Mars'a Ne Zaman Yerleşeceğiz?

kıvep

Banlı Kullanıcı
Elektronik evler, kapsuller ve özel giysilerle yaşanıyorsa, ay daha yakın neden mars, ayda ne zaman yaşayacağız?

LaveLegis

Banlı Kullanıcı
Teraform kapsamlı bir belgesel izlemiştim.
Mars'ı dünyalaştırma projesi kapsamında gelişiyor herşey.
Yanlış hatırlamıyorsam projeye başlandıktan 300 sene falan sonra mars'ta yaşayabiliyoruz.
Fakat maliyeti yüksek çünkü nükleer santral kurulması gerekiyor gezegeni ısıtmak için (dünyada bile zor yapıyoruz )
Her neyse o 23 kişininde mars'ta bir halt yiyeceği yok ama insan gidiyor işte.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Evet insan oğlu olarak dünya ikliminin anasını ağlattığımıza göre başka gezegenleride batırma yolunda emin adımlarla ilerleyebiliriz :)

AVP

Kayıtlı Üye
Su marsta ne bulmuslar hala anlayabilmis diyilim neden daha yakin bir gezegen diyilde mars? mesela ay ola bilir en mantiklisi ay bence gidis-gelis daha kolay olur

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Dünya kadar güzel bir gezegen yokki yerleşelim havası suyu herşeyiyle ayrıcalığı var dünyanın en gözde gezegen ama açgözlülük işte yetmiyor insanoğluna.

LaveLegis

Banlı Kullanıcı
Su marsta ne bulmuslar hala anlayabilmis diyilim neden daha yakin bir gezegen diyilde mars? mesela ay ola bilir en mantiklisi ay bence gidis-gelis daha kolay olur

Bu işle kim ilgileniyor bilmiyorumda biz adına NASA diyelim.
Şimdi bu koskoca NASA ve içindeki o kadar bilim adamı bunu düşünmedi sen düşündün yani.
Mantıklı geliyormu sana.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Ya ben gideyim herkes burda kalsın yada herkes gitsin ben burda kalayım öf

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
daha iyileri var :) şimdilik açıklanmıyor biraz da gizli şeyler diyelim
Ama su kaynağı yok sadece dünyada var dünya asıl cennet gibi yer kimse hiçbirşeye inanamıyor kendi rüyasını yaşıyor atmosfer bizi koruyor asıl zor olan o gezegenler binlerce teknolojik ve zekaca birbirinden üstün olan ırklar olabilir.

Gecegezen

Kayıtlı Üye
Dünyada onlarca hayvan türü nesli tükenme noktasına gelmişken yine onlarca çevre sorunları varken bunları duymak çok normal haa bunlar dünyaya çooook ama çok benzer gezegezen gözlemliyolardı yoksa bizim basınımız basacak haber bulamayıp bunu mu basıyor..

Skleton

Kayıtlı Üye
Ama su kaynağı yok sadece dünyada var dünya asıl cennet gibi yer kimse hiçbirşeye inanamıyor kendi rüyasını yaşıyor atmosfer bizi koruyor asıl zor olan o gezegenler binlerce teknolojik ve zekaca birbirinden üstün olan ırklar olabilir.

Dünyada sadece var diye bir şey kesinlikle söz konusu değil, zamanında diğer gezegenleri gidip gören insanlar var, deneyimleri, kitaplarıyla bahsederler. Şimdilik bilinmek istenmiyor, o yüzden mistik çalışmalardan uzaklaştırılıp, metaryelist düşünceye saplanmamızı istiyorlar bazı karanlık güçler. Ve şunu söyleyeyim, diğer gezegenlerde kimse yaşamıyor olayı sadece bir masaldan ibaret, çok değişik şeyler var, sınır gizliliği dediğimiz bir şey yüzünden de detaylar açıklanmıyor. Haydi bana inanmazsınız, ama tasavvuf alimleri de mi acaba yalan söylüyor diye sorgulayabilirsiniz..

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Dünyada sadece var diye bir şey kesinlikle söz konusu değil, zamanında diğer gezegenleri gidip gören insanlar var, deneyimleri, kitaplarıyla bahsederler. Şimdilik bilinmek istenmiyor, o yüzden mistik çalışmalardan uzaklaştırılıp, metaryelist düşünceye saplanmamızı istiyorlar bazı karanlık güçler. Ve şunu söyleyeyim, diğer gezegenlerde kimse yaşamıyor olayı sadece bir masaldan ibaret, çok değişik şeyler var, sınır gizliliği dediğimiz bir şey yüzünden de detaylar açıklanmıyor. Haydi bana inanmazsınız, ama tasavvuf alimleri de mi acaba yalan söylüyor diye sorgulayabilirsiniz..
İnanıyorum rüyamda çok eski zamanlarını görmüştüm başka gezegenlerin dünyadan aldıkları örnekleri gezegene naklediyorlardı biraz dünyaya özeniyorlar bizde onlara özeniyoruz :) karşılıklı bişeyler var az kaldı açılcaz birbirimize galiba diğer gezegenlerle

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Belki orada başka varlıklar vardır insanoğlu ve ya insanoplunun yaptığı hiç bir cihaz göremiyordur.. Belki hiç bir zaman yerleşemeyeceğiz belki kıyamet kopmadan önce yeni bir gezegen oluşur belki belki...

Skleton

Kayıtlı Üye
Belki orada başka varlıklar vardır insanoğlu ve ya insanoplunun yaptığı hiç bir cihaz göremiyordur.. Belki hiç bir zaman yerleşemeyeceğiz belki kıyamet kopmadan önce yeni bir gezegen oluşur belki belki...

görüyor, görmez mi nasa açıklar mı hiç. daha ayın karanlık yüzünü ve marsta ki yaşam formlarını açıklamadı. açıklamak istemiyorlar bilinsin istemiyorlar. daha insanlık hazır değil buna yalanları ile uyutmaya çalışıyorlar. kanıt mı istiyorsunuz , Erich Van daniken çok güzel kitaplar piyasaya sürdü. tamamen objektif bir biçimde yazdı. başka kitaplarda var bunlar araştırma kısmı yani izler var ve onları araştırıyorlar. Bir de işin mistik boyutu var. O kısım ile bilgim var da ben dileyen araştıran bulur ne demek istediğimi. Kapı çalışmaları diyelim