Gökten düşen garip cisim neydi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
tam olarak hatırlamıyorum ancak 5-6-7 yaşarındaydım. O zamanlar balkonulu bir evde oturuyorduk. Karşı komşumuzla sohbet ederdik. Annem karşı komşu ile sohbet ederken. Gökten dikenli kıpkırmızı bir top düşünün. Gökten yavaşça düşüyordu. Yavaş yavaş düşmüştü. Karşıdan bir alt kata düştüğünü sandığım için görememiştim ne olduğunu. Yıllardır merak ettiğim bir soru nedir bulamadım .

nira

Kayıtlı Üye
Hafif bir şeydir kuşlar düşürmüştür. Yavaş yavas düşmüştür bu yüzden hafif olduğu için. Birgün bir taksiye binmistim giderken tam önümüze kirmizi bir elma düşmüştü . taksici de bende şaşırdık. Etrafta ev yok bina yok. Ağaç yok. Bide bir yerden firlatilmis gibi değil bildiğin gökten düştü. Kus düşürmüştür diye düşündük. Benim tahminin senin gördüğün objeyi de kuşlar düşürmüştür. Tahmin yorum sadece.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Kuştan düştüğünü zannetmiyorum farklı birşey olmalı hayal falan değil ondan eminim

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bu gibi durumlarda sherlock holmes olup, olayı mantıkla bi düşünüp araştırmak gerek, uzaylı olamıcağına göre başka ne olabilir ki...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Uzaylıysa veya değilse ne olucak onu anlamadım...

kıvep

Banlı Kullanıcı
Belki de uzaylıdır kim bilir..
Uzaylı olsaydım, gökten dikenli bi top gibi yavaş yavaş süzülerek 5-6-7 yaşlarında bir çocuğa görünmekle uğraşmazdım, uğraşsaydım bile aşırı düşük bi ihtimal olurdu, :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Uzaylı olsaydım, gökten dikenli bi top gibi yavaş yavaş süzülerek 5-6-7 yaşlarında bir çocuğa görünmekle uğraşmazdım, uğraşsaydım bile aşırı düşük bi ihtimal olurdu, :)
Belki uzaylının oyuncağıdır? Bir tür atıktır? 5-6-7 yaşlarındaki çocuk gözlemleniyordur belki? Deney yapılıyor olabilir mi? Ya da hiçbir şeydir ve hayal ürünüdür? Aşırı düşük ihtimallerle yürüyen evrensel bir sistemimiz var onu da unutmamak lazım.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Çok merak ettiğim bir konuydu dediğim gibi zaten bahçede yalnız değildim. Annem vardı ve karşı komşuyla konuşuyordu. Anneme gösterecektim ama gösteremedim.İş işten geçmişti. Cisim yukarıdan yavaşca düştü. 3D şekil gibiydi sanki. Ama Kesinlikle eminim hayal değildi.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Belki uzaylının oyuncağıdır? Bir tür atıktır? 5-6-7 yaşlarındaki çocuk gözlemleniyordur belki? Deney yapılıyor olabilir mi? Ya da hiçbir şeydir ve hayal ürünüdür? Aşırı düşük ihtimallerle yürüyen evrensel bir sistemimiz var onu da unutmamak lazım.
Olmamaz, mümkün değil demedim zaten
Düşük ihtimal olabilir dedim
Olamaz böyle bişey demişim gibi konuşmayın şimdi, düşük ihtimal demek, olamaz demek mi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Olmamaz, mümkün değil demedim zaten
Düşük ihtimal olabilir dedim
Olamaz böyle bişey demişim gibi konuşmayın şimdi, düşük ihtimal demek, olamaz demek mi?
İlk mesajda ''uzaylı olmayacağına göre başka ne olabilir ki'' demiştiniz ona istinaden yazdım. Hani o seçeneği baştan elemiştiniz, ben de kim bilir dedim.. :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
İlkhissediyorum uzaylı olmayacağına göre başka ne olabilir ki'' demiştiniz ona istinaden yazdım. Hani o seçeneeği baştan elemiştiniz, ben de kim bilir dedim.. :)
Kim demiş eledim diye?
Araya virgül koymamışım, uzaylı olamıcağına göre (değilse), başka ne olabilir ki?
Bazen kendimi uzaylı gibi hissediyorum, herkes beni anlamadığıan göre ben konuşamıyorum, neden şu dünya dillerini tam konuşamıyorum ki?

