Esma Okuma ve Başma Gelenler ?

islam571

Kayıtlı Üye
eğer ki rüyalarda bazı kopuk kopuk şeyler görerek birtakım şeylerin önceden farkına varmaksa niyetin belki olur ama kahin gibi olayları önceden bilmeye çalışıyosan hiç boşa uğraşma bi ömür boyu okusanda kar etmez, Allahın adıyla Allahın yasakladığını elde edemezsin, kimse edemezzz...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sayın Jensına, kehanet bazı insanlara verilen bir lütuftur. %100 geleceği net olarak görmek mümkün değilse de (geleceğin zaman kavramından doğan değişken tezahürleri sebebiyle ki bu yaratıcının sistemdeki bilinçli engellerindendir) belli oranda görüler mümkündür. Bu tür çok ileri durumlar ise sadece esma zikirleri ile mümkün değildir. Bu lütuf verilmişse zaten kişi farkındadır ve lütufu taçlandırmak için ibadet ederse kendi seçimidir ki zikir de ibadete girer. Dinlerin ne yazık ki kendi içinde bölünmesiyle ortaya çıkan farklı kollar, parçalanıp ayrışmanın verdiği bazı negatif tesirlerle tek yönlü bakış açıları ortaya çıkarabilmektedir. Konumuz esma olduğundan bu ayrışmanın İslami yöndeki etkisi de yıkıcı olabilmektedir. Her ne kadar bir takım mezheplerin ortaya çıkışında kötü niyet aramak hatalı olsa da, mezheplerin getirdiği bazı ayrılıkları da insanlar uçuruma çevirebilir. Kuran içinde bize çok şey net anlatılır, bazı şeyler net anlatılmaz ve olasılıkları da açık kapı bırakır. Aynı zamanda bu açık kapıları farklı örneklemelerle de belirli bir çerçeveye oturtur. Bu kapsamda zaten insanlar ayrışmaktadır. Bu ayrışma ''benim lafım ve dini algım seninkinden yeğdir'' dendiği zaman fenalıklar yaşanmaktadır.

islam571

Kayıtlı Üye
kahinlik yeteneğinin bir kişide var olmasının çok gerçekçi olduğunu düşünmüyorum, psişik yeteneklerle kahinlik birbirine karıştırılmamalıdır... günümüzde bazı bakımcı ve falcılar bulunmaktadır ve gelecekten haber veriyormuş gibi görünselerde aslında onların söyledikleri gelecek değildir (açıklama uzun süreceği için burda kesiyorum) çünkü gelecekten haber vermeyi yasakladığını ve engellediğini söylüyor Allah CC.

Skleton

Kayıtlı Üye
kahinlik yeteneğinin bir kişide var olmasının çok gerçekçi olduğunu düşünmüyorum, psişik yeteneklerle kahinlik birbirine karıştırılmamalıdır... günümüzde bazı bakımcı ve falcılar bulunmaktadır ve gelecekten haber veriyormuş gibi görünselerde aslında onların söyledikleri gelecek değildir (açıklama uzun süreceği için burda kesiyorum) çünkü gelecekten haber vermeyi yasakladığını ve engellediğini söylüyor Allah CC.

psişik yetenek ile kahin lik niye karıştırılmamalıymış üstad? Psişik yeteneği olmayan nasıl kahin lik yapsın. kahin, kehanet çalışmaları yapan kimsedir. belki yıldızların konumundan metamatiksel hesaplamalar yaparak kehanet çalışmaları da yapabilir orası ayrı konu da, falcılar bakımcılar da Psişik yetenekleri olduğu için bakıyorlar. Sahtekarlar hariç. Gelecek, layık olana haber edilir izin verilen kadar, ki görünen de bu. Her yazılana körü körüne inanacağınıza, yaşananlar pratik kısmıyla bir de olaya bakın. En azından şahit olursun.

islam571

Kayıtlı Üye
psişik yetenek ile kahin lik niye karıştırılmamalıymış üstad? Psişik yeteneği olmayan nasıl kahin lik yapsın. kahin, kehanet çalışmaları yapan kimsedir. belki yıldızların konumundan metamatiksel hesaplamalar yaparak kehanet çalışmaları da yapabilir orası ayrı konu da, falcılar bakımcılar da Psişik yetenekleri olduğu için bakıyorlar. Sahtekarlar hariç. Gelecek, layık olana haber edilir izin verilen kadar, ki görünen de bu. Her yazılana körü körüne inanacağınıza, yaşananlar pratik kısmıyla bir de olaya bakın. En azından şahit olursun.
çok değerli bilgilerini paylaştığın için sağol ama ben kendi görüşleriminin doğru olduğundan şüphem yok

