgiyi ifade eder.Tüm nesnelerin renklerin,olayların yorumuda böyledir,kişiye göre değişir.Ruyalar parmak izi gibidir.Size özel olarak ise benim anladığım size verilmek istenen sanırım belli bir mesaj var.Bende sizin gibi bana verilen ruya mesajlarını çözme peşindeyim:)

Mithra

Kayıtlı Üye
Katmanlı rüyalar iyice beni paranoyak yaptı aynı rüya içinde 3-4 defa uyanıyorum gördüğüm rüya aynen şimdiki zamanda gerçekleşiyor kalktığımda ise acaba halen rüyadamıyım diye kendimi kontrol ediyorum bazen gerçek hayatta olduğumdan bile şüpheliyim :D

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Katmanlı rüyalar iyice beni paranoyak yaptı aynı rüya içinde 3-4 defa uyanıyorum gördüğüm rüya aynen şimdiki zamanda gerçekleşiyor kalktığımda ise acaba halen rüyadamıyım diye kendimi kontrol ediyorum bazen gerçek hayatta olduğumdan bile şüpheliyim :D

Oooo sizinki baya bi Inseption filmi gibi oluyo desenize. Gerçek hayatta olduğumdan bile şüpheleniyorum demişsiniz. O şüphe bende de var. Hatta kimi bilimsel belgesellerde anlatıldığı gibi gördüklerimizi beynimiz yaratıyor. Kimbilir belki de bir matrixin içinde hapsolmuşuzdur, rüyalar da diğer paralel evrenlerdeki hayatlarımızdır :biggrinjester:

4

43887

Açtığım konu içerisinde bugün yaşadığım dört kere tekrar eden aynı yerde başlayıp aynı yerde kesilen , bir rüyayı paylaşmak istedim aslında kendimde çözmüş değilim msj içeriği barındırıyordu ;çünkü dört sefer üstüste uyandım ve rüyanın aynı yerinde.Şamanları gördüm onları inceledim.Onlarla konuşmaya çalışırken rüyadan uyandım. Garip bir durum yaşadım üst üste aynı şeyi yaşamak beni şaşırttı ,şu anda şamanları inceliyorum :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Oooo sizinki baya bi Inseption filmi gibi oluyo desenize. Gerçek hayatta olduğumdan bile şüpheleniyorum demişsiniz. O şüphe bende de var. Hatta kimi bilimsel belgesellerde anlatıldığı gibi gördüklerimizi beynimiz yaratıyor. Kimbilir belki de bir matrixin içinde hapsolmuşuzdur, rüyalar da diğer paralel evrenlerdeki hayatlarımızdır :biggrinjester:
Lucid rüyayı ve katmanlarını hiçbir kitap Inception kadar iyi anlatamaz sanırım.Yok böyle birfilm.Rüyalarla ilgilenen herkesin izlemesi gerek.Ne kadar gerçekçi ruyalar görüyorsunuz demek.Gerçek hayatta olduğunuzdan şüphe edecek kadar.Lucid'i bende istiyorum ama nerden başlarım bilemiyorum.

hashikio

Kayıtlı Üye
Ben de bu aralar rüyalarımda sürekli ortaokula veya liseye gidiyorum.normalde üniversiteyi bitireli yıllar oluyor.rüyamda da yaşımın büyük olduğunun farkındayım ama sürekli ortaokul ve lise sınıf ortalamalarımı yükseltmeye çalışıyorum.sürekli bunun için uğraşırken kafam karmakarışık bir şekilde uyanıyorum.gerçekte de eğitimle ilgili bir şeyler var kafama takılan ama rüyalarımda kastedilen eğitim mi yoksa başka bir şeyin sembolü mü bunlar hala çözemedim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bende hashikio gibi mezun olduğum okulda öğrenci olduğumu çok görüyorum.Bunu araştırmıştım.Çok fazla insanın gòrdüğü rüyalar arasındaymış öğrenci olmak.Rüyalarım çok fazla geçmiş zaman ve kişi odaklıdır çoğunlukta.Kimi habercidir kimi değildir ruyalarımın.En keyifli ruyamsa arada bir gòrdüğüm kanatsız uçuşlarım.Lucid rüyanın eğitimi olsa kayıt yaptıran ilk öğrenci olurdum.Güzel ruyanın mutluluğu bazen aylar sürüyor.Lucidle doyasıya almak isterdim bu keyfi :)

Cruella

Kayıtlı Üye
Ben gece yıldızlı gökyüzünde gökkuşağı görüyorum.. Rüyalarımda hep meteor yağmurları(Perseid gibi) oluyor ya da yıldızlar kayıyor.. gökyüzünde iki tane güneş ay görüyorum hepsini bir arada.. sürekli bir yerlerde uçak, helikopter kazaları oluyor.. ruyamda ezan sesi duyuyorum, pencerinin onunde ezan okunuyor halbuki ezan vakti degil. Ben kendim namaz kılmıyorum ama..

ölüyorumanlasana

Kayıtlı Üye
Yıllarca rüyamda hep aynı yeri gördüm. Yemyeşil, ağaçlarla kaplı, harika bir yol. Her uyandığımda da burası neresi diye düşündüm ama bulamadım zira daha önce gördüğüm bir yer değildi. Ardından 2007 yılında üniversiteyi kazandım ve ilk gün bir baktım ki o yol kampüsüme giden yol. Yıllar yılı okul yolumu görmüşüm meğerse. Hala düşünürüm neden o rüyalar, o yol bana gösterildi diye.

fransula

Kayıtlı Üye
Tekrarlayan rüyalarımdan biri ve en acı vereni kafamdan ve karnımdan silahla ya da taramalıyla vurulmak. Ölmemek için için çok uğraşıyorum, bir savaştaysam ölü taklidi yapıyorum. Normal serseri kurşuna vurulduysam hastaneye yetişmeye çalışıyorum ama bir türlü gidemiyorum ve etrafımdakilerle vedalaşıyorum ama ölmeden rüyam kesiliyor. Sürekli görüyorum bunu ve nefes alamıyorum bu rüyayı gördüğümde, merminin soğukluğunu ve acısını bile hissediyorum. Anlatırken yaşadım yemin ederim :hang:Bir de uçardım rüyalarımda yüzer gibi ama artık bu rüyayı görmüyorum. bu rüyalardan sonra hep diken üstündeyim vurulmaktan çok korkuyorum :(

Krcglcn

Kayıtlı Üye
Bir süredir farklı arkadaşlarımla okula gittiğimi görüyorum.
Yine bir süredir rüyamda kağıt para veriliyor.
Hatta eski kağıt 500 bin lira verdi 3 adet ve bir tane 50 tl.
Anneannemden 10milyon tl miras kaldığını söylediler.
dün gecede dayım 50 tl verdi.