bırılerı yardım etmezse sanırım delirecegım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dijitalHatun

Kayıtlı Üye
İş
mühendis
öncelikle herkese merhabalar efendim. :Angel_anim:
ne olur bana yardımcı olun. ben aslında farkındalıgı oan bırısıyım fakat bu benım bılıncaltımı temızlememe yardımcı olmuyor. aslında yasadıgım durumun bılıncaltıyla ılgısı varmı bılmıyorum sımdı ogrenecegım sızden.
ben unıversıte okurken cok yakın bır arkadasımın herseyine sahıt oldum. cok ıyı bırısydı ama cok hatalar yapıyodu ve bu hatalardan bası belaya gırsede yıne vazgecmıyodu. ben hep yanında oldum uyardım dogru yolu gosterdım ona yaptıklarının yanls oldugunu soyledm ama yınede basarılı olamadım bu konuda. ailesi kızının yaptıgı her hatada (yakalandıgında) benı arayıp bana kızıyodu . artık 4 sene ıcınde oyle bır konuma geldımkı telefonum calsa kalbım hızla atıyo ve korkuyorum yıne ne oldu acaba dıye. sımdı okulum bıttı evımdeyım. fakat bu korkuları yenemedım. ıyce paranoyak oldum sanki. gecenlerde kızın eskı sevgılısı benı arayıp (kımsenın tastık etmeyecegı bı ılıskı ) bana kız hakkında atıp tuttu benden akıl ıstedı . bende benı bıdaha aramamasını söyledım. 3 gun oldu hala gozum telefonda . her caldıgında kalbım yerınden cıkacak gıbı oluyor. bunun sebebı ne anlayamadım. zamanında herseyı bılmem ve hep benım suclanmammıdır nedır. ne olur bunu atlatmanın bı yolu olmalı Allah rızası ıcın bana yardım edın kafayı yemek uzereyım. piskologa git demeyın lutfen öyle bı sansım yok gıdemem. sımdıden tesekkurler ederım

La-edri

Kayıtlı Üye
Her defasinda firca yediniz yada olumsuz seyler duydugunuz icin telefon sesine böyle duyarlisiniz, tabiki bu sizin bilincaltinizla alakali, telefonu bir müddet kapatsaniz olmaz mi ?

Mithra

Kayıtlı Üye
Cevap zaten içinizde bence bardağınız çok dolu herşeyi oluruna bırakın diyecem zaten bunuda biliyorsunuzdur çok takıntıya veriyorsunuz başkalarının yaptığı hataların sorumluluğu üstünüze alıyorsunuz birde içinizde olasılıklar hesaplıyormusunuz, kuruntuya giriyor, olmadık senaryolar yapıyormusunuz?

nazom

Kayıtlı Üye
Sayın La-edri ye katılıyorum. Lise dönemimde her gece aynı saatte evimizi arayan bir telefon sapığı vardı. Tek iletişim aracı o olduğu için ( dışarıda da hastamız olduğu için ) fişini çekme şansımız yoktu. Aradan yıllar geçmesine rağmen gece ev telefonu çalınca hala aynı korkuyu yaşıyorum. Bilinçaltı tam bir labirent. Gece cep telefonu çalınca rahatım ama aynı şey ev telefonu için geçerli değil . Bilinçaltımızdaki korkulardan kurtulmak için yapılacak çalışmaları araştırmanızı , bu konuda deneyimli insanlardan yardım almanızı öneririm.

dijitalHatun

Kayıtlı Üye
İş
mühendis
Cevap zaten içinizde bence bardağınız çok dolu herşeyi oluruna bırakın diyecem zaten bunuda biliyorsunuzdur çok takıntıya veriyorsunuz başkalarının yaptığı hataların sorumluluğu üstünüze alıyorsunuz birde içinizde olasılıklar hesaplıyormusunuz, kuruntuya giriyor, olmadık senaryolar yapıyormusunuz?

fazlasıyla senaryolar yazıyorum. olmadık senaryolar hemde... :(
yorumlarınz ıcın tesekkurler arkadaslar ama ne yapmalym (

kıvep

Banlı Kullanıcı
İstemediğin numaraları telefondan engelle, yada no değiştir. Tetikleyici telefon mu, arkadaşınmı kim onuda bi düşün, panik yasamanın sebebi ne, insan kendi kendinin doktorudur, seni üzen sebebi bulursan sorun çözülür. Bide seni ilgilendirmeyen kişilerle konuşmayı bıraksan olmaz mı? Arkadaşının ailesi, eski sevgilisi-büyük ihtimal evli biri- sonuçta senin dostun değiller, arkanı dön ve kaç, sonuçta üniversite bitmiş. Fakultede olan fakultede kalır...

hopefull06

Kayıtlı Üye
Bence direk görüşmek konuşmak istemiyorum deyin o insanlara.. Geçmişte olan geçmişte kalır, muhtemelen bi süre daha uğraşırlar ama önünde sonunda bırakırlar. Telefondan engelleseniz bile aramak isteyen başka telefondan arar, telefon numaranızı değiştirin, kullandığınız tlfn operatörünün rehberindende müşteri hizmetlerine söylerseniz isimle aramaya yada numaranızı sorgulatmaya kapatırlar, sosyal medya hesaplarınızı özelleştirin, hatta es kaza size ulaşırlarsada başka şehire taşındım deyin. Sizi panikletmelerine izin vermeyin. Aklınızı başka işlere yoğunlaştırın. Sadece telefon numaranızı değişseniz bile hafiflersiniz.. Eğer böyle devam ederse gerekirse sizde ailenizi devreye sokun.

ultimaforsan

Kayıtlı Üye
insanların seni manipüle etmesine izin vermişsin. Artık kontrolün senin eline geçmesi gerek. Yapman gerekeni yapmalısın. Öncelikle kalbinin sesini dinle. karşındaki insana hayır demeyi öğrenirsen daha iyi olur.
"İç huzuru yakaladığınızda ve kendinizle ilgili hisleriniz gerçekten olumlu olduğunda, başkaları tarafından kontrol ya da manipüle edilmeniz neredeyse imkânsızdır.” Wayne Dyer

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Bu durumda söyleyebileceğim şey sadece kendini düşünmen.Ne kadar samimi , yakın olsa da çevrendekiler seni bu duruma getirmemesi için mesafe koymak zorundasın. Sen başkası için stres yapıyorsun.Kim senin için stres yapıyor? İnsan bu fazla yüz vermeye gelmez. Net ol.Direkt yüzlerine konuş.Muhattap olmak istemediğini söyle ve kes muhabbeti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...