AJA

Elit Üye
Ne burası nede konular tartışabileceğiniz yer değil.Bu nasıl bir uslup ? Bir bakın konulara ve üyelere sizin gibi yazan çizen olmuş mu olanlarada ne olmuş ?
Konuyu kirletmeyin lütfen.
Sayın islam571 başka bir konuda da yorum yapma tavrınız dkkatimi çekti.Devam etmeniz durumunuzda forumda yer alamazsınız.
İyi forumlar.

jensına

Kayıtlı Üye
evet arkadaşlar neden tartırşmış anlamış değiliz bu arada okuma devam artık çok vaktim yok subatta boş olacagım okuma adetini +20.000 lere cıkarmak istiyorum bakalım neler olacak gelişmeleri yazarım ama gizli olanları yazmayacagım tabi arkadaşın dediği gibi özellik gider çünki kolay gelsin.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Bir konuda fikir belirttiğini düşünerek bunu sitenin genel düzenine uymayacak şekilde yapan üyelerimizin hepsine uyarı niteliğindedir. Tartışma içeren yazılarınız silindi ki bunun sebebi belirtmeye çalıştığınız fikirleriniz değildir.

1.Burası karşılıklı ego tatmini yapacağınız bir platform değil, karşılıklı saygıyı yitirmediğiniz sürece istenilen şey konuşulabilir. (Benim dinim iyi senin ki kötü, senin fikrin berbat ne saçmalıyorsun vb. gibi olmayacak şekilde...) Şahısların kişilikleri kendilerini ifade ederken elbette ki ön plana çıkacaktır bu gayet doğal, saygı çerçevesini aştığınız anda problem başlıyor. Buna dikkat ediniz.

2.Şu ana kadar elde edilen dünyadaki tüm bilgi birikimini düşünürsek eğer; bilim görebildiğimiz kesin kanıtlarla bize bilgiler sunar ve verilen bilginin kesinlikle doğru olduğunu emin olarak söyleyebiliriz çünkü görebildiğimiz ve maddi şekilde var olan kanıtlardır bunlar. Fakat dinler ile alakalı yoruma dayalı yazılarınız ve diğer kişisel inanışlar ile kişisel deneyimler çerçevesinde durmamız gerekir. Birinizin yok dediğine bir diğeriniz hayır ben buna inanmıyorum benim görüşüme göre böyledir dendiğinde üstünlük kurmaya çalışmak yerine her iki tarafta bunu olabilir şeklinde karşılamalıdır. Aksine olan davranışlarınız uyarı almaktadır.

Yukarıda yazılanlar dışında site düzenini bozacak davranışlarda bulunan üyelerimiz takip edilir ve hala uyarılan konuya riayet etmedikleri görülürse siteden uzaklaştırılır. Tüm üyelerin bilgisine...

Skleton

Kayıtlı Üye
arkadaş çok kesinvari cümlelerle konuşuyor o kadar insanlarla çalıştım, akla hayale sığmayacak kehanet ler söylediler hepsi de gerçekleşti. bu ne oluyor şimdi şaklabanlık mı oluyor. şahit var tecrübe var ama yine de kabul etmiyorlar. kusura bakmayın, gereksiz tartıştım özür dilerim.

Ü

Üye silindi 70925

Son gelişmeler nedir? @jensına Bende senin gibi yüksek zikir yapıyordum ama varlıklar görünmeye başladı. Rahatsız edilmeye başlandım o yüzden azalttım. Umarım sende kötü sonuç olmamıştır. Olduysa bilgilendirir misin? Teşekkürler.

