cinlerle nasıl evlenebilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

osman1518

Kayıtlı Üye
esselamun aleykum sevgili arkadaşlar.nasıl soru soracağımızı anlatan bölümü okudum ve bir sorun çıkmayacağına inanıp bu konuyu açmak istedim.anlayışınıza sığınıyorum.sevgili arkadaşlar;ben onlarla evlenmeyi çok istiyorum.çünkü hayatım boyunca kendi türümden çekmediğim kalmadı.belki eğer,onların türünden iyi bir kızla evlenirsem,belki huzur bulurum diye düşünüyorum

tabi şimdi aklınıza 'öyleyse kendi türünden iyi bir kızla evlen.'düşüncesi gelebilir.fakat siz de takdir edersiniz ki;,hiçbir insan kızı onlar kadar yetenekli olamaz.ayrıca,eğer bu kız,eğer kocasına sadık olursa,onu İNŞALLAH dinimize hizmet için de kullanabileceğimi düşünüyorum.ve bu yüzden de sizlerden yardım istiyorum.

arkadaşlar;şimdi açık konuşalım:ben sizden yapabileceğiniz en büyük yardımı bekliyorum.çünkü buna ihtiyacım var.bu işten dolayı başıma gelebilecek her şeyi biliyorum ve kabul ediyorum.eğer gülü seviyorsak,dikenine de katlanmayı bilmemiz gerekir.

sevgili arkadaşlar,ben sizden ALLAH aşkına yardım istiyorum.beni anlayacağınızı düşünüyoyrum,ALLAH şimdiden çok çok razı olsun.sevgi ve ışıkla...

Skleton

Kayıtlı Üye
O kadar Allah aşkına , Allah razı olsun diyorsun. Ben de sana Allah versin Allahtan iste diyorum!!

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Hic evlenmedim sadece biri emrim altinda gibi.Onun sana asik olmasi lazim sonra dini nikah yapilir diye biliyorum

Ü

Üye silindi 15237

VeAleynaAleykumSelam . Allah AŞKINA ! cinlerle uğraşma ..

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Eviniz arabanız falan var mı? Ona göre düşünücem çünkü?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bu gidişle iç güveysi olur çıkarsın :)

La-edri

Kayıtlı Üye
Sizde taktir edersiniz diye sözünüze devam etmissiniz de, valla hic de taktir etmiyorum. Hic bir insan kizi bir cin kizi kadar becerikli olmazmis, hizmet sadakat bilmem ne, iyide siz zaten es aramiyorsunuz ki tabiki türünüzle anlasamazsiniz.Siz kendinize köe ariyorsunuz, becerikli caliskan sadik birde dine hizmet ettimi deymeyin keyfime. oldu!

Cin ile evlenip dine hizmet etirme arunuzda ayri bir olay.Islam dininin bir hizmetciye ihtiyaci yok. Allah'in da yok, dileyen kulluk eder dileyen etmez.Kim ne yaparsada kendi karina yapar. Dini nikah dan basedilmis, islam dininde böyle bir ise izin veyahut ruhsat varmi ki nikahi olsun. Siz hangi dinden bahsediyorsunuz acaba.

Kadina olan bakis acinizda bir sorun var, cinler hakkinda hic bir bilginiz yok olmadigi gibi bakis acinizda hos degil. Insan ve cinler arasinda evlilik mevzusu saf hurafedir, ve bu olmus olsa dahi neden Allah'in buna riza gösterebilecegini düsündünüz ki, sizin icin kendi türüüzden kadinlar yarattik demiyormu ?

darkman05

Kayıtlı Üye
hahaahha başlığı okuduğum an :D tebessüm ettim şuanda gülüyorum :D :D Allahda sizi güldürsün ama siz ciddi iseniz gidin havas ilmi bilen bi üstada evlendirir(tabi evlendirirse) :D ama önermem :D hemde istediklerin yanlış iyi düşün

hopefull06

Kayıtlı Üye
İlkkez böyle bir şey duydum. Yani bir insanın cin ile evlenmek istemesini, acaba siz insanlığı aştınız, normal kadınları tanıdınız, birde cin hanım alayımda birde bunumu deniyim diyorsunuz?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Rivayet edilir ki şeyhül ekber ibn-ül arabi bir cin ile evliymiş ve gene rivayet edilir ki evli olduğu cinden 2-3 günde bir dayak yermiş :) kurtulmak için ne tertipler yapmış kurtulamamış en nihayetinde cin kendisi bırakmış ibnül arabiyi,birşeyi çok istemeden önce iyice düşünün onların karakteristik özelliklerini öğrenin kaldırabilirim yapabilirim derseniz isteyin bazı mistik duygular taşıyarak istenmez herşey

