Aşık olduğum kişi için Esma okumak yardımcı olur mu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nonenone

Kayıtlı Üye
Arkadaslar merhaba. Oncelikle bu soylediklerim bazilarina ters, sacma gelebilir. Bazilari bana aciyabilir, bazilari benim dinsiz imansiz bi insan oldugumu dusunebilir. Ama inanin bana elhamdulillah ben de en az sizin kadar inancli bi insanim ve sizin yardiminiza ihtiyacim var. Ben 2.5 yildir birine asigim. Hemde cok fazla. Boyle ugrunda olebilecek kadar cok. Bu kisiyle .5 yildir gorusmuyorduk ama bi yil boyunca gorustuk ve biz bu kisiyle bi cok krz birlikte olduk. Ben bunlari yasarken beni sevmedigini asla dusunmedim. Sonra bi bucuk yil gorusmedik ama ben onu hic ubutmadim. En son bi kac gun obce karsisina ciktim ama beni hic sevmedigini artk bana deger vermedigini soyledi. O kadar zoruma gitti ki. Ne yapsam diye cok dusundum, aradtirdim. Sonra ya vedud esmasini buldum. Ama onun hur iradesine karismak istemis olmam asla, bi yandan da birlikte olmalarimizdan oturu, onin sevgidini hak olarak gormeye basladim kendimde. Sizce ben bu esmaya devam etmeli miyim, bana bi yarari olur mu, buyuye girer mi. Rabbim simdiden hepinizden razi olsun.

şems111

Banlı Kullanıcı
esmaya devam etme, sana faydası olması çok zor. neden zorluyosun ki seni istemiyor madem sende bırak... bu işten şimdi vazgeçmezsen ilerde seni daha çok yıpratır

nonenone

Kayıtlı Üye
Arkadaslar ben sizinle cok hassas bi konumu paylastim. Lutfen sana niye faydasi olsun ki, birak iste tarzi cevaplar verecekseniz hic vermeyin. Ciddi anlamda esmanin faziletlerini yararlarini zararlarini bilen ve gercekten amaci yardim etmek olan insanlar yazsin nolur ciddi anlamda yardima ihtiyacim var

şems111

Banlı Kullanıcı
sen bu şekilde yazarsan beni ciddiyetsiz olmakla suçlamış olursun, ben yazdıklarımda ciddiyetsiz olan bir taraf görmüyorum... esmanın sana faydası olmaz derken bunu kişiselleştirme ben genel anlamda söylüyorum.. söylediklerim benim fikrim ister uyarsın istersen de uymazsın. ancak sonunda benim haklı çıktığımı görürsün

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Siz devam etmeli miyim diye sorduğunuz için arkadaşımız da benim fikrimce devam etmemelisin demiş. Bunu bu şekilde düşünmesinin nedenini de sizi istemeyen biri için uğraşmanızın anlamsız olduğunu söylemeye çalışmış. Bu bir yorumdur ve uyup uymamak size kalmıştır. Bunu irdelemeye çalışmak konunun tartışmaya dönüşmesine neden olur.

Benim fikrimce sadece vedud esması yeterli gelmeyecektir. Hatta sadece esmalar ile çalışmak da yeterli değildir. Esmalar bir isteğin yerine gelmesi için desteklemek amacı ile kullanılması gerekir. Tek başına bir kişinin adını söylemek ya da anmaktan fazla bir içeriği bulunmaz. Sadece esmaların enerjilerinin ağırlığı nedeniyle daha fazla yoğun enerji ortaya çıkarırsınız ve hislerinizin artmasına neden olabilirsiniz. Bana göre de esmalara devam etmemelisiniz. Öncelikle şunu netleştirmeniz gerek. Eğer ki kaderinizde bu kişi yok ise ve bir kader birliğiniz bulunmuyor ise ne yaparsanız yapın tam bir birleşme mümkün olmayacaktır yapılacak tüm müdahalelerle bile. Ayrıca özgür iradeye müdahale edilen her tür çalışma büyüdür. Büyü sadece yazılan çizilen bir yöntem değildir. Büyü bir sistem bilgisini içerir.

