Reiki Eğitimim doğrumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gizemli21

Kayıtlı Üye
Bir senedir reiki eğitimi alıyorum . Eğitimi 4 bölüme ayırdı. Ve her bölümde kendi içinde 4 seans yaptık .Ben şuan 2 bölüm bitirdim .3.bölümdede 2 seans yaptık . 3. Bölümde üçüncü gözümü açtığını söyledi. Tekrar etmem gereken bi mantra verdi .
3. Gözüm açıldıysa fark edilebilir olması gerekmezmiydi . Tamam hislerimde artış oldu . Ama çok az . Bunun nedenini sordum . Bu sene çok fazla şey yaşadığıma bağladı .
Normalde de reiki 4 e mi ayrılıyor ve toplamda 16 seans mı ?
3. Gözüm neden açılmadı ?

origanum

Yönetici
Reiki eğitim değil uyumlamadır. Reiki türleri vardır. En temel olanı Usui reikidir. Üstadın yanında yapılır. Son zamanlarda sanal olarak yapanlar bulunsa da pek sıcak bakmıyorum, klasik usulden şaşılmamalıdır. 3 aşamada olur. 1 ve 2 tek seferde olur. 3 ise çoğu zaman 2 ye ayrılır ama tek seferde yapan da vardır. Son uyumlama master seviyesidir herkese değil de hakedene yapılır yani üstad kişiyi uygun bulursa yapar.
Bundan başka Kundalini reiki diğer yaygın bir reiki çeşididir o da 3 aşamadan oluşur. Uzaktan yapıldığı için çok tercih edilir.
Yani kaba tabirle prostatlı bir kişinin idrarı gibi öyle parça parça olmaz:D
3. göz açılmasına gelince her reiki uyumlaması alanın açılacak diye birşey yoktur, medyum yetisindekilerin açılır hala açılmamışsa tabi. Diğer kişilerin genişler. Bu sene çok şey yaşanmasına bağlanması ise duyduğum en vahim ifade. Sizi uyumlayan ya da her ne yapan o kişiden uzak durmanızı tavsiye ederim. Gidip hangi reiki türü ise tekrar ve bu sefer adam akıllı bir üstaddan alın bence. Piyasada mantar gibi türedi uyumlama yapan kişiler. Soyağacına bakın, geçmişinde az sayıda kişi olandan ve yıllardır uyumlama yapıp sonradan da öğrencilerine destek olma garantisi verenlerden alın.

Gizemli21

Kayıtlı Üye
Bir şey daha sormak istiyorum aynı kişi sekizbin dolara NLP koçluğu yapabileceğini söyledi bu doğru mu ve bu da 1 yıl sürüyormuş

Skleton

Kayıtlı Üye
sekiz bin dolar mı yok deve. köle de olayım deseydin başka bir emriniz olur mu deseydin. sayın origanumun dediği gibi o kişiden uzaklaşın insanlar bir ay da asgari ücretle aile geçindirmeye çalışıyor!!!! insafsızlıktır allah ıslah etsin

Gizemli21

Kayıtlı Üye
Ya zaten bi anormallik farketmiştim. Şuan iyice sinir oldum . Tek hatam araştırma yapmamaktı .

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
NLP'deki yöntemler 5 10 dk'lık çalışmalardan oluşur. Ve koçluğun bir amacı vardır. NLP çok farklı koçluk çok farklı bir kavramdır. 1 yıl ne için NLP uygulanabilir ki. Çok fazla bir süre. NLP ile dil öğretilse özel seanslarla bu bile bir yıl sürmez. Neyin koçluğu biraz bilgi verirseniz aydınlatmaya çalışırım sizi.

Skleton

Kayıtlı Üye
yönlendirme hiç yapmak istemem ama çok bilindik biri var dünyada o seviyeye ulaşabilen 8 kişiden biridir reiki de. giden arkadaşlarım hepsi çok memnun bir araştırın ucuz da yapıyor

Gizemli21

Kayıtlı Üye
NLP koçun olabilirim dedi . Bu cümleyi kurdu. Ben olur musun bile demedim . Sekizbindolar dedi . Bu kadar çok dinleyemedim işim vardı gittim .
Sadece NLP eğitimi almak istedim . Onuda buradan öğrendim . Koçluk ta kendi içinde farklı bi kavram oluyo heralde . Nasıl biri ya bu . Ve başka insanlarada bunu yapıyor .

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Yazın bende reiki eğitimi almak istiyorum. Yazılanlardan sonra biraz daha bilgilendim diyebilirim. Günümüzde o kadar çok para tuzağı var ki. İyi bir araştırma şart.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Pardon ama Reiki eğitimi için nasıl bir ücret ödediğinizi merak ettim, ki sizden çekinmeden 8000Tl gibi bir rakam talep edilmiş?
Birde sertifika aldınız mı? Ne reikisi verdi bu kişi,aşamaların hepsini aldım diyor ama halen Usui Reiki diye yazmıyorsunuz bile?