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
esselamun aleykum sevgili arkadaşlar.nasıl soru soracağımızı anlatan bölümü okudum ve bir sorun çıkmayacağına inanıp bu konuyu açmak istedim.anlayışınıza sığınıyorum.sevgili arkadaşlar;ben onlarla evlenmeyi çok istiyorum.çünkü hayatım boyunca kendi türümden çekmediğim kalmadı.belki eğer,onların türünden iyi bir kızla evlenirsem,belki huzur bulurum diye düşünüyorum

tabi şimdi aklınıza 'öyleyse kendi türünden iyi bir kızla evlen.'düşüncesi gelebilir.fakat siz de takdir edersiniz ki;,hiçbir insan kızı onlar kadar yetenekli olamaz.ayrıca,eğer bu kız,eğer kocasına sadık olursa,onu İNŞALLAH dinimize hizmet için de kullanabileceğimi düşünüyorum.ve bu yüzden de sizlerden yardım istiyorum.

arkadaşlar;şimdi açık konuşalım:ben sizden yapabileceğiniz en büyük yardımı bekliyorum.çünkü buna ihtiyacım var.bu işten dolayı başıma gelebilecek her şeyi biliyorum ve kabul ediyorum.eğer gülü seviyorsak,dikenine de katlanmayı bilmemiz gerekir.

sevgili arkadaşlar,ben sizden ALLAH aşkına yardım istiyorum.beni anlayacağınızı düşünüyoyrum,ALLAH şimdiden çok çok razı olsun.sevgi ve ışıkla...
Daha insanın dişisiyle uğraşamıyorsunuz kaldı bir cin dişisi.. Çok ciddi ifade ediyorum bunu. Siz epey küçümser gibisiniz bu cin kardeşlerimizi ve dişileriyle olan münasebetleri. Her kuşu öptük bir leylek kaldı.. Daha ben insanıyla baş edemiyorum sizdeki epey iyi cesaret ve azim.
Espiri bir yana bu iş öyle olmaz dediğiniz biçimde. Uygun da değil. Kusura bakmayın bildiğim her şey bu işin sizin istediğiniz tarzda olmayacağına dair bilgiler içermekte.

La-edri

Kayıtlı Üye
Su dünyada kim bir aslan disisine "kadin, bayan, kiz" der ? Hic bir insan demez, disi aslan der.
Cinlerde durum farkli degil cinlerin disisine kadin denilmez. Cinler kadin sekiline girebildigi gibi bir hayvan seklinede girebilir.Bunun nesine kadin diyebiliyorsunuz.

Sevgili Yare, Ibnül arabi gibi zatlarin kitaplari türkce degildir. O kitaplar cevrildiginde günümüzdeki türkce kullanilmiyordu. Nikah kavrami, günümüzde evlilik kurumu ile anilir, fakat bu kelime kaynagi itibariyle, sözlesme ahidlesme hizmet altina girmek demektir.
Mevlana da benim Allah'a nikahim var diyor, ve kast ettigi tabir Allah'a ahidlesmem söz verisim hizmeti altina girisim var demektir.

Zaten bu evlilik fikri bu eski kaynaklardan cikiyor, cevirmelerde nikah tabiri oldugu gibi aliniyor, okuyanda bunu evlilik olarak algiliyor. Cin ve insan cinsellik yasayamadigi gibi cocuk sahibi de olmazlar.

islam571

Kayıtlı Üye

şimdi sen periyle evlenmek istiyorum diyosun da onlar bizim kadınlara benzemezler, ne biliyim sana fazla gelir belki... seni yormasın sonra:))

yare-i yarim

Moderator
İş
Su dünyada kim bir aslan disisine "kadin, bayan, kiz" der ? Hic bir insan demez, disi aslan der.
Cinlerde durum farkli degil cinlerin disisine kadin denilmez. Cinler kadin sekiline girebildigi gibi bir hayvan seklinede girebilir.Bunun nesine kadin diyebiliyorsunuz.

