Tarot

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rahent

Kayıtlı Üye
Merhabalar herkese, öncelikle tarota başlamaktaki amacım bu yönde yeteneğimin olduğunu düşünmem, kahve falına baktım son birkaç aydır hiç denememe rağmen daha önce durum tespitim oldukça başarılı idi kişiler üzerinde. Tarot da ilgimi çekiyor açıkcası kartların sembolleri vs. Sevmişimdir hep. Başlangıç için önerirsiniz meditasyon ve açılım biçimi olarak?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Merhaba.Rider White destesi ile Kelt Haçı(İmparatorluk Açılımı)nacizane önerimdir.Tarot için hangi meditasyon faydalı olur bilemiyorum.Arkadaşlarımız aydınlatacaklardır o konudada.
Başarılar dilerim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhabalar herkese, öncelikle tarota başlamaktaki amacım bu yönde yeteneğimin olduğunu düşünmem, kahve falına baktım son birkaç aydır hiç denememe rağmen daha önce durum tespitim oldukça başarılı idi kişiler üzerinde. Tarot da ilgimi çekiyor açıkcası kartların sembolleri vs. Sevmişimdir hep. Başlangıç için önerirsiniz meditasyon ve açılım biçimi olarak?
Size hediye edilmiş desteye ihtiyacınız var. Makbulü böyle.
Meditasyon konusunda da kartlarınızla enerji kalibrasyonu yapmak için, kartları önünüze alırsınız, kartların ardına başka bir amaç için kullanılmamış bir mum yakarsınız (kendi mumunuzu yapabilirseniz daha iyi). O mum bitene veya kendi kendine sönene kadar kartlara odaklanıp, meditasyon ile enerji aktarımı yaparsınız. Özellikle tarot bakanların bir çoğunda gördüğüm gürültücü ve sevimsiz melez varlıklar olursa (varlık denetimi yapma kabiliyetiniz varsa) onları da dizginleyip, enerjinizi sömürmelerini de engellemek için ayrı çalışma yaparsınız.
Bu enerji kalibrasyonunu da uzmanlığınız varsa yön tayin ederek, elementler kullanarak zenginleştirebilirsiniz.

Rahent

Kayıtlı Üye
Size hediye edilmiş desteye ihtiyacınız var. Makbulü böyle.
Meditasyon konusunda da kartlarınızla enerji kalibrasyonu yapmak için, kartları önünüze alırsınız, kartların ardına başka bir amaç için kullanılmamış bir mum yakarsınız (kendi mumunuzu yapabilirseniz daha iyi). O mum bitene veya kendi kendine sönene kadar kartlara odaklanıp, meditasyon ile enerji aktarımı yaparsınız. Özellikle tarot bakanların bir çoğunda gördüğüm gürültücü ve sevimsiz melez varlıklar olursa (varlık denetimi yapma kabiliyetiniz varsa) onları da dizginleyip, enerjinizi sömürmelerini de engellemek için ayrı çalışma yaparsınız.
Bu enerji kalibrasyonunu da uzmanlığınız varsa yön tayin ederek, elementler kullanarak zenginleştirebilirsiniz.

Enerji kalibrasyonu tam olarak nedir? Kartları önüme koyduğum zaman kendi enerjimi mi kartlara aktarıyorum yoksa kartın enerjisini mi çekiyorum? Malesef ki destemi kendim almak zorundayım hediye edeceğini sanmıyorum kimsenin :) ayrıca chill out rider waite ile başlamayı düşünüyorum dediğin gibi. Teşekkürler yorumlar için

4

43887

sn rahent tabi ki chillout'un dediği üzere hediye edilmesi makbuldür;fakat öyle bir durum söz konusu değilse bulunduğunuz kitap evi vs. enerji olarak kendinize daha sıcak hissettiğiniz bir Tarot destesini alabilirsiniz.Yeni başlayacaksanız renkli ve tüm dünyada kabul görmüş Rider White destesi uygun olacaktır.
Meditasyon konulu paylaştığım şu linki de okumanızı öneririm...sevgiler...