Skleton

Kayıtlı Üye
Pardon ama Reiki eğitimi için nasıl bir ücret ödediğinizi merak ettim, ki sizden çekinmeden 8000Tl gibi bir rakam talep edilmiş?
Birde sertifika aldınız mı? Ne reikisi verdi bu kişi,aşamaların hepsini aldım diyor ama halen Usui Reiki diye yazmıyorsunuz bile?

8 bin tl bile değil 8 bin dolar. uçmuş uçmuş bunları indirmek lazım. lanet olası şarlatanlar.
reikide ilk üç seviye 100 TL gibi miktarlarda veriyorlar uyumlamaları. bazıları da bedava veriyor. reiki de ustaların gerçekten gelişim zihniyetine sahip birisi insanları dolandırmaz. şuana kadar adamakıllı kişilerle karşılaştım da ondan diyorum arada çürükler uçanlarda vardı tabi.

Gizemli21

Kayıtlı Üye
Birincisi aşamaların hepsini aldım diye bir şey yazmadım nerden çıkardınız ? İkincisi evet usui reikisi aldım. Sadece 1. Aşamadan sonra sertifika aldım.Ben öğrenciyim o rakamı zaten veremem . Ama reikide seans başına 100 tl verdim .

4

43887

Usui Reiki eğitimini bende aldım şu anda 2.aşamayı bitirdim. Eğitmenim 3 aşamalı veriyor,3.aşamayı biraz geciktiriyorum,arada altın üçgen ve GMA enerjilerini aldığım için belkide,hazmetmem gerektiği inancındayım :) her aşamasında sertifa aldım...Sonrası Reiki Öğretmenliği aşamasına geçiştir.Ki reikiyi kendine yaşam yolu yapmak isteyen ,o içtenliği ,arzusu ve farkındalığına erişmiş kişilere uygun görüldüğü zaman uyumlama ,başkalarına aktarma öğretme teknikleri gösterilir benim özellikle eğitimcimden aldığım msj buydu...İyice araştırmanızda yarar var ,sevgili origanumun dediği üzere işi ticarete döken çok kişi var.Bende eğitim almadan önce araştırırken sıkça karşılaştım.Hatta 21 günlük arınma sürecini uygulamada geçiştiren gerek görmeyen kendini eğitmen olarak tanıtan...Eğitim alacağınız kişiyi iyi araştırmak lazım...

Gizemli21

Kayıtlı Üye
Nefertiti daha iyi anlamak için soruyorum . 2 aşamayı 2 seferde mi aldınız ? Ben şuan maddeye enerji verecek düzeydemişim hocam öyle söyledi. Bende süre konusuna önem verdim . Hep ara vererek aldım . Ama bu kadar bölünmesi saçma ve sıkıcı geldi . Şöyle bisey daha var . Ben bisey öğreniyorum bedelini ödememin normal olduğunu düsünmüstüm. Şuan reikiden de soğudum .

4

43887

sn Gizemli21 ben her aşamayı tek seferde aldım.21 günlük arınma vs.ler içerisinde.Belli zaman aralıklarında...Her eğitmenin yöntem şekli farklı olabilir ;tabi genel geçer kaideler içerisinde.Yalnız sizin konunuzda belirttiğiniz her aşamayı 4 seansa bölmesi biraz tuhaf, üstelik her seansa da anladığım kadarıyla 100tl veriyorsunuz ,ortalama aşamalar 150-200 gibi de değişmekte , ayrıca yazınız üzerine öğreniyor eğitim alıyorsanız karşılığını vermek normal bir düşüncedir al-ver yasasını hatırlatırım.Tabiki insanların iyi niyetini sömürmeden .Bu konuda dediğimiz üzere araştırma yapmak bilinçli hareket etmek en iyisi.Hemen hissi davranarak soğudum düşüncesine kapılmayın eğitmeninizi siz seçtiniz bırakmak da sizin elinizde ,eğer reikiyi kendinize bir yaşam biçimi olarak almak istiyorsanız daha iyi araştırarak tekrar kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.Sevgiler...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
NLP kullanarak size koçluk mu edecek? Bunu kaç yıl yapacakmış da ve ne vaat ediyor da 8.000 USD talep ediyor? Gelsin ben ona 8 USD vereyim bu işlerden vazgeçsin, biri çenesini kırsa masrafı çok olur biri uyandırsın o arkadaşı.

Gizemli21

Kayıtlı Üye
Nlp koçum olucakmış . Sadece nlp öğretecek .Ve sekizbindolar. Ben uyandım yani durum ciddi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...