Ayrıca bi not ekleyeyim, bana karşı herhangibir yorum yapıldığında, o mesaja teşekkür ediliyor, beğenilen yorumda sadece benle ilgili bi konu var, bende üstüme alınıyorum, neden böyle oluyor?
Yanlış mı anlıyorum?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Kim demiş eledim diye?
Araya virgül koymamışım, uzaylı olamıcağına göre (değilse), başka ne olabilir ki?
Bazen kendimi uzaylı gibi hissediyorum, herkes beni anlamadığıan göre ben konuşamıyorum, neden şu dünya dillerini tam konuşamıyorum ki?

Ayrıca bi not ekleyeyim, bana karşı herhangibir yorum yapıldığında, o mesaja teşekkür ediliyor, beğenilen yorumda sadece benle ilgili bi konu var, bende üstüme alınıyorum, neden böyle oluyor?
Yanlış mı anlıyorum?
Hepimiz teknik olarak uzaylıyız hani Dünya uzayda.. Bence şu uzaylılara acilen başka bir tanım bulmamız lazım. :)
Dünya dilleri boş, gönül dili esas olan, gönlümüz iyi söylesin o yeter insanlığa..
Bu size karşı bir yazı değil, en azından benim niyetim size karşı bir şey demek değil (bazı dik yanlış ifadelere özellikle karşı yazmadığım anlamına da gelmiyor elbette). Konu içinde farklı fikirler sunmaktı benimki, benim fikrimi beğenmişler belki. Üste alınacak bir şey yok yani.. :beta1:

kıvep

Banlı Kullanıcı
Hepimiz teknik olarak uzaylıyız hani Dünya Bence şu uzaylılara acilen başka bir tanım bulmamız lazım. :)
Dünya dilleri boş, gönül dili esas olan, gönlümüz iyi söylesin o yeter insanlığa..
Bu size karşı bir yazı değil, en azından benim niyetim size karşı bir şey demek değil (bazı dik yanlış ifadelere özellikle karşı yazmadığım anlamına da gelmiyor elbette). Konu içinde farklı fikirler sunmaktı benimki, benim fikrimi beğenmişler belki. Üste alınacak bir şey yok yani.. :beta1:

Anladım ben sizi teşekkürler, böyle pozitif bi cevap alınca içimde rahatladı :)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Çocukken evlerimizin balkonları çok enteresan yerlerdi tek bildiğim bu. Bende o yaşlarda balkonumuzun arka tarafında uzaylı gördüğüme inanmıştım. Yine enterasan uzaktanda görmedim bana baktı felan yanımdaydı, o günden sonra köpeğim başta olmak üzere bir çok köpeklede konuşmaya başladım. Aynı olayı gölcükte balkonda da yaşadım. Hepten inandım. Hatta okadar inanmıştım ki bu zamana kadar içimde onlara karşı bir merak sevgi oluştu. Sıkıntılı bir çocuklukta yaşamış olabilirim şuanki halime bakınca emin olamıyorum. Herneyse. Sonraları uzaylı olsa bana mı görünür dedim. Ben uzaylı olsam gider francisco lachowskiye felan görünürdüm :D

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Çocukken evlerimizin balkonları çok enteresan yerlerdi tek bildiğim bu. Bende o yaşlarda balkonumuzun arka tarafında uzaylı gördüğüme inanmıştım. Yine enterasan uzaktanda görmedim bana baktı felan yanımdaydı, o günden sonra köpeğim başta olmak üzere bir çok köpeklede konuşmaya başladım. Aynı olayı gölcükte balkonda da yaşadım. Hepten inandım. Hatta okadar inanmıştım ki bu zamana kadar içimde onlara karşı bir merak sevgi oluştu. Sıkıntılı bir çocuklukta yaşamış olabilirim şuanki halime bakınca emin olamıyorum. Herneyse. Sonraları uzaylı olsa bana mı görünür dedim. Ben uzaylı olsam gider francisco lachowskiye felan görünürdüm :D
Bizde ufo gören masum köylü olmadığımız zaman onları görebileceğiz bence :D o francisco o tür şeylerle fantastik kültüre alışkın büyümüş o yüzdendir ki rahatlar bunlar :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...