Sevgili Yare, Ibnül arabi gibi zatlarin kitaplari türkce degildir. O kitaplar cevrildiginde günümüzdeki türkce kullanilmiyordu. Nikah kavrami, günümüzde evlilik kurumu ile anilir, fakat bu kelime kaynagi itibariyle, sözlesme ahidlesme hizmet altina girmek demektir.
Mevlana da benim Allah'a nikahim var diyor, ve kast ettigi tabir Allah'a ahidlesmem söz verisim hizmeti altina girisim var demektir.

Zaten bu evlilik fikri bu eski kaynaklardan cikiyor, cevirmelerde nikah tabiri oldugu gibi aliniyor, okuyanda bunu evlilik olarak algiliyor. Cin ve insan cinsellik yasayamadigi gibi cocuk sahibi de olmazlar.

Benim bahsettiğim bildiğimiz normal evlilik,çocuk sahibi olabilirlermi olamazlar mı okadarını bilemicem ama cinsellik yaşayabiliyorlar zira bir çok kadın cin'lerin cinsel saldırısına uğramaktan muzdarip,nikahın gerçek manadada anlamı budur bir ahitleşme var kadın ve erkek aralarında anlaşıyorlar istekler şartlar belirleniyor sonrasında ise nikah kıyılıyor bu yüzden eskiden nikah kıyılırken imam " akti nikah eyledim " der nikahdaki akitleşmeye yani anlaşmaya işaret ederek,keza daha ibnül arabi zamanından çok önceki alimler cinler ile insanların nikahlanabileceğine dair fetva vermişler bu fetvalar islami açıdan nekadar uygun bilemem burası tartışılır ama çok meşhur alimler ulemalar bu fetvaları vermişler yani nikah bildiğimi nikahtır mevlana örneğinde verdiğiniz mesele çok ama çok farklı boyuttadır,arapça ve farsça kelimeler çok farklı manalara gelebilir onların Türkçe'ye çevrilişi tam olarak nikah diye geçmiyor bunları birbirinden ayıran özel ek'ler var ama azıcık arapça okuyan geleneksel sözlüklere başvurmadan "ben bilirim" edasıyla herşeyi çevirdiğinde ortaya böyle sorunlar çıkıyor.
Ayrıca ben mevlana ile ilgili anlatılan herşeye inanmıyorum misal mevlana'nın bir sözünün ona ait olmadığı ıspatlandığı halde bugün hala ona ait miş gibi söylenir durur bahsettiğim söz " ne olursan ol gene de gel " bu söz arap asıllı bir mutasavvıfa aittir ve hata ile mevlananın olduğu inancı yayılmıştır bahsettiğim mutasavvıf bu sözü kendi eserlerinde sık sık tekrar etmiştir mevlana meselesinde çok karışık şeyler var ama ülkemizde hiç işlenmiyor malesef.

osman1518

Kayıtlı Üye
sayın arkadaşlar,bakın;ben isteğimin pek normal olmadığını biliyorum.fakat bana saygı duymanızı,anlayış göstermenizi bekliyorum.lütfen arkadaşlar,hicvetmeyi bir tarafa bırakıp,eğer yapabilecekseniz yardım etmenizi rica ediyorum.sevgi ve ışıkla...

candokia

Kayıtlı Üye
Burası parapsikoloji platformu , evlilik programı değil :D şaka bir yana insan dururken cinle evlenmeye ne gerek var?

