Besmelesiz 11 defa tebbet

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

baypars

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, evde bir kağıt buldum bununla birlikte bir banda sarılmış muskaya benzer bişey ve bir kağıttada kullanımı olan kağıt buldum.
1.kagıtta "günlük 11 tebbet dua niyetiyle besmelesiz" yazıyordu. Bunun anlamı nedir?

2.kağıtta aynen bunlar yazıyordu;
İSİM.........
Yedi kat naylona sarılacak yeşil veya beyaz beze dikilecek açılmayacak katlanmayacak banyo hariç asla çıkarılmayacak 4 ay boyunca takılacak.

Aynen böyle yazıyordu, bunun anlamı nedir yani bir korunma muskası falan mı yoksa daha değişik bir şeyler mi?

Yardtlarınızı bekliyorum ve şimdiden Allah razı olsun..

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Soğutmak veya duşmandan korunmak için olabilir tabi çok fazla bilgi sahibi değilim..

baypars

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim acaba varlıklardan korunmak için olabilir mi

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba arkadaşlar, evde bir kağıt buldum bununla birlikte bir banda sarılmış muskaya benzer bişey ve bir kağıttada kullanımı olan kağıt buldum.
1.kagıtta "günlük 11 tebbet dua niyetiyle besmelesiz" yazıyordu. Bunun anlamı nedir?

2.kağıtta aynen bunlar yazıyordu;
İSİM.........
Yedi kat naylona sarılacak yeşil veya beyaz beze dikilecek açılmayacak katlanmayacak banyo hariç asla çıkarılmayacak 4 ay boyunca takılacak.

Aynen böyle yazıyordu, bunun anlamı nedir yani bir korunma muskası falan mı yoksa daha değişik bir şeyler mi?

Yardtlarınızı bekliyorum ve şimdiden Allah razı olsun..
Bildiğim kadarı ile haksızı helak etmek için veya gideni döndürmek için bazı uygulamalarda Tebbet suresi kullanılıyor.

baypars

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim, bu uygulamada cin veya hüddam veyahutta başka bir varlık işe karışıyor mu? Eğer karışıyorsa bunu yapana bir zarar verir mi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Teşekkür ederim, bu uygulamada cin veya hüddam veyahutta başka bir varlık işe karışıyor mu? Eğer karışıyorsa bunu yapana bir zarar verir mi?
Yok bu normal dua. Tabi etki mekanizmasında bir takım varlıklar devreye girer mi girmez mi onu da Allah bilir.

TurKuaz33

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci
Kuran ayetleri besmelesiz okunursa Kufr'e girebikir. helede bu İnsanlari birbirinden.sogutmak icin kullaniliyorsa bu Kurani buyuye dahil etmek demektir. Haramdir Cehennemliktir. Bunu yapani veya okuyani Yapmaya kalkani uyarin.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Kuran ayetleri besmelesiz okunursa Kufr'e girebikir. helede bu İnsanlari birbirinden.sogutmak icin kullaniliyorsa bu Kurani buyuye dahil etmek demektir. Haramdir Cehennemliktir. Bunu yapani veya okuyani Yapmaya kalkani uyarin.

Bazı şeyler besmelesiz okunabilir bir tanıdığımın tavsiyesi ile ayetel kursiyi besmelesiz okumaya başladım nitekim faydasını gordum besmele ile okuduğum dönemlerde içim sıkılırdı.. Soylenine göre ba harfinin negatif etki yaratabileceğidir.. Besmele çekilmeden de Allahın kelamını zikretmek bence kufre girmez..

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Bazı şeyler besmelesiz okunabilir bir tanıdığımın tavsiyesi ile ayetel kursiyi besmelesiz okumaya başladım nitekim faydasını gordum besmele ile okuduğum dönemlerde içim sıkılırdı.. Soylenine göre ba harfinin negatif etki yaratabileceğidir.. Besmele çekilmeden de Allahın kelamını zikretmek bence kufre girmez..

Besmele çekilmesi gerekiyorsa çekmelisiniz.Ba harfi neden negatif etki yaratsınki ... çok anlamsız

TurKuaz33

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci
Besmele her Hayrin basidir. Besmelesiz islerden Hayir beklemeyiniz. Rabbin besmele ile basladiginda icin sikilnasina isaret etmis yani bi ise girerken.belki hazir degildin. yada yaninda bulunan sufliler sen okudukca aci cektiler ve sana yansittilar yasadiklarini ve cogunlukla oyle olur. nese birader kisa ve oz Besmelesiz isten hayir beklemeyin diyip cikiyorum

stigmata

Kayıtlı Üye
Sûre okurken, Euzü ve besmele okunur. Âyet-i kerime okurken, âlimlerin çoğuna göre, yalnız Euzü okunur, Besmele okunmaz. Mesela Âyet-el kürsi, Amenerresulü, Hüvallahüllezi gibi âyetleri okurken Besmele çekmek gerekmez. Sadece Euzü okunur. Besmele de çekilirse mahzuru olmaz. E'ûzü okumak, (E'ûzü billâhi mineşşeytânirracîm)demektir.

hazeynahmet

Kayıtlı Üye

uyardığın için saol.Zaten hepimiz Müslümanız :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...