Ü

Üye silindi 70925

Hangi esmaları kaç tane çekiyorsunuz?Bir de nasıl görünmeye başladılar?
"Allah" zikri. Yani 7 binden başlayarak 47 bin hatta daha üstünde okuyordum. Aslında korumam kalkana kadar herşey çok güzeldi. Zikir çektikçe namaz ve Allahı zikretme sevgim ve isteğim çok büyük oranda artmıştı. Ama yoldan şüphe duydum. Korumam kalktı. Namaz ve zikir sevgimde, şüphe duyduğum için malesef gitmişti. Ama ben buna rağmen zikre devam etmiştim. Bu sefer sevgi değil varlıklar geldi. ? Tabi zamanla azaldı zikirlerim de. Varlık dediğim cinler işte. Daha önce yazmıştım foruma.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Enerjisinerji

Banlı Kullanıcı
"Allah" zikri. Yani 7 binden başlayarak 47 bin hatta daha üstünde okuyordum. Aslında korumam kalkana kadar herşey çok güzeldi. Zikir çektikçe namaz ve Allahı zikretme sevgim ve isteğim çok büyük oranda artmıştı. Ama yoldan şüphe duydum. Korumam kalktı. Namaz ve zikir sevgimde, şüphe duyduğum için malesef gitmişti. Ama ben buna rağmen zikre devam etmiştim. Bu sefer sevgi değil varlıklar geldi. ? Tabi zamanla azaldı zikirlerim de. Varlık dediğim cinler işte. Daha önce yazmıştım foruma.
Başlamadan önce 7 felag 7 nas 3 kulhu 1 elham ve 7 ayetel kürsi okununca koruma yapılmış oluyor.Sizin korumanız nasıl kalktı?

Ceydacan

Kayıtlı Üye
Rüyaların hepsi gerçekleşiyorsa bana göre kehanet

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Selamun aleyküm.
Sevgili @Medea ve @jensına yüksek oranda zikirleri mürşidsiz sürekli bir halde çekenler yüksek ihtimalle problem yaşar. Zaten niyetinizde de sıkıntı vardır. Çünkü emredici nefse sahipsiniz.
Tavsiye etmiyorum.
Günlük nefsi emmare ye en iyi gelen en temel zikir, la ilahe illahtır. Ortalama 700 ü geçmeyin. Diğerleriyse kendi halinizde çekiniz. Az ama sürekli olması elzem olan detaydır. Nefsinin emredici yönü kuvvetli olanlar, bunları günlük yaşantısı sırasında ancak söyleyebiliyor. Fazlasına hacet yoktur. Her gün yapın, az yapın kafi. Namaz kılmak, Kuran okumak, iş güç derken zaten ancak... Zorlamayın.

Ziyade zikirler Allah rızası için de olsa virdleri çekmek her zaman önceliklidir. Yani manevi aleminde mürşid e baglı olanlar virdlerini öncelikli çeksinler.

jensına

Kayıtlı Üye
Son gelişmeler nedir? @jensına Bende senin gibi yüksek zikir yapıyordum ama varlıklar görünmeye başladı. Rahatsız edilmeye başlandım o yüzden azalttım. Umarım sende kötü sonuç olmamıştır. Olduysa bilgilendirir misin? Teşekkürler.

Baska varlık kapıları açıldı suan uzaylılarla temas halindeyim. Siz ne gibi varlık görüyorsunuz.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Merhaba arkadaşlar günlük ortalama 10 bin esma okuyorum önceden 1 yıl boyunca hergün okurdum ama max. 400 falan son bir haftadır 10 bin hatta dün 12 bin adet okudum sonra rüyalarım vs değişmeye başladı rüyamda ne görüyorsam çıkıyor. Bunun alameti nedir ben daha da arttırmayı düşünüyorum.
Bunu bende her gun derim de ebced değeri 400 defa değil de 101 defa derim oldukça etkili bir esmadır yinede çok fazla abartma derim sonucunu o ismin müvekkil melekleri denilen varlıklara dayanırsa rahatsız edebilirler..

romeo713

Kayıtlı Üye
Bence Allah ın ismini zikretmekten hiçbir zarar gelmez olsa olsa şeytan bıraktırmak için korkutur sadece..hacı hocaya danışmadan olmazmış kim demiş ? İnsanın aklı fikri iradesi var kuranı kerim ve hadisler ışığında gidilebilir ve okunabilir hiçbir zararı da olmaz..bence tam tersi doğru yoldasınız ama bu işin kısmı kimse bilmese daha iyi olur böyle durumlarda gizlilik önem taşır yoksa rüya durumu daha olmayabilir