Uzayın Dışında Ne Var? Uzaydan Çıkarsak Ne Olur?

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
su baloncuklarini model alan bebek evrenler adinda bir teori daha var.Bulundugumuz evrenin disinda daha sayamayacagimiz kadar cok evrenin bulundugunu savunur.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
su baloncuklarini model alan bebek evrenler adinda bir teori daha var.Bulundugumuz evrenin disinda daha sayamayacagimiz kadar cok evrenin bulundugunu savunur.

Güzel bir ekleme teşekkürler. Bunun dışında evrenin sonu olup olmadığı benim aklımı çok kurcalıyor. Sonu varsa sonundan sonra ne var? Sonu yoksa sonsuzluk nasıl oluyor vs. vs.

Gaos

Kayıtlı Üye
2. teori , uzay diye birşeyin var olmadığı : kütle dışında kalan hiçbirşeyin olmadığı teorisi tamamen saçmalık . ona göre karanlık madde ve karanlık enerji bir hiç .

benim düşünceme göre , ilk teoride belirtilen sonsuzluk düşüncesi , var olan kütlenin dışında kalan boşluğun sonsuz olmasıdır . bu sonsuzluğun içinde : arkadaşın dediği gibi başka birçok evren , paralel evrenler , zamansal - mekansal vs. ler farklı evrenler . sürekli kendini tekrar eden modeller , içi dışı patlayan modeller :) fizik kurallarnın hayal edemeyeceğiz kadar farklı evrenlerin olması . bunların toplamı sonsuzluk olabilir diye düşünmekteyim . ha bu sonsuzluğun dışına çıkabilirsek belki tanrının resmini görebiliriz .

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir zamanlar birinden bütün evrensel sırların ''su'' ile ilgili olduğunu ve sırrı çözülürse evren yapısıyla ilgili çığır açılacağı ile alakalı bir duyum almıştım. Sonraları bir Alman bilim adamının da su ile ilgili çalışmalarını duydum.

teknik67

Kayıtlı Üye
çok güzel bir soru ,çocukluğumdan beri hep kendime sormuşumdur.sonunda şu varsa onun sonunda ne var.bu konuda okuduklarım dan çıkarsadığım ve yorumladığım zamanın ve mekanın olmadığı bir ortam yani hiçlik,yani sıfır.yani saniyede trilyonlarca ışık hızıyla gittiğinizi düşünün nereye giderizin cevabı yok.yani uzay mekanın dışına çıktığınızda dediğim şey şişen bir balonu evren olarak düşünürsek bu balonun dışına çıktığımızı farzedersek ya başka bir boyuta geçeriz, yada uzay mekanda kayboluruz.tabii bunlar hep faraziye.bu konuda dünyaca ünlü bir profesör bu konuda her şey söylenebilir ama hiç bir geçerliliği yoktur.yani bizim algımızın dışında bir konu

TheDoctor06

Kayıtlı Üye
Paralel evrenler çok ilginç eğer teori doğruysa milyarlarca paralel evren olabilir.. Düşünsenize gelecekteki şekliniz bir yılda bir şekilde ölür. Ancak paralel evrende sürekli bu yıla gelip aynı noktada ölürüz.. Ama bu teoriye pek inanmıyorum ancak çok şaşırtıcı uzayın içindeki kara delikler uzayın sonsuzluğu

Cruella

Kayıtlı Üye
mesaj yazdım gitmedi, sayın Chillout :D bi tek bu geldi((

Cruella

Kayıtlı Üye

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Hollow Earth teorisi. Nasıl ki, dünyanın içinde başka bir dünya olduğuna inanılıyor, kendi güneşi, atmosferi var.. Bizim güneşimiz de başka bir dünyanın merkezi olabilir.. Böylece devam eder.. İnsan düşündükçe cevap bulamıyor sorularına, belki de hiç öğrenemeyeceğiz asıl gerçeği..

Hiç öğrenemeyeceğimizi zannetmiyorum. Bundan 150 yıl önce de hiç öğrenemeyeceğimiz,yapamayacağımız dediğimiz şeyler vardı. Hala bile var olduğu halde sırrı çözülemeyen şeyler var. Örneğin mesaj yazmak. Konuşmak. Ses dalgalarını Dünya'nın bir başka tarafında saniyesinde göndermek.