Doğa üstü varliklarla birlikte yaşadiğimiza inananlara soruyorum!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

islam571

Kayıtlı Üye
Sadece davetle veya istekle olmaz ki varlık etkileşimi. Ben hayatım boyunca ne davet yaptım ne de böyle bir şey istemedim. Zira bebekkilkte başlayan bir şeyi ben nasıl seçebilirim? O sebeple bu tür durumları anlatırken çok yönlü almak daha uygun olur.
ben orada davetin yanında VB. ifadesini kullandım yani bu işlerle ilgili olmayı, bu işlere meyilli olmayı da işe kattım...
sana gelince, bu işlerle ilgili olduğun ve istekli olduğun bu sitedeki yaptığın yorumlardan gayet açıkça belli, istekli olmasan bu tür şeyleri elinin tersiyle iterdin ve bu şeyler günden güne körelip yok olurdu...
ne demek istediğimi sen çok iyi anladın Chillout, istisnalar olabilir ama arayan bulur...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
ben orada davetin yanında VB. ifadesini kullandım yani bu işlerle ilgili olmayı, bu işlere meyilli olmayı da işe kattım...
sana gelince, bu işlerle ilgili olduğun ve istekli olduğun bu sitedeki yaptığın yorumlardan gayet açıkça belli, istekli olmasan bu tür şeyleri elinin tersiyle iterdin ve bu şeyler günden güne körelip yok olurdu...
ne demek istediğimi sen çok iyi anladın Chillout, istisnalar olabilir ama arayan bulur...
Yok izah edemedim sanırım, bebeklikten gelen bazı şeyleri nasıl o zaman engelleyecektim? Büluğ çağına erdikten sonra gelen hediyelerin bir kısmını iade ettim doğrudur da demek ki insanın iade edemeyeceği ve hatta mümkün olmayan bazı durumlar var. Hakkımda hiç bir şey bilmiyorsunuz. Aşırı bir önyargı ve kesin tek yönlü düşünce sistemini benimsediğiniz konusunda daha önce sohbet etmiştik. Her şey demek ki sizin bildiğiniz kadar veya gibi değil, olmayabilir, evren sizin de benim de zihinlerimizden geniş. Dar demek asıl sıkıntı olur.

islam571

Kayıtlı Üye
Yok izah edemedim sanırım, bebeklikten gelen bazı şeyleri nasıl o zaman engelleyecektim? Büluğ çağına erdikten sonra gelen hediyelerin bir kısmını iade ettim doğrudur da demek ki insanın iade edemeyeceği ve hatta mümkün olmayan bazı durumlar var. Hakkımda hiç bir şey bilmiyorsunuz. Aşırı bir önyargı ve kesin tek yönlü düşünce sistemini benimsediğiniz konusunda daha önce sohbet etmiştik. Her şey demek ki sizin bildiğiniz kadar veya gibi değil, olmayabilir, evren sizin de benim de zihinlerimizden geniş. Dar demek asıl sıkıntı olur.
tekrardan şöyle ifade edeyim... öncelikle aşırı ön yargılı değilim ve tek yönlü düşünmüyorum çünkü karşımdakini dinlemeye açık biriyim ama fikrimi hemen değiştirmem, bu konuda daha önce konuşmamıştık sadece siz fikrinizi söylemiştiniz...
benim yazdığım paragrafta insanlarda var olan onlara verilen yeteneklerden bahsedilmeMektedir (ki ben bu yeteneklere henüz şahit olmadım) ben orada daha çok cinlerin insanlara verdiği rahatsızlıklar üzerinde durmak istemiştim ve bu rahatsızlıkların sebeplerinden en büyüğünün bu işlerle fazlaca ilgilenmek olduğunu göstermek istedim.... bu konuda daha başka sorunuz varsa buyrun

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
tekrardan şöyle ifade edeyim... öncelikle aşırı ön yargılı değilim ve tek yönlü düşünmüyorum çünkü karşımdakini dinlemeye açık biriyim ama fikrimi hemen değiştirmem, bu konuda daha önce konuşmamıştık sadece siz fikrinizi söylemiştiniz...
benim yazdığım paragrafta insanlarda var olan onlara verilen yeteneklerden bahsedilmeMektedir (ki ben bu yeteneklere henüz şahit olmadım) ben orada daha çok cinlerin insanlara verdiği rahatsızlıklar üzerinde durmak istemiştim ve bu rahatsızlıkların sebeplerinden en büyüğünün bu işlerle fazlaca ilgilenmek olduğunu göstermek istedim.... bu konuda daha başka sorunuz varsa buyrun
Hiç soru sormadım anlatmaya çalıştım.
Varlık sadece cinden ibaret değildir. Şu ana kadar tanımlanmış 200'e yakın varlık vardır. Genel olarak vakaları toplarsak ve bu işle ilgilenenlerin sayısının artması tam da internetin yayıldığı yıllar da olacağından, interneti çıkardığınızda ,eski tarih için anlatıyorum, bu işlerle gerçekten ilgilenen bir elin parmağı kadar olan ve onların etrafında olanlar haricinde, çok büyük oranla kişi istemeden yaşadığı durumlardır.
Zira Kuran'ı okuyup özümseyebilirseniz şunu anlarsınız ki bazı durumlar ALLAH tarafından kişinin iradesi ve isteği dışında bu tür şeylerle karşılaşabildiğidir. Bunun için de dua edilmesi gerektiği ifade edilir. Demek ki isteyip istememek bazen kriter olmuyormuş. Vs. ile geçişecek, kaideyi bozmaz denilecek kadar düşük değildir bu oran. Ayrıca hayatınızda ne varlık gördüğünüzü ne de hissettiğinizi bir çok mesajınızda dürüst olarak ifade ediyorsunuz ya, bunları deneyimleyenleri daha yakından ilgilendirdiğinden ve yaşayarak öğrendiklerinden, piyasa havass kitaplarından, ucuz kurgu romanlardan veya üç beş din bilgisi bilinmez insan tarafından değil yani, biraz gerçekliğe ve tecrübeye güvenin.

