İş kısmet açıklığı için Lütfen Yardımcı Olun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

shagge

Kayıtlı Üye
Herkese merhabalar iyi forumlar,iyi geceler dostlarım.Babamın işleri oldukça kötü.Son bir aydır dükkana neredeyse hiç müşteri bile gelmedi.Doğalgaz,internet vs gibi faturalar bekliyor,borçlarımız (kredi kartları) sıkıştırmaya başladı.Çok güzel gelişmeler olacakken birden bu kesilmenin sebebi ne olabilir ? Açıkçası hak yemeyen kimsenin rızkında gözü olmayan insanlarız yani bir bedel olamaz bu yaşadıklarımız.Babamın işlerinin açılması için ne yapabiliriz ? yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

islam571

Kayıtlı Üye
Size yardımcı olabilecek olan yalnız Allah CC tır, çünkü rızkı veren odur; Allah CC ın dışındakiler ise muhtaç olan sınıftır. Samimiyetle dua edin yeterli olacaktır.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Öncelikle çözümü insani yollar ile arıyorsanız ( yazınızda bu konuda birşey belirtmemişsiniz ) işlerin neden durduğuna dair bir analiz yapılması lazım,bu analizden sonra iş konusundaki eksik yönletiniz belirlenicek mesela bilmem kaç yıl önceki yöntemler ile iş yapılıyorsa işlerin aksaması çok doğaldır iş sektörü artık yenilikler ile doluyor sizin işinizdede bir yeniliğe gidilmesi gerekebilir.

Ben pazarlama ve iş analizleri konusunda onlarca yüzlerce makale okuduğum için size bu konuda yardımcı olabilirim babanızın mesleğini ve iş yürütme prensibinden bahsederseniz size çözüm önerileri içeren bir yazı hazırlarım

sevgilerle.

shagge

Kayıtlı Üye
Ben müslüman değil,deistim.Durumu şöyle izah edeyim davalar bitiyor,sonuçlanıyor açıkçası babam ipten adam alıyor diyebilirim fakat gelecek olan paralarını getirmiyorlar,olması gereken işler normal vaktinden kat ve kat uzun sürüyor.Yaşadığımız sorunlarda bir aksilik var bilinmeyen.Bu açıdan yardımcı olmanızı istemiştim umarım anlatabilmişimdir derdimi.Yani her şey yolunda giderken bir anda işlerin bıçak gibi kesilmesi inanın hiç normal değil.20 gündür para gelmiyor.Bir aksilik var ama ne ? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Bir aksilik var ama ne ?

Bu soruyu kendinize sordunuz mu yani sakin bir kafa ile boş bir zihinle ?
Sorun bu aksılık nedir ve bunun çozumu nedir diye tekrar sorun ve unutun gerçekten üstünde çok fazla dusunurseniz eğer cevap dusuncelerinizin arasında kaybolur bu yüzden sorun ve soruyu unutun cevap mutlaka gelecektir..

end

Kayıtlı Üye
Ben müslüman değil,deistim.Durumu şöyle izah edeyim davalar bitiyor,sonuçlanıyor açıkçası babam ipten adam alıyor diyebilirim fakat gelecek olan paralarını getirmiyorlar,olması gereken işler normal vaktinden kat ve kat uzun sürüyor.Yaşadığımız sorunlarda bir aksilik var bilinmeyen.Bu açıdan yardımcı olmanızı istemiştim umarım anlatabilmişimdir derdimi.Yani her şey yolunda giderken bir anda işlerin bıçak gibi kesilmesi inanın hiç normal değil.20 gündür para gelmiyor.Bir aksilik var ama ne ? Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

İlk kez hayatınızda 20 gün para gelmedi ve bunun nedeni canınızımı sıkıyor?
Size dua edicem ki gerçek para gelmemesini yaşamayın diye.
Canınızı sıkmayın, çabalayın ve sadece dua edin, rızkınız bellidir o yüzden çabalayın ve takdiri Rabbime bırakın.

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sanırsam olayın size yapılan kötü niyetli bir eylem olduğunu düşünüyorsunuz. Tabiki bu da olabilir.
Fakat deist olduğunuzu bile bile şu ayeti paylaşmadan edemeyeceğim. :)
Çaresiz biz sizi biraz korku, biraz açlık, biraz da mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme ile imtihan edeceğiz. Müjdele o sabredenleri!
Bakara 155

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Öncelikle deist olduğunuzu özel olarak belirtmenizin sebebini anlıyamadığımı söylemek isterim :) İnsanlara yardım konusunda din ayrımı yapılmaz

Müslüman olsun olmasın herkeze aynı davranın müslümanlarla din olarak müslüman olmayanlarla insan olarak ortak noktada buluşunuz ( hz.ali'nin halife seçildiğinde yaptığı ilk konuşması )

Babanızın işine gelince bu konuda şu an biraz şok yaşıyorum diyebilirim :) Normalde parasını alamayan avukata gidiyorken babanız için nedemeliyim bilemedim şimdi :) Babanız belli bir prensipte çalışmıyor anladığım kadarıyla çoğu avukatlar bu durumlarda parayı sonra ödeyecekler ise önce sözleşme yaparlar paranın sonra ödeneceğine dair sonrada avukatın sözleşmeye eklemesine ve eklememesine bakılarak davalı kişi avukata bir kapora bırakır
mahkeme sonundada avukat parayı alır eğer davalı kasten vermiyorsa bunu ozaman sözleşme ile mahkemeye verilir . Ortada bir sözleşme yok ise babanız o parayı kolay kolay alamaz karşı taraf ödemek istemiyorsa.
20 Gün para gelmemesi çokta aşırı derecede kötü bir durum sayılmaz ama bu konuda anlaşmalar önceden yapılır avukat müvekkilini araştırır ve maddi durumundan dolayı davayı kabul etmeme hakkı vardır,avukat tutamıcak derecede maddi durumu kötü olanlara zaten barolar birliği avukat tahsis etmektedir parası olmayan madur olmuyor. Bu durumda babanızın yapacağı şey müvekkil kabul etme durumunu belli bir disipline sokmak olacaktır bunlar yapılmadığı taktirde böyle durumlarla çok karşılaşırsınız.

Ayrıca şunuda ekleyeyim babanızın iş yürütme prensibinden bahsetmenizi istedim ama birşey dememişsiniz bu sebepten size vereceğim cevap ancak bukadar olabilir umarım yardımcı olabilmişimdir daha detaylı cevap istiyorsanız babanızın iş yürütme prensibinden bahsedebilirsiniz elimden geldiğinde yardımcı olurum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...