http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=41688&highlight=

Rahent

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim link için sayın nefertiti.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Enerji kalibrasyonu tam olarak nedir? Kartları önüme koyduğum zaman kendi enerjimi mi kartlara aktarıyorum yoksa kartın enerjisini mi çekiyorum? Malesef ki destemi kendim almak zorundayım hediye edeceğini sanmıyorum kimsenin :) ayrıca chill out rider waite ile başlamayı düşünüyorum dediğin gibi. Teşekkürler yorumlar için
Kalibrasyon, kendi enerjinizle kullanacağınız aracı uygun ölçülerde manyetize etmektir.
Önce kendi enerjinizin, sadece o kartları araç olarak kullanma niyetiyle harmanlanmış ve bu mesele için ayrılmış kısmını aktaracaksınız. Bunun için gerekirse ön çalışma yapın. Enerji bölünmesi ve dönüştürülmesi konusunda araştırmalar yapın.
Kartlarınız manyetize olduktan sonra bir nevi canlı gibi düşünebilirsiniz. Kartlar bir enerji yaymaya başlar. Enerjiyi sizden alarak, zira düzenli bir bağ kuruyorsunuz bu yüzden bakımların çoğu halsizlik verir, o yüzden bağda sorun oluşunca işin içine o varlıklar girdiğinde rüyalarınızda o desteler sizi sıkar durur, çünkü aç kalıyorlar beslenmek istiyorlar vs. Bu her zaman geçerli değil sadece olasılıkları yazıyorum.
Kalibrasyon aslında buradan sonra başlar. Kartlarda kendi yüklediğiniz ve artık kartlara ait olan enerjiyi çalışmalarla sirküle ederek sürekli diri ve taze tutacaksınız, bu aynı zamanda o araçları ne kadar iyi kullanacağınızı da şekillendirecek.
Bütün bu süreçte elbette kartlar doğal bir kumaştan (ipek daha iyidir) siyah renkli bir bezle kapalı kalacak, asla ve kata başka insanlar dokunmayacak. Sadece bazı bakım türlerinde ve artık kalibrasyonun tam hakimiyet altında olduğu zamanlarda geçici olarak baktığınız kişiye dokundurabilirsiniz. Bu zamanlarda o kartlar, dokunan kişinin de enerjisini belli ölçüde çekerek o kişiyle alakalı bağlantıyı hızlandırır. Bu kartlar resmen içine mazot koydukça çalışan jeneratörler gibidir.
Önemli hatırlatma:
Tarota hiçbir his, enerji vs. olmadan da bakılabilir. Renkler, semboller, sayılar, resimler, ifadeler vs. hepsi teknik yoruma açıktır.
Bu sebeple tarot bakımını 3'e ayırıyorum.
1- Teknik bakım
2- Hissi, enerjisel bakım
3- İlk iki maddenin birleştiği harman bakım

Bütün sevdirme ve eğitim çalışmaları için Urum ve Yule'ye teşekkür ederim bu bilgileri onlardan öğrendim. Gelin görün ki ne tarot destem var ne de tarot bakıyorum. :)
Benim kullandığım tek araç fotoğraflar. Bu sebeple Nefertiti, Keira, Urum, Yule'nin bu konudaki açıklamalarını daha profesyonel olarak alın lütfen.

4

43887

Sevgili chillout yazınıza hitaben özellikle Tarot'a hiçbir his enerji olmadan da bakılabilir sözcüğü benim kurallarım dışı kalıyor.Buna teknik yorum diyorsunuz doğrudur,fakat kitabı al oku tanımla ,sizce bu Tarot'a yada farklı bakımlar da kabul görmüş bir husus mudur?Bence 1.madde olarak yazdığınız teknik bakım ezber yorumculuktan öteye gidemez.Kişi belli bir süre sonra tıkanır.Sonrası ise malüm ,bahaneler ile bırakmak zoruda kalır.
Hisler,enerji ve teknik anlam(semboller ,sayılar,resimler ,vs) harmani yorum en uygunudur.Tarot özümseyerek enerjisini hissederek kombinasyon yapılarak yorum yapılmalıdır.Okuma değil ,okumadan ibaret değildir çünkü...:)

sn rahent kurallarımız geregi msj kirliliğinin önüne geçmek adına,açılan konulara yapılan yorumlara teşekkür içerikli msjlar yazmak yerine ,hangi konuyu yada hangi msj içeriğini beğendiğinizi göstermek için altta bulunan teşekkür butonunu kullanmanız yeterli olacaktır.
sevgiler...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sevgili chillout yazınıza hitaben özellikle Tarot'a hiçbir his enerji olmadan da bakılabilir sözcüğü benim kurallarım dışı kalıyor.Buna teknik yorum diyorsunuz doğrudur,fakat kitabı al oku tanımla ,sizce bu Tarot'a yada farklı bakımlar da kabul görmüş bir husus mudur?Bence 1.madde olarak yazdığınız teknik bakım ezber yorumculuktan öteye gidemez.Kişi belli bir süre sonra tıkanır.Sonrası ise malüm ,bahaneler ile bırakmak zoruda kalır.
Hisler,enerji ve teknik anlam(semboller ,sayılar,resimler ,vs) harmani yorum en uygunudur.Tarot özümseyerek enerjisini hissederek kombinasyon yapılarak yorum yapılmalıdır.Okuma değil ,okumadan ibaret değildir çünkü...:)
Eh elbette öyle zaten. :)
Teknik bakım denilen bakım zaten belli sınır ve çerçevelerle sınırlı olduğundan, tarotun sunduğu geniş yelpaze yanında elbette daha kısıtlıdır. Bir profesyonel için zaten kabul edilmiyor ve profesyonel de olamaz. Bazı insanlar ise bununla sınırlı kalmayı, amatör biçimde ilgilenmeyi vs. sebebiyle sadece bu kısmının eğitimini alıyor.
Zaten sizin de dediğiniz gibi en iyisi harman ve harmanın olabilmesi için bu bilgilerin de eğitiminin alınması yani, içsel enerjiye eklenmesi tam anlamıyla hakim olmayı getirir. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...