nonenone

Kayıtlı Üye
Tesekkur ederim aciklamalariniz icin ancak kaderimde bu kisi var mi yok mu bunu allahtan baska kimse bilemez ki, ben de allahtan istiyorum hayirlisi ise kaderime yaz diye. Hayirlisi diyim artik.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Kendinizi üzmeyin.. Hep bitişler üzücüdür, ama belki nasibinizde daha iyisi vardır.. Bildiğim kadarıyla hiçbir esma tek başına okunmuyor, tamalayıcıları var.. Sayın Yule'nin imzasına dikkatlice bakın; Dünde kaldı düne ait ne varsa, bu gün yeni şeyler söylemek lazım ;)

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Boş ver olumsuz bir olay yaşadın sadece doğru insanı bulacağını ve onu beklediğini ve sana geleceğini düşünmelisin o şahıs senin için doğru kişi olmayabilir . Hayatınızda size acı veren insanları tekrar hayatınıza sokmak için neden bu kadar hevesli olursunuz ? Sizi sevmediğini değerinizin onun gözünde olmadığını biliyorsanız neden üsteliyorsunuz ? Onu özgür bırakın ve bu sayede sizde özgür olursunuz olay düşüncelerinizde yatıyor zihninizi o insan ile meşgul etmeyin .

LaveLegis

Banlı Kullanıcı
İslami çalışmalar belli kurallar çerçevesinde yapılır ve diğer din tabanlı ekollere nazaran daha zahmetlidir çalışmaları.
Sizin yapmanız gereken havas üzerine araştırmalar yapıp esmayı tam olarak ne şekilde zikretmeniz gerektiğini bilmektir.
Çünkü büyünün bir işleyiş prensibi vardır.
Aşk büyüleri özellikle kim tarafından yapılırsa yapılsın hedeflenen sonucu vermez.
Çünkü siz bir enerji gönderirsiniz fakat karşı taraf bu enerjiyi nasıl algılar orası Tanrısal bir analiz ister.
Y

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Yazında sevdiğinle uzun aralıklarla görüşmediğinizi söylemişsin belki kız bu yüzden soğdu senden ?
fedakarlık ve mücadele görmek istemiştir bunu göremeyince de senden soğmuştur sen karşısına çıktığındada başkasıyla başka bir yol çizmiştir kendisine ?
Kadınlar yaratılıştan biraz hassas yaratılmışlardır bizler için hiç önemli olmayan birşey onlar için hayati önem taşıyabilir,onsuz olamayacak kadar seviyorsanız onu peşinden koşmaya devam edin ama onun kalbine yerleşicek bir şekilde,eğer sevdiğiniz çok umursamaz birisiyse Allah yardımcınız olsun demekten başka çaremiz yok.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Bu olanlar günlük hayatın bi parcası, dünyada milyonlarca insan ayni şeyi yasayabilir, herkesin herseyi istediği gibi gitmiyor ama her istenilen olmadığında oldurmak için yöntemler aramakta sadece kişiyi yıpratır. Bence kabullen, hayata devam et.

Bence konu sahibi bayan, yare i yarim :)

nonenone

Kayıtlı Üye
Oncelikle hepinize yardimlariniz icin cok tesekkur ederim. Ama eger ortada bi evlilik olsaydi boyle mi olacakti. Giden gitmis sevmemis etmemis demek zor olacakti. Madem sevmedi neden benimle boyle seyler yasadi? Sizce hakkima girmis olmadi mi? Neyse, gunahi boynuna. Allah buyuk. Tekrar tekrar tsk ederim bu arada evet ben bi bayanim

looking4happiness

Kayıtlı Üye
Keşke aranızda cinsel münasebet olmasaydı diyeceğim fakat boşa... Kadınların bu durumda kalmasına çok üzülüyorum. Madem size böyle birşey söyledi, boşverin. Boşvermek kolay olsa ya, unutursunuz belki ama sevmeye devam edersiniz... Şu açıdan bakmanızı istiyorum ki ne olursa olsun ilişkinizde bu kadar ileriye gitmeyin, daha sonra pişman olursunuz. Kimse için değmez, insan çok karşınıza ondan daha iyisi çıkacaktır.