yare-i yarim

Moderator
İş
Arkadaş senin istediğin o iş olmaz bunu anlamak için usta olmaya gerek yok neden dersen şöyle izah edeyim yazından anladığım sen hizmetçi arıyorsun cin'lerde bizim gibi irade varlıkları kendisini sana niye sunsun niye sana hizmet etsin ? bir dişi cin sana BEN BİLMEM BEYİM BİLİR demesini mi bekliyorsun ? bunu artık insan kızlar bile demiyor :D
Al buradan bir örnek
https://www.youtube.com/watch?v=73l9-PrDzU4

kendileride irade varlıkları olan cinler hizmete girmez ben niye giriyom o benim hizmetime girsin der keza bana göre bunu diyen cin haklıdırda sonuçta bir çok alanda insandan üstün güçlü zihnindeki en korktuğun şeyi öğrenir sana o korkularla gelir aklını kaçırtır, islama göre onlar bizimle eşitler "ben insanları ve cinleri ancak bana kulluk etsinler diye yarattım" bu ayete göre onları hizmet için kullanamazsın tek görevleri bizim gibi kul olmaktır hatta o derece ki insanın ilk atasının anıldığı gibi onlarında ilk atası anılır kuranda,ben gene biraz fıtrattan bahsedeceğim insan kızlardan hayır göremediğini belirtmişsin bir kıza gel ben sana şunları bunları yaptırıcam desen sence nederler ? bizim gibi irade varlıkları olan cinler neden sana hizmet etsin ? islama hizmet için kullanırım demişsin bu islama nekadar uygun ? Rivayet edilir ki hz.ali öldüğünde müslüman cinler ağlamış sahabeler o ağlama çıplıklarını ağıtlarını duymuşlar ama hz.ali onları islama hizmet için bile olsa kullanmamış kos koca Allahın arslanı ilmin kapısı hz.ali bunu yapmayı bilmezmiydi ? Sen bu sevdadan vazgeç olmaz o iş

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Siz hukuk fakültesine bile gitmeden ağır ceza hakimi gibi bir şey olmaktan bahsediyorsunuz.
Bakın, münasebet kurabilirsiniz (insanlarla olduğu gibi değil tamamen enerji meselesi) ama siz karı-koca gibi olamazsınız.
Sizin çok ama çok ciddi ilminiz, Allah vergisi bir yeteneğiniz yoksa sadece kukla olursunuz. Bunu anlatmaya çalıştık.
Yani neyi zorluyorsunuz bunu anlamak çok güç. Evlilik gibi bir şey söz konusu değil bu aşamada. Dediğim gibi sadece kuklalık olur. Hatta daha ağır bir tabirle bilmiyorum bu kelimenin başka halini, çok afedersiniz ama metres gibi bir şey olursunuz ve bunun üstüne de ruhi ve fiziki işkenceler, baskılar, insanlardan soyutlanma, ciddi psikolojik rahatsızlıklar yaşamaya başlarsınız.

AJA

Elit Üye
İsteklerinizi gözden geçirmek durumundasınız ki insanın en iyi yaptığı şeyde düşünmek ve fikir üretmektir.Arzu ettiğiniz şey normal değil.Nasıl bir ruh halindesiniz bunu öncelikle kendiniz analiz edin,bizim bunu size söylememiz hoş olmaz .
Onlar tarafında bu tür olayları yaşayıp hayatı zehir olan yüzlerce insan var ve kurtulmak için yıllarca kapı kapı çare ararken sizin bunu istemeniz absürt olmuş.
Sizi yargılamak haddimize değil fakat aile,çevre arkadaşlarınızı gözden geçirin.Sizi bu isteğe yönelten şey aşağı yukarı ortada.Psikololijik destek almanız yanlış olmaz.
Kimse size burda çıkıp söyle evlen yada böyle olur demez.Bilen varsa bile usta daha çırak olmayan meraklı birine tecrübe yada bilgisinin yüzde birini bile paylaşmaz.
Sizinki cin olmadan cin çarpmaya çalışmak.Orda işler başka işliyor ,onların sizi çarpması için insan olmalarına gerek yok .Sizin öncelikle kendi aleminizde mutlu huzurlu yaşamanız için insan olma zorunluluğunuz var.Marifeti cin de değil insanda arayın önce kendinizde hatta.Bunu beceremezseniz iki arada bir derede hoplar durursunuz.Size tavsiyem hiç uğraşmayın bile.Ve bu konuyu muhakkak ailenizle paylaşın.

osman1518

Kayıtlı Üye
pakala arkadaşlar,verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim,sağolun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...