Sarı Leke

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Sağ gözümün beyazında sarı bir leke var. Her altı ayda bir göz doktoruna giderim önemli olsa mutlaka söylerdi diye düşünüyorum fakat birşey söylemedi doktor miyop dışında bir göz sorunun yok diyor. İnternette dün öylesine aklıma gelip araştırdım sarı leke körlük başlangıcı yazıyordu. Arkadaşlar gözün beyazındaki sarı leke hakkında bilgisi olan varsa lütfen yazsın.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Doktor öyle dediyse öyledir be canim.Kendine kuruntu yapma bunu.Netten arastirmaya kalktigimda bi sivilce dahi olsa milyonlarca felaket yorum goruyorum.Ha seni rahatlatacaksa başka bi doktora daha git derim.Ama odaklanma kötüye,odaklandigin şey büyür biliyosun.Geçmiş Olsun.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Ciğer, safra, pankreas, kan rahatsızlıkları ile alakalı fonksiyon bozuklukları bu sarı renklenmeden sorumlu olabilir.

-Ciğer ile alakalı sorunları, aşırı alkol, aşırı sigara, hepatit, kanser vs. gibi durumlar neden olabilir. Ani kilo ve iştah kaybı, bulantılar, sebepsiz bitkinlik de varsa ciğerler kontrol edilmeli.

-Safra kesesi ise, kist, safra taşı, tümör, safra iltihaplanması gibi problemlere sahip olabilir. Bunda da ani kilo kaybı, karın ağrısı, soğuk terleme, hararet, kanlı dışkı varsa safra kesesi kontrol edilmeli.

Bence gidip bir check up yaptırın, ne olur ne olmaz diye. Ciddi olmayacağı gibi ciddi fakat halledilebilir bir şey de olabilir. Geçmiş olsun.

La-edri

Kayıtlı Üye
Gözünüzdeki sari leke saadece bir leke ise sorun teskil etmez, ama yag gibi bir cikinti kilte ise o büyüdügünde onu doktorlar zaten almak isterler, cünki o kitle büyür ve yer degistirir gözbebegine ulasmadan onun alinmasi gerekiyor aksi taktirde bir görme sorunu meydaan gelebiliyor. Ama siz düzenli bir sekilde doktora gittiginize göre sorun yok, cünki doktor size olusan bir tehlikeyi bildirmek durumunda.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Aynı problem bendede vardı, dr karaciğer enzimlerime baktırmamı söylemişti, yıllardır umursamıyodum, herşey normaldi ama 3 ay önce 15 gün içerisinde 3 defa mide bulantısı yüksek tansiyondan dolayı acillik oldum ve safra kesesi taşı çıktı. O sıralar o sarı renk değilde gözümün içi komple kan oturuyordu, o ada tansiyondanmış. Arada bir yine oluyor o sarı renk, çünkü safra kesesi gidince karaciğer yorulduğu içinmiş ama eskisi kadar sık değil. Sizde bir karaciğer enzimleri ile ilgili test ve safra kesesi ultrasonu isteyin, kan değerlerinize mutlaka baktırın.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Bunu mutlaka yaptıracam sayın hopefull06.
Hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim enazından körlükle alakasi yokmuş içim rahatladı. İyi forumlar
Bu arada ben safra kesesinden kurtuldum 3. bulantılı ataktan sonra, sarı leke 3 ay içerisinde 2 kez oldu o da ameliyat sonrası.. İçinizi ferah tutun geçmiş olsun..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...