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
durumunuz üzücü gerçekten.Fakat hep söylenir ya, " olmuşla ölmüşe çare yok " diye.Hepsi bi yana, bunu size yapan erkek olduğu için ben densizin yerinde olsam utanırdım cidden.Bence üzülmeyin, unutun gitsin.İnanın bana değmez.

SessizOkuyucu

Kayıtlı Üye
Bence içinde kalacaksa denemelisin eğer sonuç vermezse sonrada pişman olmamış olursun :)

lavacromwell

Kayıtlı Üye
Zorla hiçbir şey olmaz. Bir insan ne kadar saplanıp kalırsa o kadar batar. Sevince zor ama böyle devam edersen yıpratacaksın kendini. Seni hakeden kişi çıkacaktır karşına. Eğer büyüyle uğraşla geri döndürmüş olsan senin için belki daha kötü olabilir. Uğraştığına değmeyen biri olabilir. Kimse için böyle uğraşlara değmez. Seni düşünücek biri yoksa kendini düşün.

end

Kayıtlı Üye
Oncelikle hepinize yardimlariniz icin cok tesekkur ederim. Ama eger ortada bi evlilik olsaydi boyle mi olacakti. Giden gitmis sevmemis etmemis demek zor olacakti. Madem sevmedi neden benimle boyle seyler yasadi? Sizce hakkima girmis olmadi mi? Neyse, gunahi boynuna. Allah buyuk. Tekrar tekrar tsk ederim bu arada evet ben bi bayanim

Sevgili kardeşim;
Herkes kendi derdini büyük sanır, senin yazdıklarını okudukça hem dedim ya dert ettiği şeye bak, hemde gençliğinde sevdiğim kız bana hayır dediği için ölmek istediğimi hatırladım. Aşk asla küçümsenecek bir duygu olamaz, ama saplantıya girme, bence yaşın genç, ben bir erkeğim ve bir kadına sana karşı birşey hissetmiyorum diyorsam bunun duygusal anlamda dönüşü çok çok zordur.Kristal vazonun kırılması gibi, bitince bitiyor hissiyat, seni üzmek için yazmıyorum, şunu bil diye, bırak üzül, acı çek ve zamanla unut, o sana dönse bile birkez içinde bittiği için hayırlı dönmez.Onun içinde bitmeside senin bir eksikliğin gibi düşünüp üzme kendini.
Allahtan hakkında hayırlısını sürekli dile,gönlünce olsun herşey.

Sondua

Banlı Kullanıcı
iBADET ANCAK allah rızasını kazanmak için yapılabilir. Siz dünyada herhangi bir menfaat elde etmek için ibadet ederseniz şirke düşmüş olursunuz. Yani ne için ibadet ederseniz ona tapmış olursunuz ki bu imanınızı elinizden alır.

kıvep

Banlı Kullanıcı
iBADET ANCAK allah rızasını kazanmak için yapılabilir. Siz dünyada herhangi bir menfaat elde etmek için ibadet ederseniz şirke düşmüş olursunuz. Yani ne için ibadet ederseniz ona tapmış olursunuz ki bu imanınızı elinizden alır.
Bu konuda çok ince bir çizgi var
Allah iste kulum, vereyim demiş
menfaat elde etmek için değil, istemek için. İbadet bi iletişimdir. İbadetle içimizden gecen isteğimizi söyleyebiliriz,
Bir şey istemekle şirke düşmek alakasız, arada fark var yani.

karamel90

Kayıtlı Üye
Bence unutmaya calis ve kendini kullanilmis hissetme 2015 yilindayiz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...