islam571

Kayıtlı Üye
Hiç soru sormadım anlatmaya çalıştım.
Varlık sadece cinden ibaret değildir. Şu ana kadar tanımlanmış 200'e yakın varlık vardır. Genel olarak vakaları toplarsak ve bu işle ilgilenenlerin sayısının artması tam da internetin yayıldığı yıllar da olacağından, interneti çıkardığınızda ,eski tarih için anlatıyorum, bu işlerle gerçekten ilgilenen bir elin parmağı kadar olan ve onların etrafında olanlar haricinde, çok büyük oranla kişi istemeden yaşadığı durumlardır.
Zira Kuran'ı okuyup özümseyebilirseniz şunu anlarsınız ki bazı durumlar ALLAH tarafından kişinin iradesi ve isteği dışında bu tür şeylerle karşılaşabildiğidir. Bunun için de dua edilmesi gerektiği ifade edilir. Demek ki isteyip istememek bazen kriter olmuyormuş. Vs. ile geçişecek, kaideyi bozmaz denilecek kadar düşük değildir bu oran. Ayrıca hayatınızda ne varlık gördüğünüzü ne de hissettiğinizi bir çok mesajınızda dürüst olarak ifade ediyorsunuz ya, bunları deneyimleyenleri daha yakından ilgilendirdiğinden ve yaşayarak öğrendiklerinden, piyasa havass kitaplarından, ucuz kurgu romanlardan veya üç beş din bilgisi bilinmez insan tarafından değil yani, biraz gerçekliğe ve tecrübeye güvenin.
sanırım bu konuşmada seviye düşecek o yüzden bu konuya devam etmiyorum. gerçeklikten bahsetmenizden çok etkilendim...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
sanırım bu konuşmada seviye düşecek o yüzden bu konuya devam etmiyorum. gerçeklikten bahsetmenizden çok etkilendim...

Seviye düşecek derken kendiniz düşüreceksiniz sanırım. Gerçeklikten bahsediyorum evet. Sizin deneyimlemediğiniz için yok saydığınız gerçeklikten. Doğrudur hepimiz manyağız, kitlesel hayal görüyoruz. Bıktım sizin inançsızlığınıza kibar kılıf bulmaktan. İnanmıyorsan çek git yorum da yazma. Ya sabır diye diye laf anlatıyoruz.Ne deneyimin var! Ne bilgin var! Ne sağlam temelli bir düşüncen var! Ama çok keskin de ifadelerin var! Bu kadar imkan sahibi olmadan uçmaya çalışanlara tahammülüm yok.
Bu sitede sizi site sahibi uyardı, moderatörler uyardı, elitler uyardı, yıldızlıla uyardı, üyeler uyardı, kısacası herkes sizi uyarıyor! bir düşünün!!! Oturun diyin ki ''ben bu insanların topluluğuna kendi rızamla girdim ve bu insanlar beni uyarıyor demek bir hatam var''.. Ama ne gezer! Kendinize çeki düzen verin artık.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bütün varlıklar birbirine temas edebiliyorsa çok saçma bir evrende yaşıyor oluruz bence. Düzen olmaz dolayısıyla buna inanan yaratıcının yüce mimarlığına saygısızlık eder. Benim dinim islam ve Allahın kelamı olarak kuranı kabul ediyorum benim okuduğum kuranda en ufak yaprağın bile Allahın kontrolünde olduğu yazıyor öyleyse rab bu kadar düzen içerisinde yaratmışsa bu evreni nasıl oluyorda bütün alemler iç içe allak bulak oluyor benım sorum bu bunu anlamak için kaç defa okumanız gerektiği sizin beynınızın işlevine kalmış tabi

Ne söyleyip ne söylemeidğiniz ya da neyi sorduğunuz belli değil. Soru mu soruyorsunuz fikir mi belirtiyorsunuz ya da insanlardan hangi konuda fikir istediğiniz bile belli değil. Üyeler anlamadıklarını ve detaylı olarak anlatmanızı istediğinde saygısızca cevaplar veriyorsunuz. Demek ki siz insanlardan herhangi bir yorum da istemiyorsunuz. E madem istemiyorsunuz neden konu açıyorsunuz. İnsanların beyinsel yapıları hakkında yorum yapmak sizin haddiniz değil. İlk önce siz bir düşünceleriniz toparlayın nasıl iletişim kurulur onu bir öğrenin sonra bir zahmet konu açıp fikir isteyin.

(Bu bölümden sonra yazdığım tüm üyelerimiz için olan bir mesajdır)
Konu sahibinin tutumundan ve bazı üyelerin seviye aşılmadığı halde gereksiz yorumlarından dolayı konu kilitlenmiştir. Konu içeriği ne olursa olsun konu ile ilgili dalga geçip konuları amacından saptıracak üyelerimiz de tutumlarında ısrar etmeleri nedeniyle sitemizden uzaklaştırılacaktır. Biz bu türlü üyelerin olduğu bir forum istemiyoruz. Bu çok açık ve net. Forumun genel yapısına ve kurallarına uymayan üyeler ve mesajlarla dalga geçer gibi yorumlar yapan üyeler ve özellikle de konuya değil üyelere yorum yapan üyeler bizim için beni yasakla demekte olan üyelerdir bize göre. Bu nedenle bu isteklerini kırmayıp biz de onları yasaklamaya devam edeceğiz. Bütün üyelerin bilgisine.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...