Reiki & Hissetmek

factorx

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Birkaç hafta önce reiki inisiyasyonumu aldım. Reiki'yi isteme sebebim bir şeyler hissetmekti. Aslına bakarsanız böyle düşündüğüm için kendime kızıyordum. Bunun bir şifa tekniği, dolayısıyla sadece başkalarına hizmet için kullanılan bir teknik olduğunu düşünüyordum. Bu forumdaki reikinin temel kuralları yazısını okuyunca içim rahatladı. Çünkü temelde bu bir bireysel aydınlanma çalışması, bunu anladım. Ben de bu amaç için kullanmak istiyorum başkalarına şifa vermenin yanında...

Bir şeyler hissetmek istememi açayım... Ben son birkaç yılda farkındalığımı arttırdığımdan beri bazı işaretler almaya başladım ama ben tam bir şüpheciydim. Sol beyin ağırlıklı bir insanım. Her şeyin mantıklı bir açıklaması olduğunu düşünürüm. Yine de doğa üstüne çok ama çok meraklıyım. O nedenle tıpkı X-Files dizisinin mottosunda da yazdığı gibi: İNANMAK İSTİYORUM Bunun için de hissetmem, birebir deneyimlemem gerek. Lakin kesinliğinden bile emin olmadığım bu işaretler haricinde hiç doğa üstü bir deneyim yaşamadım. RÜyalarım bile tek düze, anlamsız (anlamlandıramadığım) saçma silik fotoğraf karelerinden ibarettir.

Ezoterizmle derinlemesine ilgiliyim ve amatör bir araştırmacıyım. Pek çok büyü tekniğini tarihçesine kadar bilirim ama hiç bir deneyimim olmadı. O nedenle yeni tanıştığım birinin annesinin reiki üstadı olduğunu öğrendiğimde ben de kanal almak istedim. Kanal alma inisasyonu esnasında hiçbirşey hissetmedim. Üstadın elleri başımın üzerinde başıma dokunurken biraz karıncalanma hissettim ama bu zaten reiki almamış bir insanın bile kendi elini kendi alnına yaklaştırdığında hissettiği şeydi. (Deneyebilirsiniz bunu kendi kendime keşfettim. Bir başkası ya da siz elinizi alnınızın birkaç cm yakınına yaklaştırdığınızda alnınızda elektromanyetizmada dolayı bir karıncalanma hissedeceksiniz.)

Reiki aldıktan sonra çalışmalarını yapmaya başladım. Bu esnada da bir şey hissetmedim. İnternette biraz araştırdım, elinizi vücudunuzda bir bölgeye temas ettirmeden sadece yakınlaştırarak reiki aktarın yazıyordu hissetmek için. Bunu denedim, ısınmayı hissettim biraz da karıncalanma.

Ama daha somut bir şeyler nasıl hissedilebilir? Nasıl bu enerjiyle direkt bir etkileşime girebilirim? Çünkü hepimiz biliyoruz ki bu enerji daha üst boyut ve varlıklardan geliyor. Yani onunla etkileşime girmek demek üst benliğimizle etkileşime girmek demek de olabilir. Benim de nihai hedefim bu hayattaki. Ama sezgileri çok düşük biri olarak bunu hissetmem gerektiğini düşünüyorum. Eli yakınlaştırmadan başka teknik var mı deneyimleriniz sonucu önerebileceğiniz?

Forumda arattırdım ama bulamadım, benzer bir başlık varsa özür dilerim.

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
Kulübe hoşgeldin sevgili dostum.Ben de seninle birebir aynı durumlardayım.Enerjiyi hissedemem ve bugüne kadar bir ilerleme kaydedebilmiş de değilim.Doğaüstü bir hadise falan da geçmedi başımdan.Çok uğraştım. bütün bunlara çözümler aradım.Hala da bulamadım.Kainatta herşeyin bir düzen içinde olması gerektiği gibi olduğunu düşününce uygun anı beklemek üzere tekrar sabretmeyi seçerim ama asla pes etmem.Yapman gereken bazen sabretmeyi bilmek ama içten içe savaşmaktır.Bazen beklemek en büyük atak olabilir.

factorx

Kayıtlı Üye
:) Aynı durumdayız desene... Çok güzel ifade ettin. Her şey öylesine materyalist ki bizim için, ama ona rağmen inanmayı seçiyoruz. Madde üstüne çıkabilmek için... Çünkü içten içe biliyoruz, kabaladaki on sefirotun en aşağısında olduğumuzu, varoluşun en kaba yapısında olduğumuzu... Ateistler gibi hiçliğe de inanabilirdik ama inanmak istiyoruz... Benim için bazen acı verici oluyor bu süreç. Elbette bekliyoruz ama sanki bir şeyler yapmadan durursak da hiç kimse gelmeyecek, bir şey olmayacak. Reankarnasyon gerçekse tekrar ve tekrar bu süreçleri yaşamak istemiyor insan, enkarne zincirini kırmak istiyor. Bu da bu tür çalışmalarla mümkün oalbilir belki, bir umut...

emos

Kayıtlı Üye
konu eskimis ama belki bilgisi olan biri beni aydinlatirsa cok memnun olurum , eminim ki sizler gencsinizdir ben sizlerden daha yasliyimdir ama iste oldu bir ara bir furya vardi her kes uyumlaniyordu o ara facebook hesabi m vardi , bende bir kac gurupta uyumlandim , valla her hafta bir seye uyumlaniyoduk , sonra gurup olarak her hafta 8 10 daha bile fazla hasta birinin adı verlince toplu sifa gonderiyoduk , ama sonra korktum gecmis zaan , sİmdi usttte enerjinin "" Çünkü hepimiz biliyoruz ki bu enerji daha üst boyut ve varlıklardir " Bu gercek mi ben bilmiyordum simdi bizi yumlanrken varlik mi veriyorlar bize ?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
konu eskimis ama belki bilgisi olan biri beni aydinlatirsa cok memnun olurum , eminim ki sizler gencsinizdir ben sizlerden daha yasliyimdir ama iste oldu bir ara bir furya vardi her kes uyumlaniyordu o ara facebook hesabi m vardi , bende bir kac gurupta uyumlandim , valla her hafta bir seye uyumlaniyoduk , sonra gurup olarak her hafta 8 10 DAha bile fazla hasta birinin adi verlince toplu sifa gonderiyoduk , ama sonra korktum gecmis zaan , smdi usttte enerjinin "" Çünkü hepimiz biliyoruz ki bu enerji daha üst boyut ve varlıklardir " ""bu gercekmi ben bilmiyordum simdi bizi yumlanrken varlik mi veriyorlar bize ?,,,

Hayır, yukarıdaki mesajda enerjinin üst boyut ve varlıklardan geldiği yazılmış.Siz uyumlanırken herhangi bir varlıkla muhattap olmuyorsunuz, enerjinin soy ağacı kimden başlıyorsa varlıkla veya evrensel eğitimle münasebet onun işidir.Geri kalan uyumlamaları öğrencilerine kendi yapabilir.

emos

Kayıtlı Üye
Tesekkur ederim sevgili hazar , ben zaten reikiyi kullanmiyorum artik korkudan , iyice tedirgin olmustum sag ol aciklaman icin ,